2

Wisła Kraków

0

• Za relację LIVE! z meczu 1/16 Pucharu Polski dziękuje Filip Błajet!

• Lech był zdecydowanie lepszą drużyną, a dwa gole to była minimalna kara dla Wisły.

• Wiśle brakowało argumentów w ofensywie, mimo że bardzo mądrze się broniła.

• Koniec! Lech zasłużenie awansował do kolejne rundy po dwóch golach Szymona Pawłowskiego!

• Arbiter dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Świetny powrót Kędziory za wbiegającym na przedpole Lecha Guerrierem. Bardzo dobry mecz młodego defensora.

• Lech już gra na stojąco, nie widać w graczach Kolejorza chęci na kolejne bramki.

• Trałka ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. To pierwszy kartonik w dzisiejszym spotkaniu.

• Gra zdecydowanie się uspokoiła. Lech nie musi, a Wisła nie bardzo wie jak zagrozić bramce przeciwnika.

• Znowu niebezpiecznie Pawłowski! Tym razem pewnie przyjął piłkę z powietrza i próbował z ostrego kąta, ale defensorzy Wisły byli na swoich miejscach.

• Za bezproduktywnego w ofensywie Przemysława Lecha wchodzi Kamil Kuczak.

• Drewniak w miejsce zmęczonego Jevticia.

• Skrzydłowy Lecha, nie napotykając większych trudności ze strony obrońców Wisły, wpadł w pole karne i plasowanym, mierzonym strzałem w długi róg zaskoczył Bieszczada. 2-0!

• GOOOOOL! SZYMON PAWŁOWSKI!

• Węgierski skrzydłowy prostopadłym podaniem szukał Hamalainena, jednak podanie było zdecydowanie za mocne.

• Za krótko, pewnie wybija Douglas.

• Faul na wysokości pola karnego Lecha. Garguła będzie miał okazję do dośrodkowania.

• Kontra Lecha trzech na trzech, jednak Pawłowski niedokładnie dogrywa do Keity. Wydaje się, że zagranie w kierunku Hamalainena byłoby o wiele lepszym pomysłem.

• Wisła próbuje podejść wyżej. Akcję lewą stroną stopuje jednak Kędziora do spółki z Lovrencsicsem.

• Puchar Polski: Lech Poznań - Wisła Kraków

• Gargula w miejsce poturbowanego Sarkiego.

• Kolejna efektowana akcja gospodarzy. Keita zgrywa przed pole karne do Hamalainena, a ten miękko dograł w pole karne do Lovrencsicsa. Gergo nie dał rady skierować piłki w światło bramki, ale sama kombinacja mogła robić wrażenie.

• 20 minut do końca spotkanie! Czy podopieczni Smudy są w stanie odwrócić wynik spotkania?

• Sarki leży kontuzjowany przy linii bocznej boiska. Interweniują medycy krakowskiej ekipy.

• 10695 widzów dziś na stadionie przy Bułgarskiej obserwuje zmagania obu zespołów.

• 1/16 finału Pucharu Polski: Lech Poznań - Wisła Kraków

• Po dośrodkowani Douglasa olbrzymie zamieszanie w polu karnym krakowian, z którego skorzystał Pawłowski. Skrzydłowy poznaniaków strzelił z powietrza w odległości kilku metrów od bramki i nie dał szans Bieszczadowi.

• GOOOOOOOL! KOLEJORZ NA PROWADZENIU!

• Hamalainen wyprowadził kontratak po stracie Sarkiego, zagrał na lewą stronę pole karnego do Lovrencsicsa, który próbował prawą nogą zaskoczyć Bieszczada. Kolejna dobra interwencja golkipera Wisły.

• Centra Gergo ląduje na nodze Czekaja, który pewnie wybija piłkę.

• Douglas w miejsce Henriqueza. Skorża liczy na stałe fragmenty bite przez Szkota?

• Akcja prawą stroną Lovrencsicsa kończy się piątką dla Wisły.

• Douglas gotowy do wejścia na boisko.

• Guzmics w szalonej akcji pod bramką Lecha. Centra jednak zupełnie nieudana i Gostomski z łatwością wyłapał futbolówkę.

• Z trzech metrów strzelał Hamalainen, ale... sędzia dopatrzył się spalonego. Bieszczad i tak obronił, gdyby ktoś miał wątpliwości.

• Kolanko zmienia Tomasza Zająca, który nie pokazał nic ciekawego w ofensywie, ale dzielnie walczył w strefie obronnej.

• Stępiński indywidualną akcją wywalczył korner dla Wisły. Dobrą interwencją w obronie popisał się Wołąkiewicz.

