Valencia CF

0

Olympique Lyon

2

• Nie takiego spotkania po swoich ulubieńcach spodziewali się kibice "Nietoperzy". Liczyli nie tylko na zwycięstwo Valencii, ale też Zenitu (bądź remisu). W obu przypadkach muszą przełknąć gorzką pigułkę.

OL wygrało zasłużenie. Strzela rzadko, ale konkretnie, Valencia biła głową w mur. Trafienia Corneta i Lacazette'a były ozdobą wieczoru.

To tyle z mojej strony, relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net. Jutro Liga Europy - o 19 Legia zagra z Napoli, a dwie godziny później Lech podejmie u siebie FC Basel.

• Strzał Dani Parejo zza "szesnastki" zablokowany. Po chwili sędzia patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Olympique Lyon na pożegnanie z europejskimi pucharami wygrywa na Estadio Mestalla po golach Corneta i Lacazette'a

• Strzał Piattiego zza pola karnego został zablokowany i lot piłki zupełnie zaskoczył Lopesa. Na jego szczęścia piłka wyszła na rzut rożny.

• Matej Jug dolicza trzy minuty do drugiej połowy.

• Zabójcza kontra OL w wykonaniu Alexandre Lacazette'a

• Mustafi zapędził się z piłką pod pole karne gości. Zyskał rzut rożny, po którym Fuego strzela obok bramki.

• Piatti zagrywa "podcinką" w pole karne do Paco Alcacera, ale ten ni`e sięgnął piłki.

• Gent ponownie prowadzi, tym razem na listę strzelców wpisał się Milicević.

• Parejo strzela z woleja zza pola karnego! Piłka trafiła w słupek podtrzymujący słupek za bramką, mijając o centymetry ten od bramki!

• Paco Alcacer na spalonym.

• Przy tej kontrze OL zadrżały serca kibiców Valencii. Zachowali zdrowie dzięki udanej interwencji Cancelo przed własnym polem karnym.

• Abdennour strzela głową z pięciu metrów nad prawym spojeniem słupka z poprzeczką.

• Po akcji Gayi gospodarze wywalczyli rzut rożny. Po chwili kolejny.

• ... a za Alexandre Lacazette'a melduje się na murawie Claudio Beauvue.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Bakari Kone wchodzi za Sergi Dardera...

• Kontra OL dosłownie podcięła skrzydła "Nietoperzom". Odbita po rzucie rożny piłka trafia do Lacazette'a, który zagrywa do Tolisso, a ten wypuszcza prostopadłym podaniem napastnika gości. Ten przebiegł z piłką ponad 30 metrów i przy biernej postawie wracającego Abdennoura uderzył z ok. 16. metra tuż obok prawego słupka!

• GOL. ALEXANDRE LACAZETTE!!!

• Ostatnia zmiana w VCF. Pablo Piatti wchodzi za Rodrigo De Paula

• Cemtrostrzał Cancelo narobił wiele problemów Lopesowi. Bramkarz OL sparował piłkę na rzut rożny

• Dani Parejo mijał rywali w środku pola jak slalomowe tyczki. Aż jeden z zawodników Olympique sfaulował kapitana Valencii ok. 25 metrów od bramki.

• Fenomenalna obrona Domenecha! Ratuje "Nietoperze" przed utratą bramki po strzale Garniera z najbliższej odległości!

• Rachid Ghezzal zastępuje Clemeneta Greniera.

• Fatalne rozegranie rzutu wolnego zapoczątkowało kontrę OL! Bardzo źle w polu karnym złożył się do strzału Lacazette, który przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Darder przytrzymywał za koszulkę Parejo. Po chwili przewinił Corentin Tolisso, który ogląda żółtą kartkę.

• Domenech łapie piłkę po dośrodkowaniu Corneta z rzutu rożnego.

• Zenit wyrównał w meczu z Gent. Valencia by myśleć o wiośnie w Lidze Mistrzów musi strzelić dwie bramki. Ale przy takiej "grze" wydaje się to być "misją niemożliwą".

• Negredo przejął bezpańską piłkę na 25. metrze od bramki OL. Od razu zagrał do Paco Alcacera w "szesnastkę", ale ten był na minimalnym spalonym.

• Koronkowa akcja Negredo z Paco Alcacerem przed polem karnym gości. Pierwszy z wymienionych dostał podanie zwrotne i już składał się do strzału, ale nie trafił w futbolówkę.

• Obrona Lyonu dwoi się i troi by blokować strzały rywali. Lopesowi wypadła piłka z rąk po centrze Cancelo, ale zdołał naprawić swój błąd przed nadbiegającym Paco Alcacerem.

• Solowa akcja Cancelo, który popędził z piłką prawie 40 metrów! Uderzył zza pola karnego w stronę bramki Lopes z problemami paruje piłkę! Dobitka Fuego już nie była tak groźna dla bramkarza gości.

