VfB Stuttgart 3 - 1 Schalke 04 Gelsenkirchen

VfB Stuttgart

3

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

• Kapitalna druga połowa! Stuttgart wygrywa bardzo ważny mecz i są bardzo blisko utrzymania się w Bundeslidze. Schalke zagrało dzisiaj bardzo słabo. Jeden gol przy trzech gospodarzy to zbyt mało. Cała gra byłą kiepska i dzisiaj Stuttgart wygrał zasłużenie! Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska!

• Koniec! Stuttgart zdobywa bardzo ważne trzy punkty!!!

• Ayhan minimalnie nad poprzeczką!

• Będzie jeszcze szansa na uderzenie z rzutu wolnego zza pola karnego przed Schalke.

• Piłkę ma przy nodze Ulreich! Wydaje się, że Stuttgart może być już pewny trzech punktów!

• I zmiana także w gospodarzach. Haggui za Cacau. Schneider stawia na obronę!

• Santana za Kolasinaca na ostatnie minuty w Schalke.

• Kolejna szansa przed Schalke! Uderzenie Goretzki broni Ulreich!!! Jeszcze zamieszanie w pole karne, ale Matip uderzył ponad bramką!

• Traore próbował wejść w pole karne, piłka zatrzymana przez Matipa. Sędzia nie podyktował karnego za zagranie ręką! I słusznie pokazują powtórki!

• Teraz w ataku Schalke! Sane próbował dograć do Huntelaara, piłkę podbił Ulreich i w końcu ją złapał!

• Sakai sam na sam z Fahrmannem! Strzał jednak bardzo słaby i bramkarz Schalke wyszedł górą z tego pojedynku!

• Kapitalna druga połowa meczu! Stuttgart po stracie gola znacznie się cofnął i gra bardziej nerwowo, ale jednak dominują wciąż na boisku.

• Potężna bomba zza pola karnego Traore wysoko nad poprzeczką.

• Zmiana także w Schalke. Sane za Meyera.

• Zmiana w Stuttgarcie: Didavi poza boisko a za niego Maxim.

• Traore w pole karne, ale wybita piłka przez defensywę! Rausch dobija obok bramki!

• Kolejny żółty kartonik. Teraz ukarany został Matip.

• Zmiana w Stuttgarcie! Rausch zmienia kontuzjowanego Gruezo.

• Piłka po raz kolejny wpada do siatki Stuttgartu, ale po raz kolejny nie uznana! Tym razem jednak doszło do małej kontrowersji, bo sędzia podjął decyzję, że piłka wybita z rzutu rożnego wyszła poza plac gry!

• Kapitalna szansa przed Schalke! Meyer w pole karne, uderzył piłkę Boateng, ale kapitalnie broni Ulreich!!!

• Schalke zaskoczyło rywala! Zagrali bardzo szybką, składną akcję. Wykończył ją Szalai spokojnym strzałem obok Ulreicha! Do niedawna piłkarze gości nie byli nawet w stanie dojść do pola karnego gospodarzy.

• GGGGGGGGGOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Schalke zaczyna odrabiać straty! Dobra akcja i kończy ją Adam Szalai!!!

• Zdecydowanie więcej dzieje się teraz na boisku. Stuttgart zaczął grać o wiele spokojniej, bo wie, że mają spokojną przewagę. Schalke stara się strzelić chociaż jedną bramkę, ale nie są w stanie dzisiaj zagrozić bramce Ulreicha.

• Po raz drugi piłka wpada do siatki Stuttgartu!!! I po raz drugi na spalonym Huntelaar!!!

• Kolejna kapitalna szansa dla Stuttgartu! Cacau był sam na sam z Fahrmannem, ale zamiast uderzać starał się dogrywać! Nie było jednak nikogo na zamknięciu tej akcji!

• Posiadanie piłki 32% Stuttgart przy 68% Schalke. Wynik jednak w ogóle tego nie odzwierciedla!

• Ależ w drugiej połowie grają gospodarze!!! Kapitalne dwie akcje i Schalke traci już trzy bramki do rywali!

• GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL!!! Martin Harnik!!! Kapitalna akcja Sakaiego i wyłożył na pustą bramkę Harnikowi!!! Kapitalna akcja Stuttgartu!!!

• Stuttgart w drugiej połowie zaczął zdecydowanie dominować czego przykładem jest ta druga bramka. Schalke nie może w żaden sposób zagrozić bramce gospodarzy.

• Od razu reaguje Keller - Szalai za Obasiego.

• Didavi zalicza drugą asystę! Kapitalnie dośrodkował na głowę Cacau a ten, bez krycia, zdobywa drugą bramkę dla gospodarzy!

• GGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!! Stuttgart podwyższa prowadzenie!!! Cacau!!!

• Potężne uderzenie zza pola karnego Boatenga jednak nad poprzeczką!!!

• Próba wyjścia z kontrą przed Stuttgartem, ale Harnik dograł niedokładnie do Cacau i piłkę złapał Fahrmann.

• Żółta kartka dla Gruezo za faul na Goretzce.

• Schalke w ataku! Hoogland dośrodkował, piłkę uderzył Boateng, ale obok bramki!

• Pierwsi atakują goście, ale Hoogland zatrzymany. Tylko wrzut z autu.

• Zaczynamy drugą część gry!

• Obie drużyny już na murawie.

• Wracamy na stadion w Stuttgarcie.

• Pierwsza połowa nie porwała na kolana. Prowadzi zespół gospodarzy, ale ich gra nie wygląda olśniewająco. Wykorzystali swoją szansę po stałym fragmencie gry i Harnik pokonał Fahrmanna. Cacau chwile później miał szansę na podwyższenie wyniku, ale nie trafił z bliskiej odległości w bramkę. Przewagę w posiadaniu piłki mają jednak goście. Nic z tego jak na razie nie wynika i piłkarze Schalke muszą w drugiej połowie szukać bramki wyrównującej. Miejmy też nadzieję, że w drugiej odsłonie będziemy świadkami większych emocji.

