Wisła Kraków

0

Zawisza Bydgoszcz

1

• Gwizdy kibiców żegnające piłkarzy mówią wszystko - tak bezradna Wisła nie była już od bardzo dawna. Oblicza meczu nie zmieniła nawet czerwona kartka dla Kamila Drygasa, po której piłkarze Franciszka Smudy do samego końca bezskutecznie starali się zaskoczyć skomasowanych podopiecznych Mariusza Rumaka. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, kłaniamy się nisko!

• Ostatni gwizdek sędziego Raczkowskiego! Wisła przegrywa z Zawiszą i jest nadal bez zwycięstwa od startu piłkarskiej wiosny!

• Wolej ostatniej szansy w wykonaniu Burligi prześlizguje się po plecach obrońców Zawiszy i wychodzi tylko na rzut rożny!

• Ostatnie cztery minuty Franciszka Smudy w Wiśle? Sędzia właśnie o tyle przedłużył dzisiejsze spotkanie - w kwestii "Białej Gwiazdy" nie zmieni się nic, bo gospodarze dalej biją głową w mur i nie są w stanie sforsować skomasowanej defensywy Zawiszy.

• Wisła próbuje wyszarpać choćby jeden punkt do samego końca - główka Urygi poszybowała nad bramką.

• Bartłomiej Pawłowski (Zawisza) solidnie się dziś napracował, na ostatnie minuty meczu w Krakowie zmieni go Giorgi Alawerdaszwili.

• Lepszej sytuacji już nie będzie! Jedna z ostatnich koronkowych akcji Wisly kończy się strzałem Dudki... obok bramki. Rozumiemy brak instynktu strzeleckiego u obrońcy, ale to było pudło nie z tej ziemi!

• Kolejna zmiana w szeregach gości - Sebastian Kamiński zmienia strzelca jedynej bramki w dzisiejszym meczu, Alvarinho.

• Zawisza nie składa broni, prawie gol na 2:0! To mogła być ta kontra - świeży zmiennik Świerczok poradził sobie z wyjątkowo bezradnym w tej sytuacji Guzmicsem, lecz wykończył własną akcję na tyle źle, że bramkarz odbił piłkę.

• Prawdziwa petarda Stilicia odbita od uda Maricia, stłuczoną nogą Chorwata właśnie zajmują się fizjoterapeuci z Bydgoszczy.

• Roszada w ataku Zawiszy, boisko opuszcza Josip Barisić, w jego miejsce Jakub Świerczok.

• Chyba zasłużone gwizdy żegnają schodzącego Rafała Boguskiego (Wisła). Na ostatni kwadrans ofensywę Wisły wspomoże Emmanuel Sarki.

• "Biała Gwiazda" jest bezradna podczas ataków - seria dośrodkowań Burligi odbita przez obrońców Zawiszy. A zegar tyka...

• Barrientos nie czekał na kolegów i mocno uderzył z ostrego kąta! Piłka ugodziła Sandomierskiego w brzuch i bramkarz Zawiszy ma trudności z podniesieniem się z murawy!

• Rzadki widok - Pawłowski cofnięty do defensywy, właśnie wygarnął piłkę spod nóg Barrientosa.

• Słabe spotkanie Bobana Jovicia (Wisła) dobiega końca, na murawie melduje się rezerwowy Maciej Jankowski.

• Wisła ma jeszcze 25 minut, żeby odwrócić losy tego spotkania na swoją korzyść - czerwona kartka dla Drygasa może kompletnie rozbić niemal bezbłędny środek pola Zawiszy.

• Ta akcja miała potencjał, żeby skończyć się bramką - zamiast tego, sędzia Raczkowski przerywa grę! Z perspektywy trybun wydawało się, że ta decyzja była mocno przesadzona, ale przy okazji z boiska za drugą żółtą kartkę wylatuje Kamil Drygas!

• Jean Barrientos właśnie zmienia na boisku efektywnego, ale mało efektownego Wilde-Donalda Guerriera (Wisła). To debiut Urugwajczyka przed własną publicznością.

• Taktyczne przewinienie Dariusza Dudki (Wisła) wycenione przez sędziego Raczkowskiego na żółtą kartkę.

• Zawisza błyskawicznie się ocknął i popędził pod bramkę Wisły, Buchalik przećwiczony przez kąśliwe uderzenie Miki! Piłka w rękawicach golkipera "Białej Gwiazdy".

