Wisła Kraków

1

GKS Bełchatów

0

• Udał się wiślackim kibicom powrót na trybuny po bojkocie - wiślacy znakomitą pierwszą połową zapewnili sobie zwycięstwo, o które drżeli do ostatniej akcji meczu. Czerwona kartka dla Alana Urygi skomplikowała gospodarzom drogę do kolejnego zwycięstwa w tym sezonie, ale nic już nie odbierze Wiśle czwartej wygranej. To wszystko z Krakowa, dziękujemy za śledzenie relacji!

• Koniec meczu! Wisła wygrywa z Bełchatowem 1:0 po bramce Rafała Boguskiego!

• Druga zmiana u gospodarzy - Semir Stilić (Wisłą) na ostatnie sekundy ustępuje miejsca Tomaszowi Zającowi.

• Rzut rożny, już chyba ostatni w tym meczu po dramatycznych interwencjach wiślackiej obrony niemal na linii bramkowej!

• Jest i wiślacki debiut - Mariusz Stępiński właśnie zmienił Pawła Brożka. Mecz potrwa jeszcze 2 minuty.

• Niepotrzebna zabawa Malarza z piłką kończy się tym, że Wisła ma rzut z autu na wysokości pola karnego gości.

• Chwila oddechu dla Wisły, Paweł Brożek sfaulowany przy próbie wyprowadzenia piłki z własnej połowy. Naburmuszony "Brozio" już chciał doskoczyć do rywala, sędzia musiał odciągać wiślaka od nieszczęsnego obrońcy.

• Znowu Poźniak, znowu z dystansu, znowu bardzo mocno i znowu... niecelnie. Adrian Basta sieje popłoch na prawej flance, obrona Wisły wyraźnie nie radzi sobie z dynamicznym defensorem Bełchatowa.

• Czwarta żółta kartka Arkadiusza Głowackiego (Wisła) w obecnym sezonie.

• Nie ma bramki!!! Telichowski dosłownie z paru metrów główkuje nad bramką! Większość kibiców już widziała piłkę w siatce!

• Turkovs i Prokić mijają się z piłką przed samą bramką Wisły po dobrym podaniu Michała Maka! Rzut rożny też wybity przez defensywę "Białej Gwiazdy"!

• Długo, długo zbierał się Adam Mójta do dośrodkowania Basty, potężny strzał lewego obrońcy Bełchatowa bez zagrożenia dla wiślackiej bramki.

• Bartosz Ślusarski (GKS) schodzi z boiska, w linii ataku zastąpi go Daniils Turkovs.

• Poźniak skusił się na kolejny strzał z dalszej odległości, nad poprzeczką bramki Buchalika.

• Jest już oficjalna informacja o frekwencji: Wisłę ogląda dziś 16 832 kibiców.

• Niepotrzebny faul na Semirze Stiliciu jeszcze na połowie Wisły, żółty kartonik ogląda Michał Mak (GKS).

• Interwencja Boguskiego z gatunku tych "przedzawałowych" - ofiarny wślizg wiślackiego skrzydłowego odbył się jednak zgodnie z przepisami i Bełchatów ma tylko rzut rożny.

• Bełchatów stopniowo przejmuje inicjatywę w meczu, po czerwonej kartce dla Alana Urygi Wisła zwiera szyki.

• Uciekał, uciekał do boku Paweł Brożek - Stilić decyduje się jednak na płaskie uderzenie. Prosto w "koszyczek" Malarza.

• Bezpośrednie uderzenie Semira Stilicia odbija się od muru. Błyskawiczna kontra Bełchatowa kończy się najpierw przytomnym wyjściem Buchalika, a chwilę później pokazem umiejętności technicznych Sadloka.

• Maciej Jankowski pada na murawę po faulu Krzysztofa Barana, będzie okazja do dośrodkowania piłki w pole karne. A może i nie, bo tylko jeden wiślak nieśmiało wchodzi pod bramkę.

• Faul taktyczny Alana Urygi kończy się drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką dla wiślaka! Wisła w dziesiątkę!!!

• Były gwizdy i niepewność kibiców gospodarzy, jednak Poźniak uderza z rzutu wolnego nad poprzeczką.

• Spóźniony wślizg Alana Urygi (Wisła) kosztuje gospodarzy rzut wolny i żółtą kartkę dla młodego wiślaka.

• Sadlok nie dał się Baście i w pojedynku o piłkę w narożniku boiska górą obrońca Wisły, za dobrą dyspozycję nagrodzony przez Adama Nawałkę powołaniem na nadchodzący mecz kadry z Gibraltarem.

