0

Pogoń Szczecin

1

• To już koniec na dziś. Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Koniec dzisiejszego spotkania. Pogoń wygrywa z Wisłą 1:0 po golu Rafała Murawskiego.

• Zmarnowana okazje Wisły tuż przed polem karnem Pogoni.

• ... oraz Burlidze.

• Starcie zawodnikami Wisły i Pogoni. Jakubik pokazuje żółtą kartkę Słowikowi...

• Zamieszanie w polu karnym Pogoni. Arbiter musi interweniować.

• Rudol zbyt mocno wypuszcza sobie piłkę i wychodzi ona za bramkę.

• Czesław Michniewicz decyduje się na ostatnią zmianę. Schodzi Dwaliszwili, w jego miejsce Danielak.

• Walski niedokładnie zagrywa do Akahoshiego i grę od bramki wznawia Cierzniak.

• Schodzi z boiska Popović, w jego miejsce melduje się Witek.

• Dwaliszwili fauluje w okolicach środkowej linii.

• Ostre starcie przy linii bocznej. Arbiter pokazuje żółtą kartkę Bartoszowi.

• Potężne uderzenie Kuczaka sprzed pola karnego Pogoni, broni jednak Słowik.

• Pierwsza zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Kujawa, zmienia go Mordec.

• Druga zmiana w zespole Pogoni. Za Listkowskiego wchodzi Walski.

• Uderzenie pomocnika Pogoni z ostrego kąta, świetnie w obronie zachował się Głowacki, który zepchnął Frączczaka na prawe skrzydło.

• Niedokładnie zagranie Frączczaka i Guzmics przejmuje piłkę.

• Spóźniony wślizg Akahoshiego, arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.

• Sam poszkodowany podszedł do rzutu wolnego i z dalekiej odległości próbował zaskoczyć Cierzniaka.

• Żółtą kartką za faul na Frączczaku ukarany Guzmics.

• Strzał głową Matrasa z największym trudem broni Cierziak.

• Kujawa wybija piłkę na rzut rożny.

• Pogoń od dłuższego czasu na połowie Wisły, akcję szczecinian faulem przerywa Kuczak.

• Faul na Listkowski szybko wznowiony przez Pogoń. Do piłki dopadł Frączczak, jednak jego uderzenie mocno niecelne.

• Złe zagranie Kujawy w środku pola, piłkę przejmuję Murawski, który podchodzi z nią pod pole karne Wisły i oddaje strzał sprzed szesnastki, lecz mocno niecelny.

• Bartosz traci piłkę pod polem karnym rywala.

• Wymuszona kontuzją zmiana w szeregach Pogoni. Z boiska schodzi Fojut, w jego miejsce wchodzi Przybecki.

• Cierzniak broni groźne uderzenie Listkowskiego z bliskiej odległości!

• Wisła ponownie w natarciu, jednak złe dośrodkowanie Kuczaka i "Portowcy" wybijają piłkę na połowę rywala.

• Stoper powraca na murawę. Czesław Michniewicz nie decyduje się na zmianę.

• Arbiter przerywa grę na uraz narzeka Fojut/

• Bartosz próbował zejść do środka z piłką, jednak defensorzy Pogoni skutecznie mu to utrudniali. Młody obrońca ratował się zagraniem do Popovicia.

• Fojut wybija głową piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Cywki.

• "Portowcy" zaczęli drugą część!

• Zawodnicy wracają na murawę, za chwilę zaczynamy drugą połowę!

• Krzysztof Jakubik kończy pierwszą połowę nie doliczając ani minuty.

• Wybicie Murawskiego jak najdalej od własnej bramki, żaden z zawodników Pogoni nie podchodzi nawet do piłki.

• Kuczak próbował zaskoczyć Słowika technicznym strzałem, jednak ten broni jego uderzenie.

• W polu karnym świetnie znalazł się Dwaliszwili, którego uderzenie obronił Cierzniak. Golkiper Wisły wybił piłkę w bok, a tam wślizgiem dopadł do niej Murawski, który umieścił ją w siatce.

• Gol dla Pogoni! Rafał Murawski autorem gola!

• Dośrodkowanie Burligi z lewego skrzydła, lecz piłkę wybija Fojut.

• Selekcjoner reprezentacji Polski obecny dziś w Krakowie.

• Popović obija mur i piłka wychodzi na rzut rożny.

• Crivellaro faulowany na lewym skrzydle, ponownie rzut wolny dla Wisły z niebezpiecznej odległości.

• PIłka po zagraniu z rzutu rożnego przechodzi przez całe pole karne Wisły, w ostatniej chwili mógł do niej dopaść Frączczak, ale minął się z futbolówką.

• Fatalne uderzenie Popovicia, piłka po jego strzale ląduje daleko od bramki.

• Świetne zachowanie Guzmicsa we własnym polu karnym. Dokładnie przeczytał zamiar Frączczaka i nie pozwolił się minąć.

• Crivellaro faulowany na wysokości 25. metra.

• Cywka próbował zagrać z pole karne Pogoni, jednak nie był w nim żaden z Wiślaków.

• Za mocne dośrodkowanie Bartosza, piłka przechodzi całe pole karne Pogoni i nikt nie dopada do piłki.

• Złe ustawienie Frączczaka powoduje, że źle nabiegł na piłkę. Pogoń traci okazję na objęcie prowadzenia.

• Listkowski leży na murawie, fauluje go Cywka.

• Twarda gra w środku pola, Wiślacy wybijają piłkę za boisko.

