Lech Poznań

3

Wisła Kraków

0

• Lech spokojnie wygrywa ten mecz. Dziś podopieczni Mariusza Rumaka byli zdecydowanie lepszym zespołem. 3:0 to najniższy wymiar kary. Z kolei fani Białej Gwiazdy muszą mocno zweryfikować swoje marzenia o pucharach. TO już bowiem 8 mecz z rzędu bez zwycięstwa krakowian.... Za uwagę dziękuje Państwu Bartosz Grzelak.

• Koniec meczu. Lech wygrywa 3:0.

• Jeszcze kartka dla Burligi.

• Boguski świetnie do Brożka. Napastnik Wisły nawinął w polu karnym Kamińskiego, ale po chwili wyłuskali lechici.

• Żółtą kartkę zdołał jeszcze złapać Guerrier.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Trałkę zmienia Injac.

• Dobra próba Stilicia. Bośniak próbował prostopadle zagrać do Sarkiego. Tego drugiego w ostatniej chwili ubiegł obrońca.

• Żółtą kartką ukarany Linetty.

• I ponownie lechici. Na lewym skrzydle Formella założył siatkę Burlidze i dograł do Linettego. Kolejny w tym meczu niecelny strzał pomocnika gospodarzy choć sytuacja ku temu, by celnie przymierzyć była niezła.

• Kapitalnie przedarł się prawą stroną Lovrencics. Wrzucił płasko do Claasena. Ten uderzył lecz piłkę odbił Miśkiewicz. Ta znów trafiła do Lovrencicsa, który tym razem odegrał Hamalainenowi. Fin plasowanym strzałem spróbował pokonać golkipera gości lecz i tym razem górą gracz Wisły!

• Druga zmiana w Lechu. Formella za Pawłowskiego.

• Lech Poznań - Wisła Kraków

• I znów Hamalainen! Tym razem próbował lobować. Niewiele się pomylił!

• Prawą stroną poszedł Lovrencics. Wegier wrzucił w pole karne. Tam do piłki dopadł Hamalainen, który zdołał jedynie dołożyć nogę. Piłka turlała się, turlała i w końcu wpadła do siatki przy dłuższym słupku. Nie można nie oprzeć się wrażeniu, że Miśkiewicz powinien zachować się lepiej.

• 3:0, Hamalainen!

• Zmiana w Lechu. Za Teodorczyka wchodzi Lovrencics.

• Świetna wrzutka Burligi do Klaricia. Zawodnik Wisły fatalnie skiksował.

• I znów strzał lechitów. I znów niecelnie Pawłowski. Przekombinowali lechici.

• Futbolówka wybita na aut.

• Z prawej strony boiska Claasena faulował Guerrier. Wolny dla Lecha.

• Groźna kontra Lecha zakończona świetnym wślizgiem Sarkiego. Genialna interwencja.

• Trałka się doigrał. Kolejny faul pomocnika gospodarzy i żółta kartka.

• Teraz obserwowaliśmy piękne zagranie Pawłowskiego, który rzucił piłkę ponad głowami obrońców. Ta dotarła do Claasena lecz pomocnik Lecha miał problemy z opanowaniem jej.

• A jednak Szewczyk opuszcza plac gry. W jego miejsce Danijel Klarić.

• Zabandarzowana głowa Szewczyka. Opuszcza teraz na moment boisko. Zaraz chyba wróci do gry.

• Na środku boiska starcie Wołąkiewicza i Szewczyka. Obaj są teraz opatrywani przez służby medyczne.

• Teraz Możdżeń spróbował rulety a'la Zidane. Nie do końca wyszło młodemu lechicie.

• Ależ szansa Lecha. W polu karnym znalazł się Pawłowski, który lewą nogą uderzył w boczną siatkę! Powinno być 3:0.

• Druga zmiana w Wiśle. Boguski w miejsce Burdenskiego.

• Cóż za błąd Miśkiewicza! Fatalnie zagrał pod nogi Hamalainena. Fin odegrał do Claasena, który wrzucił na głowę Teodorczyka. Najlepszy strzelec Lecha strzelił jednak obok bramki.

• I znów z wolnego Stilić. Tym razem zawiesił piłkę tak, że Czekaj nie zdołał jej zgrać.

• Tym razem po faulu Wołąkiewicza leży Brożek.

• Teraz Bośniak sam wrzucił z wolnego. To było w końcu dobre zagranie wiślaka. Z piłką minimalnie minęli się jednak i Uryga i Czekaj.

• Po raz kolejny dziś leży Stilić. To dziś jego najczęstsza pozycja...

• Ajj, niewiele zabrakło Linettemu. Młody lechita otrzymał podanie przed pole karne od Hamalainena. Spokojnym, plasowanym uderzeniem chciał zaskoczyć Miśkiewicza. Futbolówka spadła tuż nad poprzeczką.