• Kolanko gotowy do wejścia na boisko. Smuda przygotowuje pierwszą zmianę.

• Znowu Lech w uderzeniu. Tym razem przed polem karnym szarżował Gergo. Plasowane uderzenie Węgra powędrowało obok słupka bramki krakowian.

• Dobra wrzutka Lovrencsicsa z rzutu wolnego, lecz Kamiński nie sięgnął piłki głową.

• Jevtić próbował uruchomić w polu karnym Pawłowskiego, lecz zagrał za mocno.

• Keita nawinął na zamach Zająca, jednak dośrodkował niecelnie.

• Kombinacyjną akcję Poznaniaków kończy strzałem Lovrencsics. Kopnięcie Węgra było jednak nie tylko słabe, ale dodatkowo niecelne.

• Uderzenie Kamińskiego minęło mur, ale Bieszczad nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem strzału.

• Będzie okazja dla gospodarzy. Rzut wolny z około 30 metrów na wprost bramki.

• Zaczęli! Będą bramki?

• Piłkarze już wracają na boisko, za moment początek drugiej części gry.

• Kolejorz prezentuje się całkiem dobrze, ale brakuje dobrego wykończenia. Gospodarze mogli już prowadzić wysoko, bo sytuacji mieli bardzo wiele.

• W pierwszej połowie zdecydowana przewaga poznaniaków, a Wisła wycofana czeka na ruchy gospodarzy.

• Sędzia nie doliczył ani minuty do pierwszej częsci spotkania! Remis do przerwy!

• Z centrą Zająca z lewej strony minął się zarówno Henriqueza, jak i Sarki. Zagrożenie pod bramki gospodarzy zażegnane.

• Genialne zagranie Gergo do Keity, a jego centra spada pod nogi Hamalainena. Fin został jednak zablokowany przez defensorów do spółki z Czekajem.

• Bardzo słabo wygląda w Wisła w kreowaniu akcji. Na razie cała gra gości opiera się na wyczekiwaniu na ruchy gospodarzy.

• Strzelał Lovrencsics i znowu kapitalnie Bieszczad! Jak na razie to jest mecz bramkarza Wisły!

• Pawłowski powalony na wysokości pola karnego. Wolny dla gospodarzy.

• Po kornerze dla Kolejorza z linii pola karnego uderzał Szymon Pawłowski. Minimalnie nad poprzeczką!

• NIE MA GOLA! STRZAŁ W DOLNY PRAWY RÓG OBRONIŁ KAPITALNIE BIESZCZAD!

• Dryblującego w polu karnym Gergo faulował Guerrier. Jedenastkę wykona Jevtić.

• KARNY DLA LECHA!

• Kolejną kontrę Wisły zatrzymuje świetnie ustawiony Wołąkiewicz.

• Stępiński balansem ciała minął Kamińskiego, a sytuację faulem ratował Wołąkiewicz. Rzut wolny w środkowej strefie boiska dla gości.

• Wisła nie potrafi stworzyć żadnej akcji zaczepnej, na pierwszy rzut oka widać braki kadrowego krakowian.

• Tym razem z rzutu rożnego centrował Lovrencsics, a centrę strzałem zakończył Kędziora. Uderzenie było jednak za słabe i piłkę wyłapał golkiper gości.

• Trzy kornery z rzędu dla Lecha z prawej strony boiska.

• Z rzutu rożnego centrował Jevtić, ale Kędziora uprzedzony przez defensywę Wisły.

• Znowu płaska centra Gergo, ale znowu to Guzmics dochodzi do futbolówki zagranej przez Węgra.

• Diagonalne podanie Dudki w kierunku Sarkiego, jednak świetnie piłkę przerwał Henriqueza.

• Wisła dalej spokojnie wyczekuje na ruchy Lecha, który cierpliwe szuka okazji do stworzenia sytuacji bramkowej.

• Wrzutkę Pawłowskiego przedłużył Hamalainen. Ostatecznie futbolówka ląduje w rękach Bieszczada.

• Bardzo szeroko ustawiony Keita i bardzo aktywny w ofensywie Kędziora.

• Kolejna długa piłka w wykonaniu Jevticia w kierunku Keity, ale tym razem zawodnik gospodarzy nie doszedł do piłki.

• Kolejna akcja, tym razem Hamalainen znalazł się przed Bieszczadem, ale fatalnie się pomylił i posłał piłkę obok bramki.

