2

Zawisza Bydgoszcz

1

• W imieniu wszystkich redaktorów portalu Ekstraklasa.net dziękujemy wszystkim kibicom za śledzenie naszych relacji w minionym sezonie T-Mobile Ekstraklasy! To już wszystko z Krakowa, kłaniamy się nisko i żegnamy. Do zobaczenia za półtora miesiąca!

• Ostatnie bramki dla Wisły w tym sezonie przypadły w udziale Pawłowi Brożkowi i Semirowi Stiliciowi. Dla Zawiszy trafił Alvarinho. Dzięki temu zwycięstwu "Biała Gwiazda" wywindowała się na piąte miejsce w tabeli, Zawisza pozostał na ostatniej, ósmej pozycji w grupie mistrzowskiej.

• Koniec meczu! Wisła Kraków zamyka sezon 2013/2014 zwycięstwem nad Zawiszą Bydgoszcz!

• Efektowna przewrotka Drygasa o mały włos nie zaskoczyła Miśkiewicza!

• Jeśli na dachu stadionu Wisły siedziały jakieś gołębie, desperacki strzał Ziajki właśnie je wszystkie spłoszył.

• Ostatnia zmiana w ekipie "Białej Gwiazdy" - Tomasz Zając zmienia Michała Chrapka, dla którego to prawdopodobnie ostatni mecz w koszulce Wisły.

• Sędzia Złotek dolicza do regulaminowego czasu gry 3 minuty.

• Stilić uderza z rzutu wolnego centymetry nad poprzeczką bramki Zawiszy!

• Będzie rzut wolny dla Wisły z narożnika pola karnego - sędzia pokazuje żółtą kartkę Łukaszowi Nawotczyńskiemu (Zawisza).

• N-ty faul Igora Lewczuka (Zawisza) w końcu wyceniony na żółtą kartkę.

• Kolejny atak Wisły i znowu blisko bramki, płaski strzał Chrapka odbity przed siebie przez Witana, dobitkę uprzedza Lewczuk!

• Boisko opuszcza Łukasz Burliga (Wisła), zmienia go Alan Uryga.

• Duże ryzyko Garguły przy zgraniu klatką piersiową do Miśkiewicza. bramkarz Wisły nie daje się zaskoczyć własnemu koledze z zespołu.

• Żółty kartonik dla Alvarinho (Zawisza) za faul w środkowej strefie boiska.

• Witan mija się z piłką przy próbie wykopu, jego kiks mógł skończyć się tragicznie dla Zawiszy - Paweł Brożek nie zdołał zrobić użytku z błędu golkipera gości!

• Guerrier leży na murawie i rozciera udo, piłkarze wykorzystują chwilę przerwy w grze na uzupełnienie płynów.

• Strata Alvarinho kończy się kontratakiem Wisły, Stilić długo planował zagranie do Brożka - nic z tego, bo jego piłka była za mocna.

• Trener Tarasiewicz wściekły na Alvarinho - strzelec pierwszej bramki w dzisiejszym meczu mając dużo miejsca oddaje fatalny strzał nad bramką.

• Główka Lewczuka bez większego zagrożenia dla wiślackiej bramki.

• Stilić sfaulował świeżo wprowadzonego Dudka, rzut wolny dla Zawiszy z dwudziestu kilku metrów od bramki Miśkiewicza.

• To koniec meczu Piotra Petasza (Zawisza) - właśnie zastąpił go Sebastian Dudek.

• Futbolówka wybita na aut dla Zawiszy na wysokości wiślackiego pola karnego.

• Niezbyt pewna interwencja Łukasza Burligi przy walce o górną piłkę kosztuje Wisłę rzut rożny dla gości.

• Minimalny spalony Pawła Brożka. Kibice nie zgadzają się z werdyktem sędziego liniowego.

• Minioblężenie bramki Zawiszy przez Wisłę - drugi z rzędu rzut rożny. Ryzykowne dośrodkowanie Garguły mija wszystkich zainteresowanych, lecz piłka i tak wraca do "Białej Gwiazdy".

• Obrońcy Zawiszy wybijają futbolówkę poza pole gry i będzie kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

• Rzut rożny dla Wisły niemal z narożnika boiska za przewinienie na Michale Chrapku. Piłkę w pole karne dośrodkuje ktoś z dwójki Stilić-Garguła.

• Garguła przechodzi do parteru i prawie leżąc na murawie wybija płaski, ale piekielnie mocny strzał Petasza.

