Wigry Suwałki

0

Dolcan Ząbki

1

• Wigry słabiej zaprezentowały się po zmianie stron, ale wielki wpływ na utratę punktów miało na pewno zejście Tomasza Jarzębowskiego z boiska. Dolcanowi szybko udało się wykorzystać tę lukę i strzelić bramkę, która przesądziła o zwycięstwie. Wigry miały kilka swoich okazji, ale świetny mecz rozegrał Mateusz Kryczka, który swoimi interwencjami uratował zespól przed utratą bramki.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Od razu zapraszam na tekstowe sprawozdanie w piątek, 2 października, gdzie o 18 Dolcan podejmie wreszcie przed własną publicznością Chrobrego Głogów.

• KONIEC SPOTKANIA! Dolcan wygrywa w Suwałkach po golu Damian Kądizora i wraca na fotel lidera pierwszej ligi! Gospodarze zanotowali czwartą porażkę z rzędu wynikiem 0:1.

• Dolcan w ostatnich minutach ogranicza się do wybijania piłki jak najdalej od własnej bramki. Na Wigry to wystarcza.

• Za krótkie dośrodkowanie Łukasza Monety w stronę Adriana Karankiewicza.

• Maciej Wichtowski strzelił z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• Trzy minuty doliczone.

• Łukasz Moneta mocno wstrzelił piłkę w pole karne z lewej strony. Znowu górą Mateusz Kryczka.

• Za mocne podanie w stronę Jakuba Bartkowskiego. Piłka wpada do "koszyczka" Mateusza Kryczki.

• Indywidualna akcja Aleksandra Jagiełły, którego anemiczne dośrodkowanie z lewej strony pola karnego broni Hieronim Zoch.

• Maciej Wichtowski staranowany na lewej stronie, ale na własnej połowie. Niemal wszyscy piłkarze Wigier na "połówce" gości.

• Za mocne podanie do Damiana Jakubika. Po przechwycie zagranie z pominięciem drugiej linii do Kamila Adamka, któremu piłkę spod nóg wybił wślizgiem Piotr Klepczarek.

• Wigry - dosłownie i w przenośni - dostali wiatr w żagle. Próbują atakować, lecz czynią to bezskutecznie, narażając się na kontrę.

• Artur Bogusz zwija się z bólu trzymając się za kolano po faulu Damiana Świerblewskiego. Skrzydłowy Dolcanu został drugi raz upomniany żółtą kartkę i goście będą kończyć mecz w "dziesiątkę".

• Centrostrzał z rzutu wolnego - piłka po odbiciu się od poprzeczki wychodzi poza boisko. Zdaje się że Mateusz Kryczka kontrolował całą sytuację!

• Damian Świerblewski ukarany żółtą kartką za faul.

• Bartosz Biel na ostatnie dziesięć minut wchodzi w miejsce Mateusza Żebrowskiego.

• W odpowiedzi Damian Świerblewski z najbliższej odległości nie potrafił pokonać Hieronima Zocha!

• Do świąt jeszcze trzy miesiące, ale takie prezenty trzeba wykorzystać! Strata Mateusza Wieteski przed własnym polem karnym i Łukasz Hanzel chciał technicznie uderzyć na bramkę! Za słabo i Mateusz Kryczka łapie piłkę!

• Składna akcja Wigier. Prostopadłe podanie Łukasza Hanzela na lewą flanką do Łukasza Monety, który został tak umiejętnie zablokowany, że jako ostatni dotknął piłkę. Mateusz Kryczka od bramki.

• Zagranie Kamila Adamka w pole karne... do nikogo. Dolcan spokojnie rozgrywa piłkę, a suwalczanie bezradnie za nią biegają.

• Hieronim Zoch dalekim wybiciem uprzedza Aleksandra Jagiełłę. Gospodarze nie potrafią wyjść z własnej połowy mimo że grają z wiatrem. Strzał Pawła Tarnowskiego zza pola karnego zablokował Jakub Bartkowski.

• Łukasz Moneta fatalnie centruje z lewej strony. Gwizdy towarzyszą poczynaniom gospodarzy, a Mateusz Kryczka wznawia grę.

• Ostatnia zmiana w Dolcanie. Damian Jakubik wchodzi na murawę. Schodzi Piotr Petasz.

• Aleksander Jagiełło powstrzymany przed "szesnastką". Goście będą mieć aut na wysokości pola karnego Wigier.

