Warta Poznań

4

Flota Świnoujście

2

• Koniec meczu! Warta po raz pierwszy wygrywa u siebie, a dla Floty to pierwsza porażka na wyjeździe. Dziękujemy za uwagę.

• GOOOL DLA WARTY!!! Rzut wolny wykorzystuje Marcin Klatt. Warta - Flota 4:2!!!

• Czerwona kartka dla Wesołowskiego za interwencję rękami poza polem karnym. Jako że trener Pawlak wykorzystał już limit zmian, w bramce stanie Ivan Udarević.

• GOOOL DLA FLOTY!!! Nnamani po raz drugi wykazuje najwiecej przytomności w ogromnym zamieszaniu pod bramką Warty i strzela swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu. Czy gościom starczy czasu by strzelić jeszcze jedną bramkę?

• Zmiana w zespole Warty: Foszmańczyk w miejsce Reissa.

• Zmiana we Flocie: Stachyra w miejsce Kieruzela.

• Marciniak strzelał z 16 metrów, ale Wesołowski pewnie obronił.

• Żółtą kartką ukarany Wichtowski.

• Mocny i niecelny strzał Piotra Reissa.

• Druga nieuznana bramka w dzisiejszym meczu! Po zagraniu Tomasika z rzutu wolnego piłkę dotknął Nnamani, po czym wpadła do siatki. Nigeryjczyk znajdował się jednak na spalonym, przez co gol nie mógł zostać uznany. Swoją drogą napastnik Floty niepotrzebnie dotykał piłkę, bo i tak wpadłaby do siatki.

• Żółtą kartką za faul ukarany Otuszewski.

• Dośrodkowanie Reissa z prawej strony z Wolnego i Otuszewski głową zdobywa bramkę.

• Ngamayama próbował wyjść sam na sam po prostopadłym podaniu, ale powstrzymali go obrońcy.

• Przy z pozoru prostym dośrodkowaniu błąd popełnił Sobański, a sytuację uratował Sobieraj, wybijając na rzut rożny.

• Bereszyński za Białożyta.

• Reiss zagrał do Klatta, ten poszedł w kierunku bramki, ale powstrzymał go Wesołowski.

• Ostalczyk próbował strzelać z około 11 metrów, ale został zablokowany.

• Białożyt wszedł w pole karne Floty, podał do Klatta, a jego uderzenie końcówkami palców obronił Wesołowski. Zagranie Białożyta było zbyt mocne, przez co były napastnik Legii Warszawa nie mógł uderzyć od razu, a musiał przyjąć piłkę i znaleźć pozycję do oddania strzału. Wyszło mu to bardzo dobrze, gdyby nie przytomne zachowanie Wesołowskiego, byłoby już 3:1.

• Boisko opuścił strzlec pierwszej bramki, Tomasz Magdziarz, a w jego miejsce trener Artur Płatek desygnował do gry Macieja Scherfchena.

• Po dośrodkowaniu Ostalczyka z prawej strony boiska piłkę głową wybija Jasiński.

• Zmiana we Flocie. Za Chyłę wchodzi Broź.

• Jasiński faulował Misana i został ukarany żółtą kartką.

• Nnamani zderzył się z Jasińskim. Potrzebna była pomoc masażystów, obaj po chwili wrócili do gry.

• Akcja Tomasika lewą stroną. Zawodnik pada, ale faulu nie było.

• GOOOL DLA WARTY!!! Momentalna odpowiedź poznaniaków!!! Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę do siatki skierował Piotr Reiss. Warta ponownie obejmuje prowadzenie, po raz kolejny obrońcy Floty nie upilnowali rywala tuż pod własną bramką.

• GOOOL DLA FLOTY!!! Miał nosa trener Pawlak, wprowadzając Nnamaniego na boisko! Nigeryjczyk doskoczył do odbitej przez Sobańskiego piłki i skierował ją do siatki. W Poznaniu remis 1:1

• Zmiana w zespole gości: w miejsce Chi-Fona wchodzi Nnamani.

• Początek drugiej połowy!

• W przerwie rozegrano konkurs rzutów karnych, uderzenia kibiców bronił rezerwowy bramkarz gospodarzy, Łukasz Radliński.

• Początek meczu dosyć niemrawy w wykonaniu obu zespołów, później było trochę ciekawiej. Bardzo dobre zawody rozgrywa dziś Przemysław Otuszewski, który co chwilę włącza się w ofensywne akcje swojego zespołu i groźnymi dośrodkowaniami nęka defensywę Floty. Goście nie oddali jeszcze celnego strzału na bramkę Sobańskiego, gospodarze mają na swoim koncie trzy uderzenia w światło bramki. Trochę mało jak na spotkanie kandydata do awansu z wiceliderem.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Do przerwy Warta prowadzi 1:0.

• Radosław Jasiński zagrywa do Damiana Misana, ale akcję skutecznym wślizgiem przerywa Łukasz Jasiński.

• Kolejne groźne dośrodkowanie Otuszewskiego, piłkę na krótkim słupku wybija Udarević. Bardzo dobrze włącza się dziś w akcje ofensywne lewy obrońca Warty, poznaniacy właściwie atakują tylko tą stroną boiska.

• GOOOL DLA WARTY!!! Przemysław Otuszewski dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym Floty obrońców uprzedził Tomasz Magdziarz i skierował piłkę do siatki. Kapitan Warty daje prowadzenie swojemu zespołowi!

