1 2 połowa

2 dogrywka 1 połowap.

2 dogrywka 2 połowap.

• Dzisiejszą relację tekstową przeprowadził dla Państwa Marcin Trzyna. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal. Dobranoc!

• Javier Balboa bohaterem Gwinei Równikowej! Piłkarz portugalskiego Estorilu zdobył dwa gole, dzięki którym Gwinejczycy awansowali do półfinału Pucharu Narodów Afryki 2015!

• KONIEC SPOTKANIA! Gwinea Równikowa pokonała Tunezyjczyków 2:1. Gospodarze turnieju awansują do półfinału!

• Koniec drugiej połowy dogrywki, Gwinea Równikowa wygrała 2:1 z Tunezją!

• Dośrodkowanie w pole karne Gwinei Równikowej. Arbiter dopatrzył się faulu na gwinejskim bramkarzu.

• Aymen Abdennour daleko wyrzucił piłkę w pole karne, tam strzał zdołał oddać Msakni, ale Rui Fernando zdążył z interwencją i Tunezyjczycy będą wykonywać rzut rożny.

• Ofensywa reprezentacji Tunezji. Rzut z autu na wysokości pola karnego Gwinei Równikowej.

• Ferjani Sassi! Tunezyjczyk blisko zdobycia gola po strzale głową, ale dobrą interwencją popisał się gwinejski golkiper.

• Ovono powrócił do pełni sił i wznowił grę dalekim wykopem.

• Kontuzja gwinejskiego bramkarza. Ovono opatrywany przez reprezentacyjnych lekarzy.

• Strzał z rzutu wolnego Ali Maaloula, bramkarz Gwinei z trudem obronił mocno uderzoną futbolówkę.

• Faulowany Youssef Msakni około 30 metrów od bramki Gwinejczyków.

• Salvador sfaulowany przez Ali Moncera przy linii bocznej boiska.

• Tunezyjczycy ostro ruszyli do przodu, ale inteligentnie w polu karnym zagrał Ovono, który długo zwlekał z wybiciem piłki.

• Gwizdek arbitra oznaczający rozpoczęcie drugiej części dogrywki!

• Koniec pierwszej części dogrywki. Po 105 minutach Gwinea Równikowa prowadzi z Tunezją 2:1!

• Ostatnia zmiana w zespole "Orłów Kartaginy". Ali Yaakoubi schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Youssef Msakni.

• Cudowny strzał z rzutu wolnego w okienko bramki Mathlouthiego! Gwinea Równikowa blisko sprawienia wielkiej sensacji!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Javier Balboa, ależ fantastyczne uderzenie! 2:1!

• Javier Balboa faulowany przed polem karnym. Gwinejczycy staną przed dogodną okazją na bezpośredni strzał na tunezyjską bramkę!

• Tunezyjczycy podłamani tym rezultatem, na razie w dogrywce całkowicie bezradni w ofensywie.

• Iván Bolado zdecydował się na strzał z dystansu, piłka po rykoszecie opuściła pole gry i Gwinejczycy będą wykonywać kolejny rzut rożny.

• Strzał zza pola karnego Salvadora, ale piłka została uderzona zbyt lekko i pewną interwencję zanotował Aymen Mathlouthi.

• Rzut z autu dla Gwinei Równikowej na wysokości pola karnego Tunezji.

• Rozpoczynamy pierwszą połowę dogrywki!

• Koniec drugiej części spotkania. Za kilka minut rozpocznie się dogrywka!

• Pewny strzał Balboy z rzutu karnego, Mathlouthi rzucił się w przeciwnym kierunku.

• GOOOOOOOOOOOL! 1:1, Jose Javier Balboa!

• Przepychanka na boisku, żółtą kartką ukarany Salvador.

• Chermiti ukarany żółtą kartką.

• W polu karnym padł Ivan Bolado, sędzia bez wahania wskazał jedenasty metr. Dość kontrowersyjna sytuacja.

• Rzut karny dla Gwinei Równikowej w doliczonym czasie gry!

• Trzecia zmiana w ekipie Gwinejczyków. Ruben w miejsce Sipoto Buale.

• Z boiska zszedł również Ahmed Akaichi, a w jego miejsce zameldował się Amine Chermiti.

• Wahbi Khazri schodzi z placu gry, a w jego miejsce melduje się Mohamed Ali Moncer.

• Wcześniej wyśmienitą sytuację miał Salvador, ale w sytuacji sam na sam bardzo dobrą interwencją popisał się Aymen Mathlouthi.