• Negredo przegrał pojedynek główkowy z Yanga-Mbiwą. Gospodarze zyskali rzut rożny, po którym nie udało się zagrozić Lopesowi.

• Starcie Greniera z De Paulem w pobliżu prawego narożnika pola karnego OL. Może być groźnie.

• Negredo pada na murawę przy Bedimo. Sędzia nie dał się nabrać na wymuszenie "jedenastki". Po chwili jednak Cancelo wywalczył rzut rożny.

• Alvaro Negredo melduje się na murawie. Zastępuje Danilo Barbosę.

• Santi Mina w walce z Yanga-Mbiwa na prawej stronie wywalczył rzut rożny. Słabe dośrodkowanie Dani Parejo, które wypiąstkował Lopes.

• Miękka wrzutka kierowana do Mustafiego, który w momencie podania był na spalonym. Niemiec zgrał piłkę głową na środek pola karnego i pewnie chwycił ją bramkarz gości.

• Tolisso fauluje Santi Minę ok. 25 metrów od bramki Lopesa.

• Gospodarza zaczynają ze środka.

• Powracamy na Estadio Mestalla na drugą odsłonę meczu Valencia CF - Olympique Lyon. Obie "jedenastki" wychodzą bojowo nastawione. Czy to przełoży się na poziom spotkania?

• Prawdopodobnie pierwsza połowa miałaby zupełnie inny przebieg gdyby sędzia uznał gola Mustafiego z 10. minuty. Kwadrans później urazu doznał Perez i gra Valencii w środku pola "posypała się". Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ostrzeliwany Domenech skapitulował na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry po pięknym golu Corneta. Ale trzeba zadać pytanie co w tej akcji "robiło" trzech zawodników gospodarzy?

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Abdennour wybija piłkę wrzuconą z prawego narożnika. Po chwili Matej Jug kończy pierwszą połowę. Valencia przegrywa z Olympique Lyon po pięknym golu Corneta

• Minuta doliczona. A goście wywalczyli rzut rożny.

• Ostre, bezpardonowe wejście Santi Miny w Gonalonsa. To skutkuje tylko jednym żółtą kartką.

• Seria fauli w wykonaniu obu stron. Taka gra nie podoba się kibicom.

• Maxwell Cornet zdjął "pajęczynę"

• Mustafi upomniany żółtą kartką za faul.

• Skrzydłowy OL dostał piłkę na prawej stronie, wparował z nią w ok. prawego narożnika "szesnastki" i przy statycznej postawie trzech (!) zawodników Valencii uderzył w samo okienko bramki Domenecha!

• CO ZA GOL MAXWELLA CORNETA!!!

• Kolejny "podciągnięty" faul Mustafiego. Walczył o pozycję i piłkę z Darderem, Zdaniem sędziego przekroczył przepisy.

• De Paul strzela zbyt anemicznie zza pola karnego by pokonać Lopesa.

• Lopes z najwyższym trudem paruje strzał Alcacera z 7-8 metrów! Portugalski bramkarz wyciągnął się jak struna i koniuszkami rękawicy sięgnął piłkę!

• Coraz częściej robi się gorąco w polu karnym Valencii. Tych raz po raz ratuje Domenech.

• Zdaniem sędziego Mustafi fauluje Tolisso w środku pola. Zły reprezentant Niemiec nie może pogodzić się z tą (i poprzednią decyzją Słoweńca.

• Domenech broni strzał głową Morela z kilku metrów!

A Gent prowadzi z Zenitem po golu Depoitre'a. Jeżeli utrzymają się takie wyniki, to belgijski zespół jest w fazie pucharowej Ligi Mistrzów

• Rafael podłączył się prawą stroną i dośrodkował z ok. prawego narożnika pola karnego. Obrona Valencii wyjaśnia sytuację.

• Domenech ratuje Valencię przed utratą bramki! Najpierw broni strzał Trolisso, a potem uderzenie Gonalonsa zza pola karnego! Obrona gospodarzy biernie przyglądała się paradom swojego bramkarza!

• Gary Neville aż złapał się za głowę po ostrym wejściu Abdennoura w rywala. Sędzia bez wahania pokazuje żółtą kartkę.

• Javi Fuego zastępuje kontuzjowanego Enzo Pereza

• Perez nabawił się urazu. Rozgrzewkę zaczęli rezerwowi Valencii, w tym Fuego. Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Tolisso przejął piłkę w środku pola. Zapoczątkował kontrę, która trwała 3 podania w tym dwa w poprzek boiska. Ze stratą.

• Faul taktyczny Gonalonsa w środku pola. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Atak Olympique. Lacazette zagrywa zbyt anemicznie w pole karne VCF do Corneta i wykorzystał do Abdennour.

