0

Hiszpania

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Dobrej nocy!

• To było niezłe, wyrównane widowisko. Sytuacji podbramkowych nie brakowało. Ukraińcy wcale nie musieli przegrać, gdyby wykazali się zdecydowanie lepszą skutecznością. Reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego ma co zawdzięczać de Gei, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, podobnie jak Piatow w szeregach gospodarzy.

• Koniec meczu! Hiszpania wygrywa z Ukrainą 1:0. Nasi wschodni sąsiedzi zagrają w listopadzie w barażach.

• Sędzia doliczył 180 sekund.

• De Gea ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

• Rybalka był bliski szczęścia, ale jego strzał w zamieszaniu podbramkowym broni de Gea.

• ...i Zinchenko za Rotana.

• Podwójna zmiana w reprezentacji Ukrainy. Selezniow za Karvtsa...

• Przepraszam za pomyłkę, Stepanenko trafił w San Jose i piłka wypadła na rzut rożny.

• Ładnie rozegrana akcja przez Ukraińców. Wykończył ją Stepanenko, który na siódmym metrze ładnie złożył się do strzału i uderzył nieznacznie nad poprzeczką! Gospodarze byli bliscy wyrównania.

• Sergio Busquets zastępuje na boisku Paco Alcacera.

• Rybalka uderzył z około dwudziestu metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Sprytnie rozegrali Hiszpanie rzut wolny, ale nic z tego nie wyszło.

• Etxeria uderzył z główki na bramkę Piatowa, ale to nie mogło zaskoczyć ukraińskiego bramkarza, który interweniował bez najmniejszego trudu.

• Fedeckyj ukarany żółtą kartką.

• Druga zmiana w szeregach gości. Nolito opuszcza plac gry, a w jego miejsce na boisku melduje się Jordi Alba.

• Jarmolenko zagrał piłkę w pole karne do Kravtsa, który dobrze zgasił ją klatką piersiową, ale fatalnie uderzył, strasząc tym samym gołębie na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

• Bardzo niecelna próba Rakickiego z dystansu.

• Konoplianka kolejny raz zszedł ze skrzydła do środka i kolejny raz uderzał z okolic "szesnastki". Tym razem jego strzał nie tylko był niecelny, ale także bardzo anemiczny.

• Fedeckyj przerwał w porę kontrę Hiszpanów wślizgiem.

• Fabregas kończy swój setny występ w reprezentacji Hiszpanii. Zastąpi go na placu gry Juan Mata.

• Konoplianka zakręcił hiszpańskimi obrońcami i uderzył w kierunku długiego słupka tuż zza pola karnego, ale niecelnie.

• Stepanenko ukarany żółtą kartką.

• Solowa akcja Konoplianki. Skrzydłowy Sevilli zszedł z lewej flanki do środka i uderzył, ale piłkę po jego strzale odbił de Gea. Ta następnie spadła jeszcze pod nogi Jarmolenki, który zamiast od razu uderzać, próbował ją jeszcze przyjmować i ostatecznie ją stracił.

• Pierwsza zmiana w reprezentacji Ukrainy. Rybalka zastępuje Garmasza.

• De Gea popisał się piękną robinsonadą i sparował futbolówkę na rzut rożny po główce Garmasha!

• Piłka w bramce Ukrainy, ale sędzia nie uznał gola, ponieważ wcześniej dopatrzył się przewinienia jednego z Hiszpanów. Poza tym kapitalna akcja "La Furia Roja" w tej sytuacji.

• Isco uderzył z ostrego kąta po złym przyjęciu futbolówki, ale Piatow był na posterunku i przeniósł ją nad poprzeczką.

• Żółta kartka dla San Jose za faul.

• Indywidualna akcja Jarmolenki, który zszedł do lewej nogi, szukał strzału w kierunku bliższego słupka, ale uderzył niecelnie.

• Po centrze Jarmolenki na długi słupek, uderzał Konoplianka i de Gea z najwyższym trudem odbił piłkę po tym strzale, niemalże z linii bramkowej.

• Od początku ruszyli do zdecydowanych ataków Ukraińcy. Jamolenko przed chwile uderzył obok słupka, a teraz gospodarze mają rzut rożny. Jednak nic z tego stałego fragmentu gry nie wynikło.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka Ukraińcy!

• Niezłe widowisko stworzyli piłkarze obu ekip w pierwszych 45 minutach. Obie strony miały swoje sytuacje i mogło paść zdecydowanie więcej bramek.

• Koniec pierwszej połowy! Hiszpania prowadzi do przerwy z Ukrainą 1:0 po trafieniu Mario Gaspara.

• Sędzia doliczył minutę.

• Rotan bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska, zaskakując tą decyzją wszystkich. De Gea nie ryzykował i wypiąstkował piłkę poza własne pole karne.

• Tempo spotkania teraz spadło, po kilkunastu bardzo intensywnych minutach.

• Rotan uderzył zza pola karnego, ale bardzo, bardzo niecelnie i od bramki zacznie de Gea.

• Zagranie po ziemi do Isco w pole karne, ale Fedeckyj zablokował go i piłka w rękach Piatowa.

• Żółta kartka dla Thiago Alcantary za faul.

• Fabregas uderzył z dystansu i Szewczuk zablokował jego próbę, przyjmując strzał na twarz.

• Po centrze z prawego skrzydła, Piatow nie sięgnął piłki, ta spadła do Nolito, który uderzył natychmiast, ale jego próba została obroniona przez bramkarza Szachtara!

