PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)

2

Pogoń Szczecin

2

• Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Dla Pogoni to z pewnością cenny punkt, jaki wywożą z Krakowa. Podopieczni Kazimierza Moskala schodzą do szatni ze spuszczonymi głowami, bowiem w ostatnich sekundach Pogoń wydarła im z rąk zwycięstwo.

• Chwilę po wznowieniu gry przez Wisłę, arbiter kończy spotkanie.

• 2:2! Pogoń wyrównuje w ostatnich sekundach! Rafał Murawski otrzymał precyzyjne zagranie z głębi pola i jednym zwodem minął Buchalika oraz całą linię obrony Wisły, po czym umieścił piłkę w pustej bramce.

• Kudła wychodzi z pola karnego, pomaga w działaniach defensywnych swoim obrońcom.

• Daniel Stefański dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Zagranie Stilicia z głębi pola do Stępińskiego, jednak zmiennik Barrientosa nie potrafi się przedrzeć przez defensywę Pogoni.

• Stępiński przegrywa pojedynek siłowy z Rudolem w polu karnym. Aut dla Wisły.

• Brożek zabiera piłkę kolegom z drużyny i sędzie odgwizduje spalonego.

• 2:1 dla "Białej Gwiazdy"! Szybkie wznowienie gry przez Stilicia, dośrodkowanie z prawej części boiska wprost na głowę Stępińskiego i były pomocnik Widzewa z dużym spokojem pokonuje Kudłe. Wisła wychodzi na prowadzenie!

• Precyzyjne uderzenie Frączczaka z rzutu wolnego pewnym chwytem łapie Buchalik, ratując tym samym swój zespół od straty bramki.

• Dudka otrzymuje żółtą kartkę za faul na Zwolińskim. Pogoń ma rzut wolny z wysokości 20. metra.

• Kazimierz Moskal przeprowadza ostatnią zmianę. Za Barrientosa wchodzi Stępiński.

• Złe przyjęcie Stilicia w środku pola. Piłkę przejmują "Portowcy".

• Zablokowane dośrodkowanie Garguły i piłka wraca do obrońców Wisły.

• Żółtą kartką ukarany Rogalski.

• Groźna sytuacja pod bramką Wisły! Świetnie do Murawskiego dograł Akahosi, jednak kapitan Pogoni nieczysto trafia w piłkę.

• Długie zagranie do Brożka, który stał tyłem do bramki. Po przyjęciu nie zdołał się jednak obrócić z piłką.

• Wymuszona zmiana w zespole Pogoni. Kontuzjowanego Murawskiego zastępuje Rogalski.

• Świetnie Rudol w defensywie. Obrońca "Portowców" zatrzymał zagranie Barrientosa.

• Obie drużyny na połowie Pogoni. Poza linią środkową jedynie Głowacki i Dudka.

• Zmiana w drużynie Wisły. Za Boguskiego wchodzi Uryga.

• Przerwa w grze, na boisku pojawia się sztab medyczny. Na murawie leży Sebastian Murawski.

• Kontra Wisły lewym skrzydłem. Barrientos rozgląda się do kogo zagrać.

• Dobrze, że gola nie było, bo Zwoliński w momencie podania był na spalonym. Przysnęli sędziowie

• Buchalik i Sadlok ratują Wisłę! Zwoliński był sam na sam z bramkarzem Wisły, ale ten zatrzymał jego strzał nogą. A piłkę zmierzającą jeszcze do bramki wybił Sadlok

• Łukasz Garguła za Macieja Jankowskiego

• Mateusz Matras - za faul na Dudce

• Atakowany Buchalik nie pomylił się i spokojnie wybił piłkę do środka pola, gdzie zgarnęli ją goście

• Rzut wolny dla krakowian sprzed pola karnego. Do bramki ok. 25. metrów.

• Dośrodkowanie Boguskiego z prawej strony za głębokie, prosto w ręce Kudły

• Ależ wejście Frączczaka, który otrzymał podanie od Zwolińskiego spod linii końcowej i spokojnie wpakował piłkę do bramki

• Goool! Adam Frączczak i w Krakowie jest remis 1:1

• Adam Frączczak za Dominika Kuna

• Michał Janota za Michała Walskiego

• Akahoshi miał miejsce do strzału z prawej strony, ale uderzył wysoko nad bramką

• Strzał Akahosiego zza szesnastki, lecz wysoko ponad bramką.

