Widzew Łódź

1

Śląsk Wrocław

2

• Koniec meczu! Śląsk w 1/8 finału! Kibice Widzewa dają wyraz swojej frustracji, jasno dając do zrozumienia piłkarzom, co myślą o ich postawie.

• Jeszcze zmiana w Śląsku, dla cennych sekund. Pich za Machaja.

• W doliczonym czasie gry rzut rożny dla Śląska, bez efektu.

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

• Coraz mniej czasu ma Widzew na wyrównanie. Pomysłu na to w wykonaniu łodzian brak.

• Ostatnia zmiana w Widzewie. Za Kwieka wszedł Janiec.

• Rzut rożny dla Śląska po akcji Paixao. Wrzucił piłkę Mila, ale wybili ją obrońcy.

• Tymczasem na murawie w związku z jakimś urazem, po starciu z Rybickim leży Dudu.

• Akcja Widzewa z prawej strony, dośrodkowywał Dosljak, ale w tempo nie wszedł Czapliński.

• Jeden zwód Machaja, drugi i... zatrzymał go obrońca.

• Druga zmiana w Śląsku. Za Hateleya wchodzi Droppa.

• David Kwiek uderzył sprzed pola karnego, ale wysoko i fatalnie, ponad bramką.

• Po błędzie Wrąbla piłka trafiła do Rybickiego, który uderzył na bramkę, ale golkiper Śląska naprawił swój błąd!

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Czapliński za Injaca

• Pierwsza zmiana w Widzewie. Za Warchoła wszedł Przybyła

• CÓŻ ZA SYTUACJA ŚLĄSKA!!!! OSTROWSKI OMINĄŁ, ŁAWNICZAKA I PODAŁ DO LEPIEJ USTAWIONEGO PAIXAO, TEN NA PUSTĄ BRAMKĘ PRZESTRZELIŁ PONAD!!!

• Pierwsza zmiana w meczu w miejsce Danielewicza Sebastian Mila!

• Śląsk zorganizował dobry atak, w efekcie czego Machaj bez żadnego pytania minął Ławniczaka, który zapomniał o kryciu, dośrodkował wprost na głowę Paixao i mamy 2-1!!!

• I MAMY 2-1 DLA ŚLĄSKA WROCŁAW!!!!

• Ładny, chociaż niecelny strzał z dystansu Injaca! Gdyby piłka leciała w światło bramki Wrąbel mógłby mieć spore problemy!

• Zaostrzyła nam się nieco gra przez ostatnie kilka minut, obie strony często faulują, to w końcu może poskutkować karktami...

• Śląsk mógł mieć dobrą okazję, Paixao, uciekał prawą stroną, miał wyśmienitą okazję do podania do znajdującego się w środku Machaja, ale Portugalczyk zdecydował się za późno i Widzew wychodzi z kontrą!

• Dzisiejsze zmagania z trybun ogląda, wspomniany już na początku naszej relacji, Zbigniew Boniek. Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

• Kasprzak ukarany żółtym kartonikiem za faul w środku boiska.

• Rybiecki pięknie wypuścił Kwieka długim zagraniem, ten dobrze znalazł Warchoła w polu karnym, ae młodziutki zawodnik został zasłonięty przez obrońcę i nie miał jak uderzyć! Tylko rzut rożny!

• Widzew Łódź - Śląsk WrocławWidzew Łódź - Śląsk Wrocław

• Szybkie przejęcie Śląska i szybka akcja, która jednak koćzy sie faulem w ataku! Ucierpiał Krystian Nowak.

• Gospodarze od środka! Warchoł do Rybickiego!

• Piłkarze już z powrotem na boisku! Kilka chwil do rozpoczęcia drugiej połowy!

• Mecz stoi nam na razie na całkiem niezłym poziomie. Spisywany przed tym spotkaniem na straty Widzew póki co pokazuje pazur i nie pozwala od tak poczynać sobie Śląskowi. Zobaczymy co przyniesie nam druga część spotkania. Do usłyszenia za kilkanaście minut!

• I Pan Szczerbowicz zaprasza piłkarzy do szatni! Mamy 1-1 po pierwszych 45 minutach!

• DOSKONAŁĄ SZANSA WIDZEWA! RYBICKI OTRZYMAŁ PIŁKĘ PRZED POLEM KARNYM, POTKNĄŁ SIĘ ALE ZDOŁAŁ PODAĆ JĄ DO WCHODZĄCEGO KASPRZAKA, TEN JEDNAK NIE ZACHOWAŁ ZIMNEJ KRWI I UDERZYŁ NAD POPRZECZKĄ!

