Wisła Kraków

3

Lechia Gdańsk

3

• Sędziowie schodzą z boiska w akompaniamencie wyzwisk i strasznych gwizdów, a tymczasem my już Państwu dziękujemy za śledzenie naszej relacji, zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłego wieczora!

• Sędzia odgwizduje koniec spotkania. Meczu kolejki, a może i rundy, a być może i sezonu! Wisła Kraków remisuje z Lechią Gdańsk 3:3!!

• Sędzia odgwizduje faul na bramkarzu Lechii, niemal wszyscy piłkarze rzucają się do gardła sędziego, ogromne gwizdy na trybunach, a sędzia kara żółtą kartką za protesty Krzysztofa Mączyńskiego.

• Piłka nie wychodzi z okolic pola karnego Lechii

• W samej końcówce trwa oblężenie bramki Lechii, ale wszystko to wygląda bardzo chaotycznie, piłkarze Wisły nie są w stanie oddać strzału na bramkę Lechii.

• Sędzia do podstawowego czasu meczu dolicza aż pięć minut!

• Co tu się dzieje na stadionie przy Reymonta! Po rzucie wolnym dla Lechii jeden z jej zawodników po strzale głową trafia w słupek wiślackiej bramki!

• Zmiana w zespole Białej Gwiazdy. Za Rafała Boguskiego na boisku melduje się Denis Popović.

• Żółtą kartką w barwach Lechii ukarany Rafał Janicki.

• Wilde Donald Guerrier był blisko zdobycia kolejnego gola dla Wisły! Haitańczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem Lechii, ale w decydującej fazie fatalnie spudłował!

• Po wolnym dla Lechii do strzału głową doszedł Daniel Łukasik, który zdobywając swoją drugą bramkę doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! 3:3 w Krakowie i to w samej końcówce! Ależ mamy mecz dzisiaj! Bramkę wyrównującą zdobywa ponownie Daniel Łukasik!

• Teraz lekko poniosła fantazja Krzysztofa Mączyńskiego, który próbował strzału przewrotką zza pola karnego. Próba niestety bardzo nieudana.

• Wreszcie po dłóższym czasie Wisła zdołała oddać strzał. Wilde Donald Guerrier wpadł w pole karne Lechii i z ostrego kąta zdecydował się na strzał, który efektowinie obronił Marko Marić.

• Lechia Gdańsk miała rzut rożny, rozgrywała go na razy, ale za każdym razem wykonanie było na tyle niedokładne że radzili sobie z nim bez najmniejszych problemów obrońcy Białej Gwiazdy.

• I kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. W barwach Lechii ukarany zostaje Grzegorz Kuświk.

• Ależ ogromne zamieszanie w polu karnym Wisły, piłka przeszła niepotrzebnie wychodzącego z bramki Radosława Cierzniaka, ale piłkarze Wisły jakimś cudem zdołali oddalić zagrożenie od własnej bramki.

• Cywka bardzo szybko zapisał się w protokole meczowym sędziego. Niemal zaraz po wejściu zawodnik Wisły zostaje ukarany żółtą kartką.

• I ostatnia już zmiana w Lechii Gdańsk. Za Grzegorza Wojtkowiaka na boisku pojawia się Paweł Stolarski, który jest wychowankiem Wisły Kraków. Stolarski został jednak wygwizdany teraz przez kibiców Wisły.

• Mamy pierwszą zmianę w zespole Wisły Kraków. Na boisko wchodzi Tomasz Cywka, a opuszcza je Paweł Brożek.

• Przy końcowej linii boiska leży z grymasem bólu na twarzy Grzegorz Wojtkowiak, ale wydaje się że zaraz będzie mógł kontynuować grę.

• Znowu było groźnie w polu karnym Wisły, tym razem po rzucie rożnym w ogromnym zamieszaniu jeden z zawodników Lechii zdołał oddać strzał, ale trafił w gracza Wisły, co uratowało Białą Gwiazdę od straty trzeciej bramki.

• Druga zmiana w zespole Lechii. Za Sebastiana Milę na murawie pojawia się Piotr Wiśniewski.

• Ariel Borysiuk był teraz bardzo blisko pokonania Radosława Cierzniaka po płaskim strzale z dystansu, ale futbolówka po lekkim rykoszecie o włos minęła bramkę Wisły.

• Lewą stroną boiska popędził Wilde Donald Guerrier, dograł w pole karne, gdzie znalazł się Maciej Jankowski, a ten zamknął oczy i kropnął jak z armaty w stronę bramki nie dając kompletnie żadnych szans na interwencję Marko Marićowi.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Ależ cudowna odpowiedź Białej Gwiazdy! Bramkę na 3:2 zdobywa Maciej Jankowski! Ależ mamy widowisko w Krakowie!

• Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego przez Lechię, piłka trafiła do Haraslina, który chciał posłać płaską piłkę tuż przy słupku, ta jednak po odbiciu od jednego z zawodników kompletnie zmyliła Radosława Cierzniaka i wpadła do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Ależ miał nosa trener Jerzy Brzęczek, bo bramkę wyrównującą zdobywa Lukas Haraslin!

