Sędzia przerwał mecz Zagłębie - Widzew z powodu rac. Możliwy walkower!

psz
Sędzia Sebastian Jarzębak zadecydował o przerwaniu meczu Zagłębie Lubin - Widzew Łódź w 90. minucie i zakończeniu zawodów przed upływem ustalonego czasu gry. Sprawą zajmie się Komisja Ligi, niewykluczony jest walkower.

Mecz został przerwany w 90. minucie przy wyniku 3:3, z powodu rzucania rac na murawę przez kibiców Zagłębia. - Oznacza to, że sprawą weryfikacji zawodów zajmie się z urzędu Komisja Ligi - zapowiada Marcin Stefański, Dyrektor Departamentu Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy.

- W związku z zachowaniem kibiców Zagłębia będzie wszczęte postępowanie. Zgodnie z par. 7.6 ust. 18 Przepisów w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść drużyny, której kibice, swoim zachowaniem, spowodowali przerwanie meczu i z tego powodu zawody zostały zakończone przez sędziego przed upływem ustalonego czasu gry - dodał.

Klub z Lubina tuż po północy opublikował następujące oświadczenie: Klub Zagłębie Lubin S.A. w pełni potępia zachowanie grupy kibiców odpowiedzialnych za przerwanie meczu. Zapewniamy, że wspólnie z Policją i służbą ochrony, będziemy pracować nad ustaleniem tożsamości sprawców. Jednocześnie informujemy, że Klub wezwał przedstawicieli firmy odpowiedzialnej za zabezpieczenie meczu do wyjaśniania zaistniałej sytuacji i przedstawienia raportu dotyczącego działań mających na celu zabezpieczanie imprezy masowej. Dla kibiców, którzy łamią prawo, nie ma miejsca na Stadionie Zagłębia i Klub wyciągnie wobec nich najsurowsze przewidziane przez ustawodawcę konsekwencje.

źródło: Ekstraklasa SA, Zagłębie Lubin