Wisła Kraków

0

Legia Warszawa

2

• Dziękujemy Państwu, że byliście z nami podczas tego meczu. Zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Stołeczna drużyna awansuje na drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Wisła przegrywa trzecie spotkanie z rzędu. Ich sytuacja robi się dla nich bardzo niekorzystna.

• Chwilę po bramce dla Legii arbiter zakończył spotkanie.

• Zabójcza kontra Legii, w pozycji sam na sam z Cierzniakiem znaleźli się Nikolić i Prijović. Węgier podał do partnera z drużyny przed samym bramkarzem gospodarzy, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

• Uderzenie Prijovicia po składnej akcji Legii, na posterunku jednak defensorzy Wisły.

• Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Strzał przewrotką Jankowskiego, bez zagrożenia dla bramki Legii.

• Guerrier jako drugi z Wisły opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Marszalik.

• Nikolić znalazł się w idealnym miejscu w idealnym czasie. Piłka przeszła przez całe pole karne przeszła na lewą stronę, gdzie stał niepilnowany Węgier. 1:0 dla Legii!

• Ostatnia zmiana w szeregach Legii. Boisko opuszcza Kucharczyk, w jego miejsce pojawia się Prijović.

• Spóźniony Kuciak w porę naprawia swój błąd i do piłki nie dochodzi Boguski.

• Druga zmiana w Legii, za Vranjesa wchodzi Piech.

• Nikolić minimalnie chybia! Węgier chciał wykorzystać fakt, że Cierzniak nieco oddalił się od linii bramkowej, lecz nie udało mu się przelobować golkipera gospodarzy.

• Brzyski blokuje uderzenie Boguskiego, które pomocnik Wisły oddawał z 11. metra!

• Pazdan ogląda żółtą kartkę za faul na Jankowskim w okolicach środka boiska.

• Zablokowany strzał Crivellaro, Kuciak przechwytuje piłkę.

• Nieudany strzał wolejem Urygi.

• Prijović rusza do rozgrzewki.

• Głowacki zatrzymuje Nikolicia, od bramki wznowi grę Cierzniak.

• Wślizg Pazdana tuż przed polem karnym ratuje Legię przed groźną, indywidualną akcją Jankowskiego.

• Nikolić na spalonym.

• Świetny powrót Bartosza, odebrał futbolówkę Kucharczykowi, który biegł z nią do ataku na lewym skrzydle.

• Lekki strzał Mączyńskiego z wysokości 17. metra po groźnie zapowiadającym się kontrataku Wisły. Piłka w rękach Kuciaka.

• Zablokowane przez Kucharczyka dośrodkowanie Bartosza.

• Szkoleniowiec Legii decyduje się na pierwszą zmianę. Za Dudę wchodzi Guilherme.

• Brak wsparcia ze strony partnerów zmusił Jodłowca do wycofania piłki.

• Zawodnicy obu zespołów leżą na murawie kontuzjowani, Duda z Legii i Guzmics z Wisły.

• Świetnie zachowanie Boguskiego na prawym skrzydle, wyprzeda defensywę Legii, jednak zagrywa zbyt głęboko w pola karne.

• Błąd Kucharczyka, zagrywa ręką przed polem karnym Wisły.

• Kolejna okazja Wisły do strzelenia bramki, żaden z piłkarzy gospodarzy jednak nie wykorzystuje zamieszania w polu karnym gości.

• Strzał Jankowskiego głową po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu wolnego, piłka minimalnie nad poprzeczką!

• Wracamy po przerwie, zawodnicy Legii rozpoczynają od środka drugą połowę!

• Koniec pierwszej części spotkania, do połowy utrzymuje się bezbramkowy remis. Zawodnicy powrócą na boisko za kwadrans.

• Arbiter dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

• Cierzniak z największym trudem broni strzał Brzyskiego z rzutu wolnego!

• Rzut wolny dla Legii z niebezpiecznej odległości od bramki Wisły.

• Mocny strzał Cywki sprzed szesnastki, lecz od bramki wznawia Kuciak.

• Trickovski chciał zaskoczyć Cierzniaka tzw. centrostrzałem, jednak piłka minimalnie nad poprzeczką.

• Crivellaro był bliski zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak w porę z linii piłkę wybija Kuciak.

• Vranjes próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, który spóźnił się z interwencją, jednak niecelnie go lobował.

• Fatalny strzał Mączyńskiego sprzed szesnastki Legii.

• Guerrier był bliski wyjścia na pozycję sam na sam z bramkarzem, jednak uprzedził go Bereszyński, a Haitańczyk starał się ratować sytuację wślizgiem. Arbiter uznał to za faul i ukarał go żółtą kartką.

• Wymiana podań między defensorami Legii.

• Ostre starcie Lewczuka z Guerierrem, żaden z zawodnik jednak nie ucierpiał

• Brzyski ukarany żółtą kartką.

• Dudy przez środek pola i groźny strzał zza pola karnego, piłka jednak minimalnie przechodzi obok bramki Cierzniaka.

• Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu rożnego, do piłki nie dopada żaden zawodnik Wisły i od bramki rozpoczyna Kuciak.

• Fatalne dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu wolnego z wysokości 17. metra.

