Wisła Kraków

0

Śląsk Wrocław

1

• Horror w końcówce dla wrocławskich kibiców. Wisła oddała kilka strzałów w końcówce, które fantastycznie wybronił Kelemen. Piłkarze WKSu tańczą teraz na środku boiska. Zasłużyli na to. Fantastyczny sezon Śląska Wrocław, który w wyścigu ślimaków dotarł pierwszy do mety.

• WKS ŚLĄSK WROCŁAW MISTRZEM POLSKI!!!!

• Dariusz Sztylka za Łukasza Gikiewicza. Za kilka chwil Śląsk zacznie świętować.

• Ależ szansa dla Wisły. Rojewskiemuy zabrakło centymetrów, aby dojść do dośrodkowania Meliksona.

• Wisła bije głową w mur. Przed chwilą Melikson chciał nabrać arbitra na jedenastke, nurkując przed bramką Kelemena.

• Melikson padł w polu karnym. Sędzia pozostał nie wzruszony. Chyba w tej sytuacji arbiter miał racje.

• Łukasz Rojewski zastępuje Gargułę.

• Małecki centruje w pole karne. Najwyżej w polu karnym skoczył golkiper Śląska.

• Socha wchodzi na boisko za Waldemara Sobote

• Jirsak uderza z ponad 30 metrów. Próba Czecha nie sprawia problemów bramkarzowi Śląska

• Andraż Kirm wchodzi w miejsce Cezarego Wilka.

• Ale będzie końcówka w Krakowie. Wołczek otrzymuje drugą żółtą kartkę!

• Małecki uderzał zza pola karnego. Kelemen pewnie łapię piłkę.

• Śląsk bardzo mądrze się broni. Wisła jak na razie nie może znaleźć sposoby na skomasowaną defensywę WKSu

• Melikson groźnie centrował piłkę w pole karne. Na miejscu był Kaźmierczak.

• Kaźmierczak próbował zaskoczyć bramkarza Wisły atomowym uderzeniem z 40metrów. Zabrakło kilku centymetrów.

• Cetnarski wchodzi za Diaza.

• Śląsk gra już bardzo cofnięty. Broni całą jedenastką na własnej połowie.

• Na trybunie kibiców Wisły widnieje transparent: Fuck Euro

• Wiślacy po stracie bramki wzięli się za atak. Gospodarze rozgrywają atak pozycyjny.

• W Krakowie cały stadion świętuje mistrzostwo dla Śląska, tymczasem w Chorzowie trybuny zamarły, po ty jak spiker podał informacje o golu dla Śląska.

• GOOOOOOOOOOOLLL! Śląsk Wrocław mistrzem Polski. Chyba nikogo nie zdziwi to, w jaki sposób wrocławianie zdobyli gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Mila, a bramkę główką zdobył Rok Elsner.

• Elsner uderzył głową nie do obrony. Jovanic był bez szans. Śląsk co raz bliżej mistrzostwa!

• Kartonik dla Wołczka.

• Za kontuzjowanego Pareikę wchodzi do bramki Milan Jovanić.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Obie jedenastki meldują się już na murawie.

• Nad stadionem pojawiła się tęcza, oby to była oznaka atrakcyjnej drugiej połowy meczu.

• Pierwsza połowa jest bardzo wyrównana. Piłkarze Wisły tak jak zapowiadali walczą o każdą piłkę. Śląsk w drugiej połowie musi ruszyć śmielej do przodu, gdyż w tej chwili w tabeli wyprzedza ich chorzowski Ruch.

• Daniel Stefański kończy pierwszą część gry.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Patrik Mraz.

• Garguła uderza mocno po krótkim słupku Kelemena, jednak golkiper Śląska radzi sobie z tym strzałem.

• Tempo spotkania osłabło. Piłka rozgrywana jest przeważnie w środku pola. Ciekawiej jest za to na trybunach, gdzie kibice prowadzą niesamowicie głośny doping.

• Mila zagrywał z rzutu wolnego zbyt głęboko. Pewnie piłkę wyłapał Pareiko.

• Wcześniej żółtą kartką ukarany został Łukasz Gikiewicz.

• Kaźmierczak podawał po ziemi do Wołczka, który został zablokowany przez jednego z obrońców.

• Wołczek faulowany z boku pola karnego. Będzie groźny rzut wolny.

• Po drobnych problemach technicznych wracamy z relacją. A działo się dużo. Najpierw fantastyczna okazję mieli wiślacy. Kelemen cudem wybronił strzały Meliksona i Garguły. Potem akcja przeniosła się drugą część boiska. Zza pola karnego uderzał Diaz, piłkę próbował dobijać Sobota, lecz Pareiko popisał się dobrą interwencją.

