2

Twente Enschede

1

• BRAWO WISŁA!

• Nieprawdopodobne Wiślacy wygrywają z Twente i dzięki remisowi w ostatniej sekundzie w meczu Fulham - Odense, awansują do dalszej fazy Ligi Europejskiej!

• ODENSE WYRÓWNUJE W DOLICZONYM CZASIE I WISŁA AWANSUJE DO NASTĘPNEJ FAZY!

• REMIS W LONDYNIE!

• Koniec meczu!

• Brud podaje do Kirma, ale reprezentant Słowenii jest na pozycji spalonej.

• W Londynie nadal bez zmian. Fulham prowadzi 2:1

• Na ostatnią minutę Jirsaka zmienia Daniel Brud.

• Gouriye fauluje Diaza. Ma na koncie żółtą kartkę, ale arbiter nie pokazuje mu drugiej.

• Dośrodkowanie z kornera i faul w polu karnym na zawodniku Wisły.

• Trzy doliczone minuty i korner dla gości.

• Wybicie Małeckiego, ale Genkow nie zdołał wykiwać dwóch obrońców Twente.

• Za Maora Meliksona wchodzi Andraż Kirm.

• Melikson zostaje poturbowany przez rywala i złapał go skurcz. Na murawie są już fizjoterapeuci i nosze.

• Żółta kartka dla Gouriye. Niebezpieczny faul na zawodniku Wisły.

• Sporo zamieszania w polu karnym, dwa groźne strzały w stronę bramki Pareiki, ale piłka nie wpadła do bramki.

• Dośrodkowanie Garguły zostaje przerwane przez Holendrów i piłka zostaje wybita poza pole karne.

• Trochę zamieszania na trybunach, ktoś rzucił fałszywą informację o remisie w Londynie.

• Strzał z dystansu w wykonaniu Bajraniego, ale Pareiko nie musiał interweniować.

• Piłka na połowie gości i będzie szansa na wyprowadzenie skutecznej akcji dla Twente.

• Dośrodkowanie w pole karne Wisły, ale po zamieszaniu piłkę wybija Diaz.

• Za strzelca bramki - De Jonga wchodzi Ninos Gouriye.

• Wrzutka w pole karne w wykonaniu Genkowa, Melikson ma przed sobą pustą bramkę, ale jest za niski, aby sięgnąć piłki!

• Berghuis wrzuca w pole karne, ale tam podanie przecina dobrze powracający Tomas Jirsak. Chwilę później faulowany zostaje Cezary Wilk.

• John oddaje strzał z bliskiej odległości, ale blokuje go swoim ciałem Junior Diaz!

• Bajrami stara się zagrać dokładnie w pole karne, ale jest to dla niego za trudne i piłka ląduje na siatce bramki Pareiki.

• Świetne kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu Garguły i Meliksona w efekcie ten drugi uderzał z ostrego konta, ale trafił w biodro rywala!

• Małecki biegnie z piłką, ale nie otrzymuje pomocy od kolegów i udaje mu się wywalczyć rzut rożny.

• Świetna interwencja Wilka i Wisła rusza z kontratakiem!

• Ola John próbuje dryblingu między kilkoma zawodnikami Wisły, ale ta sztuka jest dla niego za trudna i traci piłkę upadając na murawę w polu karnym. Gwizdek Bezborodova milczy i milczeć musi.

• Daelkie wybicie w wykonaniu Wilka, ale w pojedynku Genkowa z defensorem wygrywa zawodnik gości, który wycofuje piłkę głową do Marsmana.

• Patryk Małecki dał się złapać w pułapkę ofsajdową Holendrów.

• W końcu mamy pozytywną wiadomość z Londynu. Bramkę kontaktową na 2:1 zdobył Andreasen!

• Zmiana w drużynie Twente. Za Marca Janko wchodzi Steven Berghuis.

• Krakowanie wymieniają podania przed polem karnym rywala i zostają zmuszeni do wycofania piłki w stronę defensywy.

• Cornelisse przerywa podanie wiślaków i kolejne wznowienie z autu w okolicach dwudziestego metra.

• Za chwile na murawie pojawi się Berghuis.

• John dośrodkowuje w pole karne, przewrotką uderza Janko, ale nie trafia dobrze w piłkę i ta przechodzi poza linię końcową.

• Bunoza walczy w powietrzu z De Jongiem i zawodnik Wisły faulował gracza Twente.

