Cracovia

1

Widzew Łódź

1

• Koniec meczu!! Remis na stadionie Cracovii. Widzew zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ambicja, wola walki, wysoki pressing to były atuty łodzian w dzisiejszym spotkaniu jednak do pełni szczęścia zabrakło nieco chłodnej głowy przy wykończeniu oraz większej koncentracji w obronie. Cracovia po złej pierwszej połowie, w drugiej zaprezentowała się dużo lepiej jednak podobnie jak w przypadku gości, zabrakło wykończenia akcji. Za znakomite widowisko i wspólne emocje serdecznie dziękuję, Damian Sobolewski

• Dodatkowe 3 minuty nadziei dla jednych i drugich

• Znów szansa dla Papadopoulosa! Z prawej strony pola karnego podaje Straus, piłka spada pod nogi Greka jednak ten uderza obok słupka

• Okazja dla Cracovii, kilka podań z pierwszej piłki przed polem karnym, trochę wolnej przestrzeni przed Strausem, decyduje się na strzał jednak broni Wolański, który jednak "wypluwa" piłkę ale w porę naprawia swój błąd

• Kartką za faul od tyłu ukarany Kasprzak

• Teraz okazja dla Widzewa! Akcję rozprowadza Kasprzak, podaje na lewo do Visnakovsa ten oddaje strzał jednak zostaje zablokowany, próbuje dobijać Kasprzak jednak bez powodzenia

• Cóż za znakomita sytuacja!! Kontra Cracovii, z prawej strony w pole karne podaje Kita, tam odnajduje się Rakels i nie mając opieki obrońcy fatalnie pudłuje nad bramką!

• Kontra Cracovii, piłka otwierająca całą prawą stronę dla Nykiela, prawy obrońca "Pasów" uderza jednak to było raczej podanie do bramkarza

• Szansa Kaczmarka! Długo składał się do strzału zza pola karnego, w końcu zdecydował się uderzyć lewą nogą jednak na posterunku Pilarz

• Ostatnia zmiana w ekipie Widzewa, za strzelca gola Mrozińskiego wchodzi Prince Okachi

• Kartka dla Nykiela za faul na Kikucie

• 7831 widzów pojawiło się dzisiejszego popołudnia na stadionie przy ul. Kałuży 1 w Krakowie

• Premiership na boisku Ekstraklasy! Cóż za mecz, cóż za emocje! Akcja za akcję, jedna i druga strona pragną tylko zwycięstwa, takie mecze w naszej lidze chcemy oglądać!

• Cóż za akcja Nykiela! Wdarł się w pole karne niczym Łukasz Piszczek, minął dwóch rywali i uderzył lewą nogą jednak pod publiczkę, ale co ważne skutecznie interweniuje Wolański

• Ponownie w natarciu Widzew, z prawej strony Visnakovs, podaje w pole karne i tam Batroviciovi piłka zaplątała się pod nogami i nie ma gola

• Okazja przed Mikitą! Zszedł z lewej strony do środka po czym uderzył zza pola karnego, piłkę odbija Pilarz ponownie Mikita jednak tym razem ponad bramką! Widzew poczuł krew

• Ciekawostka polega na tym, że obie drużyny strzelają dziś gola w okresach, kiedy to rywale przeważają na boisku. Jak zatem potoczy się końcówka spotkania?

• Na murawie z bólu zwija się Jaroszyński, sędzia nie przerywa gry

• Łodzianie idą za ciosem, tym razem z dystansu próbował Pilarza pokonać Kasprzak

• I oto mamy wyrównanie!!! Tuż po podwójnej zmianie rzut rożny dla Widzewa, dośrodkowuje Kaczmarek, najlepiej w polu karnym odnalazł się Mroziński i kieruje piłkę do siatki!! 1-1 i emocje rozpoczynają się od nowa!

• A za Cetnarskiego wchodzi Batrović

• Podwójna zmiana w szeregach Widzewa: za Rybickiego Mikita

• Widzew w drugiej części nie stworzył jeszcze większego zagrożenia pod bramką Pilarza

• Znów strzelał Papadopoulos, tym razem z ostrego kąta i wysoko nad bramką

• Świetnie akcję na prawo rozprowadził Kapustka, w tempo wszedł Nykiel jednak jego podanie woła o pomstę do nieba. Zagrożenie dla Widzewa zażegnane

• Zmiany chyba podziałały pozytywnie na podopiecznych Stawowego, Cracovia duże lepiej kontroluje grę niż w pierwszej części

• Ależ to była okazja dla Cracovii na podwyższenie wyniku! Znakomicie Rakels prostopadle w pole karne do Papadopoulosa i Grek sam na sam tym razem przegrywa pojedynek z Wolańskim, który paruje piłkę do boku

• Groźna akcja "Pasów", szybka wymiana piłki w środkowej strefie, z piłką zabrał się Steblecki, minął rywala i oddał strzał z linii 16 metrów jednak spokojnie łapie Wolański

