3

MKS Kluczbork

0

• Koniec spotkania w Płocku! Skuteczna dzisiaj Wisła zasłużenie pokonała MKS Kluczbork!

• Zdenerwował się Jakub Bąk i uderzył pięścią w plecy zawodnika MKS-u Kluczbork. Sędzia jednak postanowił nie karać gracza Wisły.

• Tomasz Swędrowski dograł z rzutu wolnego w pole karne. Do futbolówki wyskoczył Rafał Niziołek, ale nie zdołał oddać strzału.

• Faul Bartłomiej Sielewskiego na Macieju Kowalczyka. Będzie okazja na dośrodkowanie z prawego skrzydła.

• Michał Szewczyk ruszył prawym skrzydłem, ale niedobrze rozegrał piłkę z Tomaszem Swędrowskim. Strata gości i akcję konstruują już Nafciarze.

• Spokojnie rozgrywają piłkę gospodarzy. Po chwili przyspieszył Fabian Hiszpański, który chciał prostopadle podać do Jakuba Bąka, ale uczynił to niedokładnie.

• Żółtą kartkę obejrzał kapitan gości Łukasz Ganowicz.

• W ataku pozycyjnym Wisła Płock. Faul Kamila Nitkiewicza, który przed chwilą obejrzał żółtą kartkę, przerwał akcję gospodarzy.

• Bartosz Brodziński próbował uderzać zza pola karnego, ale został zablokowany. Po chwili strzelał także Maciej Kowalczyk i jego próba zupełnie nieudana.

• Faul Kamila Nitkiewiczana Fabianie Hiszpańskim. Pierwsza żółta kartka w spotkaniu.

• Wejściem z drugiej linii swojej okazji szukał Wojciech Łuczak, który z pierwszej piłki uderzał na bramkę, ale znowu wysoko nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana też u gości. Tomasz Swędrowski zmienił Marcina Nowackiego.

• Fabian Hiszpański wchodzi w miejsce Damiana Piotrowskiego.

• Bartosz Brodziński uprzedził Emila Drozdowicza, gdyby nie ta interwencja napastnika Wisły byłby sam na sam z golkiperem MKS-u Kluczbork.

• Jakub Bąk próbował uderzenia z lewego narożnika, ale uderzył niecelnie. Jako ciekawostka Bąk gra dzisiaj w specjalnej masce, którą ostatnio często widać u zawodników z kontuzjami twaryz.

• W miejsce Lebedyńskiego wchodzi Emil Drozdowicz.

• Jeszcze raz w roli głównej Maciej Kowalczyk. Potężne uderzenie napastnika gości. A Seweryn Kiełpin tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Ta poleciała nieznacznie nad poprzeczką.

• Szybka akcja gości zakończona strzałem Macieja Kowalczyka. Doświadczony napastnik MKS-u nie miał dobrej sytuacji, ale u tak zdecydował się na uderzenie. Piłkę zablokował ostatni obrońca.

• Piąstkował Grzegorz Wnuk. Sędzia pokazał, że golkiper gości był w tej sytuacji faulowany.

• Iliev w pojedynku z Michałem Szewczykiem wywalczył rzut rożny. To piąty rzut rożny dla "Nafciarzy".

• Atak pozycyjny MKS- Kluczbork. Piłkarze gości wymieniali podania na małej przestrzeni, ale nie byli w stanie zagrozić bramce Seweryna Kiełpina. Wciąż w drugiej połowie MKS bez celnego uderzenia na bramkę gospodarzy.

• Kontratak Wisły Płock, ale Damian Piotrowski skutecznie zatrzymany przez obrońcę gości.

• Pierwsza zmiana w szeregach Wisły Płock. Arkadiusz Reca opuszcza plac gry żegnany brawami. W jego miejsce na boisku zameldował się Jakub Bąk.

• Wojciech Łuczak uderzył zza pola karnego lewą nogą. Jego próba strzału bardzo nieudana.

• I w miejsce Piotra Giela na murawie zameldował się Maciej Kowalczyk.

