VfB Stuttgart

1

Borussia Dortmund

3

• Limit sensacji na jeden dzień został już wyczerpany. Doświadczenie i wyższa kultura gry była po stronie Borussii Dortmund. Gospodarzom nie sposób odmówić ambicji, ale to było za mało by osiągnąć korzystny wynik. Teraz piłkarze Jürgena Krammy'ego mogą skupić się na walce o utrzymanie w Bundeslidze.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Po kilku sekundach sędzia kończy mecz! Borussia Dortmund wygrywa w Stuttgarcie i dołącza do Werderu Brema do grona półfinalistów Pucharu Niemiec!

• Aubameyang strzela nożycami nad bramką Langeraka! Pomylił się o półtora metra!

• Formalność Henrika Mkhitaryana

• Gospodarze zostali niemal całym zespołem na połowie dortmundczyków na rzut rożny i to poskutkowało utratą bramki! Insua przegrał przebitkę z Aubameyangiem, który przebiegł z piłką przez połowę boiska by wyłożyć ją Mkhitarynanowi jak na tacy!

• "POZAMIATANE", HENRIK MKHITARYAN!!!

• Sokratis wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny. BVB zamknięty na własnej połowie.

• Po strzale Mkhitaryana piłka otarła się od rywala i wyszła na rzut rożny. Sędzia jednak nakazał gospodarzom wznowienie gry od bramki.

• Bürki broni strzał niewidocznego do tej pory Harnika.

• Shinji Kagawa melduje się na murawie. Zastępuje Ilkaya Gündogana.

• Niedemeier wzorowo powstrzymał szarżującego Aubameyanga. Kontra BVB przerwana ok. 30 metrów od bramki Langeraka.

• Hummels przechwycił piłkę na środku boiska i zagrał na prawą stronę do Mkhitaryana. Ta skozłowała na mokrej murawie, ale Ormianin zdołał ją utrzymać na placu gry. Wywalczył aut na wysokości "szesnastki".

• W momencie zagrania z rzutu wolnego 2-3 piłkarzy VfB było na spalonym.

• Niesportowe zachowanie i opóźnianie gry przez Sokratisa. Grek ogląda żółtą kartkę

• Pogubiła się obrona Stuttgartu we własnej "szesnastce", ale wychodzi obronną ręką. Niezmordowany Kostić szaleje lewą stroną, a po centrostrzale Gentnera Bürki intuicyjnie paruje piłkę do boku!

• Walka Mkhitaryana z Insuą i Gentererm. Ostatni z wymienionych pociągał Ormianina za koszulkę powodując jego upadek. Za krótkie, słabe dośrodkowanie skrzydłowego BVB.

• Moritz Leitner zastępuje Marco Reusa. Po jednej zmianie w obu ekipach.

• Kostić posyła "rogala" tuż obok spojenia!

• Niedermeier ratuje swój zespół przed utratą gola! Strzał głową Mkhitaryana został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę VfB! Gdyby nie on, to Ormianin cieszyłby się z bramki!

• Reus uderza ładnie nad murem, ale Langerak pewnie chwyta piłkę. W tym uderzeniu było więcej techniki niż siły.

• Atak pozycyjny żółto-czarnych ok. 30 metrów od bramki Langeraka. Rreus faulowany przez Ruppa.

• Dobrze ustawiony Sokratis we własnym polu karnym wybija piłkę głowa po centrze Grosskreutza. Po kilkunastu sekundach Grek znowu pewnie główkuje po zagraniu Didaviego.

• Ofensywna zmiana w ekipie gospodarzy. Martin Harnik wchodzi za "szóstkę", czyli Sereya Die

• Durm w roli prawoskrzydłowego. Centruje ciut za krótko do Aubameyanga. Futbolówka spada pod nogi Mkhitaryana, który został zablokowany. Tak samo jak i dobitka Gabończyka.

• Gospodarze nie przebierają w środkach by zastopować ataki BVB. Rupp skosił Gintera w kole środkowym. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Czujny Bürki łapie piłkę po centrze Kosticia z lewej strony. Łukasz Piszczek nie zdążył za rywalem. Po chwili Rupp strzela metr nad poprzeczką po uderzeniu zza pola karnego.

• ... którą Didavi zakończył uderzeniem z linii pola karnego w stylu futbolu amerykańskiego.

• "Krótki" rzut rożny dla Reusa z pobliża prawej chorągiewki. Za krótkie dośrodkowanie reprezentanta Niemiec. VfB wychodzi z kontrą...

• Spóźniony wślizg od tyłu Daniela Didaviego, który poharatał Schmelzera. Żółta kartka.

• W odpowiedzi Didavi strzela zza pola karnego obok bramki BVB.

• Gündogan popędził prawą stroną przez prawie całe boisko! Stracił sporo sił przed polem karnym Langeraka co wykorzystał Niedemeier. A miał do gry niepilnowanych Reusa i Mkhitaryana.

• Bramkarz gości broni strzał Kravetsa z pola karnego. Coraz bardziej zarysowuje się przewaga VfB.