• Davit Makaradze strzela z woleja obok bramki. Wigry dążą do wyrównania, ale brakuje spokoju w wykończeniu.

• Posypała się defensywa Wigier po zejściu Tomasza Jarzębowskiego. Ten fakt próbują próbują wykorzystać goście, a na efekt nie trzeba było długo czekać.

• Marcin Krzywicki mógł podwyższyć prowadzenie! Z trzech metrów trafił w słupek!

• Adrian Karankiewicz upomniany żółtą kartką ostry faul.

• Zabójcza kontra gości, którzy wyszli czterech na jednego! Damian Kądzior wygrał przebitkę z obrońcą Wigier i w sytuacji sam na sam z Hieronimem Zochem uderzył obok lewego słupka!

• GOL DLA DOLCANU! DAMIAN KĄDZIOR!!!

• Rzut wolny dla Wigier. Ciekawie rozegrany stały fragment gry i centrostrzał Łukasza Monety paruje Mateusz Kryczka!

• Rzut rożny dla Dolcanu. Słabe dośrodkowanie Damiana Kądziora. Miał okazję do poprawki, ale również nieudana.

• I druga zmiana w ekipie Wigier. Łukasz Moneta melduje się na murawie. Z boiska schodzi kapitan, Tomasz Jarzębowski.

• Król Tweetera pojawia się na murawie! Marcin Krzywicki, bo o nim mowa, zastępuje Daniela Ferugę.

• Artur Bogusz świetnie zabrał się z piłką w pole karnym i uderzył po dalszym słupku! Niewiele się pomylił!

• Mateusz Kryczka pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Przechwyt Szymona Matuszka i od razu dalekie podanie do Damiana Świerblewskiego. Zawodnika Dolcanu skutecznie powstrzymał Tomasz Jarzębowski przed własnym polem karnym.

• Kamil Adamek pojawia się na murawie. Zastępuje lekko kontuzjowanego Damian Gąskę.

• Z dobrej strony pokazał się Aleksander Jagiełło. Mocno dośrodkował z lewej strony i Damiana Świerblewskiego uprzedził Maciej Wichtowski.

• Kopanina w środku pola. Obie strony grają na klepki i nie przeszkadza fakt, że zawodnicy są w innych strojach. "Laga" do Damiana Gąski okazała za mocna. Mateusz Kryczka z "piątki".

• Piąty "Neuer" Mateusza Kryczki w tym meczu. Kolejny raz przeciął podanie adresowane do Damian Gąski.

• Damian Kądzior zszedł na lewą stronę i dośrodkował w pole karne... do nikogo. Tam było tylko trzech zawodników Wigier.

• Za mocne podanie Artura Bogusza do Davita Makaradze. Mateusz Kryczka przejmuje piłkę.

• W odpowiedz Damian Gąska uderzył nad poprzeczką. Podobnie akcję zakończył Artur Bogusz.

• Paweł Tarnowski dobrze podłączył się prawą stroną i dośrodkował na piąty metr do Damian Świerblewskiego. Jego uderzenie został w ostatniej chwili zablokowane.

• Dolcan zaczyna drugą odsłonę.

• Aleksander Jagiełło ma ożywić skrzydło. Zmienia Bartosza Osolińskiego.

• Wracamy do Suwałk na drugą odsłonę meczu Wigry - Dolcan. W ekipie gości jest jedna zmiana.

• Czternasta drużyna kontra trzecia. Mimo dalekich pozycji w tabeli nie widać znacznej różnicy na boisku. Gospodarze mieli kilka dobrych okazji po błędach defensywy rywali, ale niezwykle czujny jest Mateusz Kryczka, który skutecznie interweniował poza polem karnym aż czterokrotnie! Gdyby nie on, to piłkarze Donatasa Venceviciusa prowadziliby nawet dwiema bramkami!

W ekipie gości najwięcej szumu robi Damian Kądzior. Atakuje obiema stronami, środkiem, nie ma pozycji, z której nie pokusiłby się o uderzenie. Jednak i tutaj na przeszkodzie stoi Hieronim Zoch. Obronił kilka groźnych strzałów, w tym Damiana Świerblewskiego z końcówki pierwszej połowy.

Jak będzie przebiegać druga odsłona? Padną gole? Przekonamy się niebawem.