• Zbyt mocne zagranie do Dwalisziwliego, Gruzin nie dochodzi do piłki.

• Zaskakujący strzał Popovicia z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką!

• Faul z lewej strony pola karnego dla Wisły. Z rzutu wolnego będzie dośrodkowywał Popović.

• Pogoń próbuje przedrzeć się przez zasieki obronne Wisły, jednak traci piłkę. Od auta grę zacznie Cywka.

• Burliga pada w polu karnym Pogoni, gwizdek arbitra Krzysztofa Jakubika jednak milczy.

• Zejście Kuczaka do środka i podanie do Popovicia, jednak ten traci piłkę.

• Mocne uderzenie z rzutu wolnego Frączczaka minimalnie obok bramki. Cierzniak wznawia z 5. metra.

• Faul Głowackiego w niebezpiecznej odległości od bramki.

• "Biała Gwiazda" zdecydowanie stawia na defensywę w dzisiejszym spotkaniu, podopieczni Kazimierza Kmiecika starają się nie narzucać pressingu, a raczej cierpliwie czekają na błąd przeciwnika na własnej połowie.

• Cywka świetnie złapał piłkę zanim wyszła na aut i dośrodkował wprost na głowę Burligi, jednak ten minimalnie chybia. Od bramki wznawia Słowik.

• Uderzenie Frączczaka zza pola karnego, jednak wprost w Głowackiego.

• Mocny strzał Popovicia sprzed szesnastki, piłkę z największym trudem łapie Słowik.

• Mocny wyrzut z autu przez Rudola, lecz żaden z piłkarzy gości nie znalazł się w polu karnym Wisły.

• Bartosz wybija piłkę głową poza pole karne Wisły. Nadal w posiadaniu jednak "Portowcy".

• Faul na wysokości 18. metra, rzut wolny dla Pogoni.

• Piłka znowu na połowie Pogoni, jednak piłkarze Wisły nie atakują szczecińskich defensorów.

• Futbolówka w rękach Cierzniaka, złe dośrodkowanie Pogoni.

• Błąd Guzmicsa, piłka wychodzi na aut.

• Pogoń długo wymienia podania na własnej połowie.

• Pierwszy faul, na boisku leży Kuczak.

• "Biała Gwiazda" rozpoczyna spotkanie, pierwszy gwizdek już za nami!

• Zawodnicy już na murawie, oba zespoły ubrane w swoje podstawowe stroje.

• Zawodnicy wracają do szatni, za kwadrans pierwszy gwizdek!

• Garść statystyk przed dzisiejszym spotkaniem zebrane na jednej grafice.

• Nieco ponad pół godziny do pierwszego gwizdka, zawodnicy już rozgrzewają się na murawie.

• W Wiśle z kolei wśród rezerwowych znaleźli się, między innymi, Krzysztof Mączyński oraz Maciej Jankowski, którzy narzekają na urazy. Pełna ławka Wisły: Michał Buchalik, Michał Czekaj, Maciej Jankowski, Szymon Witek, Krzysztof Mączyński, Jakub Mordec, Piotr Żemło.

• Na ławce rezerwowych Pogoni zasiądzie dziś były zawodnik Wisły, Patryk Małecki. Pełna ławka rezerwowych Pogoni: Dawid Kudła, Patryk Małecki, Takuya Murayama, Miłosz Przybecki, Michał Walski, Jakub Piotrowski, Karol Danielak.

• Trener "Białej Gwiazdy", Marcin Broniszewski, przyznał na konferencji przedmeczowej, że sytuację w klubie można łatwo ocenić i nie trzeba się w tej kwestii specjalnie wysilać. - Napastników rozlicza się z bramek i stworzonych sytuacji. W takiej sytuacji, jaka panuje w Wiśle, każdy musi wziąć na siebie ciężar zdobywania goli - przyznał.

• W zespole Pogoni Szczecin z kolei w podstawowej jedenastce wyjdzie Władimir Dwaliszwili.

• Zmagana kontuzjami Wisła wyjdzie dziś w mocno eksperymentalnym zestawieniu. W związku z licznymi urazami na szpicy wyjdzie dziś Rafael Crivellaro, zaś w środku od pierwszych minut zagra Krystian Kujawa.

• Serdecznie witamy Państwa na relacji z meczu, w którym zmierzą się zespoły Wisły i Pogoni! Początek spotkania o godzinie 20:30.

• Wisła Kraków - Pogoń Szczecin LIVE!

Zapowiedź: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin LIVE! Biała Gwiazda przełamie złą passę?

Piłkarze Wisły w ostatniej kolejce przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Lechią Gdańsk 0:2. Była to już czwarta z rzędu porażka "Białej Gwiazdy" w Ekstraklasie. Krakowianie regularnie tracą punkty co zaowocowało obsunięciem zespołu do strefy spadkowej. Dotychczasowy bilans Wiślaków w obecnym sezonie to tylko pięć zwycięstw, aż dziewięć remisów i sześć porażek. Drużyna boryka się obecnie z dosyć sporymi problemami kadrowymi, co nie zapowiada lepszych czasów dla Wisły.

W poprzedniej kolejce podopieczni Czesława Michniewicza wyszli zwycięsko z pojedynku na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 i była to już trzecia z rzędu wygrana piłkarzy ze Szczecina. Jak na razie Pogoń okupuje czwartą pozycję w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Osiem zwycięstw, dziewięć remisów i trzy porażki to bilans spotkań "Portowców" w trwającej kampanii.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:2