• Z głębi pola do Hamalainena zagrał Wołąkiewicz. Fin obrócił się i podał prostopadle do Claasena, który z lewej nogi uderzył zza pola karnego. Był to jednak strzał niecelny.

• Po rogu dobra okazja do zmniejszenia strat dla Białej Gwiazdy. Uderzał Uryga. Piłka leciała w światło bramki, ale trafiła w... Pawła Brożka.

• Teraz dobra akcja Wisły. Ładnie z prawej strony pokazał się Sarki. Dośrodkował, Kotorowski nie złapał piłki i ostatecznie na róg wybijają obrońcy.

• Ponownie przechwyt Trałki. Pomocnik poznańskiego Lecha podprowadził nieco piłkę i huknął z daleka. Miśkiewicz łapie jednak piłkę.

• Pierwsza akcja Szewczyka nieudana. Futbolówkę spod jego nóg wyłuskał Trałka.

• Po przerwie agresywnie gra Lech. Widać, że gospodarze nie zadowolą się dziś dwiema bramkami.

• Drugą połowę rozpoczyna Lech.

• Zmiana w Wiśle. Na drugą połowę nie wyszedł Piotr Brożek. W jego miejsce Szewczyk

• Do przerwy w pełni zasłużenie prowadzą gospodarze. 2:0 to najniższy wymiar kary. Wisła choć kilka razy próbowała akcji oskrzydlających to jest dziś całkowicie bezradna. W grze gości da się zauważyć niepewność w poczynaniach defensywnych. Jeżeli Franciszek Smuda w przerwie nie wpłynie na swoich podopiecznych to może zakończyć się to blamażem.

• Koniec pierwszej połowy. Lech - Wisła 2:0.

• Żółta kartka dla Burdenskiego za faul na Teodorczyku.

• Piękna wrzutka Możdżenia leciała wprost na głowę niepilnowanego Pawłowskiego. Uprzedził go jednak... Teodorczyk, który nie był już w tak dobrej pozycji do oddania strzału.

• Od kilku minut podopieczni Franciszka Smudy zamknięci na własnej połowie.

• Zbyt koronkowo w polu karnym rywali próbowali pograć Claasen i Linetty.

• Stuprocentowa okazja Pawłowskiego! Po dośrodkowaniu Claasena z prawej strony futbolówka spadła wprost na głowę pomocnika Lecha, który minimalnie chybił. Było blisko!

• Ładna akcja poznaniaków. W pole karne płaską piłkę zagrał Kędziora. Dopadł do niej Linetty lecz jego siła rozpędu była na tyle duża, że futbolówka odskoczyła mu od nogi i wyszła poza plac gry.

• Akcja szybko przeniosła się pod bramkę Lecha. Wisła wywalczyła róg, ale żaden z zawodników gości nie zdołał oddać strzału.

• Po rogu kolejna groźna sytuacja. Sprzed bramki wybijają wiślacy!

• Środkiem ładnie przedarł się Pawłowski. Ostatecznie piłka trafiła do Teodorczyka, który zszedł na lewą nogę i strzałem zza pola karnego próbował pokonać Miśkiewicza. Futbolówka po rykoszecie wyszła na róg.

• Z rzutu wolnego Stilić. Pozycja podobna do tej, z której zdobył gola z Legią. Tym razem wysoko ponad poprzeczką.

• Fatalny błąd Czekaja, który stracił piłkę na rzecz Hamalainena. Fin wycofał futbolówkę na linię pola karnego. Strzał Claasena jednak zablokowany.

• Lewą stroną przedarł się Guerrier, zagrał ostrą piłkę w pole karne. Lechici wybili wprost pod nogi jednego z wiślaków, który zdołał oddać strzał. Z poświęceniem pod nogi rywala rzucił się Kędziora, który zablokował uderzenie własnym ciałem. Goście reklamowali zagranie ręką, ale arbiter pozostał niewzruszony.

• W okolicy linii środkowej przez Trałkę faulowany Stilić. Będzie okazja trochę dłużej pograć piłką.

• Piłka trafiła w pole karne Wisły. Strzelać mógł Teodorczyk, mógł Hamalainen. Nie uderzył żaden i wybili obrońcy Białej Gwiazdy.

• Na spalonym Sarki.

• Z dystansu próbował Burdenski. Przed uderzeniem poślizgnął się jednak i piłkę bez problemu złapał Kotorowski.

• Dwie bramki ustawiły nieco mecz. Kolejorz spokojnie rozgrywa piłkę. Zawodnicy są dziś łakomi na kolejne bramki. Polecamy obstawianie over 2.5.

• Z ładną kontrą wyszła teraz Wisła. Sarki w ostatniej chwili wytrącony z równowagi przez Wołąkiewicza nie zdołał oddać strzału.

• Chwilę przed golem Lech miał jeszcze jedną okazję do zdobycia gola. Minimalnie pomylił się Linetty.