• Cracovia Krakow-Widzew LodzCracovia Krakow-Widzew Lodz

• Próba prostopadłego zagrania Kaczmarka do Visnakovsa jednak niezbyt dokładne, piłkę przejmuje Cracovia

• Widzew podobnie jak w pierwszej, tak i w drugiej części gra wysoko pressingiem starając się szybko odebrać piłkę gospodarzom i stwarzać wiele okazji do gola

• Od początku drugiej części Stawowy przeprowadza dwie zmiany, wejdą na plac gry Kapustka oraz Rakels

• Koniec pierwszej połowy! Cracovia prowadzi 1-0 po golu Papadopoulosa po kapitalnej asyście Danielewicza. Widzew był zdecydowanie lepszy w trakcie pierwszej części, "Pasy" nie mogły złapać swojego rytmu gry jednak to oni potrafili znaleźć drogę do bramki. Druga połowa zapowiada ciąg dalszy wielkich emocji!

• Ponownie groźna akcja Widzewa, dośrodkowanie z prawej strony, do piłki wyskakuje Visnakovs jednak zarówno on jak i Pilarz mijają się z piłką, do niej dobiega Kaczmarek jednak tylko rzut rożny

• Widzew ciągle atakuje, jednak ani rzut rożny ani ataki pozycyjne nie przynoszą na razie rezultatów

• Sędzia pokazał przywilej korzyści dla Cracovii po faulu na Nykielu, piłka na lewą stronę do Jaroszyńskiego a lewy obrońca "Pasów" próbował zaskoczyć Wolańskiego strzałem w krótki róg jednak nieudanie

• Szybko próbowali odgryźć się Widzewiacy, strzelał zza pola karnego Kaczmarek jednak Pilarz spokojnie łapie piłkę

• I oto gooool!! Składna akcje, trzy podania Żytko do Danielewicza, ten kapitalnie odgrywa ruletą do Papadopoulosa, Grek wychodzi sam na sam i strzałem w okienko krótkiego roku wyprowadza "Pasy" na prowadzenie!

• Kontra Cracovii, Straus podaje na lewo jednak ponownie niedokładność i trzeba akcję budować od początku

• Żółta kartka dla Danielewicza za faul w środkowej strefie na Kaczmarku

• Znów niedokładność w konstruowaniu akcji przez Cracovię, dobrze zapowiadający się atak spalił na panwece

• Ładna kombinacja Papadopoulosa z Boljeviciem jednak strzał z dystansu zablokowany. Cracovia próbuje przejąć kontrolę nad wydarzeniami na boisku

• Trzeba przyznać, że tempo dzisiejszego meczu niczym z angielskiej Premier League. Pytanie czy zawodnicy nie zapłacą za to wysokiej ceny w drugiej połowie?

• Znów było groźnie pod bramką Pilarza, z rzutu rożnego dośrodkowuje Kaczmarek, piłka na głowę Augustyniaka jednak jego strzał minimalnie mija długi słupek bramki gospodarzy

• Kolejna akcja gości, ponownie aktywny Kaczmarek robi wiatr i zamieszanie w polu karnym, dośrodkowuje jednak piłka wychodzi tylko na rzut rożny

• Widzewiacy szybko odbierają piłkę na połowie rywali, próbuje z dystansu strzelać Rybicki jednak jego próba zablokowana

• Składna akcja Cracovii, dłużej pograli piłką na połowie gości po czym nastąpiło szybkie prostopadłe podanie. Problem w tym, że po raz kolejny na spalonym znajduje się Papadopoulos

• Augystyniak ruszył na przebój, już miał podawać do Visnakovsa jednak zabrakło mu pół kroku i stracił piłkę

• Ponownie groźnie atakuje Widzew, znów z lewej strony pola karnego Kaczmarek tym razem wypuszcza Visnakovsa, ten uprzedza Pilarza i próbuje podać przed bramkę jednak tam obrońcy Cracovii skutecznie interweniują

• Cracovia jak na razie nie może znaleźć swojego rytmu gry, Widzew jest nastawiony na ofensywną i agresywną grę

• Ależ okazja Kaczmarka! Piłka z prawej strony szybko powędrowała na lewą stronę, tam Kaczmarek wpadł w pole karne, nawinął na zamach Nykiela, zszedł do prawej nogi i uderzył jednak minimalnie nad bramką!

• Zaskakujące rozwiązanie tego stałego fragmentu przez Kaczmarka, próbował przelobować Pilarza jednak sporo się pomylił

• Rzut wolny po faulu Danielewicza na Mrozińskim, to może być groźna broń gości

• Faul Marciniaka na Wolańskim po rzucie rożnym dla gospodarzy, bramkarz Widzewa potrzebuje pomocy medycznej

• Błąd Nowaka powinni wykorzystać napastnicy "Pasów" jednak niedokładność wzięła górę

• Znakomite przyspieszenie akcji, z pierwszej piłki do Boljevicia zagrywał Papadopoulos i już wydawało się, że Boljević wyjdzie sam na sam kiedy rozległ się gwizdek sygnalizujący spalonego