• Brawa dla Maricia od Sandomierskiego, Chorwat w ostatniej chwili przeciął główkę Brożka!

• Błysk Guerriera - Haitańczyk oszukał Wójcickiego i wyłożył piłkę do czyhającego przed polem karnym Jovicia, Słoweniec kopnął futbolówkę na tyle słabo, że bez problemu przejęła ją obrona.

• Wielka złość Bartłomieja Pawłowskiego - nic dziwnego, bo uderzenie skrzydłowego Zawiszy minęło bramkę gospodarzy o włos!

• Wrzutka Stilicia z rzutu wolnego nie przydała się na nic, bo piłka poszybowała nad glowami zawodników w polu karnym.

• Jović na razie nie zachwyca, teraz w beznadziejnej walce przeciwko trójce obrońców Zawiszy - sędzia przerywa grę gwizdkiem, bo Słoweniec faulował.

• W pierwszej połowie to Mica podawał do Alvarinho, teraz Portugalczycy zamienili się rolami - Buchalik broni nogami uderzenie tego pierwszego! To mogła być druga bramka dla Zawiszy!

• Zaczynamy drugą połowę! Obie drużyny bez zmian w wyjściowych składach!

• Statystyki pierwszej połowy:

• Ale żeby nie trafić do bramki z metra?! Guerrier i Wisła mają czego żałować, bo w ciągu pierwszych 45 minut był potencjał na to, żeby szybko odrobić straty po wczesnej bramce Alvarinho. Nie myliliśmy się przewidując, że w dzisiejszym spotkaniu tabela nie będzie grała najmniejszej roli - na tle słabych gospodarzy piłkarze Mariusza Rumaka w ogóle nie wyglądają jak najgorszy zespół ligi.

• Kończy się pierwsza połowa, być może przedostatnia w roli trenera Wisły dla Franciszka Smudy - "Biała Gwiazda" ma dzisiaj tonę pecha, co nie zmienia faktu, że po doskonałej akcji duetu Mica-Alvarinho do przerwy przegrywa z Zawiszą 0:1.

• Pierwsza połowa meczu Wisły z Zawiszą przedłużona o minutę.

• Wymiany podań między wiślakami przy kontratakach są bezbłędne - szkoda tylko, że kuleje wykończenie! Teraz w roli głównej Boguski i Stilić, wiślak nie czekał z oddaniem strzału i posłał płaskie uderzenie w ręce Sandomierskiego.

• To już pewne, że Arkadiusz Głowacki (Wisła) nie zagra w nadchodzącym meczu z Legią - kapitan "Białej Gwiazdy" właśnie sponiewierał jednego z zawiszaków i obejrzał żółty kartonik.

• ...i piłkarz gości - Sebastian Ziajka (Zawisza).

• Arbiter rozdaje kartki za przepychankę pod linią boczną - ukarany Łukasz Burliga (Wisła)...

• To była kolejna "setka"! Sandomierski na chwilę zostawił bramkę pustą, piłkę do siatki wepchnąć próbował Uryga, a Guerrier z najbliższej odległości trafił... w stopera Zawiszy! Niewiarygodne!

• Klops przy próbie wyprowadzania piłki przez Głowackiego, użytek z fatalnego podania wiślackiego kapitana tylko połowicznie zrobił Barisić - jego płaskie odegranie pod bramkę zatrzymał Burliga.

• Pierwsza dobra interwencja Dudki w tym meczu? W polu karnym czarował Pawłowski, jednak koniec końców stracił piłkę na rzecz obrońcy Wisły.

• Trochę komedii - do jednej piłki wystartowali Uryga i Guerrier, zderzając się ze sobą. Efekt? Aut dla Zawiszy.

• Deja vu z Bełchatowa? Brożek znowu centymetry od gola! Fantastyczna klepka w wykonaniu tria Stilić-Boguski-Brożek zakończona płaskim uderzeniem tego ostatniego - "Brozio" już prawie leżał na murawie, gdy posłał piłkę centymetry obok celu!

• Paweł Raczkowski sięga do kieszonki, a Kamil Drygas (Zawisza) ogląda żółtą kartkę za faul na Stiliciu na połowie gospodarzy.

• Mało brakowało, żeby Grzegorz Sandomierski przed momentem wyciągał piłkę z siatki pierwszy raz od ponad 300 minut.

