Polska U-20

0

Niemcy U-21

1

• Koniec tego, trzeba przyznać, marnego widowiska. Niemcy wygrywają zupełnie zasłużenie. Zapraszam państwa na następne relacje live z Łecznej.

• Żółtko ogląda jeszcze Gerhardt.

• Michał Nalepa ratuje naszą reprezentację przed stratą drugiej bramki, wybijając futbolówkę z linii końcowej... im późniejsza minuta, tym gorzej to wygląda.

• 4 minuty doliczone, a na jeszcze jedną akcję zdecydowali się Polacy. Efektowny zwód Mikity i wrzutka do nikogo...

• Schodzi dobrze dysponowany dziś Fullkrug, a jego miejsce zajmuje Kohr.

• Patrick Dytko zastąpił Mariusza Rybickiego.

• Obserwujemy przestój w grze. Dużo wybijanek, niepotrzebnych akcji 1 na 1 zakończonych niepowodzeniem... Ekipa Niemiec jest dziś o minimum klasę lepsza w konstruowaniu akcji. A to przekłada się na wynik, jaki widzimy na tablicy...

• Co zrobił teraz Sobieszczyk? Golkiper Puszczy Niepołomice chciał zamarkować podanie i w efekcie o mało nie stracił piłki na rzecz Fullkruga. Szczęsliwie dla naszych, piłkę sprzed linii bramkowej wybijają obrońcy.

• Dośrodkowanie wybite przez ustawionego zaraz za murem defensora reprezentacji Polski i nastąpiła próba wyjścia z kontrą, zakończona zbyt mocnym podaniem Zwolińskiego do Rybickiego.

• Patryk Fryc nieprzepisowo powstrzymywał Leibolda i będzie rzut wolny dla Niemców z okolic linii bocznej.

• Dominik Kun zastąpił na placu gry Jakuba Bąka.

• A po kornerze okazję na wyrównanie miał Michał Nalepa, jednak piłki tylko odbiła się od jego nogi i nie znalazła drogi do bramki!

• Zwoliński po próbie indywidualnej akcji wywalcza korner.

• Kolejna szansa Polaków! Rybicki centrował po krótko rozegranym wolnym, żaden z piłkarzy wbiegających nie trącił piłki a ta zmierzała prosto w okienko bramki! Po raz kolejny swoją drużynę efektowną paradą ratuje Dahne.

• Oraz Cacutalua w miejsce Stephena Samy.

• Leibold w miejsce Guntera.

• Ależ okazja Mikity! Napastnik Legii Warszawa niepilnowany poprowadził piłkę wzdłuż linii szesnastki i huknął na bramkę. Niemców przed stratą bramki ratuje tylko dobrze dysponowany bramkarz!

• Druga zmiana w ekipie Biało-Czerwonych. Schodzi Kobylański, a w jego miejsce melduje się zawodnik łęczyńskiego Górnika, Łukasz Zwoliński.

• Krystian Nowak w odpowiedzi próbował szczęścia z dystansu, ale piłka ledwo co doleciała do linii końcowej... 20 metrów od słupka.

• Nasi przeciwnicy wymienili kilkanaście podań przed polem karnym, następnie przenieśli ciężar gry na prawą stronę. Thiel złamał akcję do środka, uderzył na bramkę i piłka po rykoszecie myli Sobieszczyka i wpada do siatki.

• 1:0 dla Niemców, strzelcem gola Max Thiel!

• Kobylański z dystansu za lekko - pewnie chwyta Dahne.

• Jestem państwu winny jeszcze jedną zmianę - miejsce Rzuchowskiego zajął Drewniak.

• Długołęcki bardzo dobrze powstrzymał przebijającego się w pole karne Polaków Fullkruga.

• Rybicki wychodził na czystą pozycję, ale chorągiewka sędziego liniowego powędrowała do góry.