• W miejsce Madejskiego na boisko wchodzi Michał Szewczyk.

• Kontratak Wisły Płock zakończony strzałem tuż zza pola karnego w wykonaniu Dimitara Ilieva. Uderzenie niecelne.

• Piotr Madejski chciał dograć prostopadłą piłkę do Piotra Giela w pole karne, ale odrobinę za mocno i futbolówkę złapał Seweryn Kiełpin.

• Rajd środkowego obrońcy Bartłomieja Sielewskiego, który minął trzech zawodników gości. Ostatecznie akcję przerwał faulem Łukasz Ganowicz.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska, a Arkadiusz Reca znakomicie uderzył pod poprzeczkę. Grzegorz Wnuk był bez szans. Po bramce zawodnik Wisły wykonał salto!

• GOOOOOOL! Arkadiusz Reca!

• Adam Orłowicz niedokładnie do Piotra Giela i piłkę przejęli gospodarze. Po chwili oni też nie popisali się precyzją w rozegraniu piłki.

• Starcie bark w bark Piotra Giela i Maksymiliana Rogalskiego. Sędzia uznał, że faulował ten pierwszy.

• Gwizdek Zbigniewa Dobrynina. Początek drugiej połowy!

• Obie jedenastki już na boisku. Trenerzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Goście stworzyli sobie dwie, trzy groźne sytuacje, ale to Wisła Płock jest skuteczniejsza. Po bramkach Damiana Piotrowskiego z rzutu karnego i trafieniu Mikołaja Lebedyńskiego lider 1. ligi jest bardzo bliski zwycięstwa.

• Koniec I połowy! Do przerwy Wisła prowadzi 2:0!

• Uderzenie Dimitara Ilieva zza pola karnego, ale futbolówkę pewnie łapie Grzegorz Wnuk.

• Świetna akcja Wisły na jeden kontakt. W ostateczności Lebedyński na 16. metrze źle przyjął piłkę.

• Ekwilibrystyczna bramka Mikołaja Lebedyńskiego, który uprzedził Grzegorza Wnuka i skierował piłkę do siatki.

• GOOOOOL! Dimitar Iliev

• Damian Piotrowski próbował dograć piłkę Iliewowi na czubek buta, ale zagranie jednak minimalnie niecelne.

• Piłkarze MKS-u spokojnie rozgrywają piłkę. Piotr Kasperkiewicz wycofał futbolówkę do obrońców.

• Dobre dośrodkowanie Kuczaka. Do piłki wystartowali Bartosz Brodziński i Kamil Giel, ale najwyżej wyskoczył Seweryn Kiełpin i złapał futbolówkę.

• Bardzo nieprzyjemne uderzenie Kamila Nitkiewicza. Kiełpin nie odważył się łapać piłki i wypiąstkował ją na rzut rożny.

• Piotr Madejski umiejętnie zastawił piłkę i sfaulował go Arkadiusz Reca.

• Niedokładne zagranie Mikołaja Lebedyńskiego. Płocczanie stracili piłkę. Fragment słabszej gry w wykonaniu obu zespołów.

• Teraz do głosu dochodzą goście, którzy dążą do wyrównania przed końcem połowy.

• Szybka kontra gości. Dwójkową akcję Kamil Kuczak - Marcin Nowacki wykończył ten drugi. Strzał Nowackiego był jednak zbyt słaby i nie mógł sprawić problemów Kiełpinowi.

• Ostre wejście Łukasza Ganowicza w nogi Mikołaja Lebedyńskiego. Arbiter nie pokazał kartki kapitanowi gości.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Cezarego Stefańczyka i dobra interwencja Bartosza Brodzińskiego, który wyjaśnił sytuację.

• Ataki Wisły coraz groźniejsze. MKS Kluczbork zmuszony do głębokiej defensywy.

• Dużo szczęścia MKS-u Kluczbork! Przemysław Szymiński uderzał piłkę po rzucie rożnym, ale ta poszybowała ponad bramką Grzegorza Wnuka.