• Jakim cudem nie ma wyrównania?! Guerrier zgrał długą piłkę z głębi boiska do Stilicia, Bośniak szybko wrzucił piąty bieg, nawinął obrońcę Zawiszy i huknął... w poprzeczkę! Co za pech!

• Wójcickiii... Kapitan Zawiszy pomylił się niewiele, główkując nad poprzeczką! Podopieczni Mariusza Rumaka przykręcają gospodarzom śrubę i wygląda na to, że jeden gol ich nie zaspokaja!

• Powietrzny pojedynek Barisicia z Guzmicsem kończy się kornerem dla Zawiszy.

• Znowu Alvarinho! Pawłowski wymierzył precyzyjne dośrodkowanie pod bramkę Wisły, szczęśliwy strzelec tylko strącił futbolówkę głową daleko obok słupka.

• Szybka riposta Wisły, Jović miękko dośrodkowuje w pole karne - lot piłki przecina póki co bezbłędny Andre Micael.

• Fatalna postawa obrony Wisły = bramka dla gości! Stoperzy rozstąpili się jak Morze Czerwone, gdy Mica prostopadle zagrywał do Alvarinho - portugalska akcja Zawiszy kończy się golem, bo ten drugi płaskim strzałem pokonuje Buchalika!

• GOOOOL! ZAWISZA PROWADZI 1:0! ALVARINHO!!!

• Po wrzutce z rzutu wolnego Andre Micael zbija piłkę głową na korner dla Wisły, dośrodkowanie z narożnika wypiąstkowane przez Sandomierskiego.

• Kibice gospodarzy łapią się za głowy, bo Dudka prostym podaniem mógł uruchomić kolegę z zespołu, zamiast tego zepsuł zagranie. Komedia!

• Przekombinowana dwójkowa akcja Brożka z Boguskim - zdawało się, że odegranie tego pierwszego już w polu karnym było Wiśle kompletnie niepotrzebne!

• Pierwsza próba Wisły autorstwa Łukasza Burligi - Brożek umiejętnie przyblokował obrońcę w polu karnym i pozwolił "Buremu" na instynktowny strzał, ale piłka pofrunęła obok słupka.

• Wójcicki przekroczył przepisy przy odbieraniu piłki Guerrierowi, rzut wolny dla gospodarzy w środkowej strefie boiska.

• Pod presją jednego z rywali Guzmics był zmuszony wybić piłkę na aut. Nie ma tragedii - futbolówka na wysokości koła środkowego.

• Guzmics! Pierwsza interwencja Węgra po powrocie do składu Wisły - ofiarą stopera gospodarzy padł Bartłomiej Pawłowski. Korner dla Zawiszy.

• Mocny akcent na początek w wykonaniu gospodarzy - w pierwszej szarży Guerrier, jego zepsute dośrodkowanie usiłował uratować Burliga, piłka krążyła między stoperami Zawiszy i w końcu padła ich łupem.

• Zaczynamy mecz w Krakowie! Czy Wisła uratuje dziś wiosnę i posadę Franciszka Smudy? Dowiemy się za niewiele więcej niż 90 minut! Od środka rozpoczyna "Biała Gwiazda", gramy!

• Frekwencja? Nie ma co się rozwodzić, oprócz młyna wygląda to dość kiepsko. Z głośników już słychać Conquest of Paradise, za kilka minut zabrzmi Jak długo na Wawelu i zaczynamy!

• Jest i inny jubileusz - spiker przypomina, że 4 marca minęło równie 15 lat od pierwszego meczu Arkadiusza Głowackiego w koszulce z białą gwiazdą na piersi. Kapitan Wisły wystąpi dzisiaj po raz 370. w oficjalnym spotkaniu "Białej Gwiazdy". Imponująca statystyka.

• Oprócz Dnia Kobiet, przed rozpoczęciem meczu na stadionie Wisły inne święto - kibice "Białej Gwiazdy" brawami i odśpiewaniem hymnu uczcili goszczących na dzisiejszym meczu Żołnierzy Wyklętych.

• Mała ciekawostka na temat Bobana Jovicia - mało brakowało, żeby Słoweniec wystąpił dzisiaj w koszulce Zawiszy Bydgoszcz.

• Do pierwszego gwizdka stołecznego sędziego Pawła Raczkowskiego jeszcze kwadrans, dlatego zapraszamy do lektury naszej przedmeczowej zapowiedzi. Przypominamy również o naszym fanpage'u na Facebooku - na Wisła Kraków Ekstraklasa.net znajdziecie wszystko, co nie mieści się w naszej relacji!