• Spokojnie rozgrywają akcje goście, ale chyba za spokojnie, bo byli już na połowie Wisły, ale wycofali futbolówkę do Kudły. Dobrze ustawiona w defensywie Wisła

• Co za akcja Boguskiego! Przebojem wbiegł w pole karne, jednak przewracany przez defensora Pogoni nie był w stanie oddać strzału. Gwizdek arbitra jednak milczał.

• Dzisiejsze spotkanie ogląda dokładnie 8445 kibiców.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• "Portowcy" bardzo blado wypadają na tle Wiślaków. Podopieczni Czesława Michniewicza nie stworzyli sobie za wiele dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, bardziej skupiają się na działaniach defensywnych. Wracamy na drugą połowę, już za niecałe 15 minut!

• Daniel Stefański kończy pierwszą połowę nie doliczając ani sekundy.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły wyjaśnia dalekim wybiciem Głowacki.

• SEMIR STILIĆ! Bośniak z chirurgiczną precyzją wykończył podanie Jankowskiego wzdłuż pola karnego i mamy 1:0!

• Faul Brożka na Golli po dośrodkowaniu z głębi pola.

• Indywidualna akcja Boguskiego po przepuszczeniu piłki przez Brożka! Pomocnik Wisły jednak był sam z przodu i nie miał do kogo zagrać.

• Buchalik niepewnie chwyta piłkę, jednak bez konsekwencji dla "Białej Gwiazdy".

• Rudol daleko wyrzuca futbolówkę z autu, jednak za plecami Akahosiego już czaił się stoper "Białej Gwiazdy", Arkadiusz Głowacki, który wybija ją.

• Wisła od dłuższego czasu nie wychodzi z połowy rywala.

• Osamotniony na lewym skrzydle Kun groźnie dośrodkował, jednak w polu karnym nie było żadnego partnera z jego zespołu.

• Brożek na spalonym po świetnej akcji Jankowskiego i Boguskiego w polu karnym gości.

• Barrientos schodzi do środka z piłką, lecz źle zagrywa i daje okazje do kontry gościom.

• Brożek fauluje w starciu z defensorem "Portowców".

• Pogoń po dłuższym pobycie przy szesnastce Wisły wreszcie się myli i oddają piłkę gospodarzom.

• Głowacki kiksuje i wybija piłkę za linię boczną. Aut dla szczecinian na wysokości pola karnego.

• Żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska ukarany Golla.

• Kun zabiera piłkę defensorom Wisły, jednak źle dośrodkowuje.

• Brożek pod pressingiem defensorów Pogoni myli się i wybija piłkę na aut.

• Z drugiej strony ponownie do rzutu rożnego podszedł Bośniak, tym razem dośrodkował do Burligi. Obrońca mocno myli się w tej sytuacji.

• Dośrodkowanie Stilicia z rzutu rożnego wprost na głowę Głowackiego. Kapitan "Białej Gwiazdy" jednak nie trafia czysto w piłkę.

• Uderzenie Dudki z rzutu wolnego, jednak prosto w mur.

• Faul na Stiliciu na 10 metrów przed polem karnym

• Pogoń wybija piłkę jak najdalej od własnej pola karnego.

• Kolejny faul szczecinian. Dośrodkowywał z lewej flanki będzie Jean Barrientos.

• Rozegranie rzutu wolnego kompletnie bez sensu - po krótkim podaniu z pierwszej piłki mocarnie uderzał Dudka, prosto w grupę defensorów Pogoni.

• Paweł Brożek powalony przez obrońcę gości przed polem karnym, szykuje się rzut wolny dla "Białej Gwiazdy" - w sam raz na dośrodkowanie w pole karne.

• Strzał i dotbitka Zwolińskiego, jednak zablokowane przez Buchalika.

• Akahosi z łatwością mija Sadloka na prawym skrzydle, jednak nie zdołał dośrodkować.

• Pierwsza poważna próba gospodarzy! Zamiast przedzierać się środkiem, Barrientos rozrzucił na prawo do Jovicia, a Słoweniec huknął nad bramką z dystansu!

• Dobre przejęcie Ricardo Nunesa, który przerwał groźną akcję. Jeszcze moment i wiślak mógł być sam przed bramkarzem.

• W odpowiedzi szaleńczy sprint Jeana Barrientosa pod bramkę Pogoni. Zabrakło podania, bo piłka została przejęta przez "Portowców" i cały sprint Urugwajczyka zdał się na nic.