• Rzut rożny dla Gwinejczyków.

• Zmiana w zespole Gwinei Równikowej. Ivan Bolado wszedł w miejsce Ibana Iyangi.

• Ferjani Sassi odniósł lekki uraz i za chwilę wróci do gry.

• Akaichi wbiegł na pełnej szybkości w pole karne Gwinei, ale w końcowej fazie akcji zagrał zbyt mocno wzdłuż pola karnego i piłka wylądowała poza linią końcową. Od bramki rozpocznie Ovono.

• Mała przepychanka na murawie. Arbiter po chwili uspokoił zawodników obu reprezentacji.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Hamzy Mathlouthiego na piąty metr, a tam świetnie znalazł się Ahmed Akaichi, który bez problemów umieścił futbolówkę w siatce Gwinejczyków!

• GOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Tunezji, Ahmed Akaichi!

• Kolejny faul "Kartagińskich Orłów". Dośrodkowanie w pole karne Tunezji, Abdennour interweniował głową i piłka trafiła w rękawice tunezyjskiego bramkarza.

• Ahmed Akaichi ostrym wślizgiem potraktował interweniującego Felipe Ovono, za co Tunezyjczyk otrzymał żółtą kartkę.

• Javier Balboa bardzo ostro potraktowany przez Yaakoubiego. Zasłużona żółta kartka.

• Zmiana w zespole Gwinei Równikowej. Salvador wszedł na boisko w miejsce Raula Ivana Fabianiego.

• Khazri! Mocne uderzenie z dystansu, ale piłka o pół metra ominęła bramkę Gwinejczyków.

• Ahmed Akaichi dograł na wolne pole do swojego partnera z drużyny, ale świetnie z pola karnego wybiegł Felipe Ovono, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Iyanga dograł prostopadłą piłkę w pole karne do Emilio Nsue, ale ten stracił piłkę, a później sfaulował tunezyjskiego obrońcę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Gwinei, pewnie piłkę złapał Ovono.

• Chikhaoui wycofał piłkę do Ahmeda Akaichiego, a ten mocno przyierzył na bramkę Gwinei! Felipe Ovono wybił futbolówkę na rzut rożny!

• Nieco lepiej w drugą połowę weszli reprezentanci Gwinei Równikowej.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego zatrzymało się na pierwszym defensorze Tunezji...

• Fabiani Bosio sfaulowany przez Sassiego.

• Czas na drugą część meczu. Od środka rozpoczęli piłkarze Tunezji.

• Do przerwy bezbramkowo w meczu Tunezji z Gwineą Równikową. Na murawie przeważają podopieczni Gorgesa Leekensa, ale nie potrafili tego udokumentować. Obu drużynom brakuje odważnych decyzji pod bramką rywala. Piłkarze grają zbyt zapobiegawczo, dlatego oglądamy bardzo mało podbramkowych sytuacji.

• Gwizdek arbitra oznaczający koniec pierwszej części spotkania!

• Douwala spróbował mocnego strzału z kilkudziesięciu metrów, ale piłka przeleciała nad bramką Mathlouthiego.

• Groźnie pod bramką Tunezji, aczkolwiek dobrze w polu karnym ustawiony był Ben Youssef, który zablokował strzał Balboy.

• Hamza Mathlouthi dośrodkował w pole karne Gwinei, ale dobrze z bramki wyszedł Ovono, który pewnie wyłapał futbolówkę.

• Podopieczni Estebana Beckera nie potrafią dograć piłki pod pole karne Tunezji. Gwinejczycy grają bardzo ostrożnie.

• Dwóch piłkarzy Tunezji na spalonym po dośrodkowaniu w pole karne.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne do Ferjani Sassiego. Piłka po jego uderzeniu z główki, poszybowała obok bramki Ovono.

• Arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym Gwinei Równikowej i od rzutu wolnego rozpocznie golkiper gospodarzy turnieju.

• Strzał Kazhriego z dystansu. Piłka odbiła się od obrońcy Gwinei i "Orły Kartaginy" będą wykonywać rzut rożny.

• Tunezyjczycy grają bez pomysłu na połowie Gwinejczyków.

• Strzał zza pola karnego Wahbi Khazriego, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Ovono.

• Sporo niedokładności w grze obu reprezentacji.

• Wahbi Khazri musi na krótką chwilę opuścić boisko, ponieważ doznał lekkiego urazu głowy.