• Mateusz Żebrowski pada w polu karnym Dolcanu, domagając się rzutu karnego! Sędzia nie wskazał na "wapno", a odgwizdał zakończenie pierwszej połowy. Po dobrych trzech kwadransach Wigry bezbramkowo remisują z Dolcanem.

• Strata Piotra Petasza na lewej flance i Davit Makaradze od razu zagrywa do wychodzącego na pozycję Damiana Gąskę! Przed polem karnym uprzedził go wychodzący... Mateusz Kryczka! Ożywiła się końcówka pierwszej połowy!

• Damian Kądzior po indywidualnej akcji strzela z ostrego kąta prosto w prawy słupek! Poprawka lewą nogą - piłka szybuje nad poprzeczką!

• Paweł Tarnowski kapitalnie zagrał w pole karne do wbiegającego Damiana Świerblewskiego! Ten po przyjęciu piłki na klatkę uderzył z 8-9 metrów, ale czujny Hieronim Zoch broni! Miał ułatwione zadanie - piłka leciała w sam środek bramki. To była najlepsza okazja Dolcanu do strzelenia bramki!

• Słabe podanie Daniela Ferugi do Damiana Kądziora i kontra Wigier, która za linią środkową straciła na tempie. Tak jak ostatnie 10 minut meczu.

• Mateusz Kryczka poszybował do piąstkowania, ale nie trafił w piłkę. Za to staranował Mateusza Wieteskę.

• Atak Wigier przynosi rzut wolny w pobliżu lewego narożnika pola karnego. Artur Bogusz zahaczony przez Pawła Tarnowskiego. Coraz głośniejszy doping suwalskich kibiców.

• Prostopadłe podanie Igora Sapały do Pawła Tarnowskiego, który po "złamaniu" akcji na lewą nogę postanowił uderzyć w stronę bramki. W ostatniej chwili został zablokowany.

• Daniel Feruga był o ułamek sekundy spóźniony i nie doszedł do podania Damiana Świerblewskiego.

• Adrian Karankiewicz zwlekał z wybiciem/podaniem i chciał to wykorzystać Paweł Tarnowski. Ten został nabity, więc gospodarze mają rzut z autu na wysokości własnego pola karnego.

• Niezła centra Artura Bogusza z lewej strony. Damian Gąska nie był w stanie jej wykorzystać.

• Davit Makaradze nie zdołał uderzyć i poszła kontra Dolcanu. Ta została jednak zastopowana tuż za linią środkową.

• Bartosz Osoliński w roli lewoskrzydłowego. Bez trudu ograł Jakuba Bartkowskiego i zagrał za słabo w pole karne do Daniela Ferugi.

• Davit Makaradze nie kontrolował ustawienia obrony Dolcanu i dał się złapać na (kilkumetrowego) spalonego.

• Wigry coraz bardziej dochodzą do głosu. Co chwila robi się niebezpiecznie pod bramką Mateusza Kryczki.WI - DO

• Piotr Petasz przymierzył z rzutu wolnego. Bardzo słabo.

• Moment oddechu gości - rzut wolny ok. 30 metrów od bramki Hieronima Zocha. Niezła centra Damian Kądziora, lecz górą obrońcy Wigier. Dośrodkowanie Pawła Tarnowskiego z prawej strony skutecznie zablokowane.

• Jeszcze raz Mateusz Kryczka w roli głównej! Tym razem udana główka poza "szesnastką". Uprzedzony Davit Makaradze, który chyba był na spalonym.

• Kapitalny "Neuer" w wykonaniu Mateusza Kryczki! Bramkarz "Dumy Warszawskiego Przedmieścia" pewnym wyjściem z bramki oraz wślizgiem wybił piłkę, do której zmierzał Damian Gąsk! Fatalnym zagraniem popisał się Piotr Klepczarek, któremu uciekła piłka!

• Piotr Petasz faulem przerwał akcję Mateusza Żebrowskiego na prawej stronie. "Żółtko" dla defensora Dolcanu.

• Daniel Feruga lepiej uderzył w stronę dalszego słupka i wyciągnięty jak struna Hieronim Zoch paruje piłkę do boku. Zdołał się podnieść i ją złapać przed nadbiegającym Damianem Świerblewskim.

