Tylko remis Borussii ze Stuttgartem

Marcin Szczepański
Na własne życzenie zremisowała spotkanie z VfB Stuttgart, w której składzie wybiegło od pierwszym minut trzech Polaków. Mimo wielu okazji, między innymi Roberta Lewandowskiego, mecz zakończył się niespodziewanym remisem 1:1.

Prawdziwy popis nieskuteczności urządzili sobie dzisiaj piłkarze Borussii, którym wtórowali także nieskuteczni goście. Sam Robert Lewandowski mógł zdobyć ze dwie bramki, ale ostatecznie nie wpisał się na listę strzelców i został zmieniony tuż przed końcem spotkania. Do końcowego gwizdka nie dotrwał także Jakub Błaszczykowski, który został zmieniony w 64. minucie przez Lucasa Barriosa.

W pierwszej połowie padła bramka dla Borussii, a zdobył ją jeden z bohaterów ostatniego meczu z Leverkusen, Mario Götze. To było jednak wszystko na co stać było zespół z Dortmundu w tym meczu. Swoje szanse marnowali w drugiej połowie "Lewy" oraz Barrios. Niewykorzystane sytuacje zemściły się, i zamiast wygrać kilkoma bramkami Borussia tylko zremisowała.

Bramkę na wagę punktu zdobył dla Stuttgartu w 84. minucie Pavel Pogrebnyak. Mimo remisu Borussia zachowała pozycję lidera i zajmuje to miejsce po raz 100 w swojej historii. Stuttgart zdobył natomiast cenny punkt, który na pewno przyda się w walce o utrzymanie.