Wisła Kraków

2

GKS Bełchatów

0

• Sędzia zakończył spotkanie. Zasłużone zwycięstwo Wisły Kraków po dwóch bramkach Bitona. Dziękuję za uwagę.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Wróbel próbował strzału z dystansu, lecz na posterunku Pareiko.

• Ładnie lewym skrzydłem popędził Małecki, drybling w polu karnym, ale strzał tylko w boczną siatkę.

• Na stadionie w Krakowie jest 11 280 widzów.

• Ukarany Łukasz Garguła.

• Ukarany Kuświk za faul na Bunozie.

• Kontratak Wisły. Wiślacy wychodzili trzech na trzech, ale Kirm próbował akcji indywidualnej strzał jednak ponad bramką.

• Schodzi Żewłakow, wchodzi Kuświk.

• Faulowany Patryk Małecki ok. 25 metrów do bramki.

• Była okazja dla Bełchatowa, ale piłki ze skrzydła nie przejął Buzała.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Kirm, ładnie uderzał Lamey, ale świetna interwencja Sapeli.

• Ładna składna akcja gospodarzy. Garguła podawał do Ilieva tez z pierwszej piłki odegrał do Garguły, a ten strzelał z dystansu, ale za słabo by pokonać Sapelę

• Schodzi strzelec dwóch bramek Biton, wchodzi Iliev

• Wisła pewnie zmierza po zwycięstwo w tym spotkaniu.

• Druga okazja Mysiaka tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał głową, lecz obok bramki.

• Schodzi Melikson, wchodzi Garguła.

• Ależ szarża Sobolewskiego. Kapitan ładnie wszedł w pole karne, ale zabrakło dobrego strzału.

• Ładne podanie Wróbla do Mysiaka ten strzelił bramkę, ale był spalony.

• Wróbel wbiegł z piłką w pole karne i groźny strzał, ale zablokowany przez obrońce.

• Ładnie prawym skrzydłem Kirm powstrzymany przez Lacicia.

• Na boisku leży Szmatiuk. Potrzebna interwencja lekarza.

• GOOOOOLLL!!! 2:0!! Znowu Biton, którego lekki strzał wypuścił z rękawic Sapela! Nie popisał się bramkarz GKS-u.

• Na boisku pojawił się Buzała, schodzi Kosowski.

• Diaz ładnie zwiódł obrońcę przed polem karnym, przełożył na prawą nogę, lecz uderzył 2 metry nad poprzeczką.

• Ależ odważna próba Bunozy, który sprawdził czujność Sapeli mocnym strzałem z ponad 30 metrów.

• Wygrany pojedynek Żewłakowa z Jaliensem tuż przy linii, nic nie dało to jednak bełchatowianom.

• Wiślacy spokojnie utrzymują się przy piłce, dużo miejsca zostawiają im goście z Bełchatowa.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Małeckiego ładnie leciało w pole karne, lecz przeszkadzali sobie w oddaniu strzału Diaz z Bitonem.

• GOOOOLLLL!!!! 1:0 dla Wisły!! Biton na linii 16. metra z łatwością ograł Lacicia i Izraelczyk pięknym strzałem w samo okienko otworzył wynik spotkania!

• Zupełnie nieatakowany Baran zdecydował się na strzał z 25 metrów. Bardzo anemiczna i niecelna była to próba.

• Odczuł starciu z obrońcą Białej Gwiazdy Bożok, który zwija się z bólu w narożniku boiska.

• Kosowski sprawdził koncentrację Bunozy, który podawał głową do bramkarza.

• Na murawę wszedł Gordan Bunoza, który zastąpił Chaveza. Honduranin nabawił się urazu w starciu z Żewłakowem.

• Grę wznowili bełchatowianie.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Dominacja Wisły bardzo widoczna, ale gospodarze nie potrafią zdobyć bramki.

• Goście zamknięci na własnej połowie boiska.