• Po chaotycznej akcji Insua został sfaulowany prze Gündogana ok. 18 metrów od bramki Bürkiego. Didavi, przy jęku zawodu z trybun, trafia w mur.

• Kolejne starcie Łukasza Piszczka z Kosticiem. Serb dośrodkował bardzo źle. Ostatecznie goście wznawiają grę od wybicia z "piątki".

• Nie ma gola dla Borussii! W kontrze składającej się dosłownie z kilku metrów Reus zagrał idealnie do Aubameyanga, którego mocne uderzenie pod poprzeczkę z trudem sparował Langerak!

• Kostić huknął z dystansu równie mocno, co niecelnie. Piłka poszybowała kilka metrów nad bramką Bürkiego.

• Grosskreutz chyba zna (polskie) powiedzenie "do trzech razy sztuka. Wywalczył rzut rożny po akcji prawą stroną, nabijając jeszcze Schmelzera.

• Po pierwszym kornerze strzał Łukasza Piszczka został zablokowany. Ormianin wrzuca z narożnika jeszcze raz i Hummels, który wyskoczył najwyżej w polu karnym, strzela głową nad poprzeczką.

• Indywidualna akcja Aubameyanga przynosi rzut rożny. Mkhitaryan ustawił piłkę w narożniku, ale przez grad żółto-pomarańczowych piłek nie może wznowić gry.

• Grosskreutz chciał się pokazać swojej byłej drużynie z jak najlepszej strony. Może do trzech razy sztuka - najpierw zarobił "żółtko", a przed chwilą był na spalonym.

• Kevin Grosskreutz upomniany przez arbitra żółtą kartką za faul.

• Druga połowa rozpoczęta! Oba zespoły przystępują do niej bez zmian

• Po rzucie rożnym nie udało się zagrozić Langerakowi. Sędzia Tobias Stieler patrzy na zegarek i gwiżdże, oznajmiając koniec pierwszej połowy. VfB Stuttgart przegrywa z Borussią Dortmund 1:2.

• To mogła być zabójcza kontra BVB! Reus przerzuca piłkę na lewą stronę pole karnego do Durma, ale tego w ostatniej chwili uprzedził wracający Grosskreutz!

• Die skutecznie przyblokował Durma na lewej stronie. Iworyjczyk pozwolił by piłka wyszła poza boisko. Langerak z "piątki".

• Durm lekko pogubił się na lewej stronie. Piłka prześlizgnęła mu się pod stopą poza linię boczną.

• Bürki broni strzał głową Kravetsa po centrze z rzutu wolnego. Piłka leciała w sam środek bramki, więc Szwajcar miał ułatwione zadanie.

• Łukasz Piszczek dał się łatwo ograć przez Kosticia na skraju pola karnego Borussii, ale polski obrońca w porę naprawił swój błąd.

• Mkhitaryan pada w "szesnastce" rywala po starciu bark w bark z Grosskreutzem! Sędzia nakazał grać dalej. Na nic protesty gości.

• Zupełnie nieudany strzał Gündogana z rzutu wolnego. Do bramki Langeraka było ok. 25 metrów, ale uderzył wysoko nad murem i bramką.

• Goście spokojnie rozgrywają piłkę na połowie VfB. Ci bezradnie biegają między zawodnikami w żółto-czarnych barwach.

• Tak trafia Pierre-Emerick Aubameyang

• Spóźniony wślizg Georga Niedemeiera, który powalił Gündogana w kole środkowym. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Reus zagrał między środkowych obrońców do Gabończyka. Ten po przyjęciem piłki ustawił ją do strzału i plasowanym uderzeniem tuż przy lewym słupku przywraca żółto-czarnym prowadzenie!

• GOOL, PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG!!!

• Reusowi zabrakło centymetrów by sięgnąć futbolówkę zagraną przez Durma z lewej flanki. Niewiele brakowało, by ta kontra zakończyła się (celnym) strzałem Niemca!

• Łukasz Piszczek pozwolił Kosticiowi dośrodkować z lewej flanki. Polakowi pomógł jednak Sokratis pewnym wybiciem piłki.

• Gra wznowiona.

• Przerwa w grze. Setka żółto-pomarańczowych piłek poleciała na murawę z sektora kibiców gości

• Piłkarze Tuchela dążą do strzelenia drugiej bramki. Reus ostro centruje w pole karne z lewej strony, ale Langerak pewnie interweniuje. Dodatkowo był faulowany przez Mkhitaryana.

• Piękne trafienie Lukasa Ruppa

• Ależ zakotłowało się w "szesnastce" dortmundczyków po rzucie rożnym. Po bilardzie piłka znalazła się na 16. metrze, gdzie Rupp popisał się ładnym strzałem tuż przy spojeniu! Bürki wzrokiem odprowadził futbolówkę!

• REMIS, LUKAS RUPP!!!

• W sektorze gości pojawili się kibice BVB. To protest związany z wysokimi cenami biletów na to spotkanie. Ich wejściu towarzyszyły przeraźliwe gwizdy.