• Po fatalnym błędzie defensywy w pole karne niepilnowany wszedł Hamalainen. Fin chciał zagrać do Teodorczyka lecz lot piłki w niefortunny sposób przeciął Uryga.

• 2:0! Samobójczy gol Urygi.

• Lech zamknął Wisłę na jej połowie. Do źle wybitej przez Piotra Brożka piłki dostał się Łukasz Trałka. Odegrał do Hamalainena, który z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne. Futbolówka po rykoszecie trafiła do Teodorczyka, który uprzedził Miśkiewicza i strzałem głową wbił ją do bramki.

• Gooooool!!!!! 1:0 dla Kolejorza, Łukasz Teodorczyk!

• Trałka fauluje Stilicia przy linii środkowej. Od rzutu wolnego goście.

• W odpowiedzi dośrodkowywał Możdżeń. W polu karnym przewrócił się jednak Teodorczyk i z akcji nici.

• Wisła zagościła dłużej na połowie Lecha. Wrzutka Burligi w kierunku Brożka była zbyt lekka. Napastnik zaatakował jednak Kotorowskiego, który nie złapał futbolówki. Na jego szczęście na miejscu był Wołąkiewicz.

• Wybitą piłkę na klatkę przyjął Sarki. Natychmiast sprowadził ją do ziemi lecz agresywnie walczył o nią Kamiński, który faulował jeszcze na połowie Wisły.

• Prawą stroną próbował przedrzeć się Stilić. Bośniak wyszedł z piłką poza boisko. DO bramki wznowi Kotorowski.

• Sędzia dał znak do rozpoczęcia gry. Z środka piłkę do gry wprowadzili Brożek i Sarki.

• Pan Paweł Raczkowski wyprowadza piłkarzy na murawę.

• "Mistrz, mistrz Kolejorz" - takie okrzyki wznoszą fani Lecha. Czy ich sen się ziści? By prawdopodobieństwo sukcesu było większe konieczna jest wygrana w dzisiejszym meczu.

• Przedstawienie składów obu drużyn. Zawodnicy Wisły niesamowicie wygwizdani. Nie uniknął tego także wspomniany Stilić.

• Na stadionie coraz więcej osób. Trwa rozgrzewka piłkarzy. Na zewnątrz ciepło więc liczymy, że zawodnicy podtrzymają temperaturę. Ciekaw jestem jak fani Lecha przywitają byłego piłkarza swojego klubu, Semira Stilicia?

• W tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W obu meczach lepsi okazywali się gospodarze. W obu meczach padał wynik 2:0. Na podstawie wyników ciężko więc określić faworyta. Biorąc jednak pod uwagę aktualną formę obu drużyn wydaje się, że to gospodarze są dziś pod większą presją. Z ostatnich pięciu meczów podopieczni Mariusza Rumaka wygrali cztery. Zdecydowanie mniej powodów do zadowolenia ma Franciszek Smuda. Jego drużyna nie wygrała już od siedmiu pojedynków.

• A na dole Tomasz Smokowski i niezawodny Kazek Węgrzyn dywagują nad szansami obu zespołów. Kto Waszym zdaniem okaże się dziś lepszy?

• Dziś z polecenia wojewody wielkopolskiego zamknięty jest "Kocioł". Kibice zbiorą się prawdopodobnie w innym miejscu stadionu. Patrząc na aktualny "rozkład sił" na stadionie, wydaje się, że zajmą oni miejsce po przeciwnej stronie boiska, na IV trybunie.

• Jeśli chodzi o "Kolejorza" to kolejny mecz w bramce rozegra dziś Krzysztof Kotorowski. Sprawdza się więc krążąca po Poznaniu opinia, że niezależnie od tego kto przyjdzie do Lecha, na końcu i tak broni "Kotor". Ciekawostką jest także występ od pierwszej minuty Daylona Claasena, który na skrzydle zastępuje Lovrencicsa. Z uwagi na brak Henriqueza i Douglasa na lewej obronie wystąpi Tomasz Kędziora. Ciekaw jestem jak ułoży się współpraca między młodym Polakiem a zawodnikiem z RPA.

• Rzut oka na składy obu zespołów i od razu widać problemy Franciszka Smudy. Dziś szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" nie może skorzystać z usług m.in. Arkadiusza Głowackiego, Łukasza Garguły czy Michała Chrapka. Były to postaci, które przez większość sezonu zajmowały kluczowe miejsce w układance popularnego "Franza". Czy mocno okrojona dziś Wisła zdoła zdobyć punkty w stolicy Wielkopolski?

• Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Czas zacząć rundę dodatkową, która została wprowadzona od tego sezonu. Czy ta nowość się sprawdzi? Trudno powiedzieć. Z pewnością czeka nas więcej spotkań na szczycie. Dziś pora na pierwszy z takich meczów. Lech na własnym terenie podejmuje Wisłę. Liczymy na dobre widowisko!