• Bożok po raz drugi ratuje gości. Z rzutu rożnego dośrodkował Melikson piłkę przedłużył Diaz, a uderzał Biton, lecz piłka wybita z linii bramkowej.

• Sobolewski uderzał z dystansu. Pewna interwencja Sapeli.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Diaz, ale po raz kolejny nie ma bramki. Tym razem z linii bramkowej wybijał Bożok.

• Kolejna uderzenie z dystansu tym razem Biton, ale świetna interwencja Sapeli.

• Z przed pola karnego uderzał Melikson piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i jest rzut rożny.

• Na razie nic nie wychodzi z prostopadłych zagrań Bełchatowskich zawodników.

• Kirm próbował płaskiego zagrania do Bitona, ale więcej było zawodników Bełchatowa i wybili oni piłkę na rzut rożny.

• Duża przewaga w posiadaniu piłki 78%-22% dla Wisły, ale nie przekłada się to na okazje bramkowe.

• Ładna akcja Bełchatowa dośrodkowywał Bożok piłkę złapał bramkarz gospodarzy.

• Honduranin podniósł się z boiska.

• Na murawie leży Chavez po zderzeniu z Żewłakowem.

• Rzut wolny dla Wisły. Dośrodkowywał Małecki, Melikson uderzał na długi róg bramki, ale piłka minęła słupek bramki. Nie wiele zabrakło.

• Melikson ładnie podał do Kirma, lecz jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Dużo chaosu pod bramką Wisły. Po dośrodkowaniu któregoś z zawodników Bełchatowa uderzał Żewłakow, ale został zablokowany.

• Z rzutu wolnego próbował Kirm piłka jeszcze otarła się o któregoś z obrońców i jest rzut rożny.

• Faulowany Kirm przed polem karnym.

• Lamey dośrodkował w pole karne, lecz piłkę wybili obrońcy gości. Jeszcze próbował Kirm, ale został zablokowany.

• Wiślacy mają optyczną przewagę, lecz nie potrafią jej wykorzystać.

• Spokojnie rozgrywali piłkę gospodarze. Patryk Małecki zagrał ładną piłkę do Kirma, ale ten jej nie wykorzystał.

• Bełchatowianie próbują konstruować atak pozycyjny, ale to na razie nie przynosi efektu.

• Dużo walki w środku pola od początku spotkania.

• Wilk faulował Kosowskiego.

• Rzut rożny dla Wisły. Małecki uderzał ponad poprzeczką.

• Już dobra okazja dla GKS-u. Kosowski zagrał do Wróbla, lecz piłka minęła minimalnie słupek bramki.

• Sędzia zagwizdał po raz pierwszy. Rozpoczęli zawodnicy Wisły.

• Na trybunach kompletu widzów. Czy to jest wina daty spotkania, a może postawy drużyny Roberta Maaskanta?

• Już tylko pięć minut do rozpoczęcia spotkania.

• Wisła po sześciu kolejkach zajmuje 9. pozycję z dorobkiem dziewięciu punktów. Natomiast Bełchatowianie zajmują obecnie 14 miejsce zdobywając w dotychczasowych spotkaniach zaledwie 4 punkty.

• Natomiast na ławce GKS-u usiądą: Budziłek, Sawala, Nowosielski, Kuświk, Buzała, Tanevski, Bocian.

• Na ławce Wisły zasiedli: Jovanić, Bunoza, Garguła, Nunez, Paljić, Jirsak, Iliev.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• Od czwartkowego wieczoru nastroje w Krakowie nie są najlepsze. Mistrz Polski po porażce z Odense musi walczyć o ligowe punkty z nieobliczalnym GKS Bełchatów. Wiślacy będą chcieli podtrzymać dobrą passę w spotkaniach z Bełchatowem: w dotychczasowych 16 spotkaniach aż 10-krotnie kończyli pojedynek jako zwycięzcy.

• Witamy w relacji na żywo z meczu kończącego 7. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Wisła Kraków podejmuje przy Reymonta GKS Bełchatów.