• Rzut rożny dla Zawiszy po tym, jak Dudka intensywnie mocował się o piłkę z Kadu pod samą linią końcową.

• Hermes w mało dżentelmeński sposób wycina Semira Stilicia. Żółta kartka dla pomocnika Zawiszy.

• T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz

• Hermes z młodzieńczą werwą kładzie na murawie Czekaja i dośrodkowuje w kierunku Kadu - Burliga w samą porę zgrywa piłkę głową do Miśkiewicza.

• Tercet Guerrier-Brożek-Stilić znowu zasiał spustoszenie w szeregach obrony Zawiszy. Brożek trochę na siłę oddał piłkę Bośniakowi, ten z całej siły uderza nad poprzeczką!

• Sebastian Ziajka zmienia na boisku Luisa Carlosa (Zawisza).

• Rozpędzony Guerrier wdarł się w pole karne Zawiszy z Lewczukiem na plecach i zdołał oddać niemrawy strzał. Wiślacy reklamują rzut karny, sędzia Złotek uznał, że stoper gości jednak nie faulował Haitańczyka.

• Piłka niefortunnie odbija się od Czekaja i trafia do Wójcickiego, na całe szczęście dla gospodarzy pomocnik Zawiszy pudłuje.

• Pierwsza zmiana w Zawiszy - boisko opuszcza Vahan Gevorgyan (Zawisza), w jego miejsce Hermes.

• Kolejny faul Lewczuka na Guerrierze. Rosły defensor Zawiszy nie daje żyć Haitańczykowi na lewym skrzydle.

• 4 936 kibiców ogląda z trybun mecz Wisły z Zawiszą. Tymczasem, na murawie leży poturbowany Ostoja Stjepanović. Krzątają się wokół niego lekarze "Białej Gwiazdy", Macedończyk za moment zejdzie z boiska.

• Nawotczyński staje na drodze prostopadłego podania Chrapka do Stilicia.

• Piotr Brożek (Wisła) zauważalnie utyka i musi opuścić murawę. Zmienia go Piotr Żemło. Na lewą stronę defensywy kieruje się Łukasz Burliga.

• Długa piłka do Brożka pada łupem Andrzeja Witana. Z większą werwą rozpoczynają wiślacy.

• Przewinienie Czekaja na Kadu w samym środku boiska.

• Synchronizujemy zegarki z centralą i zaczynamy drugą część meczu! Zawisza ma 45 minut, żeby odwrócić losy spotkania przy Reymonta.

• Piłkarze wychodzą z tunelu na murawę, za moment rozpocznie się druga połowa spotkania w Krakowie. Jedynego spośród trwających w ekstraklasie, w którym jak dotąd padły jakiekolwiek bramki.

• Statystyki pierwszej połowy:

• Strzały: 6 — 11
    • Strzały na bramkę: 4 — 5
    • Posiadanie piłki: 50% — 50%
    • Rzuty rożne: 2 — 2
    • Spalone: 2 — 0
  • Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a na Facebooku - na Wisła Kraków Ekstraklasa.net znajdziesz zdjęcia, komentarze, sondy i wszystko to, co nie mieści się w naszej relacji na żywo!

• Koniec pierwszej połowy! Dzisiejszy mecz przy Reymonta przypomina niedawne spotkanie z Górnikiem Zabrze - tak, jak ostatnio, wiślacy schodzą na przerwę z prowadzeniem 2:1.

• Niewiele pomylił się Guerrier przy dośrodkowaniu do Brożka - Witan ubiegł snajpera Wisły o ułamki sekund.

• Rzut rożny dla Zawiszy, trzech piłkarzy gości wyskakuje do piłki zagranej przez Piotra Petasza - żaden jej nie sięga.

• "Biała Gwiazda" próbuje rozgrywać swoje ataki zbyt drobiazgowo, teraz imitacja "tiki-taki" w polu karnym Zawiszy o mały włos nie zakończyła się trzecim golem dla gospodarzy!

• Solowa akcja Wilde-Donalda Guerriera - Haitańczyk łamie do środka i potężnie uderza na bramkę, piłka po plecach... Piotra Brożka wychodzi za linię końcową. Od bramki rozpocznie Andrzej Witan.

• Profesorski wślizg Guerriera powstrzymuje Lewczuka przed wpadnięciem na pełnej szybkości w pole karne wiślaków. Rzut rożny Petasza zakręca nad poprzeczką bramski gospodarzy.