• Po przeciwnej stronie blisko szczęścia Sarki! Długie podanie od obrońców minęło daleko od własnej bramki wychodzącego Gostomskiego, ale sytuację uratowali Kamiński do spółki z Wołąkiewiczem, którzy uratowali skóre golkiper Lecha.

• Dobre otwierające podanie Keity do Kędziory, ale obrońcy Wisły poradzili sobie z defensorem Lecha.

• Lovrencsics zaszarżował lewą stroną i podał płasko w pole karne. Piłka minęła stoperów Wisły i Hamalainena, po czym wylądował wprost pod nogami Keity. Zawodnik Lecha przegrał pojedynek z Bieszczadem i tylko rzut rożny dla Kolejorza!

• Jevtić prostopadłe podanie do Keity ustawionego w polu karnym, a jego uderzenie wylądowało na poprzeczce bramki! Świetna okazja gospodarzy!

• Lovrencsics wystawił piłkę przed pole karne do Keity, ale jego strzał trafił wprost w nogi obrońców.

• Niezłe podanie diagonalne Jevticia, ale Żemło głową wybił na rzut rożny. Korner wykona węgierski skrzydłowy Lecha.

• Próbowali przyspieszyć gospodarze, ale prostopadłe podanie Pawłowskiego przeciął Guerrier.

• Pawłowski zmienia Sadajewa. Na szpicę przeniesie się Hamalainen.

• Pawłowski gotowy do wejścia na boisko. Sadaev ciągle odczuwa skutki starcia w polu karnym Wisły.

• Z prawej strony płaska centra Lovrencsicsa, ale dobrze ustawieni stoperzy Wisły.

• Jak na razie bardzo głęboko bronią Wiślacy i przyjmują ataki blisko własnego pola karnego.

• W posiadaniu zdecydowanie dominują gospodarze, którzy konstruują już kolejny atak pozycyjny.

• Strata Jevticia w środku boiska, ale kontra krakowian zatrzymana przez Kamińskiego.

• Sadaev opatrywany przez medyków Kolejorza.

• Sdaev pada w polu karnym po zagranie Keity, ale gwizdek sędziego milczy. Czeczen dalej leży w polu bramkowym Wisły.

• Sarki przegrywa fizyczną walkę z Henriquezem. Od piątki zacznie Gostomski.

• Prostopadła piłka Wołąkiewicza nie dochodzi do celu. Od bramki Bieszczad.

• Jevtić wycofał na 16 metr do Lovrencsicsa, ale jego strzał powędrował wysoko nad poprzeczką. Ciekawie rozegrany stały fragment gry.

• I kolejny róg, tym razem z prawej strony...

• Centra Jevticia na drugi słupek, niebezpieczeństwo zażegnał głową Żemło. Rzut rożny z drugiej strony.

• Kolejna akcja prawą stroną i kolejna udana interwencja Guerriera. Tym razem korner.

• Mocno bite dośrodkowanie Jevticia wypiąstkował Bieszczad. Piłka dalej w posiadaniu poznaniaków.

• Do akcji włączył się Kędziora i został sfaulowany na wysokości pola karnego przez Guerriera. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Od swojej strefy obronnej akcję konstruują Lechici.

• Keita walczy o piłkę z defensorami Wisły, ale to Żemło wychodzi górą z tego pojedynku.

• Pierwszy strzał Lecha. Po długiej piłce od Trałki uderzał Sadaev, ale dobrą interwencją popisał się Bieszczad.

• Od środka piłkarze Lecha, zaczęli!

• Piłkarze obu zespołów już wychodzą na murawę, zaraz zaczynamy!

• Franciszek Smuda nie ukrywał, że Puchar Polski nie jest priorytetem dla jego drużyny, stąd też rezerwowe zestawienie krakowskiej drużyny.

• Rezerwowy skład dowcipem skomentował Maciej Skorża -

Jeśli są to potwierdzone informacje, to szkoda, bowiem nie pogadam ze swoimi "starymi" zawodnikami Arkiem Głowackim i Pawłem Brożkiem. A tak poważnie to wolałbym zagrać z Wisłą, którą znam, a ten zespół może okazać się dla nas zagadką
  • Dla Lecha będzie to rewanż za ostatni mecz ligowy w Poznaniu, kiedy to piłkarze krakowskiej Wisły byli górą, wygrywając 3-2.

• Zdecydowanie mocniejszym zestawieniem Wisłę zaatakuje Lech, który wystąpi w praktycznie najmocniejszym składzie.

• Wisła zagra mocno rezerwowym składem. W pierwszym skadzie krakowian zabraknie chociażby Pawła Brożka, Arkadiusza Głowackiego czy Semira Stilicia.