• Osłabienia w ekipie Zawiszy? Na kontuzje narzekają bramkarz Wojciech Kaczmarek i obrońca Łukasz Nawotczyński. Jeśli chodzi o nieobecnych w szeregach Wisły, wciąż leczą się Ostoja Stjepanović i Michał Czekaj.

• Jak już wspomnieliśmy, wiosna Zawiszy na razie maluje się w lepszych barwach od fatalnej jesieni. Mariusz Rumak poprowadził swoich podopiecznych do dwóch bezbramkowych remisów i zwycięstwa w meczu z Piastem Gliwice w zeszłej kolejce.

• Kłopoty, kłopoty, kłopoty - tak można określić sytuację Franciszka Smudy i Wisły Kraków po dzisiejszym meczu. Porażki w Gdańsku i Bełchatowie oraz punkt zdobyty w spotkaniu z Pogoni oznaczają, że to póki co najgorsza wiosna w wykonaniu wiślaków od sezonu 2009/10. Wtedy pracę stracił Maciej Skorża - jeśli gospodarzom dzisiaj powinie się noga, można się spodziewać, że i posada "Franza" będzie mocno zagrożona.

• Obie drużyny już rozgrzewają się na płycie boiska, tymczasem my prezentujemy garść statystyk z oficjalnego Twittera T-Mobile Ekstraklasy:

• Co by nie mówić, Wisła Kraków ma dzisiaj całkiem silną ławkę. Usiedli na niej: Michał Miśkiewicz, Piotr Żemło, Jean Barrientos, Łukasz Garguła, Emmanuel Sarki, Mariusz Stępiński i Maciej Jankowski.

• Dzisiejszą relację zaczynamy od ławek rezerwowych obu zespołów. Na pierwszy ogień Zawisza Bydgoszcz i jej potencjalni zmiennicy: Sebastian Małkowski, Cristian Pulhac, Sebastian Kamiński, Giorgi Alawerdaszwili, Cornel Predescu, Paweł Strąk i Jakub Świerczok.

• Sobotę z T-Mobile Ekstraklasą czas zacząć! Jesteśmy w słonecznym Krakowie, na stadionie przy ulicy Reymonta 22 - szczerze wątpimy, żeby dzisiaj zapełnił się nawet w połowie, bo ostatnimi czasy Wisła nie rozpieszcza swoich kibiców. Po porażce w Bełchatowie szansą na pierwsze wiosenne zwycięstwo będzie dzisiejsza potyczka z czerwoną latarnią ligi - Zawisza, zgodnie z nazwą, walczy do końca i pod wodzą Mariusza Rumaka nie przegrała jeszcze spotkania w tym roku. Zapraszamy do śledzenia relacji NA ŻYWO z meczu Wisła – Zawisza w portalu Ekstraklasa.net!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - ZAWISZA BYDGOSZCZ

Czy wiślacy zażegnają kryzys?

Krakowska Wisła wiosenną część rozgrywek rozpoczęła w fatalnym stylu. Remis przy Reymonta z Pogonią i porażki z Lechią Gdańsk i GKS-em Bełchatów spowodowały, że w drużynie "Białej Gwiazdy" zaczęło robić się newrowo. Nie wytrzymał też Franciszek Smuda, który stwierdził, że klub pozyskał piłkarzy "za pięć złotych". W sytuacji, w jakiej znalazła się Wisła, najbliższy mecz z Zawiszą przestaje być zwykłym spotkaniem ligowym. To może być mecz, jeśli nie o głowę Smudy, to przynajmniej o uspokojenie burzy, jaka powstała po ostatnich wynikach drużyny zarówno wokół niej, jak i wokół trenera.

Trudno wyobrazić sobie lepszego rywala na przełamanie od ligowego outsidera. Takim właśnie jest bydgoski Zawisza. Zespół prowadzony przez Mariusza Rumaka wygrał jednak ostatnie ligowe starcie z Piastem Gliwice (3:0) i na jednej wygranej z pewnością nie będzie chciał poprzestać. Wynik meczu z Piastem sprawił, że nastroje w drużynie mocno się poprawiły. - Warto w nas wierzyć, choć niektórzy już nas pogrzebali. Jedziemy pełni optymizmu do Krakowa - stwierdził kapitan Zawiszy Jakub Wójcicki.