• De Paul zamienił się stronami z Santi Miną i ruszył prawą flanką. Bedimo wybił mu piłkę na rzut rożny. Gospodarze nie zagrozili Lopesowi po tym stałym fragmencie.

• Dwójkowa akcja Santi Miny z Perezem ok. 25 metrów od bramki gości. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było bardzo niecelne na rzecz Yanga-Mbiwy.

• Pewne wyjście Domenecha na 13. metr. Bramkarz VCF łapie piłkę, która była kierowana do Lacazette'a.

• W odpowiedzi Gonalons przegrywa pojedynek sam na sam z Domenechem! Ależ okazja gości!!! Zyskali "tylko" rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Tym razem Mustafi nie pomylił się - uderzył "szczupakiem" i piłka po otarciu się od poprzeczki wpadła do siatki! Sędzia jednak nie uznał gola, dopatrując się faulu!!!

• Cancelo uderzył zza pola karnego i trafił w obrońcę OL. Rzut rożny.

• Ależ zły jest Mustafi - piłka po jego strzale głową trafia w słupek bramki Lopesa! Z rzutu rożnego świetnie wrzucił Dani Parejo

• De Paul przejął piłkę w środku pola i chciał od razu prostopadłym podaniem "uruchomić" Paco Alcacera. Morel stał na drodze między nadawcą a adresatem.

• Paco Alcacer nie miał szans by dojść do podania De Paula. W odpowiedzi atak gości o mały włos nie przyniósłby rzutu rożnego, ale Domenech przejął piłkę przed linią końcową.

• Złe podanie do Abdennoura do lewej strony, do Gayi. Goście przejęli piłkę. Podanie Gonalonsa w pole karne przeciął Mustafi.

• Santi Mina na spalonym. OL szybko wznowiło grę i posłało dalekie podanie do Lacazette, ale ten nie opanował piłki.

• Matej Jug gwiżdże i goście zaczynają spotkanie na Mestalla!

• Losowanie stron poprzedziła minuta ciszy.
    Mustafi Perez / Gonalons
    - oni powinni uważać na żółte kartki. Otrzymana w dzisiejszym meczu spowoduje absencję w kolejnym spotkaniu pucharowym. Liczmy, że w obu klubach notują "pauzowiczów"

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment hymn Ligi Mistrzów i losowanie stron. Po tych elementach czeka nas tylko jedno - rozpoczęcie spotkania!

• Nieobecni w ekipie gospodarzy: Vezo (obrońca, 9 spotkań / 0 bramek - zawieszony za czerwoną kartkę w meczu z Zenitem), D. Alvez (bramkarz, 0/0), Barragan (obrońca, 5/0), Bakkali (pomocnik, 13/1), Feghouli (pomocnik 10/1), Gomes (pomocnik, 8/1), Orban (obrońca, 4/0), Rodrigo Moreno (pomocnik, 7/0)
    • Nieobecni w ekipie OL: Ferri (pomocnik, 16/0 - zawieszony), Fekir (pomocnik, 4/4 - drugi najlepszy strzelec zespołu), Jallet (obrońca, 10/0), Kalulu (obrońca, 4/1), Umtiti (obrońca, 12/1), Valbuena (pomocnik, 14/1)
  • Oficjalna strona Valencii podawała, że na "szóstce" zagra dzisiaj Javi Fuego. Taki też pojawił się na twitterze hiszpańskiego klubu. Ostatecznie na środku pomocy jest Dani Parejo. Możliwe, że uraz wymusił tę zmianę.

• Rezerwowi Valencii: Ryan - Adernal, Tropi, Fuego, Nacho Gil, Negredo, Piatti.

• Od kilku minut znamy wyjściowe "jedenastki" obu ekip. Pora zobaczyć, kogo obaj trenerzy mają w rezerwie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi OL: Gorgelin - Beauvue, Bisevac, Ghezzal, Kone, Malbranque, Mvuemba.

• W nieco bardziej komfortowej sytuacji są przed ostatnimi meczami zawodnicy belgijskiego Gent. W pięciu kolejkach zgromadzili 7 punktów i o jedno "oczko" wyprzedzają "Nietoperze". Bez szans nawet na Ligę Europy jest Olympique Lyon, który zapunktował tylko w pierwszej kolejce po wyjazdowym remisie w Belgii.

• Na relację ze spotkania, które rozpocznie się za pół godziny na Estadio Mestalla, zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór.

• To już ostatnia środa związana z fazą grupową Ligi Mistrzów. W grupie H pozostaje jedna niewiadoma - kto awansuje do fazy pucharowej? O drugie miejsce walczą Gent (gra u siebie z Zenitem St. Petersburg) a Valencia podejmie przed własną publicznością Olympique Lyon.