Wigry Suwałki gromią Grabówkę 5:0, a trzy gole strzelił Kamil Zalewski

Mariusz Klimaszewski
Wigry Suwałki pokonały KS Grabówka 5:0
Wigry Suwałki pokonały KS Grabówka 5:0 facebook/wigry suwałki
Wigry Suwałki wygrały drugi mecz w rozgrywkach IV ligi podlaskiej. Po zwycięstwie z MOSP Białystok 2:0, rozbili KS Grabówkę 5:0, a trzy gole zdobył Kamil Zalewski, który trafił do Suwałk z Olimpii Zambrów. Wigry zajmują w tabeli trzecie miejsce i są jedyną drużyną, która nie straciła gola.

- Byliśmy do tego spotkania bardzo dobrze przygotowani. W ostatnim tygodniu pracowaliśmy nad tym, by od początku kontrolować te spotkanie, nałożyć odpowiednią intensywność i jak najszybciej zdobyć bramki – mówił po spotkaniu trener Wigier Suwałki Paweł Cimochowski, który także podziękował kibicom za doping.

I rzeczywiście od początku Wigry ruszyły do ataku i po 26 minutach cieszyli się już z dwóch bramek. Oba gole zdobył Kamil Zalewski, który w 16 minucie wykorzystał rzut karny, a w 26 minucie strzałem z dystansu po raz drugi pokonał Norberta Jendruczka.

- Ta druga utracona bramka spowodowała, że runął nasz plan na ten mecz – powiedział trener KS Grabówka Karol Janik.

Kolejne trzy gole Wigry zdobyły już po przerwie. W 53 minucie Bartosz Gużewski ładnym uderzeniem z dystansu podwyższył na 3:0. W 68 minucie Kamil Zalewski skompletował hat-tricka, a w 69 minucie Marcin Fiedorowicz ustalił wynik spotkania na 5:0.

IV liga: Po dwóch kolejkach jest spora grupa drużyn z kompletem punktów

Wigry Suwałki – KS Grabówka 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Kamil Zalewski 16 z karnego, 2:0 Kamil Zalewski 21, 3:0 Bartosz Gużewski 53, 4:0 Kamil Zalewski 68, 5:0 Marcin Fiedorowicz 69.
Wigry: Jakub Kanclerz – Filip Kozłowski, Oskar Osipiuk (74. Piotr Sowulewski), Eduard Serbuł, Łukasz Trąbka (79. Kacper Babkowski), Marcin Fiedorowicz (74. Paweł Omilianowicz), Bartosz Gużewski, Mariusz Bucio (60. Kacper Rejterada), Radosław Gulbierz, Paweł Fajkowski (60. Krzysztof Cudowski), Kamil Zalewski.
KS Grabówka: Norbert Jendruczek – Jakub Tomar, Kamil Stankiewicz, Maciej Kurcewicz, Szymon Kuczyński, Michał Kapla, Michał Domański, Krystian Maciejuk, Dawid Bajko, Miłosz Karwat, Sławomir Popowski.

1. Wissa Szczuczyn 2 6 11-3
2. KS Wasilków 2 6 8-1
3. Wigry Suwałki 2 6 7-0
4. Ruch Wysokie Mazowieckie 2 6 6-1
5. Tur Bielsk Podlaski 2 6 4-2
6. Sparta 1951 Szepietowo 2 4 5-4