1

Cracovia

0

• Time to say goodbye z głośników specjalnie dla piłkarzy Pasów!

• Koniec spotkania. Trójkolorowa połowa Krakowa dziś prędko nie zaśnie. Cracovia leci z hukiem z Ekstraklasy!

• Genkow marnuje kolejną setkę! Rozmowa z Tysonem nic mu nie dała!

• Druga żółta kartka dla Budzińskiego! Pasy w 9!

• Saidi dołączył do kolegów. Żółta kartka.

• Garguła miał idealną okazję, aby wpisać się do protokołu meczowego.Uderzył niecelnie w dogodnej sytuacji.

• Sobolewski mocno z dystansu. Futbolówka mignęła nad poprzeczką.

• Strzelec bramki opuszcza plac gry. W jego miejsce Garguła.

• Saidi uderza za słabo zza pola karnego.

• Palijc prosi o zmianę.

• Genkow w stuprocentowej sytuacji podaje niecelnie do Wilka!

• Melikson po indywidualnej akcji uderza z dystansu. Strzał paruje bramkarz Cracovii.

• Małecki w dogodnej sytuacji trafia w Kaczmarka! Mogło być po meczu.

• Suart uderza z około 20 metrów wprost w bramkarza Wisły.

• Ponownie Bułgar. Tym razem minimalnie obok słupka.

• Małecki dośrodkowywał w pełnym biegu do Genkowa. Ten ostatni nie doszedł do piłki.

• Budziński uderza zza pola karnego kilka metrów obok słupka bramki Wisły.

• Iliev pada w polu karnym, lecz sędzia pozostał nie wzruszony.

• Wcześniej Nykiela zmienił Steblecki.

• Wilk uderza z dystansu bardzo niecelnie.

• Wisła Kraków - Cracovia</p><p>

• Boljevic ukarany drugą żółtą kartką. Ciemne chmury nad Cracovią!

• Wisła umiejętnie utrzymuje się przy piłce. Pasy biegają za piłką.

• Kolejna kartka. Budziński pozazdrościł kolegom.

• Jaliens staranował w polu karnym Kaczmarka.

• Małecki zmienia Kirma.

• Las kartek. Żytko ukarany żółtą kartką

• Struna zasłużył sobie na żółtą kartkę po faulu na Wilku.

• Budziński wchodzi za Szelige.

• Suart uderza wprost w Pareike, który piąstkuje piłkę poza pole karne.

• Żółta kartka dla Czekaja za faul na Saidim. Rzut wolny dla Pasów z okolic pola karnego.

• Pierwsza zmiana Probierza. Sobolewski za Nuneza!

• Kirm po starciu z Arkadiuszem Radomskim zwija się z bólu na murawie.

• Żytko dośrodkowywał z prawej strony, lecz nikt z jego kolegów nie zamknął akcji.

• Iliev uderzył lewą nogą minimalnie obok słupka.

• Nieporozumienie Pareiki i Palijca. Przed okazja stanął Ntibazonkiza, lecz w decydującym momencie nie trafił w futbolówkę.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem Koen van der Biezen.

• Iliev mocno dośrodkowywał w pole karne. Pewnie interweniował Nykiel.

• Kibice Wisły rzucają petardy w kierunku pola karnego Kaczmarka. Spotkanie zostało na chwilę przerwane, ale już po chwili gramy dalej.

• Szeliga ukarany żółtą kartką za faul na Meliksonie.

• Wisła rozpoczyna drugą część gry.

• Szałachowski wchodzi za Puzigace.

• Piłkarze Cracovii meldują się już na murawie.

• Choć pierwsza połowa była bardzo wyrównana, krakowska Wisła prowadzi po trafieniu Meliksona. Cracovia zaczęła bardzo agresywnie jednak z minuty na minute traciła animuszu.W drugiej połowie Pasy muszą ruszyć do przodu. Zapowiada się ciekawa druga część spotkania.

• Koniec pierwszej połowy.

• Saidi leży na murawie. Potrzebna interwencja lekarzy Pasów.

• Iliev jest dziś bardzo aktywny. Puzigaca ma z nim wiele problemów.

• Van der Biezen fauluje Nuneza w środkowej strefie boiska.

• Na boisku tymczasem wieje nudą. Cracovia musi w drugiej połowie ruszyć do ataku jeśli ma zamiar utrzymać się w Ekstraklasie.

• Policja jest też na sektorze Wisły. Jawna prowokacja.

• Policja wkracza na sektor gości.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głowę doszedł Czekaj, ale nie trafił w światło bramki.

• Żytko był przed szansą po zamieszaniu w polu karnym, jednak uderzył bardzo niecelnie.

• Cudowne uderzenie Maora Meliksona bezpośrednio z rzutu wolnego. Kaczmarek był bez szans.