• Kwiek ukarany żółtą kartką za ostry faul przy lini bocznej! Tymczasem sędzia dolicza minutę do regulaminowych 45.

• Kontra Widzewa! Przed polem karnym zrobiło nam sie spore zmieszanie, Rybicki uderzał z osiemnastego metra, ale uderzenie okazało się za słaby!

• Śląsk po raz kolejny w natarciu, tym razem Paixao przymierzał się do odbioru wysokiej, długiej piłki, ale arbiter boczny podniósł swoją chorągiewkę i mamy spalony!

• Piłka uderzona przez Machaja odbiła się najpierw od nogi z któregoś zawodników, następnie jeszcze spotkała na swój drodze słupek i zmieniła tor turlania się, nieco szczęścia i błąd Krakowiaka z pewnością trochę pomogły wrocławianom w tej bramce.

• Mateusz Machaj dostał piłkę przed polem karnym i uderzył w dłuższy róg, piłka choć ledwo się toczyła wpadła do bramki tuż obok ręki leżącego Krakowiaka!

• I MAMY WYRÓWNANIE!!!!

• Coraz groźniej wrocławianie, kolejna akcja i kolejna wrzutka z lewego skrzydła, w polu karnym Danielewicz, ale Augustyniak dopilnował rywala i wybił głową piłkę poza pole karne!

• Tym razem rzut rożny dla Śląska po interwencji Aguustyniaka! Na głowę piłkę dostaje jeden z graczy Śląska, trafia w siatkę, ale jedynie boczną!

• Śląsk wydaje się nie angażować zbytnio w grę w ofensywie, gracze Pawłowskiego chyba czekają na odsłonięcie się graczy w czerwonych strojach i okazję do kontry. Tymczasem Warchoł oddaje strzał na bramkę! Jednka zbyt słaby!

• Długa, wysoka piłka lecąca do Paixao, przecięta przez Augustyniaka, ale Śląsk nadal utrzymuje się na połowie Widzewa.

• ...wysoko wykopnięta piłka przekreśla szansę na oddanie strzału i już gracze Śląska przy piłce.

• Tymczasem kolejny rzut rożny dla Widzewa...

• Przepraszamy bardzo za chwilę nieobecności, wynikało to z problemów technicznch z internetem, w tym czasie żółtą kartką ukarany został Rafał Grodzicki za faul na Rybickim, a Widzew stworzył kolejną groźną sytuację!

• Trudno tu może mówić o dominacji gospodarzy nad gośćmi, ale zdecydowanie Śląsk nie wygląda póki co na Ekstraklasowy zespół, mający rozbić bez mrugnięcia okiem spadkowcza - Widzew Łódź.

• Widzew ponownie groźnie! Długiej podanie do wbiegającego Dosljaka, niestety zbyt mocne i akcja pali na panewce!

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu! Ostre wejście Warchoła w nogi Grodzickiego!

• Rozdrażniony Śląsk ostro atakuje, od strzelonej przez Widzew bramki cały czas gra utrzymuje się po stronie Widzewa. Teraz centrostrzał Dudu, ale Krakowiak łapie pewnie!

• I mamy bramkę dla Widzewa!!! Wypuszczony przez Warchoła Kwiek popędził z obrońcą Śląska na plecach i umieścił piłkę penie w siatce po strzale po ziemi!

• Widzew próbuje grać ofensywnie, ale obrona zlokalizowana na 20 metrze jest nie do przejścia dla ofensywy podpiecznych Tylaka. Warto jednak docenić odwagę graczy!

• Rybicki wyszedł z kontrą, ale holował piłkę zbyt długo i zachował się zbyt samolubnie, stracił piłkę i ta już znowu przy nogach piłkarzy w zielonych strojach.

• I już pierwsza groźna akcja Śląska, Dudu do Celebana w środek pola karnego. Tam osamotniony zawodnik Śląska oddał strzał, dość ładny ale nieceleny! Dużo szczęścia po stronie łodzian!

• Śląsk zakończył swoją akcję nieudanym wykonaniem rzutu rożnego, przez te pierwsze pięć minut nie widać ogromnej różnicy poziomów. Pytanie tylko na jak długo piłkarzom Tylaka starczy sił, by stawiać opór drużynie gości.