• Kolejna akcja Ukraińców! Po strzale Garmasha z kilkunastu metrów, na drodze piłki stanął Azpilicueta, który zmienił jej toru lotu i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Ogromne zamieszanie po centrze z rzutu rożnego w polu karnym Hiszpanów i futbolówka po główce Kravetsa przeszła nad poprzeczką!

• Ładna, kombinacyjna akcja Ukraińców wykończona przez Kravetsa, który trafił w boczną siatkę! Piłka po drodze jeszcze zaliczyła rykoszet i rzut rożny dla gospodarzy.

• Fabregas nie wykorzystał w swoim setnym występie rzutu karnego! Jego strzał z jedenastu metrów obronił Piatow!

• Kuczer ukarany jeszcze żółtą kartką.

• Rzut karny dla Hiszpanii! Kucher sfaulował rywala we własnym polem karnym!

• Świetna akcja Hiszpanów. Nolito zagrał w polu karnym do Thiago Alcantary, ten zagrał wzdłuż bramki z prawie linii końcowej, a zamykający akcję Mario Gapsar skierował futbolówkę do siatki!

• GOL! 1:0 dla Hiszpanii, a autorem gola debiutant Mario Gaspar!

• Hiszpanie kolejny raz w tym meczu rozgrywają długo piłkę w środku pola.

• Piłkę po dośrodkowaniu ze skrzydła Konoplianki łapie de Gea.

• Dwie wyśmienite okazje dla Ukrainy w odstępie kilkunastu sekund, ale de Gea w obu przypadkach uratował swój zespół od straty gola w fantastyczny sposób! Najpierw uderzył Kravets po ziemi, a chwilę później Rotan uderzył mocno z bliskiej odległości.

• Ładna, dobra akcja Hiszpanów przeprowadzona środkiem pola. W jej finalnej fazie, Thiago Alcantara zagrał do Fabregasa, a ten z "szesnastki" uderzył w kierunku okienka ukraińskiej bramki, ale minimalnie niecelnie.

• Garmash uderzył z okolic "szesnastki" po ziemi, ale jego strzał ze spokojem broni de Gea.

• Azpilicueta uderzył zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Kravets był bliski szczęścia! Napastnik reprezentacji Ukrainy po zagraniu od kolegi z drużyny, delikatnie trącił piłkę nogą i przeszła ona minimalnie obok słupka!

• Serb Milorad Mazić dał sygnał do rozpoczęcia meczu! Od środka Hiszpanie!

• Solidnie namieszał dzisiaj w składzie swojej drużyny Vicente del Bosque.

• Już po hymnach i przywitaniu. Teraz wspólne zdjęcie sędziów i zawodników w ramach akcji UEFA "No to racism".

• Reprezentacje Ukrainy i Hiszpanii już na murawie. Czas na hymny narodowe!

• Ukraina - ławka rezerwowych: Tymoszczuk, Budkivskiy, Sevcenko, Husiew, Boyko, Pylavsky, Rybalka, Selezniow, Zinchenko, Kamenyuka, Karavaev, Malinovskiy.

• Hiszpania - ławka rezerwowych: Juanfran, Pique, Juan Mata, Sergio Rico, Jordi Alba, Casillias, Pedro, Marc Bartra, Sergio Busquets, Santi Cazorla.

• Wyjściowe składy obu reprezentacji są już dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

• Jednak dla naszych wschodnich sąsiadów, w razie zwycięstwa Słowaków, jest jeszcze jedna opcja, która może pozwolić im uniknąć baraży i zdobyć bezpośrednia przepustkę do mistrzostw Europy. Jest nią awans z trzeciego miejsca w grupie, który uzyska tylko jeden zespół, z najlepszym bilansem. Aby tak się stało, Ukraina musi ograć Hiszpanię i liczyć na to, że Chorwacja straci jutro punkty z Maltą.

• Wygrana Słowacji, bez względu na wynik uzyskane przez Ukrainę, da jej pierwszy w historii awans na kontynentalny czempionat. Tylko remis lub wygrana Luksemburga pozwoli liczyć Ukraińcom na wyprzedzenie drużyny trenera Kozaka.

• Podopiecznym Mychajło Fomenki będzie bardzo trudno wyprzedzić Słowację, gdyż ta zagra na wyjeździe Luksemburgiem i będzie zdecydowanym faworytem, choć piłkarze z małego państewka potrafią napsuć krwi. Sami Ukraińcy zmierzą się natomiast z aktualnymi mistrzami Europy. Dla Hiszpanów mecz w Kijowie jest o przysłowiową pietruszkę, ponieważ zarówno przepustki na Euro 2016 jak i pierwszą pozycję w grupie mają już zapewnione.

• Ukraińcy dość niespodziewanie mają jeszcze szanse na bezpośredni awans z drugiego miejsca. Wszystko za sprawą Białorusinów, którzy w piątek niespodziewanie pokonali Słowaków na ich terenie 1:0. Będący na trzecim miejscu nasi wschodni sąsiedzi, po wygranej z Macedonią 2:0, mają tyle samo punktów co Słowacja – 19, ale legitymują się gorszym bilansem bezbramkowym.

• Witamy! Dziś na Stadionie Olimpijskim w Kijowie Ukraina podejmie Hiszpanię, w spotkaniu w ramach grupy C eliminacji do Mistrzostw Europy 2016. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45. Zapraszamy na relację tekstową z tego meczu.