Wisła Kraków

0

Legia Warszawa

0

• Wisłą jedynie zremisowała z Warszawską Legią 0-0. Ten wynik na pewno nie będzie radował kibiców w Krakowie, ponieważ wiślacy grali w przewadze praktycznie całą pierwszą połowę. Legia, natomiast może cieszyć się z wywiezionego punktu. Na Reymonta było dziś bardzo dużo walki, lecz mało sytuacji podbramkowych.

• Koniec spotkania. Legia wywozi z Krakowa cenny 1 punkt.

• Jirsak zdecydował się na strzał zza pola karnego. Decyzja - dobra, wykonanie - fatalnie

• Choć piłka od blisko 10minut rzadko wychodzi poza połowę Legii, wiślacy nie stworzyli sobie wielu sytuacji strzeleckich.

• Żółta kartka dla Wilka

• Kontrowersyjnja decyzja arbitra. Z trybun wyglądało na to, że obrońca Legii zagrał piłkę ręką w polu karnym

• Biton główkuje wprost w Kuciaka. Słowak nie miał najmniejszych problemów.

• Rzut wolny dla Wisły z boku pola karnego. Dośrodkowuje Jirsak. Piłkę piąstkuje Kuciak.

• Kucharczyk wchodzi za Rafała Wolskiego

• Wybita piłka po wrzutce Jovanovica trafia pod nogi Meliksona. Jego strzał zostaje zablokowany.

• Melikson uderza bardzo niecelnie zza pola karnego.

• Oblężenie bramki Legii trwa. Minimalnie do centry Jovanovica spóźnił się Biton.

• Na trybuny powędrował, także Skorża. Ale się dzieje!

• Żółta kartka, także dla Radovica.

• Druga kartka dla Jędrzejczyka za bezmyślny faul w środkowej strefie boiska. Obrońca Legii może zejść już do szatni

• Ljuboja zagrywa prostopadle do Radovica, lecz w porę interweniowali defensorzy Wisły.

• Rzeźniczak bezpardonowo taranuje Wilka. Obyło się bez kartki.

• Dudu Biton zmienia Małeckiego

• Żółtą kartką za dyskusję ukarany Rzeźniczak

• Ależ zamieszanie w pole karne. Małecki w wybornej sytuacji uderza obok słupka. Pachnie bramką!

• Jirsak wchodzi za Gargułę.

• Nieudana wrzutka Garguły kończy się groźnym atakiem Legii. W ostatniej fazie tej kontry Wawrzyniak zostaje zblokowany przez Jovanovica.

• Rzut wolny dla Wisły z boku pola karnego.

• Ofensywna akcja Małeckiego zatrzymana przez Rzeźniczaka.

• Nie widać jak na razie tego, że Wisła gra z przewagą jednego zawodnika. Legia długo utrzymuje się przy piłce.

• W polu karnym leży Marko Jovanovic. Ucierpiał podczas starcia w polu karnym z Dusanem Kuciakiem

• Ljuboja uderza mocno, lecz wprost w bramkarza Wisły. Ten z pewnymi problemami łapie piłkę.

• Faulowany tuż przed polem karnym na wprost bramki Rafał Wolski. Będzie dobra okazja z rzutu wolnego.

• Dobra akcja Jovanovica na skrzydle, jednak jego dośrodkowanie przecina Wawrzyniak.

• Wisła próbuje budować akcję w ataku pozycyjnym. Jak na razie słabo im to wychodzi.

• Ofensywna zmiana trenera Probierza. Iliev za Bruda

• Jakub Rzeźniczak zmienia Nacho Novo.

• Strzał Wolskiego minimalnie obok słupka bramki Pareiki.

• Ljuboja uderza z około czterdziestu metrów Panu Bogu w okno.

• Intensywnie przy linii bocznej rozgrzewa się Dudu Biton.

• Nad bramką z rzutu wolnego uderza Garguła.

• Druga żółta kartka dla Gola i Legia gra w dziesiątkę!

• Żółtą kartką ukarany Nunez.

• Obie drużyny zaczęły zachowawczo. Miejmy nadzieję, że z czasem się rozkręcą.

• Na stadionie zasiada dziś ponad 24 tysiące kibiców.

• Zaczęli legioniści.

• Są i krakowianie. Z chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Piłkarze Legii już na murawie.

• Jak na razie w Krakowie bezbramkowy remis, choć sytuacji na bramki były z obu stron. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zobaczymy bramki.

• Przerwa.

• Melikson po błędzie Choto uderza w środek bramki. Kuciak paruje strzał.