• Patryk Małecki zastępuje na murawie Rafała Boguskiego. Pierwsza zmiana w wykonaniu Kazimierza Moskala.

• Mocne podanie do Bajramiego i ten nie zdoła dobiec do piłki. Od bramki wznawia Pareiko.

• Cornelisse stara się dośrodkować, ale trafia w nogi Nuneza.

• Wymiana podań w wykonaniu gości, starają się poszanować piłkę.

• Szansa dla Twente! Po strzale Buysse, piłka padła pod nogi De Jonga, ale tego świetnie wślizgiem blokuje Bunoza!

• Próba zagrania w pole karne w wykonaniu Buysse, ale świetnie jego zamiary odczytuje Cezary Wilk i przerywa to podanie.

• Pierwsza indywidualna kara w tym meczu. Żółtą kartkę ogląda Janssen, który faulował zastawiającego się Genkowa.

• Piękna akcja Wisły, piłka trafia pod nogi Nuneza, ale ten zamiast uderzyć z prawej nogi szukał miejsca do strzału lewą kończyną i w efekcie stracił piłkę. Szkoda zmarnowanej sytuacji.

• Bajrami uderza z dystansu i pomylił się tylko o kilka centymetrów!

• Dobra wrzutka na głowę Juniora Diaza, ale ten w trudnej sytuacji minimalnie chybił!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, po zamieszaniu z woleja uderza Wilk. Piłka odbija się od obrońcy gości i wychodzi jeszcze raz poza linię końcową.

• Podanie Garguły do Meliksona, ale Izraelczyk zawahał się przez chwilę i w efekcie Wisła zyskała tylko aut po wybiciu obrońcy.

• Długie zagranie do Janko, ale zawodnik Twente znajdował się na pozycji spalonej.

• Tylko 50 sekund drugiej połowy potrzebowali zawodnicy Wisły, aby strzelić gola na 2:1.

• Pareiko zalicza asystę, po błędzie w kryciu Rasmus Bengtssona, Genkow wyszedł sam na sam z Marsmanem i trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1 dla Wisły Kraków! Cwetan Genkow!

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Za Nacera Chadliego na murawie pojawia się Ola John.

• Szykuje się zmiana w Twente.

• Zawodnicy powracają już na murawę.

• Chwila przerwy i wracamy wraz z emocjami za 10 minut.

• Liczymy na równie dobrą grę gospodarzy w drugiej połowie.

• Zakończyła się również pierwsza połowa meczu Fulham - Odense. Niestety w tym meczu prowadzą Anglicy po trafieniu Dempseya i Freia.

• W pierwszej połowie krakowanie spisali się bardzo dobrze. Udało im się strzelić bramkę, jednak nie wykorzystali kilku następnych szans, co zemściło się w postaci pięknego gola Luuka de Jonga.

• Koniec pierwszej połowy!

• Melikon świetnie wykłada piłkę do Jovanovica, ten jednak pomylił się i dośrodkował poza pole karne.

• Jovanović ścina w stronę pola karnego, wymienia klepkę z kolegą i oddaje mocny strzał w stronę bramki! Piłka odbija się jednak od nogi zawodnika z Enschede i wychodzi poza linię końcową!

• Faul na Meliksonie, zawodnik gości nadepnął mu na ścięgno Achillesa.

• Szybka kontra gości. Janssen wygrywa pojedynek z Jovanovicem, ale jego strzał z narożnika szesnastki broni na raty Sergei Pareiko!

• Niestety nie udało się dojść do strzału i piłka zostaje wybita za pole karne Twente.

• Strzał Boguskiego z dystansu, Marsman ła... a jednak nie, wypuścił piłkę z rąk i kolejny korner.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:1! Fantastyczne uderzenie De Jonga z przewrotki i mamy wyrównanie!

• Buysse wchodzi między dwóch wiślaków i zostaje faulowany. Szansa dla gości.

• Kolejne zagranie Genkowa na szósty metr, ale tym razem czujny był Marsman i rzucił się na piłkę przybijając ją do ziemi.

• Cornelisse zagrywa piłkę w pole karne. Futbolówka zawisa w powietrzy na piątym metrze i zostaje wypiąstkowana przez Pareikę. Dobra interwencja.

• Zagranie do Genkowa, Bułgar walczy o piłkę i niestety zostaje nabity przez rywala. Aut dla zawodników w niebieskich trykotach.

