Warta nowym liderem po zwycięstwie nad UKP Zielona Góra

Krzysztof Maciejewski/Głos Wielkopolski
Warta Poznań - UKP Zielona Góra
Warta Poznań - UKP Zielona Góra Roger Gorączniak
Trwa dobra passa piłkarzy Warty Poznań. W sobotę zieloni odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowali na pozycję lidera grupy zachodniej drugiej ligi. Tym razem wyższość podopiecznych Marka Kamińskiego musiał uznać beniaminek UKP Zielona Góra. Warta wygrała w 2:1 (1:1).

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu rezerwowy Paweł Piceluk, który wykorzystał dośrodkowanie Błażeja Nowaka i pięknym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Wówczas zespół trenera Marka Kamińskiego od ośmiu minut grał już osłabiony brakiem jednego zawodnika.

Początek spotkania nie zapowiadał, że rekordowa w obecnym sezonie widownia (ponad 1000 osób) będzie świadkiem emocjonującego widowiska, którego losy ważyć się będą do końca.

W 16. minucie jeden z obrońców gości kopnął w plecy Artura Bartkowiaka, a że działo się to w polu karnym beniaminka z Zielonej Góry, arbiter Marcin Bielewski z Katowic podyktował dla Warty jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Grzegorz Rasiak. Prowadzeniem pozna-niacy cieszyli się jednak krótko, niespełna dziesięć minut. Do wyrównania doprowadził Wojciech Okińczyc pokonując Pawła Besera strzałem z rzutu wolnego.

W 78. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Michał Goliński, ale podopieczni trenera Kamińskiego wykazali jednak dużą determinację i zostali nagrodzeni golem Piceluka.

Kłopoty zaczęły się, gdy czerwoną kartką ukarany został Artur Marciniak i zieloni musieli sobie radzić w dziewiątkę, a jak się okazało arbiter do podstawowego czasu doliczył cztery minuty. Goście, mając dwóch zawodników więcej, desperacko zaatakowali, ale warciarze bronili się bardzo ambitnie i umiejętnie, utrzymując zwycięski rezultat.

- Moim zdaniem oba wykluczenia naszych zawodników były mocno dyskusyjne. Słowa uznania dla chłopaków, że mimo wszystko poradzili sobie. Determinacja została nagrodzona. Po raz kolejny pokazaliśmy, że walczymy do końca - powiedział szkoleniowiec Warty.

Warta Poznań - UKP Zielona Góra 2:1 (1:1)
Bramki:
1:0 Grzegorz Rasiak (16. karny), 1:1 Wojciech Okińczyc (25), 2:1 Paweł Piceluk (86).

Warta: Beser - Kocot, D. Jasiński l, Ł. Jasiński, Ngamayama, Bartkowiak, Scherfchen (46. Marciniak lll), Ciarkowski (66. Piceluk), Nowak (90. Maruniak), Goliński lll , Rasiak (75. Spławski).