• Pierwszy alarm pod bramką Wisły, Łukasz Zwoliński chyba przyjmował sobie piłkę ręką - gwizdek sędziego milczał i strzał "człowieka w masce" już z pola karnego zablokował Sadlok.

• Rozpoczynamy mecz w Krakowie - Wisła gra z Pogonią o zachowanie nadziei na kwalifikację do europejskich pucharów. Powiedzielibyśmy, że "Portowcy" nie grają już o nic, ale chcielibyśmy się mylić!

• Zawodnicy wracają do szatni, za ok. 10 minut powrócą na murawę.

• Kwadrans do rozpoczęcia spotkania! Piłkarze nadal pozostają w rozgrzewce.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Radosław Janukiewicz, Karol Danielak, Robert Obst, Maksymilian Rogalski, Kamil Wojtkowski, Michał Janota, Adam Frączczak.

• Ławka rezerwowych Wisły: Michał Miśkiewicz, Łukasz Garguła, Mariusz Stępiński, Ostoja Stjepanović, Richard Guzmics, Alan Uryga, Piotr Żemło.

• Zobaczmy jak prezentują się ławki rezerwowych obu zespołów.

• Kazimierz Moskal z kolei przy ustalaniu dzisiejszego składu nie mógł nawet brać pod uwagę Emmanuela Sarkiego oraz Donalda Guerriera, którzy leczą kontuzje.

• Poważnym zamartwieniem trenera "Portowców" są kontuzje jego podopiecznych. Oficjalny portal podaje, że do końca sezonu już nie zagrają Marcin Robak oraz Hubert Matynia. Najlepszemu strzelcowi Ekstraklasy z ubiegłego sezonu odnowił się uraz stawu skokowego, zaś Matynia zerwał więzadła krzyżowe przednie.

• Słaba postawa zawodników Czesława Michniewicza nie napawa optymizmem. Porażka w dzisiejszym spotkaniu przekreśli ich szans na wysoką lokatę na koniec sezonu. Szkoleniowiec Pogoni nie zamierza jednak szukać rozgrzeszenia. - Nic nas nie usprawiedliwia. Żadnym wytłumaczeniem nie jest awans do grupy mistrzowskiej i pewność utrzymania. Ciężko pracujemy na treningach, lecz nie przekłada się to, niestety, na wyniki.

• Pełni optymizmu są zawodnicy „Białej Gwiazdy”. Łukasz Burliga twierdzi, że triumf w dzisiejszym meczu to kolejny krok do osiągnięcia upragnionego celu, jakim jest mistrzostwo ligi. - Uważam, że po wygranej z Pogonią może się wszystko wydarzyć. Jeśli później zwyciężylibyśmy w Białymstoku, to do Warszawy jedziemy z zupełnie innym nastawieniem. Nie chcę jednak zbyt daleko wybiegać w przyszłość. Trzeba się skupić na najbliższym pojedynku i zobaczymy co się później stanie.

• Wiślacy w meczach przed własną publicznością, odkąd na ławce trenerskiej zasiada Kazimierz Moskal, są zupełnie innym zespołem. W pięciu ostatnich meczach, w których Wisła grała jako gospodarz, odnieśli tylko jedną porażkę – z Zawiszą Bydgoszcz, lecz wtedy szkoleniowcem był jeszcze Franciszek Smuda.

• Forma szczecinian w ostatnich meczach pozostawia wiele do życzenia. „Portowcy” nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu w grupie mistrzowskiej, przegrywając 0:2 z Górnikiem Zabrze oraz 1:3 z Lechią Gdańsk.

• Szczecinianie odbywają dziś jeden z najdalszych wyjazdów. Podopiecznym Czesława Michniewicza wyprawy do Krakowa przeważnie kojarzą się z porażkami, na czele z tą najbardziej dotkliwą z poprzedniego sezonu. „Biała Gwiazda” pokonała wtedy „Portowców” aż 5:0. W ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi zespołami padł remis 1:1, a gola na wagę punktu zdobył Marcin Robak z rzutu karnego.

• Podopieczni Kazimierza Moskala wybiegają na rozgrzewkę. Kwadrans wcześniej na boisku pojawili się również bramkarze obu zespołów.

• Serdecznie witamy Państwa ze stadionu Wisły Kraków przy ul. Reymonta! Już za niecałą godzinę początek spotkania pomiędzy "Białą Gwiazdą", a Pogonią Szczecin.