Wisła II wygrywa z Dalinem. Powrót Rafała Boguskiego

Jakub Podsiadło
Rafał Boguski zagrał w meczu rezerw Wisły
Rafał Boguski zagrał w meczu rezerw Wisły Ryszard Kotowski
Rafał Boguski wraca do formy po niedawnej kontuzji kolana w rezerwach Wisły Kraków. W środę, razem z innym rekonwalescentem, Michałem Czekajem, zagrał w meczu drugiej drużyny "Białej Gwiazdy" w Myślenicach, gdzie Wisła II pokonała Dalin 3:1 (1:1).

Po powrocie do zdrowia po okresie poważnych urazów mięśniowych jesienią 2012, Boguski wystąpił w 46 ligowych meczach Wisły i gdy wydawało się, że problemy ma już za sobą, w czasie przerwy zimowej odniósł kontuzję kolana. W styczniu "Dziki" przeszedł operację łękotki, która wykluczyła go z przygotowań do rundy wiosennej. Powrót Boguskiego do treningów znacznie się opóźnił - ostatecznie reprezentant Polski rozpoczął ćwiczenia na początku kwietnia.

Zanim Franciszek Smuda dopuści Boguskiego do treningów z pierwszą drużyną, napastnik będzie musiał dojść do zadowalającej formy pod okiem trenera Macieja Musiała i nadzorującego rehabilitację Daniela Michalczyka. "Bogusia" czeka zatem podobny scenariusz, co innego wiślaka po ciężkim urazie - Michała Czekaja. Stoper Wisły trzy tygodnie temu wrócił do regularnej gry w trzecioligowych rezerwach, a obaj rekonwalescenci w środę spotkali się na boisku w Myślenicach.

Gospodarzem spotkania wiślackich rezerw był Dalin, choć mecz odbył się w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka treningowego, w którym na co dzień trenują piłkarze "Białej Gwiazdy". Z Boguskim i Czekajem w składzie Wisła II odniosła czwarte wiosenne zwycięstwo, wygrywając z Dalinem 3:1 po bramkach Szywacza, Zająca i Burdenskiego. Sam "Boguś" zszedł z boiska w przerwie, stoper Czekaj zaliczył pełne 90 minut.

Dalin Myślenice – Wisła II Kraków 1:3 (1:1)

Bramki: Kozieł - Szywacz, Zając, Burdenski

źródło: Wisła Kraków