• To powinna być bramka dla Lechii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Daniela Łukasika piłka trafiła do Macieja Makuszewskiego, a ten z bliskiej odległości uderzył minimalnie obok słupka.

• Żółtą kartką już na samym początku drugiej połowy został ukarany Sebastian Mila.

• W przerwie meczu trener Jerzy Brzęczek dokonał zmiany w swoim zespole. Za Bruno Nazario na murawie pojawił się Lukas Haraslin.

• Lechia Gdańsk rozpoczyna drugą część spotkania!

• Zawodnicy Białej Gwiazdy także pojawili się już na murawie i możemy rozpoczynać drugą połowę meczu.

• Piłkarze Lechii Gdańsk już pojawiają się murawie stadionu, nie widać wciąż piłkarzy Wisły Kraków.

• Koniec pierwszej części spotkania Wisła do przerwy prowadzi z Lechią Gdańsk 2:1 i oglądamy bardzo dobre widowisko. Na drugą część spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Bruno Nazario z lewej strony boiska zagrał płaską piłkę do niepilnowanego w polu karnym Wisły Grzegorza Kuświka, jednak snajper Lechii nie zdołał sięgnąć piłki.

• Lechia zmieniła wykonawcę rzutów rożnych, teraz swoich sił próbował Bruno Nazario, ale wykonanie podobne jak w przypadku Sebastiana Mili.

• Ależ była znakomita okazja Lechii na wyrównanie! Maciej Makuszewski wpadł w pole karne Wisły i dograł do Grzegorza Kuświka, który jednak będąc w olu karnym fatalnie się pomylił.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla gracza Wisły, ukarany nią za faul przy linii bocznej Wilde Donald Guerrier.

• Łukasz Burliga dostał piłkę na lewej stronie i fantastycznym zwodem "na walizkę" minął Jakuba Wawrzyniaka i wpadł w pole karne Lechii, jednak w ostatnim momencie niedokładnie podał do Guerrriera i goście mogli wybić piłkę.

• Akcja Bobana Jovicia prawą stroną boiska, który dośrodkował piłkę w pole karne Lechii, ale ta jednak przeszła całe pole karne i trafiła do znajdującego się na drugiej stronie boiska Łukasza Burligi. Ten także próbował wrzucić piłkę, ale obrońcy Lechii poradzili sobie z tym dośrodkowaniem.

• Żółtą kartką w zespole Lechii Gdańsk za nieprzepisowe przerwanie kontry rywali ukarany Daniel Łukasik.

• Trzeci w tym meczu rzut rożny dla Lechii i po raz kolejny piłka kierowana na Radosława Cierzniaka i po raz trzeci akcja kończy się tak samo, bramkarz Wisły udanie piąstkuje piłke.

• Mączyńskiemu chyba spodobało się oddawanie strzałów z dystansu, teraz ponownie próbował swoich sił z dalszej odległości, ale ponownie zrobił to bardzo niedokładnie.

• Teraz Maciej Jankowski znalazł się niepilnowany na środku boiska i chciał zagrać wydawało się łatwą piłkę w kierunku Pawła Brożka, jednak trafił wprost w Rafała Janickiego.

• Boban Jović chciał posłać piłkę przeszywającą blok obronny Lechii, ale na miejscu znalazł się Jakub Wawrzyniak, który bez zbędnych ceregieli wyekspediował piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

• Piłkarze Lechii ponownie próbowali zamieszać w obronie Wisły, jednak tym razem akcja spaliła na panewce i piłkę mógł przejąć Radosław Cierzniak.

• Zawodnicy Lechii doskonale rozklepali obronę Białej Gwiazdy grą z pierwszej piłki i po dwudziestu minutach mamy już trzy bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Przecudowna akcja Lechii i mamy już tylko 2:1!

• Piłka zagrywana podobnie jak w pierwszej wersji na bramkarza Wisły, który jednak radzi sobie z nią bez żadnych problemów.

• Wreszcie udana próba przedarcia się Lechii pod pole karne rywala, mamy drugi w tym meczu rzut rożny dla Gdańszczan.

• Lechia jak na razie absolutnie bezradna, jakakolwiek ofensywna akcja kończy się na szybkiej stracie i kontrze Wisły.

• Reprezentant Polski uderzył mocno, ale niecelnie i mógł odetchnąć z ulgą teraz Radosław Cierzniak.

• Mamy rzut wolny dla Lechii z niezłej odległości, piłkę na około trzydziestym metrze ustawił już sobie Sebastian Mila.

• Guerrier dostał piłkę w polu karnym gości i znakomicie wyłożył ją Maciejowi Jankowskiemu, który bez zastanowienia uderzył płasko tuż obok bezradnie interweniującego Marko Marića.

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Wisła Kraków podwyższa prowadzenie za sprawą trafienia Macieja Jankowskiego!