• Od 31. minuty Fulham prowadzi już 2:0 po bramce Freia.

• Po błędzie Jirsaka w pole karne wrzucał De Jong, a do piłki świetnie wyszedł bramkarz gospodarzy.

• Genkow fauluje rywala na jego połowie.

• Złe wykończenie akcji w wykonaniu gości i z "piątki" wznawia Pareiko.

• Melikson prowadzi piłkę, oddaje strzał z 16. metra, ale piłka mija bramkę o dobre trzy metry!

• Dośrodkowanie Garguły z rzutu rożnego. Z trudnej pozycji głową uderza Melikson, ale piłka nie trafia w światło bramki.

• Dobra akcja Wisły, ale podania do pustej bramki w wykonaniu Genkowa nie wykorzystał żaden z zawodników Wisły.

• Mamy złą wiadomość z Craven Cottage. Po bramce Dempseya, Fulham prowadzi 1:0 z Odense.

• Ryzykowne wycofanie do Marsmana, ale bramkarz gości zachował spokój i wybił piłkę z dala od własnej bramki.

• Mocne dośrodkowanie Meliksona, ale zawodników Wisły uprzedził defensor Twente.

• Akcja gości, Bajrami ścina do środka i musi oddać piłkę koledze z drużyny.

• Cornelisse stara się dośrodkować, ale jego zagranie lepiej pozostawić bez komentarza. Nie ma dobrych słów, aby opisać to zagranie.

• Wilk oddaje strzał z woleja i w bramce dobrze spisuje się Marsman.

• Kolejna szansa dla gości, ale w ostatniej chwili strzał zblokował Bunoza!

• Strzał z dystansu Lanzaata i futbolówka bezpiecznie ląduje w rękach Pareiki.

• Garguła szuka miejsca do zagrania w pole karne pod nogi Boguskiego, ale traci piłkę.

• Długa wymiana podań w wykonaniu zawodników Wisły.

• Groźny wślizg Janssena, ale arbiter podyktował rzut wolny bez pokazania żółtej kartki.

• Jirsak stara się podać pod linię boczną, ale jego zagranie posyła piłkę poza linię boczną. Nie można popełniać takich błędów.

• Wrzutka z rzutu rożnego. Wilk walczy o wygranie pojedynku główkowego, ale nie udaje mu się trącić piłki.

• Jirsak uderza z dystansu, futbolówka odbija się od nogi rywala i wychodzi na rzut rożny po interwencji Marsmana.

• Boguski dośrodkowuje w pole karne, ale piłka ląduje w rękach golkipera gości.

• Wisła wyprowadza piłkę. Ładna wymiana podań między Jovanovicem, a Gargułą. Wszystko zniszczył jednak Wilk, który niedokładnym podaniem oddał piłkę rywalom.

• Genkow traci piłkę, błąd próbują naprawić jego koledzy z drużyny, ale w dość ciekawy sposób ogrywa ich De Jong.

• W tej chwili to Wisła jest w kolejnej fazie Ligi Europejskiej! Śledź tabelę grupy K na ŻYWO!

• Garguła ponownie uderza, tym razem z ostrego konta. Piłka leci tuż obok słupka, ale Marsman odbija ją z powrotem poza linię piątego metra.

• Melikson dośrodkowuje na piąty metr, ale tam do piłki dochodzi tylko obrońca Twente, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Środkowy pomocnik okiwał jednego rywala i potężną bombą pokonał Marsmana, uderzając z narożnika pola karnego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Wisły! Łukasz Garguła!

• Chadli oddaje strzał zza szesnastego metra, ale piłka przelatuje dwa metry obok słupka.

• Zagranie za plecy Nuneza, ten ściga się z Bajramim i udaje mu się wygrać walkę o pozycję. W łatwy sposób opanował piłkę i szybko oddał ją do kolegi.

• Bajrami zagrywa górną piłkę do Chadliego, ale futbolówka szybuje zbyt wysoko, aby napastnik Twente mógł do niej sięgnąć głową. Z piątego metra wznowi Pareiko.

• "panie redaktorze. ile jest kibiców twente w sektorze gości ??" - jak już wspominałem, kibice z Holandii nie przyjechali na mecz :).

• Holendrzy nie zdecydowali się na szybki kontratak i wycofali piłkę do obrony. Chwilę później piłka opuszcza linię boczną i z autu wznowią krakowanie.

