Weekend w III i IV lidze. Lider trzecioligowców strzelał po przerwie

Jakub Lisowski
Drużyna Świtu Szczecin świętująca w szatni zwycięstwo nad Cartusią.
Drużyna Świtu Szczecin świętująca w szatni zwycięstwo nad Cartusią. Fot. Świt Szczecin facebook
W rozgrywkach bez wielkich zaskoczeń. Czołowe zespoły wygrywały swoje spotkania, więc w tabelach bez zmian.

Świt podejmował spokojną Cartusię i od początku miał przewagę. Grał dobrze, częściej był przy piłce, miał niezłe akcje, ale do przerwy bez bramek. Może wpływ na to miała dość zaskakująca zmiana w „11”. Reżysera gry Adama Ładziaka zastąpił tym razem Maciej Koziara, który też ma takie predyspozycje, a do zespołu dołączył zimą. W poprzednich meczach wchodził na zmiany.

Świtowcy przewagę udokumentowali po godzinie gry. Strzał Szymona Kapelusza po rykoszecie zaskoczył bramkarza Cartusii, a po chwili Gracjan Goździk wykorzystał dobre dogrania spod linii końcowej.

Dla szczecińskiego klubu to kolejny kroczek na drodze do II ligi. Za tydzień ważna kolejka: Świt zagra na stadionie rezerw Pogoni, a wicelider - Elana Toruń powalczy o punkty z walczącą o uniknięcie degradacji Unią Solec Kujawski.

Wspomniana Pogoń szybko straciła gola w Środzie, ale w końcówce zadała dwa ciosy. Jeden z nich zadał Dawid Drumlak. Syn byłego piłkarza Pogoni – Pawła, zimą dołączył do zespołu Portowców.

Czwarte miejsce stracili Błękitni Stargard, którzy niespodziewanie zremisowali u siebie ze Stolemem Gniewino. Brawa dla stargardzian tylko za to, że dwukrotnie doprowadzali do remisu.

Bartosz Krzysztofek (syn byłej siatkarki Chemika – Agaty) zdobył hat-tricka dla Floty Świnoujście w Czarnkowie. Wyspiarze przegrywali już 0:3, ale zdołali zainkasować ważne trzy punkty. Ostatniego gola Krzysztofek zdobył w 89. minucie.

Vineta Wolin bezbramkowo zremisowała z prawie zdegradowanym KP Starogard.

Wyniki 26. kolejki: Świt Szczecin – Cartusia Kartuzy 2:0 (66. Szymon Kapelusz, 68. Gracjan Goździk), Noteć Czarnków – Flota Świnoujście 2:3 (Noteć: Arkadiusz Kaczmarek dwie (13. i 58.); Flota: Bartosz Krzysztofek trzy (69., 72. i 89.)), Vineta Wolin – KP Starogard 0:0, Polonia Środa Wlkp. - Pogoń II Szczecin 1:2 (Polonia: 4. Mikołaj Stangel; Pogoń: 75. Błażej Starzycki, 78. Dawid Drumlak), Błękitni Stargard – Stolem Gniewino 2:2 (Błękitni: 38. Grzegorz Aftyka - karny, 75. Damian Niedojad; Stolem: Fryderyk Misztal dwie (19. i 40.)), Sokół Kleczew – Elana Toruń 0:1, Wikęd Luzino – Unia Solec Kujawski 0:1, Gedania Gdańsk – Unia Swarzędz 1:2, Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1.

IV liga

Lider – Wybrzeże Rewal – z pewnymi problemami, ale podtrzymał fantastyczną serię zwycięstw w lidze. Sukces w Gościnie był 23. z rzędu. Wybrzeże przeważało, ale było nieskuteczne. Dopiero w końcówce I połowy wynik otworzył Daniel Chyła. Pomocnik w połowie II połowy wyleciał z boiska, ale jego koledzy stanęli na wysokości zadania. Dwie bramki zdobył snajper – Wiktor Sawicki.

Za plecami Wybrzeża dwa koszalińskie kluby. Gwardia ograła Kluczevię 2:1, a decydujący gol padł na początku II połowy. Bałtyk za to wygrał w Chojnie, gdzie pracę stracił trener Maciej Ropiejko.

Wyniki 25. kolejki: Olimp Gościno – Wybrzeże Rewal 0:3, Ina Goleniów – Iskierka Szczecin 4:3, Unia Dolice – Darłovia Darłowo 0:2, Odra Chojna – Bałtyk Koszalin 0:1, Orzeł Wałcz – Chemik Police 3:1, Gwardia Koszalin – Kluczevia Stargard 2:1, Błękitni II Stargard – Mechanik Bobolice 4:2, MKP Szczecinek – Biali Sądów 0:2, Perła Dygowo – Wieża Postomino 1:0.