Wisła Kraków

0

Korona Kielce

1

• Sensacja w Krakowie. Korona pokonała krakowską Wisłę po dość słabym meczu. Tym samym aktualny mistrz Polski traci realne szansę na obronę tytułu.

• Po stronie Wisły uskuteczniana jest ulubiona taktyka Piotra Świerczewskiego - na chaos

• Rzut wolny dla Korony z wysokości pola karnego.

• Korona stara się jak najdłużej utrzymywać przy piłce.

• Biton uderza prostym podbiciem. Małkowski paruje strzał.

• Kolejna zmiana, tym razem w drużynie Wisły. Nunez zmienia Jirsaka

• Rzut wolny dla Wisły z około 20 metrów. Może być groźnie.

• Gołębiewski w pierwszym kontakcie z piłką uderza nad poprzeczką bramki. Jak się potem okazało i tak był na pozycji spalonej.

• Zmiana w Koronie Kielce. Za Korzyma wchodzi Gołębiewski

• Garguła ponownie dośrodkowuje, jednak tym razem pewnie na przedpolu Zbigniew Małkowski.

• Lisowski ukarany żółtą kartką

• Ależ okazja! Genkov uderza z głowy wprost w Małkowskiego!

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Garguła. Po dużym zamieszaniu w polu karnym, Genkov uderza obok słupka.

• Głupia strata Jirsaka w środku pola. Sobolewski pędził przez ponad 30 metrów, aby na końcu niecelnie dośrodkować

• Trener Moskal postawił wszystko na jedną kartę i za obrońcę wprowadził drugiego napastnika. Czy ta zdecydowanie ofensywna zmiana uratuje dla Wisły choć jeden punkt?

• Tym razem zmiana w drużynie "Białej Gwiazdy". Boisko opuszcza Jovanovic, w jego miejsce pojawił się Genkov.

• Zmiana w drużynie gości. Za Kiełba wchodzi Lech

• Kuzera wpada bez piłki w Jaliensa. Gra pełna prowokacji.

• Biton uderzał głową. Z największym trudem broni Małkowski.

• Spięcie Jovanovica i Korzyma. Mało brakowało, a poszły by w ruch pięści.

• Spotkanie zdecydowanie się zaostrzyło. Zapewne ujrzymy dziś jeszcze nie jedną żółtą kartkę.

• Lewoskrzydłowy Korony odważnie wszedł w pole karne i strzałem w długi róg bramki nie dał szans bramkarzowi Białej Gwiazdy.

• Gooooooolllllll!!!!! Sobolewski!

• Żółtą kartką ukarany został Jovanovic.

• Kolejna wyśmienita interwencja Jaliensa, po dobrej akcji Sobolewskiego.

• Zmiana w drużynie Białej Gwiazdy. Bunoza wchodzi za Kirma.

• Jaliens blokuje strzał Sobolewskiego. Mogło być groźnie.

• Trzeci mecz i trzecia czerwona kartka dla piłkarza "Białej Gwiazdy". Wiślacy chyba już zdążyli przyzwyczaić swoich fanów do tego, że często zespołowi przychodzi grać w 10-tkę.

• Druga żółta kartka dla Czekaja! Wisła będzie grała w dziesiątkę.

• Defensywna zmiana trenera Ojrzyńskiego. Kuzera za Jamróza.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Choć Wisła ma lekką przewagę, jak na razie nie potrafi zadać ciosu rywalowi. Oprócz dobrej sytuacji Lameya, nie było jak na razie wielu okazji do zdobycia bramki.

• Przerwa!

• Kolejna żółta kartka. Ukarany Czekaj.

• Groźnie w pole karne wchodził Maciej Korzym. W ostatniej chwili został zablokowany przez Lameya.

• Żółtą kartką ukarany Piotr Malarczyk.

• Szczęścia z około 30 metrów szukał Lamey. Futbolówka minęła w bezpiecznej odległości bramkę kielczan.

• Po agresywnym wejściu Lameya, na murawie leży Golański.

• Sobolewski dośrodkowywał w pole karne. Łatwa wrzutka sprawiła dużo problemów Pareice.

• Ciekawe wykonanie rzutu rożnego. Garguła zagrał wprost na nogę Jirsaka. Uderzenie z woleja Czecha zostało zablokowane.