• Stilić czeka do samego końca na Gargułę, zagrywa do niego piłkę w tempo - "Guła" mógł z futbolówką zrobić dosłownie wszystko, ale zdecydował się na coś w rodzaju... loba?! W każdym razie - nici z trzeciej bramki dla gospodarzy, bo piłkę przejął Witan.

• Autopoprawka - asystę drugiego stopnia zalicza nie Stjepanović, a Łukasz Garguła. W kwestii wyniku niczego to jednak nie zmienia - Wisła prowadzi 2:1!

• GOOOOL! 2:1 dla Wisły! Fatalny kiks stoperów Zawiszy wykorzystuje Stjepanović, mądrze rozrzucając piłkę do Brożka. "Brozio" mógł sam kończyć tę akcję, jednak wolał oddać futbolówkę Semirowi Stiliciowi - ten nie miał większych problemów z pokonaniem Witana.

• Znowu rzut wolny i znowu podkręconą, mocną piłkę zagraną przez Petasza musiał odbijać Michał Miśkiewicz.

• Po starciu z Luisem Carlosem lekarze doskoczyli do Piotra Brożka, lecz wiślak o własnych siłach pozbierał się z boiska.

• Po zapaśniczym chwycie Lewczuka Guerrier robi fikołka na murawie, gwizdek sędziego Złotka przywołuje obrońcę gości do porządku.

• Piłka jak po sznurku chodzi od jednego zawodnika Zawiszy do drugiego. Kontra piłkarzy z Bydgoszczy kończy się na niepewnym przyjęciu Drygasa już w polu karnym wiślaków.

• Piotr Petasz jest dzisiaj wielofunkcyjny - właśnie wybił dośrodkowanie Łukasza Garguły zmierzające w pole karne Zawiszy.

• Piotr Brożek trzymał w napięciu do samego końca. Kibice dziwili się, czemu "Pietia" nie przejmuje zagrania od brata - piłka poturlała się na kolejny korner dla wiślaków.

• Ależ ten Piotr Petasz ma siłę w nodze. Piłka posłana z rzutu wolnego zatrzymuje się dopiero na rękach Miśkiewicza, gdzieś w okolicach linii bramkowej.

• Wspaniała klepka Chrapka z Brożkiem pod samą bramką Zawiszy, ten drugi w dobrej sytuacji strzela wprost w Witana! Snajper "Białej Gwiazdy" ma nad czym myśleć, to musiała być bramka!

• Witan piąstkuje dośrodkowanie Garguły, piłka po jakimś czasie wraca do wykonawcy kornera, ten oddaje ją Chrapkowi - bomba pomocnika Wisły sprzed pola karnego szybuje nad bramką Zawiszy.

• Guerrier do końca walczy o przejęcie doskonałego podania po przekątnej, Lewczuk salwuje się wybiciem piłki na rzut rożny dla gospodarzy.

• Chwilowa zamiana ról - to Paweł Brożek dogrywał Stiliciowi, główka Bośniaka ląduje w rękawicach Witana! Wyrównująca bramka rozochociła wiślaków, którzy próbują szybko zdominować gości na ich własnej połowie.

• Żółta kartka dla Piotra Petasza (Zawisza).

• GOOOOL! 1:1! Błyskawiczna kontra Wisły, Paweł Brożek wychodzi sam na sam z Witanem, ogrywa bramkarza Zawiszy i kieruje piłkę do siatki!

• Michał Miśkiewicz musi piąstkować potężny strzał Petasza z rzutu wolnego, niebezpieczeństwo zażegnała obrońca Wisły.

• Luis Carlos zmienił skrzydło na prawe i dobrze złożył się do dośrodkowania z lewej strony boiska. Jego uderzenie z pierwszej piłki mija okienko bramki gospodarzy o kilkadziesiąt centymetrów!

• GOOOL! 1:0 dla Zawiszy! Alvarinho wygrywa pojedynek szybkościowy z Czekajem i lobuje Miśkiewicza. Bramkarz Wisły jeszcze zbija piłkę w locie, lecz ta wpada do siatki.

• Gdyby Andre Micael w porę zorientował się, że górna piłka trafia do niego, pewnie obróciłby się i bez problemów pokonał Miśkiewicza. Nasz ton sugeruje, że tak się nie stało - w rzeczy samej, stoper Zawiszy nie dał rady w tej sytuacji..

• Stilić wdarł się w pole karne Zawiszy i został staranowany przez Drygasa. Pomocnik gości spacyfikował Bośniaka nie naruszając przepisów gry w półkę.