• Nie było spalonego! Arkadiusz Głowacki dobrze wypatrzył Semira Stilicia. Magiczne podanie Bośniaka piętą równo z linią obrońców przejmuje Paweł Brożek i z półobrotu uderza obok słupka!

• Andreja Prokić zmienia na boisku Łukasza Wrońskiego (GKS).

• Niedobra strata Jankowskiego kończy się przytomną interwencją Dariusza Dudki, po której goście będą mieli rzut rożny.

• Ping-pong w polu karnym Bełchatowa, dwa razy podania do Pawła Brożka próbował Jankowski i ta sztuka nie udała mu się ani razu.

• Adam Mójta zagrał piłkę z rzutu rożnego tak fatalnie, jak w pierwszej połowie Łukasz Garguła. Chyba nie tego oczekiwał Kamil Kiereś, ściągając do zespołu obrońcę znanego z doskonałych stałych fragmentów gry.

• Kolejny korner dla Bełchatowa. Wisła sprawia wrażenie, jakby gdzieś straciła impet sprzed ledwie kilku minut.

• Teraz w rolę tymczasowego stopera wcielił się Paweł Brożek i wybił piłkę głową poza pole karne.

• Rzut rożny dla Bełchatowa po płaskim podaniu Michała Maka. Blokował nie kto inny, jak Arkadiusz Głowacki.

• Łukasz Garguła nie popisał się cierpliwością i zamiast czekać na kolegów sam uderzył piłkę sprzed pola karnego. Malarz nawet nie próbował jej obronić, chociaż futbolówka poszybowała niedaleko od okienka bramki.

• Dobry drybling Burligi już w polu karnym gości kończy się niecelnym podaniem do Stilicia! Gdyby piłka doszła do Bośniaka, ten miałby przed sobą tylko bramkę i stojącego w niej Malarza.

• W samotnym ataku Michał Mak, strzał piłkarza gości zablokowany przez wiślacką obronę. Sekundy później Malarz musiał ratować się dalekim wyjściem, bo Paweł Brożek już szykował się do pojedynku z bramkarzem Bełchatowa!

• Boguski... Skrzydłowy Wisły był trochę zaskoczony rykoszetem od jednego z obrońców gości i oko w oko z Malarzem niefortunnie strzelił obok słupka!

• Sprytnym uderzeniem z dystansu popisał się Kamil Poźniak, Buchalik był ustawiony trochę za daleko i miał problemy z obroną tego uderzenia.

• Jest i zapowiadana zmiana - w przerwie Patryka Rachwała (GKS) zmienił Pawieł Komołow.

• Ruszyli! Bełchatowianie zaczynają drugą połowę meczu od koła środkowego.

• tym_kob: Tak, w ciągu drugiej połowy powinniśmy znać oficjalną frekwencję.

• Witamy ponownie na boisku piłkarzy obu drużyn. Wygląda na to, że w zespole z Bełchatowa nastąpi jedna zmiana.

• Dobra połowa w wykonaniu piłkarzy Wisły. Gospodarze grają według scenariusza, który doskonale znamy - dominacja od pierwszych minut spotkania tym razem przełożyła się na bramkę Rafała Boguskiego zdobytą po fantastycznej akcji.

• To nie było nawet pełne 45 minut, ale sędzia Frankowski zaprasza piłkarzy obu drużyn do szatni. Do przerwy Wisła prowadzi z Bełchatowem 1:0!

• Wykonanie rzutu rożnego kompletnie nie wyszło Łukaszowi Gargule - piłka szybuje nad bramką gości.

• Dobry powrót Michała Maka do obrony - skrzydłowy Bełchatowa przeciął właśnie płaskie podanie Jankowskiego do Sadloka. Korner dla gospodarzy.

• tym_kob: Jaka frekwencja?

Szacunkowo ponad 18 tysięcy widzów. Są też kibice z Bełchatowa, jest ich około 20.

• Rozegranie rzutu wolnego Wisły tym razem bez długiej piłki w pole karne, płaskie zagranie do Głowackiego kończy się niecelnym strzałem wiślackiego kapitana.

• Krótką chwilę poza boiskiem musiał spędzić Maciej Jankowski, ale z pomocnikiem gospodarzy już wszystko w porządku.

• Wspaniały szczupak Arkadiusza Głowackiego po kolejnej centrze Bełchatowa z rzutu wolnego - po zdobyciu bramki Wisła odrobinę spuszcza z tonu i daje się kontrować piłkarzom gości.

• Odwaga Buchalika przy piąstkowaniu wrzutki z rzutu wolnego dla gości - do tej piłki startowało aż dwóch piłkarzy z Bełchatowa.

• Rzut wolny dla Bełchatowa z samego narożnika pola karnego, Adam Mójta posyła piłkę nad poprzeczką bramki Buchalika.

