Wisła Kraków 3 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Kraków

3

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Świetny dramatyczny mecz i zwycięstwo Wisły, która przynajmniej do jutra zostaje nowym liderem Ekstraklasy! Piłkarze Podbeskidzia mogą sobie pluć w brodę, a osobę arbitra Borskiego należy zwyczajnie przemilczeć. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Jeszcze Sarki wywalczył rzut rożny dla Wisły. Trzy punkty pozostaną w Krakowie!

• Sędzia Borski dopatrzył się teraz faulu w ofensywie Stano.

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania. Niewiele.

• Dośrodkowanie Iwańskiego z rzutu rożnego dobrze piąstkuje Buchalik, a kontrę Wisły przerywa drugi z bramkarzy, Pesković.

• Górkiewicz zmienia Chmiela.

• Mocny strzał z rzutu wolnego Dudki na raty łapie Pesković!

• Czerwona kartka dla Dei, który sfrustrowany zaatakował Guerriera! Powinna być to raczej żółta kartka, ale to i tak byłaby druga dla pomocnika Podbeskidzia.

• Stilić i GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! WISŁA NA PROWADZENIU!!!

• W dodatku jest druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla gracza Podbeskidzia!

• Piotr Tomasik fauluje w polu karnym Emmanuela Sarkiego! Jedenastka!

• Bardzo słaby strzał głową Sarkiego wpada prosto w ręce Peskovicia.

• Maciej Korzym zmienia Roberta Demjana.

• Katastrofalny błąd Buchalika, który podał piłkę przed pole karne do Slobody! Pomocnik Podbeskidzia z pierwszej piłki uderzył fatalnie, prosto do bramkarza Wisły!

• Bezsensowne zachowanie sędziego Borskiego, który przerwał kontrę Wisły, aby pokazać kartkę Iwańskiemu. Po co?! Pomocnik TSP jest kolejnym piłkarzem, który za tydzień nie zagra.

• Spore zamieszanie w polu karnym Podbeskidzia po kiepskiej centrze Stilicia! Guzmics zgrywa piłkę przed bramkę, gdzie Burliga w trudnej sytuacji głową nie trafia do bramki rywala.

• Kolejna akcja Wisły! Deja jednak przerywa zagranie Brożka i będzie tylko rzut rożny.

• 10709 widzów dzisiaj na stadionie Wisły.

• Mamy remis w Krakowie! Stilić doskonale zagrał na czystą pozycję do Burligi, który techniczną podcinką pokonał Peskovicia! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Burliga!

• Wybitą przed pole karne piłkę przejął Dudka, ale jego mocny strzał z dystansu został zablokowany.

• Po centrze Stilicia Stano wybija piłkę głową na rzut rożny.

• Sypią się teraz te kartki niczym śnieg w grudniu. Ukarany Tomasik.

• Żółta kartka dla Slobody, który również nie zagra za tydzień przeciwko Piastowi.

• Katastrofalne rozegranie rzutu wolnego przez wiślaków, ale na szczęście dla nich nie było kontry Podbeskidzia.

• Sokołowski fauluje w narożniku boiska Guerriera. Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy.

• Żółta kartka dla Chmiela za faul taktyczny na Stiliciu. Czwarta kartka i pomocnik TSP nie zagra za tydzień z Piastem.

• Schodzi z boiska Pazio, a w jego miejsce wchodzi Malinowski.

• Była szansa dla Wisły! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Stilicia Brożek strzelił głową wprost w ręce Peskovicia! W dodatku jeszcze był spalony.

• Pesković spokojnie łapie dwa kolejne dośrodkowania Burligi.

• Żółta kartka dla Dei.

• Spore zamieszanie w polu karnym Wisły po rzucie rożnym! Boguski spod linii końcowej wycofuje piłkę do Brożka, ten próbował dograć do ustawionego przed bramką kolegi, ale piłkę przeciął Pietrasiak, tyle że tak, że wpadła ona do jego bramki! 1:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Samobój Pietrasiaka!

• Szansa dla Wisły! Pesković jednak doskonale intuicyjnie broni strzał z kilku metrów Stilicia!

• Brożek domagał się teraz żółtej kartki za faul taktyczny dla Tomasika, ale sędzia Borski się z nim nie zgodził.

• Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-BiałaWisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Znowu kontrowersyjna decyzja sędziego Borskiego, który zdecydował, że gościom należy się rzut rożny po akcji Pazia i interwencji Dudki.

• Iwański i GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pewne uderzenie pomocnika bielszczan i 0:2!

• Rzut karny!!! Po uderzeniu Iwańskiego Sadlok wyciągnął rękę i zablokował piłkę! To musiała być jedenastka!

• Sędzia Borski dopatrzył się zagrania ręką Guzmicsa około 18 metrów od bramki Buchalika. Znowu kontrowersyjna decyzja arbitra.

• Stilić zdecydował się na techniczny strzał z 20 metrów, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką!

• Wisła spycha swojego rywala, ale Podbeskidzie dobrze się broni. Jest jednak rzut rożny dla gospodarzy.

• Jeszcze jeden płaski strzał z kilkunastu metrów Guerriera, ale to ponownie wyglądało bardziej jak rozgrzewka dla Peskovicia.

• Ładna wymiana piłki między Guerrierem a Stiliciem w polu karnym Podbeskidzia. Haitańczyk uderza jednak z ostrego kąta prosto w ręce Peskovicia!

• Wznawiamy grę!

• ...oraz Guerrier za Stępińskiego.

• Wracamy na murawę, a tam dwie zmiany w Wiśle. Sarki za Gargułę...

• Stare demony wracają do Krakowa! Wisła znowu przegrywa i raz jeszcze dzieje się to w meczu z Podbeskidziem. Czy podopieczni Franciszka Smudy wreszcie strzelą bramkę Góralom w drugiej połowie i odwrócą losy spotkania?

• Koniec pierwszej połowy!

• Pietrasiak!!! Stano przedryblował (!) w polu karnym rywala i dośrodkował na drugą stronę pola karnego, gdzie piłkę głową zgrał przed bramkę Demjan i z bliska minimalnie pomylił się Pietrasiak!!!

• Wisła zamroczona po ciosie, jaki otrzymała od rywali. Tymczasem z kontrą wychodzi ponownie Podbeskidzie i Chmiel zdołał tylko wywalczyć rzut rożny.

• Dobrze rozegrany rzut z autu! Na prawej stronie pola karnego piłkę otrzymał Demjan, dobrze się zastawił i wycofał ją przed bramkę do Iwańskiego, który oddał zły strzał, ale po rykoszecie piłka jednak wpadła do siatki! 0:1! Klątwa Wisły w meczach z Podbeskidziem trwa dalej!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Maciej Iwański!

• 'Festiwal strat' z obu stron. Gorszy fragment gry obu drużyn.

• Brożek!!! Napastnik Wisły świetnie poradził sobie w polu karnym z Pietrasiakiem i z ostrego kąta starał się przerzucić Peskovicia! Nie trafił jednak w bramkę!

• Burliga doszedł teraz do strzału ze skraju pola karnego, ale jego techniczną próbę zdołał wyłapać Pesković!

• Stępiński w bardzo kiepski sposób próbował teraz wymusić jedenastkę. Nie udało mu się, na szczęście.

• Stilić cudownie zagrał nad obrońcą w pole karne do Brożka, jednak ten uderza z ostrego kąta wysoko ponad bramką!

• Zawalił kontrę Podbeskidzia Pazio! Mógł zagrać do niepilnowanego w polu karnym Demjana, ale zdecydował się na strzał z dystansu i został zablokowany.

• Akcja Wisły! Do bezpańskiej odbitej piłki przed polem karnym dopada Sadlok, ale jego bardzo mocny strzał poszybował daleko od bramki Peskovicia.

• Kontra Podbeskidzia! Demjan zostaje zablokowany przed szesnastką, ale jeszcze zza pola karnego niecelnie uderza Chmiel.

• Dobre mocne uderzenie z 25 metrów Mariusza Stępińskiego nieznacznie mija bramkę Podbeskidzia!

• Ostre wstrzelenie piłki w światło bramki przez Iwańskiego i dobrze piąstkuje Buchalik. Po chwili bramkarz Wisły poradził sobie z mizernym uderzeniem Pazia.

• Tomasik faulowany na skrzydle przez Boguskiego, który ogląda pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

• Dobre długie podanie w pole karne do osamotnionego Brożka! Ten przegrywa pojedynek z Peskoviciem, ale do odbitej piłki dopada przed polem karnym Boguski, jednak nie potrafił skierować jej do praktycznie pustej bramki!

