Wigry - Sandecja LIVE! Walka o spokojne pozostanie w 1. lidze

Krzysztof Rosłoński
Wigry - Sandecja LIVE!
Wigry - Sandecja LIVE! Robert Skumiał
O godzinie 19 na Stadionie Miejskim w Suwałkach, sędzia Dawid Bukowczan rozpocznie ostatni tego dnia pojedynek rozgrywek o mistrzostwo 1. ligi, w którym to ekipa miejscowych Wigier powalczy z drużyną Sandecji Nowy Sącz. Ze względu na pozycję obydwu zespołów w tabeli i małą przewagę punktową nad znajdującą się na pozycji barażowej Drutex - Bytovią Bytów, spotkanie może okazać się być ekscytującą rywalizacją o cenne punkty w walce o utrzymanie się na drugim szczeblu rozgrywkowym. Komu przyjdzie dziś cieszyć się ze zdobyczy punktowej po meczu? Relacja LIVE z tych zawodów w serwisie Ekstraklasa.net!

Ekipa z Suwałk od momentu rozpoczęcia zmagań ligowych na wiosnę, zdobyła już 10 punktów, z czego większość jest rezultatem osiąganych wyników w spotkaniach, rozgrywanych u siebie. Do tej pory na placu boju przez beniaminka 1. ligi pokonane zostały zespoły ekipy z Siedlec (2:0), Głogowa (1:0) i GKS Katowice (2:0), zaś z zerowym dorobkiem Wigry kończyły potyczki z Zagłębiem Lubin i Olimpią Grudziądz. Punktami przyszło się podzielić wyłącznie w ostatniej kolejce z zespołem Dolcanu Ząbki.

Szkoleniowiec ekipy z Podlasia, Zbigniew Kaczmarek, nie będzie mógł w dzisiejszym meczu skorzystać z pauzującego za nadmiar kartek obrońcy, Macieja Wichtowskiego, którego najprawdopodobniej na boisku zastąpi Adrian Karankiewicz, przy przesunięciu Tomasza Jarzębowskiego ze swojego dotychczasowego miejsca na środku defensywy na tą, gdzie zwykle gra piłkarz niedostępny dla zespołu. O zdobywanie goli mają zadbać Kamil Adamek oraz Robert Hirsz.

Zdecydowanie gorzej układają się wiosenne mecze podopiecznym Dariusza Wójtowicza, którzy ze swoich pięciu zagranych na boisku spotkań wygrali tylko jedno, u siebie 1:0 z Flotą Świnoujście. Pozostałe mecze zakończyły się porażką "Sączersów", kolejno 4:0 z Miedzią Legnica, 3:0 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, 2:1 z Chojniczanką Chojnice, i 1:0 w ostatniej kolejce z płocką Wisłą. Dotychczasowy dorobek został jednak uzupełniony o 3 punkty za walkower w nieodbytym pojedynku z Widzewem. Łącznie z rywalizacją jesienną, dotychczasowe mecze dają zespołowi z Małopolski 13. miejsce w tabeli, czyli dwie pozycje niższe niż dzisiejszych rywali.

Biało-czarni nie będą mieli do dyspozycji dwóch zawodników, cierpiących za nadmiar kartoników w sezonie, Kamila Słabego i Dawida Szufryna. Z tego powodu połowa defensywy gości będzie zmodernizowana, od pierwszych minut szansę dostanie Bartosz Sobotka, cofnięty z defensywnej pomocy, oraz Marcin Makuch, który w związku z zawieszeniami sprzed tygodnia również walczył na boisku od pierwszych minut. Do wyjściowej jedenastki wraca Maciej Bębenek, do tego prawdopodobnie od pierwszych minut zobaczymy również "etatowego Jokera", jakim jest doświadczony Rudolf Urban.

Warto wspomnieć, iż w spotkaniu rozegranym jesienią, Sądeczanie pokonali swoich rywali 2:0, a ten mecz był jednocześnie ostatnim na ławce trenerskiej ówczesnych gospodarzy dla Słowaka, Jozefa Kostelnika. Po raz kolejny na wiosnę, pojedynek zespołu z Nowego Sącza będzie prowadził arbiter z Żywca. Po raz drugi będzie nim Dawid Bukowczan, zaś tydzień temu mecz z Wisłą Płock prowadzony był przez Tomasza Wajdę. Ze względu na małą przewagę nad strefą barażową można liczyć na pojedynek pełen walki. Pierwsze kopnięcie piłki od środka boiska nastąpi o godzinie 19, a na relację LIVE z tego meczu zapraszamy do serwisu Ekstraklasa.net!