• Boguski traci piłkę i teraz przy piłce znajdują się zawodnicy Twente.

• Łukasz Garguła oddaje celny strzał po ziemi, Marsman początkowo odbija piłkę na bok, ale później udaje mu się złapać ją przed dobitką zawodnika Wisły!

• Fatalny błąd Diaza! Obrońca zagrał piłkę pod nogi Janko, ten wyszedł sam na sam z Pareiką, wykonał zwód i zabrakło mu miejsca na trafienie do pustej bramki!

• Cornelisse zaczyna z autu, ale arbiter wskazuje nieprzepisowe wznowienie i piłka przechodzi na korzyść gospodarzy.

• "A gdzie Małecki?? Kontuzje ma??" - Patryk decyzją Kaziemirza Moskala zasiadł na ławce rezerwowych. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Rafał Boguski.

• I w końcu udało się zacząć według przepisów. Zaczynamy!

• Twente zaczęło już dwukrotnie, ale arbiter dwukrotnie przerywał.

• Co ciekawe na ławce rezerwowych Wisły brakuje jednego zawodnika. Kazimierz Moskal w obliczu kontuzji nie zebrał osiemnastu zawodników.

• Ciekawa oprawa na "młynie". Spora ilość flag i rac.

• Na lewej obronie "Białej Gwiazdy" eksperymentalnie zagra Gervasio Nunez.

• Na sam początek hymn Ligi Europejskiej. Czy w tym sezonie Wisła będzie miała jeszcze okazję posłuchać tego utworu?

• Goście wystąpią dzisiaj w jasnoniebieskich trykotach.

• Zawodnicy w dwóch kolumnach wychodzą na murawę!

• Do meczu pozostało już tylko 10 minut, zawodnicy kończą rozgrzewkę i udają się do szatni.

• Na ławce rezerwowych Twente zasiądzie 19-letni Filip Bednarek. Karierę juniorską rozpoczął w Sokole Kleczew, skąd trafił do młodzieżowej kadry Amici Wronki. W sezonie 2008/09 trafił do Holandii, gdzie walczy o wywalczenie miejsca w pierwszej drużynie.

• W Krakowie zabraknie kibiców z Holandii. Działacze Enschede odradzili fanom kupowanie biletów i wyjazd do Polski, gdyż po spotkaniu rozegranym we wrześniu do siedziby klubu wpłynęły listy z pogróżkami od kibiców Wisły.

• Na ławce rezerwowych zasiądzie także Dudu Biton, który w ostatnim spotkaniu z Twente zdobył bramkę w 9. minucie. Dzisiaj jego miejsce w pierwszym składzie zajmie Cwetan Genkow.

• - Koncentrujemy się na sobie, musimy wygrać ten mecz i będziemy myśleć jak to zrobić - powiedział przed meczem Patryk Małecki, który dzisiaj mecz rozpocznie na ławce rezerwowych. TUTAJ można przeczytać cały wywiad z piłkarzem Wisły.

• TUTAJ można przeczytać obszerną zapowiedź tego spotkania, zapraszam do lektury.

• Krótko streszczę sytuację "Białej Gwiazdy". Wisła przed ostatnim meczem znajduje się na trzeciej pozycji w tabeli z 6. punktami na swoim koncie. Jedno miejsce wyżej znajduje się londyński Fulham z 7. punktami. Jeżeli krakowianie chcą awansować do dalszej fazy rozgrywek muszą pokonać Twente licząc na remis bądź porażkę Anglików, którzy zmierzą się z Odense na własnym stadionie.

• Kazimierz Moskal zdecydował się na takich zawodników jak: Pareiko, Bunoza, Jovanović, Melikson, Garguła, Núñez, Jirsák, Wilk, Boguski i Genkov.

• Od pierwszych minut w barwach gości wystąpią: Marsman, Buysse, Bengtsson, Rosales, Landzaat, De Jong, Janssen, Chadli, Janko i Bajrami.

• Znamy wyjściowe jedenastki obu drużyn na to spotkanie.

• Zapraszamy również do śledzenie tabeli grupy K, która będzie aktualizowana NA ŻYWO w trakcie spotkań: Tabela grupy K LIVE!

• Równolegle możesz śledzić relację z drugiego meczu tej grupy, który zadecyduje o kolejności w tabeli grupy K: Fulham Londyn - Odense BK LIVE!