• Zaczynamy drugie 45 minut, miejmy nadzieje, że ciekawsze.

• Schodzi także Schnellhardt, a w jego miejsce Haberer

• 1 zmiana - wchodzi Thiel, schodzi Ranković

• Podsumowując pierwsze 45 minut: Widać wyraźnie, że konfrontują się dziś zespoły młodzieżowe. Niemcy nie grają dziś piłki wybitnej, ale w każdej akcji są dobrze ustawieni i tym wypracowali sobie przewagę. Ich gra jest bardziej zespołowa niż gra naszej reprezentacji, która szuka dziś rozwiązań indywidualnych i nie wychodzi na tym najlepiej.

• Chwilę po tej sytuacji arbiter Sebastien Pache kończy pierwszą część spotkania.

• Powinno być 1:0 dla Polski! Bąk wystrzelił jak z armaty za plecy stoperów i otrzymał podanie na czystą pozycję. Dopadł do piłki jako pierwszy, przed bramkarzem i próbował go minąć, jednak wypuścił sobie piłkę pod samą linię końcową! Ostatecznie dopadł od niej Kobylański i z ostrego kąta znacznie przestrzelił.

• Bardzo złe zachowanie Kobylańskiego, który zamiast dorzucić do wbiegających partnerów, próbował dryblingu między dwoma obrońcami niemieckimi.

• Schnellhardt świetnie strzelił z dystansu na długi słupek i Sobieszczyk ratuje naszą reprezentację przed gola!

• Schnellhardt obejrzał żółty kartonik za faul w ataku. To już druga kara po stronie naszych dzisiejszych przeciwników.

• Patryk Fryc leżał chwilę na murawie po starciu z Benno, ale obaj po interwencji służb medycznych doszli do siebie.

• W jego ślady poszedł też osamotniony w kontrze Rybicki. Obaj zawodnicy mają póki co mocno rozregulowane celowniki.

• Mikita chciał od razu, z odbitej przed szesnastke piłki pokonać bramkarza Niemiec, jednak wykonanie bardzo dalekie od ideału.

• I tak też się stało Z małym wyjątkiem - ukarany został Ranković.

• Stephen Sama słownie upomniany za protesty po faulu na polskim rozgrywającym. Arbiter wyraźnie pokazał, że następne takie zachowanie poskutkuje karą indywidualną.

• Teraz wspomniany napastnik miał okazję na uderzenie z rzutu wolnego. Piłka musnęła jednak zawodników w murze i nie stanowiła poważnego zagrożenie dla golkipera niemieckiego.

• Dośrodkowanie Bąka pada łupem nieatakowanego Thomasa Dahne. Aktywny na początku spotkania Kobylański teraz wydaje się być niewidoczny.

• Podanie Rzuchowskiego ze środka pola nie znalazło drogi do partnerów z ataku i od razu przełożyło się to na zagrożenie ze stronnych naszych zachodnich sąsiadów.

• Pierwsze minuty dosyć wyrównane, gra toczy się głównie w środku pola. Przed momentem po raz pierwszy szczęścia próbowali Biało-Czerwoni, jednak po strzale Rybickiego futbolówkę zblokował... Bąk.

• Tymczasem pierwszy strzał na bramkę Sobieszczyka oddała reprezentacja Niemiec. Fullkrug z wolnego w mur, poprawił Schnellhardt i nieznacznie się pomylił.

• Kobylański świetnie podał w ulicznie do Bąka, stworzyła się sytuacja 3 na 3, ale obrońca Pogonii Szczecin popisał się nieudaną wrzutką z prawej strony boiska.

• Długołęcki twardo potraktował Fulkruga w okolicach linii bocznej i mamy pierwsze przewinienie w spotkaniu.

• Od środka para Mikita-Kobylański i zaczynamy!

• Wysłuchaliśmy właśnie hymnu obu państw. Od pierwszego gwizdka dzieli nas niespełna kilka minut.