• Dosljak przed szansą! Z lewego skrzydła przymierza na bramkę Wrąbla, ale strzał okazał się za słaby, już kontra Wrocławian!

• Od środka rozpoczną goście! I zaczynamy na sygnał Pana Szczerbowicza!

• Piłkarze już na boisku! Mamy oficjalne przywitanie drużyn. Goście wystapią dziś w jednolitych zielonych trykotach, natomiast Widzew standardowo jako goposdarz, prezentuje się dziś w czerwonych strojach.

• Dzisiejsze zmagania z wysokości trybun będzie obserwował nie tylko Delegat PZPNu, ale sam jego Prezes, Zbigniew Boniek, który z drużyną Widzewa jest związany głęboko emocjonalnie.

• Dla Dudu Paraiby, oraz Krzysztofa Ostrowskiego to powrót na al. Piłsudskiego 138. obaj jeszcze w ubiegłych sezonach reprezentowali barwy Widzewa. Obaj Panowie spędzili z drużyną z Łodzi lata 2009-2012, by później reprezentować barwy Śląska.

• Jeszcze około 15 minut na do pierwszego gwizdka Pana Szczerbowicza, a w Łodzi Jesień ponownie daje o sobie znać, tym razem deszcz utrudnia piłkarzom rozgrzewkę. Zawodnicy Śląska postanowili już opuścić płytę boiska i przygotować się do meczu.

• W obu zespołach mamy kilka niespodzianek jeśli chodzi o wyjściowe jedenastki, drużyna gospodarza, pierwszy raz od kilku meczach zagra z Maciejem Krakowiakiem, który zastąpi Dino Hamzicia. Także Włodimir Pidwyrnyj rozpocznie mecz z ławki. W tym meczu nie zobaczymy z pewnością nieskutecznego Adama Dudy. Natomiast szansę otrzymał Damian Warchoł. W Ślaśku też nie obędzie się bez niespodzianek, Mariusza Pawełka zastąpi Jakub Wrąbel, od pierwszej minuty w odróżnieniu od poprzedniego spotkania ujrzymy także Rafała Grodzickiego, Mariusza Pawelca, Calahorro, Toma Hateleya, oraz Krzysztofa Ostrowskiego.

• Zgodnie z zapowiedziami rozjemcą dzisiejszego pojedynku będzie Pan Marcin Szczerbowicz, natomiast arbitrami asystującymi będą: Tomasz Listkiewicz, oraz Piotr Kurt. Sędzią technicznym będzie Jarosław Przybył. Natomiast delegaturę PZPNu na dzisiejszy mecz wyznaczono Tomaszowi Ruskowi.

• Z lewej strony mamy już niemal kompletne składy (w składzie Śląska brakuje nam Carlosa De Souzy), a tutaj przedstawimy Państwu ławki rezerwowych obu drużyn. Widzew Łódź: Dino Hamzić, Jakub Czapliński, Mateusz Janiec, Arkadiusz Kasperkiewicz, Włodimir PIdwyrnyj, Michał Przybyła, Maksymilian Rozwandowicz. Śląsk Wrocław Mariusz Pawełek, Lukas Droppa, Tomasz Hołota, Sebastian Mila, Robert Pich, Karol Angielski, Paweł Zieliński

• Mamy już składy! Tak prezentuje się protokół meczowy, tekstowo oba zespoły przedstawimy już za chwilę po lewej stronie!

• W Łodzi zapanowała chyba na dobre prawdziwa jesień, powietrze na stadionie jest zimne i przenikliwe, z pewnością nie są to wymarzone warunki do wysiłku fizycznego(jak i do stukania w klawiaturę), ale z drugiej strony, takie okoliczności mogą dać przewagę drużynie lepiej przygotowanie wydolnościowo.

• Tak prezentuje się murawa jeszcze przed rozgrzewką, którą przeprowadzą trenerzy obu zespołów, by uniknąć kontuzji swoich zawodników.

• Dobry wieczór! Witamy państwa serdecznie w relacji LIVE! z meczu 1/16 PP, w którym zmierzą się Widzew Łódź, ze Śląskiem Wrocław. Czekamy na oficjalne składy, które jak najszybciej postaramy się wprowadzić w panelu po lewej stronie. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania, którą przygotowaliśmy dla Państwa dzisiejszego ranka.