Urugwaj zniszczył Gwatemalę w meczu towarzyskim (WIDEO)

Grzegorz Ignatowski
Reprezentacja Urugwaju potwierdziła, że jest w wysokiej formie, wygrywając w meczu towarzyskim z Gwatemalą 5:1. To ostatni sparing Urugwajczyków przed Copa America.

Worek z golami rozwiązał już w 3. minucie Diego Rolan. Kwadrans później ten sam zawodnik powinien podwyższyć wynik meczu na 3:0, ale w doskonałej sytuacji nie trafił do pustej bramki z bardzo bliskiej odległości. Na szczęście z dobitką pośpieszył Edinson Cavani i po jego uderzeniu wynik brzmiał 2:0. Cavani strzelił też trzecią bramkę, tym razem pewnie wykorzystując rzut karny. W drugiej połowie po jednym trafieniu zanotowali jeszcze Giorgian De Arrascaeta i Abel Hernandez. Na jedenaście minut przed końcem Gwatemalczycy strzelili honorową bramkę, której autorem był Wilson Lalin.

Urugwaj − Gwatemala 5:1

Rolan 3, Cavani 18, 31k., De Arrascaeta 55, Hernandez 57 − Lalin 79

Urugwaj: Muslera − M. Pereira (58. Corujo), Godin, Gimenez, R. Pereyra − C. Rodriguez (46. De Arrascaeta), Arevalo, Lodeiro (46. A. Gonzalez) − C. Sanchez (58. Stuani), Cavani (46. A. Hernandez), Rolan (68. J. Rodriguez)