W Poznaniu na remis

Mateusz Mateusz
Piotr Reiss zdobył dziś swoją pierwszą bramkę dla Warty Poznań
Piotr Reiss zdobył dziś swoją pierwszą bramkę dla Warty Poznań PUMA
Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Warty z Dolcanem. Swoją pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Reiss, zaś gola dla gości - po raz trzeci w tym sezonie - zdobył Maciej Tataj.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Już w 9. minucie spotkania po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na strzał z odległości około jedenastu metrów zdecydował się Maciej Tataj. Były napastnik Polonii Warszawa potwierdził swoją wysoką formę i po raz trzeci w tym sezonie umieścił piłkę w bramce.

Po stracie gola gospodarze za wszelką cenę starali się o wywalczenie rzutu karnego. W polu karnym Dolcanu padali Tomasz Magdziarz i Piotr Reiss, jednak sędzia pozostawał niewzruszony. W 24. minucie goście byli o włos od podwyższenia wyniku spotkania - groźny strzał z dystansu oddał Mariusz Unierzyski, a golkiper Warty sparował piłkę na rzut rożny. Kilka minut później znowu próbował Tataj, jednak bramkarz Warty - Łukasz Radliński - nie dał się zaskoczyć.

Wraz z upływem czasu coraz śmielej zaczęli atakować gospodarze. W 30. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Bekas, jednak minimalnie chybił. Minutę później uderzał z rzutu wolnego, jednak ponownie nie trafił w bramkę. W 35. minucie niecelny strzał z dystansu oddał Tomasz Magdziarz. Ten sam zawodnik nie pomylił się jednak w 44. minucie, kiedy idealnie dograł piłkę do Piotra Reissa, a były król strzelców ekstraklasy bez problemu pokonał broniącego bramki Dolcanu Rafała Misztala.

W drugiej połowie okazji do zmiany wyniku było całkiem sporo. Z ataków nic jednak nie wyszło - większość strzałów nie trafiała w światło bramki, a z tymi celnymi dobrze radzili sobie obaj bramkarze. Warta kończyła mecz w dziesiątkę. W 79. minucie za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został pomocnik zespołu z Poznania, Paweł Iwanicki.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Obie drużyny nie zaznały jeszcze w tym sezonie smaku porażki. Za tydzień przed łatwym zadaniem stanie Dolcan, który na wyjeździe zmierzy się z Motorem Lublin. Z kolei piłkarzy Warty w ciągu najbliższych kilku dni czekają dwa bardzo trudne spotkania - w środę w zaległym meczu zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Łodź, zaś w niedzielę, również na boisku rywala, zmierzą się z innym zespołem z Łodzi - Widzewem.

Warta Poznań - Dolcan Ząbki 1:1 (1:1)

0:1 Maciej Tataj (9')
1:1 Piotr Reiss (44')

Warta: Radliński - Ignasiński, Jankowski, Bartkowiak, Otuszewski ŻK - Magdziarz ŻK, Bekas, Miklosik ŻK (66' Wojciechowski), Iwanicki CZK - Reiss (78' Pawlak), Klatt ŻK (86' Przybyszewski)

Dolcan: Misztal - Korkuć ŻK, Hirsz, Stawicki, Uniewzyski - Kosiorowski ŻK, Hinc, Lech (76' Stańczyk), Kułkiewicz (56' Ziajka) - Tataj, Imeh (87' Gabrusewicz ŻK)

Sędziował: Marcin Słupiński (Sieradz)