• Koniec pierwszej połowy!

• Okazja przed Schalke! Goretzka wstrzelił piłkę w pole karne, ale Huntelaar nie sięgnął piłki!

• Dużo teraz niedokładności w grze jednej i drugiej drużyny. Żadna ekipa nie może ściągnąć piłki na ziemię.

• Huntelaar na spalonym.

• Będzie okazja na zmianę wyniku. Rzut wolny dla Stuttgartu. Uderzał Didavi, ale dobrze broni Fahrmann!

• Kapitalny przerzut do Kolasinaca! Piłkarz zgasił piłkę na klatkę piersiową i był przekonany, że wywalczył korner, ale jednak decyzja sędziego zupełnie inna - rozpoczął od bramki Ulreich.

• Druga kartka dla piłkarza gości - ukarany Boateng.

• Schalke rozpoczyna akcję od swoich stoperów.

• Kapitalna szansa przed Cacau! Dośrodkowanie Traore w pole karne i napastnik gospodarzy na wślizgu strzela z metra ponad poprzeczką bramki!

• Traore w akcji ofensywnej zakończonej słabym strzałem obok bramki Fahrmanna!

• Żółta kartka dla Kolasinaca za faul na Didavim.

• Obasi w kolejnej akcji ofensywnej, ale ponownie próbował sam i ponownie zatrzymany!

• Piłka wpada do siatki Schalke! Gol jednak nie uznany, ponieważ Huntelaar był na spalonym!

• Stuttgart mógł wyjść z doskonałą kontrą! Wychodzili w przewadze pięciu na czterech, ale fatalne podanie Didaviego za plecy kolegi zmarnowało cały wysiłek kolegów.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Cacau.

• Schalke stara się od razu odrobić straty, ale bardzo dobrze w defensywie gra drużyna gospodarzy.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Didaviego, do piłki świetnie wyszedł Harnik i uprzedził bramkarza Schalke! Bardzo dobre zachowanie piłkarza Stuttgartu! Za to Fahrmann popełnił fatalny błąd!

• GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!! Stuttgart wychodzi na prowadzenie po złym wyjściu do piłki Fahrmanna!!! Strzelcem gola Harnik!!!

• Cacau leży na murawie. Kolasinac spowodował upadek snajpera gospodarzy - wszystko jednak zgodnie z przepisami.

• Kolasinac zza pola karnego! Potężnie, ale bardzo niedokładnie.

• Hoogland starał się wpaść w pole karne, ale trzeci z kolei obrońca gospodarzy skończył ten rajd.

• Schalke starało się wyprowadzić kontrę, ale kiepskie przyjęcie Obasiego zatrzymało akcję.

• Ostre wejście Meyera i rzut wolny dla Stuttgartu. Bardzo złe jednak wykonanie Didaviego i piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

• Korner dla Schalke.

• Sakai rozpoczyna akcję Stuttgartu, ale zatrzymana akcja przez Goretzke. Tylko aut dla gospodarzy.

• Świetna akcja Traore, ale jeszcze lepiej zatrzymany przez Kolasinaca! Kapitalny, czysty wślizg obrońcy Schalke!

• Stuttgart zamknięty w okolicach własnego pola karnego.

• Matip w akcji ofensywnej! Zatrzymany jednak przez defensora Stuttgartu!

• Dośrodkowanie Boatenga z rzutu wolnego, ale piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

• Pierwsze minuty bardzo spokojne zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Stuttgart nieco cofnięty boi się zaatakować i stracić pierwszy gola.

• Schalke w natarciu. Jednak złe podanie Huntelaara zakończyło całą akcję.

• Szansa dla Stuttgartu, ale Cacau bardzo dobrze zablokowany przez Matipa.

• Cacau dwa razy już zdążył bardzo ostro atakować swojego rywala i już został upomniany przez arbitra. Jak na razie tylko słownie.

• Zaczynamy!

• Losowanie stron i zaczynamy!

• Obie jedenastki pojawiają się już na murawie.

• Stadion wypełniony niemal do ostatniego miejsca, fantastyczna atmosfera!

• Jesteśmy już na Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie!

• Pierwszy gwizdek tego spotkania już za niecałe 10 minut także wspólnie czekamy na emocje związane z niemieckim futbolem!

• Właśnie zakończyło się spotkanie Nurnbergi z Leverkusen. Wygrał ten drugi zespół i jest on coraz bliżej gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Nurnberga wciąż musi walczyć o utrzymanie.

• W ostatnich pięciu ligowych spotkaniach Stuttgart zdobył siedem punktów. Udało im się dwa mecze wygrać i jeden zremisować. Schalke w pięciu spotkaniach nie przegrało - wygrało trzy i zanotowało dwa remisy.

• Oba zespoły walczą o zupełnie inne cele w tym sezonie. Stuttgart musi zdobywać punkty, żeby utrzymać się w Bundeslidze, natomiast Schalke stara się, żeby zagrać w Lidze Mistrzów.

• Ławka rezerwowa Schalke: Hildebrand, Santana, Max, Sane, Annan, Szalai i Sobottka.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Kirschbaum, Haggui, Rausch, Maxim, Ibisević, Werner i Abdellaoue.

• Po lewej stronie prezentujemy składy, w których rozpoczną to spotkanie obie ekipy.

• Witam podczas relacji LIVE z meczu Bundesligi! Dzisiaj VFB Stuttgart podejmuje na własnym stadionie Schalke 04!