• Krzysztof Mączyński postanowił teraz zaatakować bardzo ofensywnie, pociągnął akcję Wisły i uderzył mocno z przed pola karnego, jednak futbolówką przeleciała nad poprzeczką gdańskiej bramki.

• Biała Gwiazda po rzucie wolnym miała okazję na podwyższenie prowadzenia. Do strzału głową doszedł jeden z piłkarzy Wisły, ale tym razem futbolówka minimalnie minęła światło bramki Lechii.

• Już pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu dla gracza Lechii, a ukarany nią za przewinienie w bocznej strefie boiska Jakub Wawrzyniak.

• Fantastyczne dośrodkowanie z prawej strony boiska, które perfekcyjnym strzałem głową sfinalizował Haitańczyk. Akcja podobna do tej, kiedy to Wisła zdobyła bramkę w meczu przed tygodniem z Legią Warszawa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Wisła Kraków już teraz obejmuje prowadzenie po bramce głową Wilde Donalda Guerrriera!

• Dośrodkowanie Sebastiana Mili z rzutu rożnego w pole karne Radosława Cierzniaka, jednak akcje przerwał gwizdek sędziego oznajmiający faul na bramkarzu Wisły.

• Akcja gości prawą stroną, piłka powędrowała do Macieja Makuszewskiego, który zdecydował się na szybkie, płaskie dośrodkowanie. Jednak jeden z obrońców Wisły zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Mamy pierwsze przewinienie w tym spotkaniu, a winowajcą całego zdarzenie Wilde Donald Guerrier.

• Pierwsza akcja w tym meczu gdańskiej Lechii, ale wypychany Bruno Nazario musiał oddać piłkę do swoich obrońców.

• Futbolówka powędrowała na połowę Lechii Gdańsk do Macieja Jankowskiego, który nie zastanawiając się długo zdecydował się na oddanie strzału, który jednak został zablokowany przez jednego z graczy gości.

• Pierwsze kopnięcie piłki w tym meczu w wykonaniu piłkarzy Białej Gwiazdy.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy widowisko przy R22!

• Piłkarze obu zespołów są już na murawie Stadionu Miejskiego w Krakowie, przed momentem został odegrany hymn narodowy, a już za chwilę początek tego spotkania!

• Oczywiście wszystko za sprawą obchodów święta Wojska Polskiego.

• Już za moment początek tego spotkania, ale tuż przed nim zostanie odegrany hymn Polski: "Mazurek Dąbrowskiego".

• Z całego rozgardiaszu prawie byśmy zapomnieli o najważniejszym. Dobrze, że dzisiejszy mecz w ogóle się odbędzie! Po południu nad Krakowem przeszła ogromna nawałnica. Murawa na stadionie Wisły nasiąkła wodą, a szatnia gospodarzy nadal jest zalana! Całe szczęście, delegat nie widział zastrzeżeń, żeby rozpocząć mecz zgodnie z planem.

• W poprzedniej kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Lechią Gdańsk, natomiast Wisła również na wyjeździe, zremisowała 1:1 z Legią Warszawa.

• I Wisła. Najważniejsza zmiana to Maciej Jankowski w wyjściowej jedenastce kosztem Rafaela Crivellaro. Oprócz Brazylijczyka, na ławce usiądą: Michał Buchalik, Michał Czekaj, Denis Popović, Tomasz Cywka, Grzegorz Marszalik i Piotr Żemło.

• Prezentujemy więc ławki rezerwowych. Na początek Lechia: Łukasz Budziłek, Neven Marković, Paweł Stolarski, Lukas Haraslin, Stojan Vranjes, Bartłomiej Pawłowski, Piotr Wiśniewski.

• Po lewej (dla użytkowników komputerów) lub w zakładce Protokół (dla śledzących naszą relację za pośrednictwem urządzeń mobilnych) za moment pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• Przed nami ostatni i najważniejszy punkt wycieczki Lechii do Małopolski. W środę podopieczni Jerzego Brzęczka łatwo poradzili sobie z Puszczą w rozgrywkach Pucharu Polski, dzisiaj dane główne - mecz z Wisłą w ramach 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

Podczas meczu Wisły z Lechią na trybunach na pewno będzie panowała przyjazna atmosfera. Kibice obu klubów sympatyzują ze sobą, ale na boisku przyjaźni z pewnością nie będzie.

Gdańszczanie z pewnością powalczą w niedzielę o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Chociaż przed startem rozgrywek Lechia była wymieniana w gronie faworytów, jak na razie zawodzi na całej linii i zajmuje dopiero trzecie od końca miejsce w tabeli.

Nieco inne nastroją panują w drużynie Wisły. Krakowianie w prawdzie plasują się dopiero na dziewiątej pozycji, ale ostatnie mecze w ich wykonaniu mogą napawać optymizmem. W trzech ostatnich kolejkach „Biała Gwiazda” mierzyła się z trudnymi rywalami, kolejno Cracovią, Lechem i Legią i nie przegrała żadnego z tych spotkań. Z Cracovią i Legią Wisła podzieliła się punktami, a z Lechem wygrała.