Wigry Suwałki

4

Rozwój Katowice

0

• Koniec meczu! Na zakończenie 2. serii spotkań na zapleczu Ekstraklasy, Wigry Suwałki rozgromiły przed własną publicznością Rozwój Katowice aż 4:0. Dziękujemy za uwagę.

• Trzy minuty doliczone.

• Ostatnie minuty, jeszcze starają się gospodarze.

• Adamek pakuje piłkę do sieci z najbliższej odległości (dobitka), ale zdaniem sędziego był na spalonym.

• Przed szansą prawy obrońca Jakub Bartkowski, który nieznacznie chybił celu przy uderzeniu sprzed pola karnego!

• Z rzutu wolnego celnie lewą nogą uderzył Łukasz Winiarczyk, ale zbyt lekko.

• Bartłomiej Kalinkowski ogląda żółty kartonik.

• Wielki pech katowiczan. Uraz Króla okazał się być poważniejsi i gości będą kończyć w dziesiątkę.

• Mocniej ucierpiał w jednym ze starć rezerwowy Król i musi skorzystać z pomocy służb medycznych.

• Czołową postać Wigier - Monetę, zmienia Atanacković.

• Adam Czerkas zastępuje mającego przebłyski Baloguna.

• Lewa strona Wigier gra dzisiaj koncertowo. Indywidualna akcja Bogusza i dośrodkowanie w pole karne przyniosły czwartego gola dla miejscowych.

• GOOOOOOOL!!! NIESAMOWITE, JUŻ 4:0!! PONOWNIE AKCJĘ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI WYKOŃCZYŁ MŁODZIEŻOWIEC ŻEBROWSKI!

• Druga zmiana w Wigrach. Piotr Ruszkul zastępuje Rafalskisa.

• Goście z Katowic są wyraźnie podłamani. Trudno się dziwić, nie mają już raczej żadnych szans na zdobycz punktową w dzisiejszym spotkaniu.

• Za Gruzina Makaradze wchodzi na plac gry Kamil Adamek.

• Piłkarze z Suwałk najprostszymi sposobami starają się zaskakiwać defensywę gości. Przed momentem kolejne płaskie podanie omal nie zakończyło się czwartą bramką.

• A także Wojciech Król zastępuje Kuna.

• Marek Motyka musi reagować. W miejsce niewidocznego Gielzy wchodzi Filip Kozłowski.

• W roli głównej ponownie wystąpił Moneta, który bez wątpienia jest najlepszy na boisku. Zawodnik wypożyczony z Legii perfekcyjnie zagrał do zamykającego akcję Żebrowskiego, który w tej sytuacji nie mógł się pomylić.

• GOOOOOOL! JUŻ JEST PO MECZU! NA 3:0 PODWYŻSZYŁ ŻEBROWSKI!

• Uaktywnił się nieco Wróbel, który najpierw przeprowadził solową akcję zakończoną strzałem, a po chwili został złapany na spalonym.

• Ajj, ależ blisko suwalczanie zdobycia trzeciej bramki! Kąśliwy strzał Monety w znakomity stylu odbił Soliński!

• Drugą połowę oczywiście rozpoczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej części. Wigry pewnie prowadzą z Rozwojem (2:0) i mają trzy punkty na wyciągnięcie ręki. Wracamy za kwadrans.

• Łotysz zachował zimną krew i przytomnie wykorzystał zagranie od Monety. Gościom może być trudno podnieść się po takim ciosie.

• GOOOOOOL! 2:0!! RAFALSKIS DOPEŁNIŁ FORMALNOŚCI I PODWYŻSZYŁ PROWADZENIE WIGIER!

• Ależ to rozegrali suwalczanie! Moneta dostał świetnie podanie i mocno przysadził w słupek!

• Przed momentem Patryk Kun starał się zaskoczyć bramkarza uderzeniem z linii pola karnego, ale przestrzelił. Futbolówka przeszła nad poprzeczką.

• Ostre wejście Szymona Kapiasa w nowi lewoskrzydłowego z Suwałk, ale sędzia nie zdecydował się ukarać zawodnika Rozwoju.

• Dobre zagranie z prawej strony trafiło do Makaradze, który uderzył obok bramkarza, ale także poza światłem bramki.

• Spokojniejszy fragment meczu. Gra przeniosła się do środka pola, którego nie jest w stanie opanować żadna ze stron.

• Balogun sprawdził Zocha, ale golkiper miejscowego zespołu zachował czujność.

• Wigry zadowolone z prowadzenia, nie forsują tempa, dają trochę bardziej pograć Rozwojowi.

• W odpowiedzi pokazał się Bogusz, który zwiódł obrońcę i oddał zbyt wysoki strzał.

• Nieco rozpaczliwy strzał Joshuy Baloguna z ponad 25 metrów. To nie miało prawa wejść.

• Pierwszy kwadrans za nami i trzeba przyznać, że gospodarze zasłużenie prowadzą. Rozwój na razie bez żadnej ciekawej akcji z przodu.

• Prawą stronę przedzierał się Mateusz Żebrowski i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Drugi z rzędu rzut rożny dla gospodarzy zakończył się bramką. Z pola karnego najpierw strzelał David Makaradze, ale dopiero poprawka "Jarzy" znalazła drogę do siatki.

• GOOOOOL!!! TOMASZ JARZĘBOWSKI I WIGRY PROWADZĄ Z ROZWOJEM 1:0!

• Bardzo pewna pierwsza poważniejsza interwencja Bartosza Solińskiego, który nie miał problemów z wyłapaniem piłki wrzuconej z kornera.

• Spokojny początek w wykonaniu Rozwoju. Podopieczni Marka Motyki przyczajeni na własnej połowie czekają tylko na okazję do skontrowania.

• Z rzutu wolnego z dalszej odległości próbował wstrzelić się Łukasz Moneta, ale był to bardzo nieudany strzał.

• Arbiter musiał już sięgnąć do kieszonki i ukarał żółtą kartką lewego obrońcę Wigier, Artura Bogusza.

• Niezbyt udany daleki przerzut piłki Maksimsa Rafalskisa. Od autu wznowią gracze Rozwoju.

• Od środka rozpoczęli goście z Katowic, gramy.

• Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 20 i to może być dobra informacja. Temperatura spadła już poniżej 30 kresek i miejmy nadzieję, że pomoże te piłkarzom w stworzeniu niezłego widowiska.

• Rezerwowi Rozwój: Bartosz Gocyk, Bartosz Jaroszek, Wojciech Król, Filip Kozłowski, Jakub Czapliński, Adam Czerkas.

• Rezerwowi Wigry: Karol Salik, Dominik Szyszka, Adrian Karankiewicz, Aleksander Atanacković, Piotr Ruszkul, Robert Hirsz, Kamil Adamek.

• Z kolei Rozwój, bo porażce - również z GieKSą - w Pucharze Polski, w 1. kolejce sprawił niemałą niespodziankę wygrywając na wyjeździe z Olimpią Grudziądz (1:0). Historycznego gola strzelił Sebastian Gielca, który również dzisiejszy mecz rozpocznie w pierwszym składzie.

• Na inaugurację sezonu, po bardzo obiecującym początku spotkania, zawodnicy Wigier przegrali w Katowicach 0:2. Z GKS-em przyjdzie im zagrać również w środku najbliższego tygodnia, ale najpierw czeka ich pojedynek w lidze. Czy uda im się zdobyć pierwsze punkty?

• Witamy! W Suwałkach zakończymy 2. kolejkę 1. ligi. Miejscowe Wigry podejmują Rozwój Katowice. Zapraszamy na relację na żywo!