• Klatt zagrywa przewrotką w kierunku Reissa, ale piłkę piąstkuje Wesołowski. Bramkarz Floty nie pozwolił doświadcznoemu zawodnikowi Warty na uderzenie głową, w przeciwnym razie mogło być bardzo groźnie.

• Reiss dśrodkowuje z rzutu wolnego, a Wichtowski strzałem głową zdobywa gola! Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę w górę, a arbiter główny trafienia nie uznał, stwierdzając, że zawodnik gospodarzy był na spalonym.

• Brzydki faul Chyły na Reissie. Zaostrza się dzisiejsze spotkanie, ale arbiter pozwala na takie starcia.

• Bardzo dobre zagranie Reissa i jeszcze lepsza interwencja Wesołowskiego, który zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Niewiele brakowało, by piłka wpadła do siatki, zdecydowanie najlepsza sytuacja w tym meczu.

• Kolejny faul Kalinowskiego na Białożycie. Prawy obrońca Floty nie radzi sobie dzisiaj z byłym zawodnikiem Lecha.

• Z rzutu wolnego Reiss strzela prosto w Kalinowskiego i będzie rzut rożny dla Warty.

• Tuż przed polem karnym Floty faulowany Białożyt. To już kolejne przewinienie Kalinowskiego, ale sędzia tylko upomniał zawodnika gości.

• Pierwsze dwadzieścia minut spotkania niezbty ciekawe. Obe zespoły grają przede wszystkim długą piłką, a takie zagrania padają najczęściej łupem obrońców. Dodajmy, że ani Warta, ani Flota nie oddała jeszcze celnego strzału.

• Z dwudziestu metrów strzela Kieruzel, jednak zdecydowanie zbyt wysoko skierował piłkę.

• Za faul na Kalinowskim żółtą kartką ukarany został Artur Marciniak.

• Nieporozumienie Białożyta i Otuszewskiego, przez co dobrze zapowiadający się kontratak gospodarzy spalił na panewce.

• Po zagraniu Białożyta z ostrego kąta próbuje Reiss, ale tylko boczna siatka.

• Kalinowski podaje do Ostalczyka, ten dryblował w polu karnym Warty, aż w końcu zdecydował się na oddanie piłki Kalinowskiemu. Akcja kończy się skuteczną interwencją obrońców Warty.

• Reiss zagrywa do Białożyta, jego dośrodkowanie blokuje jednak Udarević. Chwilę później po raz kolejny wrzutka Białożyta, do mocnej piłki bitej wzdłuż bramki nie doszedł jednak ani Piotr Reiss, ani Tomasz Magdziarz. Jak na razie to najgroźniejsza sytuacja w tym meczu.

• Przed chwilą pojawił się doping, a to za sprawą ośmioosobowej grupy kibiów ze Świnoujścia.

• Na trybunach cisza, nie ma żadnej grupy dopingującej którykolwiek zespół. Chwilami tylko odzywają się brawa, najczęściej po udanych zagraniach gospodarzy.

• Marciniak odebrał piłkę Chyle i rozpoczął kontratak Warty. Chwilę później Reiss zaatakowany od tyłu przez Kalinowskiego, ale sędzia nie podyktował rzutu wolnego. To już drugie groźne wejście obrońcy Floty w tym spotkaniu.

• Jasiński faulował Niewiadę w środku pola. Obrońca Warty otrzymuje upomnienie od sędziego, następna taka interwencja może skończyć się kartką.

• Po dośrodkowaniu Reissa piłkę przed pole karne piąstkuje Wesołowski. Tam przejmuje ją Klatt, ale jego wrzutka pada łupem obrońców gości.

• Białożyt zagrywa do tyłu do Otuszewskiego, zdecydowanym wślizgiem powstrzymał go Kalinowski. Zawodnik gości faulował, będzie rzut wolny dla Warty.

• Chi-Fon zagrywa na lewo do Misana, ten dośrodkowuje, ale piłkę głową wybija Jasiński. Nie było żadnego zawodnika Floty, który mógł mu w tym przeszkodzić.

• Frekwencja na stadionie nieco się poprawiła, w tej chwili na trybunach około 1500 widzów, w tym ośmiu kibiców Floty, krórzy na początku meczu wsparli okrzykami swój zespół.

• Początek meczu!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Sebastian Krasny z Krakowa, na liniach pomagać mu będą Sebastian Mucha i Mariusz Ocieczek. Arbitrem technicznym, wyznaczonym na dzisiejsze spotkanie, jest Łukasz Marek.

• Piłkarze wychodzą na boisko, za chwilę początek meczu.

• W zespole Floty do dyspozycji trenera na ławce będą: Paweł Waśków, Mateusz Broź, Łukasz Mickiewicz, Jacek Paczkowski, Kamil Stachyra, Ndubuisi Nnamani i Marek Opałacz.

• Zawodnicy rezerwowi zespołu Warty to Łukasz Radliński, Rafał Kosznik, Paweł Iwanicki, Michał Ciarkowski, Tomasz Scherfchen, Tomasz Foszmańczyk i Bartosz Bereszyński. W kadrze meczowej zabrakło miejsca m. in. dla Krzysztofa Gajtkowskiego i Pawła Sasina.

• Dzisiejszy mecz nie wzbudza najwyrażniej dużego zainteresowania wśród poznańskich kibicach. Na stadionie około dwustu widzów, również wokół obiektu nie widać większego poruszenia. Widać ostatnie słabsze wyniki "Zielonych" negatywnie wpłynęły na frekwencję na stadionie.

• Już za kilka chwil początek spotkania Warta Poznań - Flota Świnoujście. Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej wita państwa Wojciech Maćczak.