• Fantastyczna akcja wrocławian! Kaźmierczak puszcza crossa do Soboty ten zgrywa do Diaza, a ten uderza w Pareike.

• Mila mocno uderza z dystansu. Pareiko z kłopotami paruje piłkę.

• Mila uderza mocno z dystansu. Pareiko z kłopotami wybija piłkę.

• Szybki atak Śląska zakończony niecelnym prostopadłym podaniem do Diaza.

• Małecki po wrzutce Meliksona uderza z woleja. Bardzo niecelnie.

• Firmowe zagranie Śląska. Mila z wolnego na głowę Kaźmierczaka, ten przedłużył do Gikiewicza,tym razem napastnik WKSu nie trafił w bramkę.

• Michał Czekaj ukarany żółtą kartką

• Wisła utrzymuje się przy piłce z dala od bramki Kelemena.

• Pierwszy celny strzał meczu! Gikiewicz poradził sobie w pojedynku z Jirsakiem, lecz uderzył wprost w bramkarza Wisły.

• Groźna sytuacja. Genkow w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się najlepiej, jednak jego strzał zablokował Celeban.

• Kaźmierczak centruje na głowę Soboty, lecz niski pomocnik nie trafia czysto w piłkę.

• Niecelne zagranie Meliksona do wybiegającego na czystą pozycję Garguły.

• Śląsk zaczął spotkanie ustawiony bardzo wysoko.

• Sobolewski pewnie wybija piłkę po zagraniu Kaźmierczaka.

• Po małym zamieszaniu rozpoczyna WKS!

• Zmiana stron boiska i już zaraz zaczynamy.

• "Jak długo na Wawelu..." rozbrzmiewa na R22.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę.

• Pod dach stadionu przy ulicy Reymonta wędruje koszulka Henryka Maculewicza, byłego zawodnika Białej Gwiazdy i reprezentacji Polski.

• Doping kibiców Śląska robi wrażenie. "Mistrzostwa Polski nadszedł czas, ten piękny czas..." śpiewają kibice WKSu

• Na stadionie w Krakowie jest dziś około pięciu tysięcy kibiców z Wrocławia. Właśnie tyle biletów rozeszło się w stolicy Dolnego Śląska w kilka dni.

• Piast i Smok Wawelski - maskotki grających dziś drużyn całkiem nieźle radzą sobie z piłką przy nodze. Grają tak zwaną "klepę" na środku boiska.

• Wiadomo, że kibice Wisły i Śląska sympatyzują ze sobą, ale kogo to będzie obchodziło na boisku? Wydaje mi się, że to będzie dla nas najtrudniejszy mecz w tym sezonie – przyznał przed spotkaniem Piotr Ćwielong

• Trener Probierz po przegranym w kompromitującym stylu meczu w Zabrzu zawiesił czwórkę piłkarzy: Lameya, Palijca, Jaliensa oraz Bitona. Były trener Arisu Saloniki zarzucił obcokrajowcom brak zaangażowania. Drugą szansę otrzymał dziś jedynie Palijc, który dostał pozwolenie na treningi z pierwszą drużyną.

• To spotkanie chcemy zagrać na sto procent i wygrać, bez względu na to, w jakim składzie wyjdziemy - mówił Michał Probierz na przedmeczowej konferencji prasowej

• Przed spotkaniem pojawiały się głosy mówiące o możliwym odpuszczeniu tego meczu przez Białą Gwiazdę. Między innymi, dlatego, że kibiców obu drużyn łączy wieloletnia zgoda. Piłkarze i trener stanowczo jednak się od tego odcinają i zapowiadają walkę na 100%

• Ławki rezerwowych. Wisła: Jovanic, Kirm, Rojewski, Szewczyk, Brud, Arian, Stanek. Śląsk: R.Gikiewicz, Cetnarski, Pietrasiak, Voskamp, Sztylka, Socha, Wasiluk

• Choć do meczu jeszcze prawie czterdzieści minut, kibice dopingują już wspólnie obie jedenastki.

• Jeżeli Śląsk zwycięży dziś w Krakowie, nie musząc oglądać się na pozostałe wyniki zostanie mistrzem Polski!

• Już dziś w stolicy Małopolski najważniejsze spotkanie sezonu! Wszystko może wyjaśnić się w Krakowie. Czy Śląsk Wrocław zdobędzie po raz drugi w swojej historii mistrzostwo kraju? Zapraszamy do śledzenia naszej relacji Live.