• Bardzo ostry kąt, Paweł Brożek kontra Arkadiusz Malarz - snajper Wisły wybrał uderzenie z bardzo niewdzięcznej pozycji, bramkarz gości nie dał się oszukać.

• Wow, co to była za akcja Wisły! Piłka jak po sznurku powędrowała od Stilicia, przez Brożka aż do Boguskiego. Ten ostatni był już w takiej sytuacji, że pozostało mu tylko pokonać bramkarza Bełchatowa!

• GOOOOOL! 1:0 DLA WISŁY! RAFAŁ BOGUSKI!

• Sadlok uderzał mocno zza pola karnego - piłka minęła słupek bramki Malarza.

• Poźniak dośrodkowywał z wolnego, ale z jego zagraniem bez problemu poradzili sobie wiślacy.

• Słupek ratuje Bełchatów przed stratą bramki! Główka Jankowskiego kompletnie zaskoczyła Malarza i niechybnie wpadłaby mu za kołnierz, gdyby nie słupek!

• Wisła zgodnie z przewidywaniami przeważa. Patrząc na wyniki ostatnich spotkań widać, że piłkarze Smudy są ewidentnie w gazie. Czy potwierdzą dziś wysoką formę i wygrają po raz czwarty w tym sezonie?

• Stilic! Bośniak wykorzystał podanie Jankowskiego i zwiódł dwóch rywali, jego uderzenie broni Malarz!

• Niewiele brakowało! Boguski już w polu karnym oddał piłkę Gargule - jego strzał wybity nogami przez Malarza, Brożek spieszy z dobitką i pudłuje!

• Pierwszy rzut rozny wiślaków wybity przez obrońców GKS.

• Zaczynamy! Mecz rozpoczynają wiślacy - po raz pierwszy od marca tak licznie wspierani przez własnych kibiców! Gramy!

• Trójka sędziowska i obie jedenastki już pojawiają się na murawie. Czas na hymn Wisły Kraków!

• Sektor fanatyków Wisły powoli się wypełnia - jeszcze przed meczem wielu kibiców stało w długich kolejkach do kas biletowych. Frekwencja powinna dziś wynieść około 18 tysięcy widzów - chyba nie trzeba wspominać, że w tym sezonie tak licznej widowni przy Reymonta jeszcze nie było.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Bartosz Frankowski - w tym sezonie sędzia z Torunia jeszcze nie prowadził żadnego meczu z udziałem Wisły lub Bełchatowa.

• Czy dzisiejsze spotkanie w Krakowie można nazwać hitem kolejki? Ligowa tabela sugeruje, że raczej tak. Wisła zajmuje obecnie ostatnie, 3. miejsce na podium - dzisiejsi rywale z Bełchatowa okupują 4. pozycję i są gorsi od "Białej Gwiazdy" tylko z powodu bilansu bramkowego.

• Jedno jest pewne - dzisiaj w Krakowie na pewno nie będzie tak zimno, jak podczas ostatniego ligowego spotkania obu drużyn. 24 lutego 2013 GKS bezbramkowo zremisował z krakowianami.

• Są i podopieczni Franciszka Smudy - drużyna Wisły Kraków. Potężna owacja wita gospodarzy na płycie boiska. Krakowianie wystąpią dzisiaj bez Wilde-Donalda Guerriera, Ostoji Stjepanovicia i Marko Jovanovicia.

• Piłkarze GKS Bełchatów już zjawili się na przedmeczowej rozgrzewce - najpoważniejsza strata "Brunatnych" przed dzisiejszym meczem to, naturalnie, absencja Mateusza Maka.

• Dawno niewidziane sceny i niesłyszane dźwięki - tak wygląda sektor najzagorzalszych kibiców Wisły Kraków na godzinę przed meczem. Fani "Białej Gwiazdy" właśnie przywitali wybiegającego na rozgrzewkę Michała Buchalika.

Kibice Wisły przed meczem z GKS Bełchatów

• 16 tysięcy - tyle biletów jeszcze przed godziną sprzedano na dzisiejsze spotkanie Wisły z GKS Bełchatów. Dzisiaj po kilkumiesięcznej przerwie kończy się bojkot kibiców "Białej Gwiazdy" - klub spodziewa się, że frekwencja może sięgnąć nawet 20 tysięcy.

• Rezerwowi Bełchatowa: Zubas, Flis, Sawala, Szymański, Prokić, Komolov, Turkovs.

• Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Czekaj, Sarki, Stępiński, T. Zając, Lech, Żemło.

• Witamy z Krakowa, gdzie o godzinie 20:30 rozpocznie się spotkanie 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Wisłą i GKS-em Bełchatów.