• Trochę przeciągnięte dośrodkowanie Reusa w pole karne na wszelki wypadek wybił Insua. Po kornerze nie było zagrożenia pod bramką Langeraka.

• Dwójkowa akcja Kravets z Didavim w środku pola. Podanie zwrotne do napastnika VfB umiejętnie "przeczytał" Łukasz Piszczek, który powstrzymał groźnie zapowiadającą się kontrę gospodarzy. Jeszcze Kostić był na spalonym.

• Durm ostro potraktowany przez Die. Gdyby Iworyjczyk wszedł w nogę rywala, to sędzia mógłby sięgnąć po kartkę.

• Goście chcieli wykorzystać grę w przewadze. Bezskutecznie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka opuściła plac gry. Langerak od "piątki".

• Durm oskrzydlił akję i ostro dośrodkował w pole karne. Sunjić "szczupakiem" wybija piłkę na rzut rożny, ale przez namokniętą murawę przejechał kilka metrów i uderzył potylicą w słupek. Konieczna pomoc medyczna.

• Gol Marco Reusa

• Pojedynek Kravetsa ze Schmelzerem na prawej stronie pola karnego Borussii. Aktywny Ukrainiec wywalczył rzut rożny, po którym piłkę łapie Bürki.

• Aubameyang nie zdołał przejąć piłki VfB zagranej z głębi pola.

• Ależ szybko piłkarze Tuchela obejmują prowadzenie! Aubameyang dostał piłkę na prawej stronie pola karnego, po czym zagrał na 7. metr do Gündogana. Ten nie sięgnął piłki wślizgiem, ale akcję zamknął Rerus, który uderzeniem z ostrego kąta pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania!

• GOOL, MARCO REUS!!!

• Pojedynek Sokratisa z Niedemeierem w polu karnyn. Piłka wychodzi poza linię końcową. Mimo protestów grę wznawia Bürki.

• Didavi "uruchomił" Kosticia na lewej stronie. Centrę Serba zablokował Łukasz Piszczek. Gospodarze mają rzut rożny.

• Piłkarze VfB przejęli piłkę w pobliżu linii środkowej i natychmiastowe zagranie w stronę osamotnionego Kravetsa. Ukrainiec nie kontrolował ustawienia obrony Borussii - spalony.

• Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają goście!

• Losowanie stron. Przy arbitrze głównym kapitanowie - Gentner i Hummels.
    Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona tym, którzy zginęli dzisiaj rano w wypadku kolejowym w Bawarii
    .

• Trochę opóźnia się początek meczu. Sędzia skrupulatnie sprawdza obuwie zawodników. Ale teraz śmielej pojawiają się wszyscy na murawie.

• Piłkarze VfB i Borussii powoli wychodzą na murawę! Za moment pamiątkowe fotki, losowanie stron i początek ćwierćfinałowego starcia w Pucharze Niemiec.

• Kibice w oczekiwaniu na rozpoczęcie spotkania. W "jedenastce" gospodarzy jest dwóch zawodników z żółto-czarną przeszłością: bramkarz Mitchell Langerak oraz prawy obrońca Kevin Grosskreutz.

• O godz. 19 rozpoczął się mecz Bayer Leverkusen - Werder Brema. Po godzinie gry prowadzą bremeńczycy 2:1 (gole: 31' Garcia i 42' Pizarro z karnego - 22' Hernandez z karnego). Od 41. minuty gospodarze grają w "dziesiątkę" po czerwonej kartce Wendella.

• W poprzedniej rundzie dortmundczycy nie mieli problemu z wyeliminowaniem Augsburga, wygrywając po golach Aubameyanga oraz Mkhitaryana.

Z kolei gospodarze dzisiejszego meczu potrzebowali dogrywki w starciu z drugoligowym Eintrachtem Brunszwik (Rafał Gikiewicz i Adam Matuszczyk rozegrali cały mecz)

• Augsburg – Borussia Dortmund 0:2 (Aubameyang 61', Mkhitaryan 66')
    • VfB Stuttgart – Eintracht Brunszwik 3:2 (Niedemeier 21', Werner 99', Sunjić 118' – Baffo 6', Ademi 110')
  • Rezerwowi VfB Stuttgart: Przemysław Tytoń - T. Baumgartl, M. Harnik, F. Klein, A. Maxim, D. Schwaab, B. Tashchy.

• Rezerwowi BVB: R. Weidenfeller - G. Castro, S. Kagawa, M. Leitner (były piłkarz VfB), C. Pulisić, N. Subotić, J. Weigl.

• Zanim poznamy ławki rezerwowych obu ekip, zobaczmy... kto poprowadzi to spotkanie. Sędzią głównym jest Tobias Stieler, na liniach będą mu pomagali Patrick Ittrich oraz Sascha Thielert. Sędzią technicznym jest za to Tobias Welz.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

• W drugim wtorkowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Niemiec VfB Stuttgart zmierzy się z finalistą poprzedniej edycji, Borussią Dortmund. Początek meczu już za 25 minut!