Widzew Łódź

2

Wisła Kraków

1

• Pierwsze od listopada, ale na pewno zasłużone zwycięstwo łodzian, którzy dzięki temu znacznie zwiększają swoje szanse na udaną gonitwę za utrzymaniem w Ekstraklasie. Forma Widzewa wyraźnie zwyżkuje i kto wie, czy zespół Skowronka nie będzie grał w przyszłym sezonie wciąż w najwyzszej klasie rozgrywkowej. To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Widzew wygrywa z Wisłą 2:1!

• Alex Bruno! Potężny strzał Brazylijczyka z kilkunastu metrów świetnie broni Miśkiewicz!

• Cztery minuty doliczone do tego meczu.

• Jeszcze zmiana w Widzewie. Batrović za Kasprzaka

• Po rzucie rożnym bitym przez Cetnarskiego Visnakovs głową uderza nad bramką!

• Kartka dla Guerriera za ostry faul na Kasprzaku.

• Powinno być 3:1! Visnakovs chciał teraz efektownie przelobować Miśkiewicza, ale posłał piłkę minimalnie nad bramką!

• W odpowiedzi groźnie, ale jednak nad poprzeczką strzela z 20 metrów Okachi!

• Paweł Brożek znów nie ma swojego gola! Napastnik Wisły przegrywa pojedynek sam na sam z Wolańskim!

• Żółta kartka dla Bruno za faul na Piotrze Brożku.

• Teraz akcja po drugiej stronie boiska. Wolański łapie dośrodkowanie Sarkiego.

• Próba z ostrego kąta Kaczmarka nie mogła teraz zaskoczyć Miśkiewicza.

• Jednakże źle dośrodkowuje ze stojącej piłki Cetnarski i szansa stracona.

• Kolejny groźny rzut wolny dla Widzewa po zagraniu ręką Burligi.

• Z rzutu wolnego dośrodkowuje Cetnarski, a Visnakovs nie dochodzi do piłki.

• Indywidualna akcja Visnakovsa po przechwycie zakończona strzałem w boczną siatkę Łotysza.

• Paweł Brożek w dobrej sytuacji złapany na spalonym.

• Płaskie dośrodkowanie Alexa Bruno przerywa Miśkiewicz.

• Teraz z kolei napomniany żółtą kartką Stjepanović.

• Okachi melduje się na placu gry w miejsce Mrozińskiego.

• Żółta kartka dla Kasprzaka.

• Niesamowite, Widzew jednak wychodzi na prowadzenie! Alex Bruno świetnie dośrodkowuje na głowę Mateusza Cetnarskiego, który nie daje szans Miśkiewiczowi i 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateusz Cetnarski!

• Coraz gorzej wygląda zespół Widzewa. Po utracie gola łodzianie nie radzą sobie zupełnie na placu gry.

• Jeszcze jedna okazja! Stilić znalazł pod bramką rywala Gargułę, który nie trafia w światło bramki!

• Szansa dla Wisły! Po składnej akcji gości w dobrej sytuacji fatalnie pudłuje naciskany Sarki!

• Miśkiewicz pewnie chwyta dośrodkowanie Marcina Kikuta.

• Zmiana w Widzewie. Alex Bruno za Mariusza Rybickiego.

• Akcja dwóch Łukaszów! Burliga zagrywa piłkę w pole karne, gdzie Garguła najpierw spokojnie ją przyjmuje, a potem spokojnym strzałem doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Łukasz Garguła!

• Piotr Brożek zmienia kontuzjowanego kolegę.

• Tymczasem dla Michała Nalepy jest to już koniec spotkania. Uraz jest zbyt poważny i Franciszek Smuda będzie musiał przeprowadzić trzecią zmianę już teraz.

• Po rzucie rożnym dla Widzewa, bardzo spokojną interwencją popisuje się Głowacki.

• Nalepa doznał jakiegoś urazu w starciu z Kasprzakiem. Nie wygląda to najlepiej dla gracza Wisły.

• Osamotniony Visnakovs nie dał rady nic stworzyć na połowie Wisły.

• Było groźnie! Garguła zacentrował teraz dobrze na głowę Głowackiego, ale ten uderza nad bramką Widzewa!

• Goście znacznie agresywniej niż przed przerwą. Podopieczni Smudy wywalczyli na razie jednak tylko dwa rzuty wolne.

• Gramy!

• ... a Sarki wchodzi w miejsce Chrapka.

• Będą dwie zmiany w przerwie w Wiśle. Guerrier zmienia Urygę...

• Widzew dość szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą bardzo ładnego strzału Rybickiego, a potem bardzo solidnie prezentował się w defensywie. Jeden błąd Nowaka mógł się dla gospodarzy skończyć źle, ale kolegę uratował Wolański, tak samo, jak wcześniej Wisłę uratował Miśkiewicz, zatrzymując Visnakovsa. Zapowiadają się spore emocje w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy. Widzew prowadzi z Wisłą 1:0.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla Wisły i jeszcze jedna dobra interwencja w defensywie gospodarzy po centrze Garguły.

• Dobra interwencja na przedpolu Miśkiewicza, który uprzedził tym samym Visnakovsa.

• Spore zamieszanie w polu karnym Widzewa po rzucie wolnym bitym przez Stilicia, ale sytuacja wyjaśniona przez gospodarzy.