• GOOOOOL MELIKSON!!!!!!!!

• Żółtko dla Nykiela

• Tuż przed polem karnym faulowany Nunez.

• Żytko uratował Pasy po groźnej wrzutce Jirsaka.

• Bliski skierowania piłki w światło bramki był Jaliens po dośrodkowaniu Meliksona, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

• Część meczu kiedy piłka głownie toczy się w środkowej strefie boiska.

• Po wrzutce Ilieva, Genkow próbował przewrotki, jednak nie trafił w piłkę.

• Fantastycznie w pole karne przedarł się Jirsak. Dograł do Wilka, a ten został zablokowany przez obrońców Cracovii.

• Boljevic uderza z rzutu wolnego wprost w mur.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem dla Wilka.

• Na spalonym Cwetan Genkow.

• Drugi z kolei niecelny wykop Pareiki. Cracovia zaskoczyła w pierwszych minutach aktualnych mistrzów Polski.

• Nad stadionem krąży śmigłowiec. Jak widać wysokie ceny paliwa nie dosięgnęły polskiej policji.

• Szeliga próbował uruchomić Biezena, lecz na miejscu był Jirsak.

• Saidi centruje wprost na głowę Van der Biezena. Holender uderza na poprzeczką. Dobry początek Pasów!

• Żółtą kartką ukarany Nunez.

• Vladimir Boljević ukarany kartką.

• Saidi znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak czekał ze strzałem zbyt długo. Zaraz potem za słabo uderzał Boljevic.

• Rozpoczynamy 185. derby Krakowa!

• Obie jedenastki wychodzą już na murawę.

• Koszulka charyzmatycznego napastnika Białej Gwiazdy wędruje pod dach stadionu im. Henryka Reymana.

• Chcemy wygrać. Najlepiej spektakularnie. Nie tłumaczyłem zawodnikom, jaką wagę ma to spotkanie. Jeśli jednak ktoś nie rozumie, czym są derby, powinien dać sobie spokój z piłką - podkreśla Michał Probierz, trener Białej Gwiazdy

• Szczególnie groźny może być dziś Cwetan Genkow. Napastnik wczoraj w jednej z krakowskich restauracji spotkał... Mike'a Tysona. Czy Bułgar znokautuje dziś Pasy? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach.

• Koszykarki krakowskiej Wisły prezentują puchar za zdobycie mistrzostwa Polski.

• Kibice Krakowa chcą derbów, a my chcielibyśmy, by w przyszłym sezonie one również się odbyły – powiedział Tomasz Kafarski przed spotkaniem.

• W pierwszych derbach tego sezonu górą były "Pasy", wygrywając 1:0 po bramce Koena Van der Biezena. Zaraz po spotkaniu zwolniony został trener rywali Robert Maaskant.

• Główne hasło wiślackiej oprawy brzmi: Działamy twardo i pewni siebie, do zobaczenia na waszym pogrzebie!

• Przed spotkaniem pod dach stadionu przy ulicy Reymonta powędruje koszulka byłego piłkarza Białej Gwiazdy, Andrzeja Iwana.

• Brytyjski dziennik Daily Mail sklasyfikował derby Krakowa jako trzynastą najciekawszą rywalizację sportową na świecie!

• Spiker podgrzał atmosferę informując o tradycyjnym ostatnim miejscu Cracovii w ligowej tabeli. Z podkreśleniem na słowo tradycyjnym.

• Ławka Rezerwowych Wisły: Jovanic, Sobolewski, Garguła, Małecki, Biton, Brud, Arian. Trener Kafarski w obwodzie zostawił następujących piłkarzy: Cierzniak, Visnakovs, Steblecki, Szałachowski, Hosek, Budziński, Matulevicius.

• Cracovia już w sektorze gości. Na "płocie" wywiesili jak na razie flagę Kurdwanowa, Azorów oraz Ajaxu Amsterdam. Po stronie Wisły przygotowania do oprawy. Na gnieździe wisi flaga Woli Duchackiej.

• Jeżeli Cracovia dziś nie zapunktuje spadnie z Ekstraklasy. Na dobrą sprawę remis też jej nie dużo daję. Sytuację Pasów jeszcze bardziej skomplikowało zwycięstwo Lechii i remis ŁKSu w aktualnej kolejce.

• Dziś rozmowy krakowian skupiały się na jednym temacie. Czy Wisła, która jest faworytem rozniesie Pasy? Czy Cracovia po tym meczu spadnie z ligi? Jak będzie wyglądała atmosfera na trybunach? Wszystkie odpowiedzi poznamy już za ponad dwie i pół godziny. Relację Live z derbów Krakowa nr 185 poprowadzi Kacper Reński.