• Guerrier padł jak rażony piorunem po starciu z Lewczukiem, sędzia Złotek rezygnuje z ukarania obrońcy gości kartką za to zagranie.

• Bezapelacyjny spalony Pawła Brożka. "Brozio" już szykował się do pojedynku sam na sam z Witanem.

• Stilić nie dojrzał dobrze ustawionego Brożka i wolał oddać piłkę na drugie skrzydło, do Michała Chrapka. Ten był dobrze pilnowany przez Lewczuka i nie zdołał przechwycić futbolówki.

• Dośrodkowanie Gevorgyana ląduje na głowie Nawotczyńskiego, strzał głową byłego wiślaka tylko w rękach Miśkiewicza.

• Burliga nie odpuścił i wygrał pojedynek z Petaszem w bocznym sektorze boiska. Sędzia odgwizduje faul i Zawisza ma okazję dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego.

• Andre Micael zagrał na dobieg dokładnie w miejsce, które wskazał mu Jorge Kadu. Napastnik Zawiszy nie poradził sobie jednak z podaniem swojego kolegi z zespołu i piłka padła łupem bramkarza Wisły.

• Aplauz trybun dla Guerriera, który w pozornie beznadziejnej sytuacji wyłuskuje piłkę spod nóg Andre Micaela.

• Próba koronkowego rozegrania akcji przed polem karnym Zawiszy kończy się na Semirze Stiliciu - Bośniak gubi piłkę.

• Lewą stroną urwał się Guerrier, dośrodkowanie Haitańczyka przejęte w powietrzu przez Witana.

• Kolejna szarża Kadu, tym razem napastnika gości przypilnował Dariusz Dudka. Piłka dla Michała Miśkiewicza.

• Przerzut na lewe skrzydło do Piotra Petasza, obrońca Zawiszy centruje w pole karne - Jorge Kadu zdołał przejąć piłkę, odwrócić się i oddać strzał - obok bramki.

• Zaczynamy ostatni mecz sezonu przy Reymonta! Od koła środkowego rozpoczęli podopieczni Franciszka Smudy - drużyna Wisły Kraków.

• Hymn Wisły odśpiewany przez ledwie kilka tysięcy widzów i za kilka chwil zaczynamy. Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Mariusz Złotek.

• Lista nieobecnych w zespole Wisły jest dość pokaźna - urazy wykluczyły z występu Marko Jovanovicia, Rafała Boguskiego, Gordana Bunozę i Arkadiusza Głowackiego.

• Gordan Bunoza pożegnany przez kibiców i zarząd klubu pamiątkowym zdjęciem na płycie boiska. Obrońca występował w barwach "Białej Gwiazdy" od czterech lat i z zakończeniem obecnego sezonu opuszcza drużynę Wisły.

• Piłkarze Wisły wybiegli dziś na rozgrzewkę w specjalnych koszulkach z wyrazami wsparcia dla poszkodowanych przez powódź w Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie.

• Z "Białą Gwiazdą" oficjalnie pożegna się dzisiaj Gordan Bunoza - Bośniak nie przedłuży kontraktu z klubem z Krakowa i opuści stadion przy ulicy Reymonta.

• Zawisza przyjechał do Krakowa bez Michała Masłowskiego, Herolda Goulona i Bernardo Vasconcelosa.

• Zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać pod TYM adresem.

• Dzisiejsi rywale Wisły - Zawisza Bydgoszcz - zajmują ostatnie, 8. miejsce w grupie mistrzowskiej. Jeżeli podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonają gospodarzy, mogą wskoczyć na ich pozycję w ligowej stawce.

• Rzut oka na ligową tabelę - "Biała Gwiazda" obecnie plasuje się na 6. pozycji, a w przypadku wygranej może zakończyć sezon miejsce wyżej.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Fabian Burdenski, Adrian Wójcik, Tomasz Zając, Alan Uryga, Piotr Żemło.

• Rezerwowi Zawiszy: Damian Węglarz, Sebastian Dudek, Damian Ciechanowski, Hermes, Łukasz Skrzyński, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka.

• Po raz ostatni w tym sezonie meldujemy się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie i zapraszamy na relację LIVE z meczu Wisły Kraków z Zawiszą Bydgoszcz. Spotkanie "Białej Gwiazdy" z niedawnym zdobywcą Pucharu Polski odbędzie się w ramach ostatniej, 37. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.