Wiślacki raport z wypożyczeń (6). Kolejna asysta Burasa, Nieciecza przegrywa bez Fryca (WIDEO)

Jakub Podsiadło
Świąteczny okres nie oznacza przerwy od meczów piłkarskich, a już na pewno nie dla wypożyczonych wiślaków. W minionym tygodniu kolejną asystę na swoim koncie dopisał Damian Buras z Siarki Tarnobrzeg.

CHINY

Kontuzja Osmana Chaveza odniesiona w poprzednim meczu okazała się niegroźna i były stoper Wisły zaliczył kolejne pełne spotkanie w drugoligowym Qingdao Jonoon. Na nieszczęście dla Honduranina, jego drużyna przegrała drugi ligowy mecz z rzędu. Po wysokiej porażce z liderem tabeli, kolejnym pogromcą Jonoon okazał się stołeczny zespół z czołówki - Beijing Baxy. Chavez i spółka przegrali 0:1 i ich sytuacja w tabeli nie napawa optymizmem - spadkowicz z ekstraklasy zajmuje 12. miejsce. Jeszcze przed kolejką ligową, w drugiej rundzie krajowego pucharu Jonoon bez Chaveza w składzie gładko wygrało z czwartoligowym Sichuan Lidashi.

• 16 kwietnia, Puchar Chin, Sichuan Lidashi 0:3 Qingdao Jonoon. Osman Chavez (nie grał)
  • 19 kwietnia, China League One (II liga chińska), Qingdao Jonoon 0:1 Beijing Baxy. Osman Chavez (90 minut)

POLSKA (I liga)

Niepokojące wieści napłynęły z Niecieczy - Patryk Fryc naciągnął więzadła w kolanie i nie zagrał w przegranym 0:2 meczu ze Stomilem Olsztyn. Uraz wykluczy obrońcę z treningów i kolejnych spotkań "Słoników" co najmniej przez najbliższy tydzień. Warto odnotować, że porażka w Olsztynie była pierwszą wiosenną przegraną piłkarzy z Małopolski. Termalica straciła kontakt z czołówką i zajmuje dziewiątą pozycję w samym środku pierwszoligowej tabeli. Pomimo przetrzebionej defensywy drużyny z Niecieczy, w meczowej kadrze znowu zabrakło miejsca dla Kamila Moskala.

Porażkę odnotowała także Flota Świnoujście Jakuba Pułki - podopieczni Bogusława Baniaka przegrali u siebie z Puszczą Niepołomice 0:1. Gospodarze rozegrali całe spotkanie bez udziału wiślaka, który ponownie przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych i nie znalazł się w gronie trzech zmienników wpuszczonych na boisko po stracie bramki.

• 17 kwietnia, I liga polska, Stomil Olsztyn 2:0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Patryk Fryc (nie grał; kontuzja), Kamil Moskal poza kadrą meczową
  • 19 kwietnia, I liga polska, Flota Świnoujście 0:1 Puszcza Niepołomice. Jakub Pułka (niewykorzystany rezerwowy)

POLSKA (II liga)

Do tej pory żaden z wiślaków na drugoligowych boiskach nie miał tak dobrej passy, jak Damian Buras. Młody pomocnik przed tygodniem popisał się efektowną asystą w podkarpackich derbach ze Stalą Mielec i w sobotę znowu wybiegł w podstawowym składzie Siarki Tarnobrzeg. W meczu z Olimpią Elbląg Buras odwdzięczył się trenerowi Tomaszowi Tułaczowi za zaufanie kolejnym kluczowym podaniem - tym razem wiślak dośrodkował wprost na głowę Marcina Figiela, a jego kolega z zespołu zdobył zwycięską bramkę dla drużyny z Podkarpacia (wideo ponizej). W 56. minucie zmienił go były junior Wisły i jej wychowanek, Maciej Termanowski. Dzięki zwycięstwu 1:0 Siarka utrzymała dystans dwóch punktów do lidera tabeli, Pogoni Siedlce.

W dalekich Suwałkach coraz mniej szans na zadomowienie się w pierwszym składzie ma napastnik Piotr Karłowicz. Wigry bezbramkowo zremisowały ze Zniczem Pruszków, a wiślak wszedł w 86. minucie spotkania. Grający w dziesiątkę gospodarze w końcówce spotkania skupili się na obronie wyniku - sam Karłowicz znalazł się w gronie trzech zawodników ukaranych żółtymi kartkami za faule w obronie. Ekipa z Suwałk traci rywali o awans z pola widzenia i do miejsca premiowanego promocją brakuje jej siedem "oczek".

Jakub Downar-Zapolski nie wziął czynnego udziału w imponującej strzelaninie, jaką w Nowym Dworze Mazowieckim urządzili sobie piłkarze Świtu i Limanovii Limanowa. Wymiana ciosów między byłym ekstraklasowiczem a drużyną wiślaka ostatecznie zakończyła się wynikiem 3:3 - dwie bramki dla gospodarzy zdobył były piłkarz Wisły, Przemyslaw Szabat. Były pomocnik rezerw "Białej Gwiazdy" całą kanonadę obejrzał z ławki rezerwowych.

• 18 kwietnia, II liga polska (wschodnia), Wigry Suwałki 0:0 Znicz Pruszków. Piotr Karłowicz (4 minuty, żółta kartka)
  • 19 kwietnia, II liga polska (wschodnia), Siarka Tarnobrzeg 1:0 Olimpia Elbląg. Damian Buras (56 minut, asysta)
  • 19 kwietnia, II liga polska (wschodnia), Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:3 Limanovia Limanowa. Jakub Downar-Zapolski (niewykorzystany rezerwowy)

Wiślacki "rozkład jazdy" z Ekstraklasa.net (relacje na żywo)