• Nikolić zabiera piłkę Mączyńskiemu w środku pola, jednak przed polem karnym Wisły świetnie interweniuje Uryga.

• Ręką zagrywa Boguski, arbiter przyznaje Legii rzut wolny sprzed ich własnego pola karnego.

• Crivellaro rozpoczął kontratak Wisły, podają ze środka pola do Bartosza, który włączył się na prawym skrzydle. Młody obrońca zagrał jednak niedokładnie do Jankowskiego.

• Świetnie w polu karnym Legii obrócił się Jankowski, jednak nie defensorzy "Wojskowych" ubiegli go i nie mógł oddać celnego strzału.

• Słoweniec jednak nie jest zdolny do kontynuowania gry. Opuszcza boiska, a w jego miejsce wchodzi Jakub Bartosz.

• Jović wraca do gry.

• Duda świetnie zbiegł na lewe skrzydło i oddał celny strzał, lecz Cierzniak łapie go bez problemu.

• Interwencja sztabu medycznego Wisły, na boisku leży b]Jović[/b].

• Kolejny atak Wisły prawym skrzydłem, świetnie w ofensywie spisuje się Jović.

• Błąd przy zagraniu Crivellaro do Jovicia, jednak gospodarze nadal przy piłce.

• Strzał przewrotką Guerriera, jednak golkiper gości łapie piłkę bez problemu.

• Legia na spalonym.

• Uryga blokuje dośrodkowanie Bereszyńskiego, rzut rożny dla Legii.

• Faul Bereszyńskiego kończy na połowie gospodarzy ich kontratak.

• Nieporozumienie między Pazdanem, a Kuciakiem po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu wolnego.

• Faul na Jankowskim, rzut wolny dla Wisły.

• Cywka mocno z autu, lecz w polu karnym nikt nie dochodzi do piłki.

• Legia jako pierwsza buduje atak, jednak Wiślacy szybko go przerywają.

• Od środka piłkarze Wisły, zaczynamy spotkanie!

• Przywitanie obu kapitanów, za chwile pierwszy gwizdek!

• Zawodnicy wychodzą na murawę!

• Trybuny wypełnione niemalże po brzegi, dziś zostanie zaprezentowana specjalna oprawa.

• Piłkarze Wisły utworzyli szpaler dla Arkadiusza Głowackiego, kapitanowi "Białej Gwiazdy" wręczono pamiątkową koszulkę z numerem "400".

• Już za kwadrans pierwszy gwizdek! Piłkarze obu drużyn powoli kończą rozgrzewkę.

• Legia zebrała dotychczas 33 punkty, do drugiej Cracovii tracą jedno oczko, lecz "Wojskowi" rozegrali o jeden mecz mniej. Wisła z kolei na 8. pozycji w tabeli zgromadziła dotychczas 23 punkty.

• Mocno osłabiona Wisła bardzo potrzebuje punktów. Obecnie zajmują 8. lokatę, zaś ich dzisiejszy przeciwnik, Legia Warszawa, zamyka podium.

• W związku z tym, przed pierwszym gwizdkiem odbędzie się wręczenie pamiątkowej koszulki Arkadiuszowi Głowackiemu.

• Dziś 400. raz koszulkę z Białą Gwiazdą na piersi założy Arkadiusz Głowacki. Kapitan Wisły przyznał w wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej", że to dla niego wielkie wydarzenie. - Jestem ogromnie zaszczycony. Bardzo mnie cieszy to osiągnięcie, jednak na boisku czeka nas inne zadanie, niż świętowanie moje osiągnięcia.

• Wisła do dzisiejszego spotkania przystępuje w mocno osłabionym składzie. W kadrze zabrakło dzisiaj Brożka, Popovicia, Burligi oraz Sadloka.

• Ławka rezerwowych Legii: Jakub Szumski, Guilherme, Pablo Dyego, Arkadiusz Piech, Robert Bartczak, Łukasz Broź, Alksandar Prijović

• Ławka rezerwowych Wisły: Michał Miśkiewicz, Konrad Handzlik, Kamil Kuczak, Jakub Mordec, Jakub Bartosz, Grzegorz Marszalik, Krystian Kujawa

• Serdecznie witamy Państwa ze stadionu Wisły Kraków! Już za niecałą godzinę rozpocznie się spotkanie "Białej Gwiazdy" z Legią Warszawa!

• Wisła - Legia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Nieco wyblakły klasyk, ale z bogatą historią

Wisła to już nie jest ten sam zespół co kiedyś, zapomniał już o latach swojej dominacji w Polsce. Latach, które nie zostały nijak wykorzystane, aby tę przewagę nad resztą stawki ugruntować i zapewnić sobie stałe miejsce na szczycie. Ostatnie sezony to walka z problemami finansowymi, a także piłkarskimi. Legia wciąż w czołówce się znajduje, ale właśnie brutalnie przekonuje się, że nie wystarczy głośno o tym przekonywać, aby na lata wyprzedzić resztę ligi o kilka kroków. Potencjał trzeba nie tylko mieć, ale umieć go wykorzystać, a mit rzekomej ogromnej przewagi kadrowej Legii nad resztą chyba świetnie obala w tym sezonie Piast Gliwice.