• Biton za długo składał się do strzału w dogodnej sytuacji. Interweniował Stano

• Żółtko dla Korzyma po bezpardonowym wejściu w nogi Łukasza Garguły.

• Lisowski uderzał po długim rogu. Pomysł dobry, wykonanie kiepskie.

• Rzut wolny z boku pola karnego dla Korony po bezmyślnym faulu Lameya.

• Pierwsza żółta kartka tego meczu. Ukarany Cezary Wilk.

• Po niegroźnym dośrodkowaniu Kirma, Malarczyk wybija piłkę w trybuny. Trener Ojrzyński kipi ze złości.

• Piłkę z rzutu wolnego wrzucał Vukovic. Lecącą do Stano futbolówkę pewnie złapał bramkarz Wisły.

• Piłki w dogodnej sytuacji nie opanował Biton. Dobra interwencja Malarczyka.

• Istna kopanina pod polem karnym Korony. Finalnie Stano zażegnał niebezpieczeństwa.

• Kibice Wisły prezentują transparent odnoszący się do zerwania przez ochronę płótna podczas meczu ze Standardem: Nie trzeba być faszystą, by dbać o Ziemię Ojczystą - Stop cenzurze na stadionach

• Melikson próbował wypuścić na czystą pozycję Kirma, lecz w porę połapali się w tym kieleccy stoperzy.

• Ładna koronkowa akcja dwójkowa Jovanovic - Jirsak zakończona niecelnym dośrodkowaniem tego pierwszego.

• Po wrzutce Meliksona, Lamey uderza głową tuż nad poprzeczką bramki Małkowskiego. Było bardzo blisko!

• Pavol Stano po zamieszaniu w polu karnym uderza z woleja obok słupka.

• Ambitnie walczący o piłkę Tomas Jirsak zablokowany przez Piotra Malarczyka. To bardzo ważny mecz dla Czecha.

• Prostopadłe zagranie Sobolewskiego do Korzyma, jednak pierwszy przy piłce Pareiko.

• Dobry przerzut Meliksona przecina Lisowski. Wisła utrzymuje się przy piłce.

• Rozpoczynają gospodarze.

• Wisła w tradycyjnych czerwonych koszulkach, Korona na szaro.

• Szymon Marciniak wyprowadza obie jedenastki na murawę.

• Koszulka Leszka Snopkowskiego wędruje pod dach stadionu przy ulicy Reymonta.

• „Dla nas najważniejsze jest to, aby zaprezentować się dobrze w meczu z Koroną. Nie mam w głowie recepty, że przyjdę, kopnę w stół i z Koroną będziemy grali fantastycznie. Musimy pracować nad tym wspólnie” - mówił na konferencji prasowej przed spotkaniem, Kazimierz Moskal

• Wisła Kraków przy okazji dzisiejszego meczu kontynuować będzie akcję "Powrót legend na Reymonta". Dziś pod dachem sektora E zawiśnie duża koszulka z nazwiskiem Leszka Snopkowskiego. Zawodnik ten w latach 1947-1961 reprezentował barwy "Białej Gwiazdy".

• Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach. Jak na razie większość komentujących stawia na zwycięstwo Korony.

• Gospodarze w poprzedniej kolejce zaledwie zremisowali z ostatnim zespołem tabeli, Zagłębiem Lubin 2-2. Natomiast kielecka Korona po dwóch bramkach Łukasza Jamróza pokonała Jagiellonię Białystok 2-0.

• Na ławce rezerwowych w krakowskiej drużynie zasiądą dzisiaj: Jovanic, Chavez, Bunoza, Nunez, Palijc, Genkov oraz Brud. Trener Ojrzyński w obwodzie zostawił następujących zawodników: Pilarz, Kijanskas, Kuzera, Łuczak, Gołębiewski, Kiercz, Lenartowski

• Po zakończeniu przygody w europejskich pucharach, krakowska Wisła musi zacząć wygrywać, aby mieć okazję zagrać w Europie, także w przyszłym sezonie. Pierwsza okazja już dziś. Na relację ze spotkania Wisła – Korona zapraszają Kasia Guzik i Kacper Reński.