• Kaczmarek wraca na plac gry, a po chwili Uryga dostaje żółtą kartkę. Trzecie napomnienie dla graczy Wisły w tym meczu.

• Kaczmarek potrzebuje teraz pomocy medycznej. Przerwa w grze.

• Z rzutu rożnego dla Wisły nie wyszło nic ciekawego pod bramką gospodarzy.

• Fatalny błąd Nowaka sprawia, że w znakomitej sytuacji znalazł się teraz Stilić, ale Bośniak nie potrafił pokonać Wolańskiego i doprowadzić do remisu!!!

• Faulowany Rybicki przez Bunozę i druga żółta kartka w tym spotkaniu.

• Nowak ucierpiał w starciu z Głowackim po rzucie rożnym dla Wisły. Gracz Widzewa szybko wraca jednak do gry.

• Centra Bunozy czujnie wybita przez defensywę łodzian. Pół godziny gry za nami i wciąż 1:0 dla Widzewa.

• Stilić próbował bezpośrednio z narożnika zaskoczyć Wolańskiego, ale młody bramkarz Widzewa spokojnie interweniuje.

• Kaczmarek dośrodkował w pole karne minimalnie niecelnie w kierunku Kikuta. W odpowiedzi Brożek zdobywa korner dla Wisły.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Michała Nalepy.

• Widzew, o dziwo, bardzo dobrze dzisiaj radzi sobie w defensywie. Zobaczymy, czy podopieczni Skowronka będą w stanie tak grać przez 90 minut.

• Obrońcy Widzewa przerwali teraz groźną akcję Brożka i Stilicia z Chrapkiem.

• Prosta strata Wisły przed polem karnym, ale Kaczmarek nie był w stanie celnie dograć do Visnakovsa.

• Miśkiewicz radzi sobie teraz z centrą z rzutu wolnego Kaczmarka.

• Uryga doszedł teraz do uderzenia głową, ale jego próba poszybowała obok wiślackiej bramki.

• Visnakovs znalazł się sam na sam z Miśkiewiczem, ale to bramkarz gości wychodzi górą z tego pojedynku! Mogło być 2:0!

• Dośrodkowanie Brożka z lewego skrzydła zablokowane.

• Wisła wreszcie przejęła inicjatywę i próbuje budować atak pozycyjny.

• Bardzo nieudana próba Mrozińskiego po zamieszaniu w polu karnym Białej Gwiazdy.

• Bardzo aktywny na skrzydle jest Marcin Kaczmarek, który do tej pory bardzo odważnie wdaje się w akcje indywidualne.

• Przedarł się lewym skrzydłem Kikut i wycofał piłkę na mniej więcej 16 metr, gdzie dopadł do niej Rybicki i plasowanym strzałem lewą nogą zaskoczył Miśkiewicza! Łodzianie prowadzą z Wisłą 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Mariusz Rybicki!!

• Wisła nie zostawia gospodarzom zbyt wiele miejsca na rozegranie piłki. Wysoki pressing w wykonaniu krakowian.

• Obie drużyny ustawione bardzo agresywnie obok siebie. Będzie bardzo dużo walki w tym meczu.

• Widzew rozpoczął od środka. Zaczynamy drugie sobotnie spotkanie T-Mobile Ekstraklasy!

• Kibice skandują "Franek Smuda". Nikt przy Piłsudskiego nie zapomina o kluczowej roli popularnego Franza w historii gospodarzy.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry.

• Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Widzewie nie ma Lafrance'a, Leimonasa, Mikity, Urdinova, De Amo oraz Aleksejsa Visnakovsa. W Wiśle z kolei nie wystąpią Boguski, Czekaj, Dudka i Jovanović.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Piotr Brożek, Michał Szewczyk, Danijel Klarić, Fabian Burdenski, Wilde-Donald Guerrier, Emmanuel Sarki.

• Rezerwowi Widzewa: Maciej Mielcarz, Marek Wasiluk, Alex Bruno, Princewill Okachi, Xhevdet Gela, Veljko Batrović, Alen Melunović.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Zarówno Widzew, jak i Wisła, nie grają w ostatnich kolejkach najlepiej. Widzewiacy w 2014 roku jeszcze nie odnieśli ligowego zwycięstwa, po raz ostatni sięgając po trzy punkty w pojedynku z Pogonią Szczecin w 15. kolejce tego sezonu. Biała Gwiazda z kolei nie wygrała od lutego i derbowego triumfu nad Cracovią w 23. kolejce.

• Wisła z kolei obecnie znajduje się na trzecim miejscu w tabeli i czeka tak naprawdę już na rundę dodatkową Ekstraklasy, w której walka o europejskie puchary rozpocznie się tak naprawdę od nowa. Podopieczni Franciszka Smudy tracą obecnie 12 punktów do Legii i 2 do Lecha, ale za sobą mają solidną grupę pościgową w postaci Ruchu Chorzów, Pogoni Szczecin czy Zawiszy Bydgoszcz.

• Ten mecz jest znacznie ważniejszy dla łódzkiego Widzewa, który jest obecnie czerwoną latarnią naszej ligi. Łodzianie muszą walczyć zaciekle o każdy punkt, który zbliży ich do utrzymania, od którego obecnie podopiecznych Artura Skowronka dzieli aż 10 punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Widzew Łódź zmierzy się z Wisłą Kraków.