• Yassine Chikhaoui dograł prostopadle do Khazriego, jednak ten był na spalonym.

• Bramkarz Gwinei Równikowej doszedł już do siebie i rozpoczął akcję od dalekiego wykopu.

• Felipe Ovono potrzebuje pomocy medycznej.

• Wahbi Khazri dośrodkował prosto w rękawice bramkarza, ten wypuścił piłkę, ale został kopnięty przez Abdennoura.

• Rzut rożny dla "Orłów Kartaginy" z lewego narożnika.

• Javier Balboa dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne Tunezji, jednak podanie było zbyt mocne i piłka opuściła plac gry.

• Inicjatywę przejmują Tunezyjczycy, którzy długo utrzymują się przy piłce.

• Yassine Chikhaoui popełnił faul pod bramką Gwinei Równikowej.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany Hocine Ragued za faul w środkowej strefie boiska.

• Fabiani starał się wywalczyć rzut rożny, jednak czysto w narożniku interweniowali defensorzy Tunezji.

• Aut dla Gwinei Równikowej na wysokości pola karnego Tunezji.

• Ciekawa sytuacja Tunezyjczyków. Dogranie z prawego skrzydła w pole karne Gwinei do Ahmed Akaichiego, ale na posterunku obrońca Gwinejczyków.

• Balboa dośrodkował w pole karne Tunezji, ale obrońcy szybko zażegnali niebezpieczeństwo pod własną bramką.

• Atak Gwinejczyków lewym skrzydłem i będziemy mieć rzut rożny dla gospodarzy turnieju.

• Pierwszy gwizdek arbitra, od środka rozpoczynają reprezentanci Gwinei Równikowej!

• Teraz czas na hymn gospodarzy turnieju, Gwinei Równikowej.

• Czas na hymn Tunezji "Himat Al Hima", czyli "obrońcy ojczyzny".

• Zawodnicy obu reprezentacji wychodzą już na murawę!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi arbiter Rajindraparsad Seechurn pochodzący z Mauritiusu.

• Szkoleniowcem Tunezyjczyków jest 65-letni Belg, Georges Leekens, natomiast od niedawna selekcjonerem Gwinei Równikowej jest 50-letni Argentyńczyk, Esteban Becker.

• Reprezentacja Gwinei Równikowej zajmuje obecnie 118. miejsce w rankingu FIFA. Tunezyjczycy pod tym względem wypadają o wiele lepiej, ponieważ plasują się na bardzo wysokiej, 22. pozycji.

• Średni wiek zawodników tunezyjskiej kadry wynosi 26 lat. Nieco młodsza jest kadra Gwinei Równikowej, w której średni wiek piłkarzy wynosi 25,3.

• Kadra Tunezji na tym turnieju wyceniana jest na ponad 36 milionów euro, natomiast wartość zawodników Gwinei Równikowej wycenia się na niecałe 5 milionów euro.

• W dotychczasowej historii obie reprezentacje spotkały się dwukrotnie. W 2012 roku Tunezyjczycy pokonali Gwinejczyków 3:1, natomiast rewanżowe spotkanie w 2013 roku zakończyło się remisem 1:1. Oba spotkania odbyły się w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Brazylii.

• Za sporą sensację uznawany był awans z grupy A Gwinei Równikowej. Gospodarze turnieju skazywani byli na pożarcie przez wyżej notowane Kongo, Burkina Faso i Gabon. Gwinejczycy rozpoczęli turniej od remisów z Kongiem i Burkina Faso, a w decydującym meczu wygrali z Gabonem 2:0, dzięki czemu zajęli drugą pozycję w grupie A z dorobkiem 5 punktów.

• Tunezyjczycy zajęli pierwsze miejsce w grupie B z dorobkiem 5 punktów. „Orły Kartaginy” wygrały z Zambią 2:1 i zremisowały z Demokratyczną Republiką Konga i Republiką Zielonego Przylądka po 1:1.

• Pierwszy ćwierćfinał rozgrywany był pomiędzy Kongiem a Demokratyczną Republiką Konga. Piłkarze Demokratycznej Republiki Konga przegrywali w tym spotkaniu już 0:2, ale w ostatnich 25 minutach gry zaprezentowali niesamowity charakter i zwyciężyli 4:2.

• Zapraszamy na relację tekstową z drugiego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Narodów Afryki 2015. Na Estadio de Ebebiyin Tunezja zmierzy się z gospodarzem turnieju, Gwineą Równikową!