• Teraz z kolei z dystansu próbował Adam Pazio, ale on również został zablokowany przez gospodarzy.

• Dobre podanie w pole karne do Demjana, ale ten został dobrze zablokowany przez Dudkę.

• Sadlok potężnie huknął wysoko ponad bramką Górali!

• Zdaniem sędziego Borskiego Stilić był faulowany tuż przed polem karnym przez Stano. Dość kontrowersyjna decyzja arbitra, ale jest bardzo dobra okazja dla gospodarzy.

• Cały czas w ataku Biała Gwiazda, ale atak ten kończy się teraz bardzo słabym strzałem Stępińskiego, który ledwo doturlał się do Peskovicia.

• Krótkie rozegranie wiślaków i zablokowany strzał Dariusza Dudki.

• Wraz z nową odsłoną Ekstraklasa.net prezentujemy wielki konkurs pod hasłem #PiłkaNożnaStylŻycia. Zadanie jest bardzo proste, a w puli nagrody za ponad 10 tysięcy złotych! Idź w weekend na mecz, zrób sobie fajne zdjęcie na stadionie i weź udział w naszym plebiscycie: #PiłkaNożnaStylŻycia

• Boguski faulowany około 30 metrów od bramki Peskovicia. Szansa dla gospodarzy.

• Pesković chwyta piłkę po dośrodkowaniu Garguły.

• Brożek w walce z Pazią zdobywa rzut rożny.

• Wielki wyczyn to nie jest, aaaaaale...

• Rozpoczynamy to spotkanie!

• Piłkarze obu stron wychodzą na plac gry! Kapitanami obu drużyn są dziś Paweł Brożek (Wisła) oraz Marek Sokołowski (Podbeskidzie).

• Sędzią tego spotkania będzie polski arbiter międzynarodowy, Marcin Borski z Warszawy, który w tym sezonie prowadził jeden mecz Wisły, wygrany w Bydgoszczy z Zawiszą 4:2. Podbeskidzie w tych rozgrywkach spotka się z tym sędzią po raz pierwszy, ale warto wspomnieć, że prowadził on mecz tych drużyn na Reymonta przed dwoma laty, gdy w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach Biała Gwiazda zremisowała z Góralami 0:0.

• Ławki rezerwowych:

• Wisła: Gerard Bieszczad, Arkadiusz Głowacki, Wilde-Donald Guerrier, Przemysław Lech, Emmanuel Sarki, Piotr Żemło.
    • Podbeskidzie: Richard Zajac, Bartłomiej Konieczny, Tomasz Górkiewicz, Artur Lenartowski, Piotr Malinowski, Krzysztof Chrapek, Maciej Korzym.
  • Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów! Tylko na ławce rezerwowych mający problemy ze zdrowiem Arkadiusz Głowacki. Zamiast niego jako stoper zagra dziś Dariusz Dudka.

• Jak wyglądały pojedynki między tymi zespołami w poprzednim sezonie? W Bielsku-Białej padł bezbramkowy remis, natomiast w Krakowie lepsze okazało się Podbeskidzie, które triumfowało 1:0 po pięknej bramce Damiana Chmiela (przy udziale pleców Michała Miśkiewicza).

• Podbeskidzie Bielsko-Biała przed tygodniem pokonało Górnika Łęczna 1:0, dzięki czemu, po czterech meczach bez zwycięstwa, w których Górale zdobyli tylko jeden punkt, wreszcie mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów. Dzięki temu podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wrócili do górnej połówki tabeli, w której mogą się pochwalić dorobkiem 17 oczek.

• Jak zakończony przed chwilą mecz GKS z Górnikiem był starciem dwóch drużyn żądnych przełamania, tak Wisła Kraków i Podbeskidzie Bielsko-Biała przed tygodniem potrafiły pewnymi zwycięstwami przerwać swoje negatywne serie. Wisła, która przed spotkaniem wyjazdowym z Górnikiem Zabrze, zanotowała cztery bolesne porażki w oficjalnych spotkaniach bez strzelenia gola z rzędu, rozbiła zabrzan na ich terenie aż 5:0, dzięki czemu wskoczyła na czwarte miejsce w ligowej tabeli (21 punktów).

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.