• Kontra Dolcanu zwieńczona anemicznym "pchnięciem" piłki w stronę bramki Wigier. Bramkarza chciał pokonać Bartosz Osoliński "pasówką" z kilkunastu metrów.

• Zrobiło się cieplej w polu karnym Dolcanu, ale żaden z zawodników Wigier nie zdołał posłać piłki w stronę bramki. Jeszcze jedna okazja, po której Damian Gąska został w ostatniej chwili uprzedzony przez Piotra Klepczarka.

• Piotr Petasz uderzył z dystansu. Piłka ledwie przetoczyła się poza linię końcową. Hieronim Zoch z "piątki".

• Jakość zdjęcia nie powala..."Sorry, taki mamy aparat"Wigry - DOlcan

• Zupełnie nieudane zagranie Damiana Świerblewskiego w "szesnastkę". Hieronim Zoch wznawia grę z piąki.

• Szymonowi Matuszkowi uciekła piłka na 25. metrze i bliski przechwytu był Damian Gąska. W walce na murawę upadł napastnik Wigier. Sędzia powinien podyktować rzut wolny dla gospodarzy, ale jego zdaniem faulowany był jego przeciwnik.

• O mały włos Mateusz Żebrowski opanowałby piłkę w narożniku pola karnego Dolcanu. Ciut szybszy był bramkarz gości.

• Tomasz Jarzębowski na raty wrzuca z rzutu wolnego. Pierwsza próba zablokowana, druga pada łupem Mateusza Kryczki. Szybka kontra w wykonaniu gości, lecz Damianowi Kądziorowi uciekła piłka w polu karnym rywala.

• Piotr Klepczarek spokojnie zgrywa piłkę głową do bramkarza. Pierwszy ofensywny "wypad" Wigier okazał się nieskuteczny.

• Daniel Feruga na spalonym. Początek należy do gości.

• Mocne dośrodkowanie i Hieronim Zoch pewnie piąstkuje. W dodatku bramkarz gospodarzy był faulowany.

• Szybko sędzia sięga do kieszonki. Żółta kartka dla Davita Makaradze za faul.

• I Dolcan był bardzo bliski wyjścia na prowadzenie! Lewą stroną popędził Damian Świerblewski, który jednak zagrał trochę za mocno w pole karne do Daniela Ferugi. Ten na wślizgu nie zdołał uderzyć/przejąć piłki. Jeszcze uderzał Paweł Tarnowski, ale obok prawego słupka!

• Gramy! Spotkanie zaczynają gospodarze!

• Losowanie stron - przy arbitrze głównym są Tomasz Jarzębowski oraz Piotr Klepczarek. Wigry - Dolcan

• Obie drużyny już są na murawie! Gospodarze zagrają w białych strojach, Dolcan na czerwono-czarno!

• Na ławce trenerskiej gospodarzy zadebiutuje Donatas Vencevicius, który do tej pory był asystentem zwolnionego Zbigniewa Kaczmarka. W suwalskim zespole (trzynasta lokata) próbują znaleźć rozwiązanie, które pomogłoby wrócić na zwycięską ścieżkę. Trzy z czterech ostatnich spotkań (w tym dwa z rzędu) kończyły się porażkami. Jak będzie dzisiaj z drużyną, która w pięciu ostatnich meczach zgromadziła 11 punktów?

• I rezerwowi Wigier Suwałki: Karol Salik, Dominic Szyszka, Piotr Ruszkul, Łukasz Moneta, Bartosz Biel, Kamil Lauryn, Kamil Adamek.

• moderator moze jakies zdjecia z meczu czy stadionu wstawisz?:) Zobaczymy co da się zrobić ;)

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn! Pora więc przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Maciej Humerski (bramkarz), Michał Bajdur, Adrian Ligienza, Daniel Gołębiewski, Aleksander Jagiełło, Marcin Krzywicki, Damian Jakubik.

• Tomaszowi Radkiewiczowi będą pomagać na liniach Arkadiusz Śpiewak oraz Michał Hankiewicz. Sędzią technicznym jest za to Adrian Różycki.

• Do pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Radkiewicza pozostało jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Wojciecha Drażby: Wigry - Dolcan LIVE! Suwałczanie chcą wrócić na strzeleckie tory

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Niedzielną serię z pierwszą ligą zaczynamy od Suwałk, gdzie za pół godziny Wigry podejmą przed własną publicznością trzeci w tabeli Dolcan Ząbki.