• Wisła Kraków - Legia Warszawa

• Żółta kartka dla Dicksona Choto za brutalny faul na Cwetanie Genkovie.

• Żółta kartka dla Jędrzejczyka.

• Dobre dośrodkowanie Meliksona w kierunku Genkova, jednak piłkę wybija Wawrzyniak.

• Stuprocentowa okazja Radovica. W sytuacji sam na sam uderza prosto w Pareike.

• Ljuboja zagrywa w pole karne do Nacho Novo,a ten uderza nożycami nad poprzeczką. Było groźnie.

• Wolski minął trzech rywali, lecz zabrakło mu sił na strzał. Pareiko pewnie łapie futbolówkę.

• Ładna akcja kombinacyjna Legii zakończona prostopadłym zagraniem do Radovica. Liniowy, jednak podnosi chorągiewkę w górę.

• Stuprocentową sytuację marnuje Chavez! Małecki zagrywa idealnie na głowę stopera Wisły. Ten posyła piłkę nad poprzeczką bramki Kuciaka.

• Indywidualna akcja Maora Meliksona zakończona strzałem zblokowanym przez Choto.

• Janusz Gol uderza zza pola karnego bardzo niecelnie.

• Wolski zagrywa z rzutu rożnego w pole bramkowe Wisły, kolejny raz na miejscu Daniel Brud.

• Brud odważnym wślizgiem kończy groźnie zapowiadającą się akcję ofensywną Rafała Wolskiego.

• Żółta kartka dla Janusza Gola za dyskusję z arbitrem.

• Melikson po raz kolejny zagrywa prostopadłą piłkę do Genkova. Bułgar spóźniony o jedno tempo.

• Vrdoljak za mocno zagrywa do Novo. Były piłkarz Glasgow Rangers nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

• Piłkarze Legii w pierwszych minutach zdecydowanie szukają będącego w formie Wolskiego. Kierowana jest do niego nieomal każda piłka.

• Wolski był blisko pokonania Pareiki, jednak uderzył zbyt słabo.

• Spalony po zagraniu Meliksona do Małeckiego.

• Małecki pada przed polem karnym. Sędzia Stefański pozostaje nie wzruszony.

• Widok na murawę jest utrudniony ze względu na dym z materiałów pirotechnicznych.

• Melikson próbował prostopadłym podaniem uruchomić Genkova, jednak połapał się w tym Kuciak wychodząc z bramki.

• Rozpoczynają krakowianie.

• Dwie wysokiej klasy choreografię na trybunach. Brawa dla ultrasów.

• Dzieci ze stowarzyszenia osób niedowidzących "Nadzieja" wyprowadzają piłkarzy na murawę.

• Wielka koszulka Jana Kotlarczyka, byłego zawodnika krakowskiego klubu, wędruje pod dach stadionu im. Henryka Reymana.

• Petardy hukowe poszły w ruch. Latają pomiędzy sektorami zbliżonymi z sektorem gości.

• Armia Białej Gwiazdy zaprezentuje na początku spotkania oprawę. Jej głównym przesłaniem jest następujące zdanie: Wszyscy Kibice pójdą do nieba, ale niektórzy wjadą tam z bramą. Ultrasi z Łazienkowskiej przygotowali natomiast oprawę: Klub nad Wisłą

• Wszyscy kibice gości mają na sobie jednakowe białe koszulki.

• Kibice obu drużyn zaczynają już doping. Doping, który jak na razie ogranicza się tylko do wzajemnych wyzwisk. Ale to już taki urok meczów pomiędzy Wisłą a Legią.

• Warto zwrócić uwagę na ilość Polaków w podstawowej jedenastce krakowian. Jest ich dziś, aż pięciu. Miejmy nadzieję, że to okaże się stałą tendencją w zespole Białej Gwiazdy.

• Trener Probierz zostawił na ławce rezerwowych następujących piłkarzy: Jovanic, Palijc, Jirsak, Kirm, Biton, Uryga, Iliev. Natomiast Maciej Skorża zostawił w obwodzie: Skabe, Kiełbowicza, Kucharczyka, Blanco, Rzeźniczaka oraz Łukasika.

• Kogo trzeba motywować przed takim spotkaniem, niech lepiej da sobie spokój z profesjonalną grą w piłkę - powiedział przed meczem Michał Probierz

• Piątkowy wieczór. Stadion przy ulicy Reymonta wypełni się dziś po brzegi. Sektor gości już szczelnie zapełniony. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas dziś w Krakowie niesamowite widowisko tak na boisku jak i na trybunach. Wisła - Legia! Zaczynamy relację LIVE. Poprowadzi ją Kacper Reński