Tymoteusz Puchacz z kontuzją w ostatnim meczu ligowym. Media: Nawet dwa tygodnie przerwy

Jakub Jabłoński
Kolejny problem Michała Probierza. Kto za Puchacza w reprezentacji?
Kolejny problem Michała Probierza. Kto za Puchacza w reprezentacji? IMAGO/wolfstone-photo/Imago Sport and News/East News
Tymoteusz Puchacz nie będzie wspominał dobrze piątkowego starcia swojego Kaiserslautern z Hannoverem 96. Polak w 67. minucie zalany łzami musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela. - Dziś przejdzie dodatkowe badania, ale czeka go ok. dwa tygodnie przerwy - poinformował na Twitterze dziennikarz Meczyków Tomasz Włodarczyk. Kogo powinien awaryjnie dowołać nowy selekcjoner Michał Probierz na zbliżające się mecze w jego miejsce?

Pech Puchacza szansą dla innych kadrowiczów!

Mimo że nie poznaliśmy jeszcze szczegółowych wyników badań to jedno jest już niemal pewne. Tymoteusz Puchacz przez kontuzję w piątkowym spotkaniu 2. Bundesligi nie pojedzie na zbliżające się zgrupowanie reprezentacji Polski. Jak informuje Tomasz Włodarczyk na Twitterze polskiego obrońcę mają nawet czekać dwa tygodnie rozłąki z futbolem. Jednocześnie ominie mecze z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią.

Dodajmy, że wielkim nieobecnym z powodu kontuzji podczas październikowego zgrupowania jest rzecz jasna Robert Lewandowski. Kapitan kadry ucierpiał w ostatnim meczu FC Barcelony z FC Porto w Lidze Mistrzów (1:0).

Ból głowy Probierza. Kto za Puchacza?

Kto w miejsce Puchacza może zostać powołany? Być może selekcjoner Michał Probierz spojrzy w kierunku Michała Karbownika, który regularnie gra w Herthcie Berlin, również na poziomie 2. Bundesligi. Wkrótce z pewnością PZPN wyda komunikat w tej sprawie.

Dodatkowo w reprezentacji nowy selekcjoner może również sprawdzić Patryka Kuna, który latem zamienił Raków Częstochowa na Legię Warszawa. 28-latek w trwającym sezonie zbiera dobre recenzje i w dziewięciu meczach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce zanotował dwie asysty. Wystąpił także w ośmiu meczach Ligi Konferencji (dwóch w fazie grupowej oraz sześciu w kwalifikacjach). W tych meczach polski wahadłowy zanotował łącznie dwie asysty.

Biało-Czerwonych czekają dwa mecze w październiku: w czwartek 12 października Polacy grają z Wyspami Owczymi na wyjeździe, natomiast w niedzielę ich rywalem będzie reprezentacja Mołdawii.