• Marcin Nowacki podaje w pole karne do Kamila Kuczaka. Zawodnik znalazł się niemal w sytuacji sam na sam, uderzył, ale znakomicie broni Seweryn Kiełpin!

• Indywidualna akcja Mikołaja Lebedyńskiego. Zawodnik Wisły przeliczył się z dryblingiem i stracił piłkę.

• W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Piotr Giel, który dostał znakomite podanie od Kamila Kuczaka. Napastnik Kluczborka w ostatniej chwili został powstrzymany.

• Dobra interwencja w stylu Manuela Neuera w wykonaniu Seweryna Kiełpina. Bramkarz Wisły uprzedził szarżującego na piłkę Giela.

• Akcja szybko przeniosła się pod drugie pole karne. Arkadiusz Reca popędził lewym skrzydłem, ale tylko rzut rożny dla Wisły.

• Piłkarze MKS-u Kluczbork próbowali szybko odpowiedzieć, ale ich akcja przyniosła tylko rzut rożny.

• GOOOOOL! Damian Piotrowski pewnie wykorzystał jedenastkę!

• W tej sytuacji Dimitar Iliev długo kiwał w polu karnym. Wydawało się, że nic z tej akcji już nie będzie, ale Ganowicz zupełnie niepotrzebnie podciął gracza Wisły.

• Rzut karny dla Wisły Płock! Faulował Łukasz Ganowicz.

• Kamil Kuczak mógł wyjść na czystą pozycję, ale Przemysław Szymiński znakomicie przeciął podanie.

• Ostre wejście Przemysława Szymińskiego. Arbiter oszczędził zawodnika i nie ukarał go żółtą kartką.

• Pierwsze minuty spotkania jak na 1-ligowe watrunki rozgrywa się w naprawdę szybkim tempie.

• Przy dośrodkowaniu Niziołka jeden z obrońców gospodarzy zagrał piłkę ręką, ale arbiter słusznie uznał, że była to ręka przy ciele.

• Rafał Niziołek z rzutu rożnego, ale dośrodkowanie nieco zbyt płaskie. Jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem wykonywał go Marcin Nowacki. Obrońcy "Nafciarzy" oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

• Kamil Nitkiewicz chciał podać do Kamila Kuczaka, ale to zagranie zostało zblokowane. Aut dla gości.

• W Płocku dzisiaj naprawdę zimno, ale kibice tłumnie stawili się na stadionie. Pierwsza akcja Piotra Madejskiego, ale zawodnik gości wyjechał z piłką poza boisko.

• Pierwszy gwizdek arbitra! Spotkanie w Płocku właśnie się rozpoczęło!

• Oba zespoły już na placu gry! Za chwilę początek spotkania.

• Zakończyło się pierwsze sobotnie spotkanie tej kolejki 1. ligi. W Olsztynie Stomil zremisował z przedostatnią w tabeli Olimpią Grudziądz 1:1.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi.

• Ławka rezerwowych MKS-u: Oskar Pogorzelec, Łukasz Uszalewski, Adrian Droszczak, Paweł Gierak, Tomasz Swędrowski, Michał Szewczyk, Maciej Kowalczyk

• Ławka rezerwowych Wisły: Kaniecki, Kubus, Byrtek, Mroziński, Bąk, Hiszpański, Drozdowicz

• Wisła Płock kadrowo prezentuje się jeszcze mocniej niż w rundzie jesiennej. Do zespołu doszli Damian Byrtek, Emil Drozdowicz i Fabian Hiszpański. Z takimi wzmocnieniami wiślacy nie powinni stracić animuszu z rundy jesiennej.

• Zdecydowanym faworytem pojedynku jest Wisła Płock, ale należy przypomnieć, że jesienią MKS Kluczbork sprawił kilka niespodzianek. Pokonał na wyjeździe bydgoskiego Zawiszę 3:2, zremisował też w Gdyni z Arką 1:1. Szczególnie udany dla beniaminka był środek rundy, kiedy to w pięciu kolejnych meczach zdobył 11 punktów.

• W piątek piłkarze zaplecza Ekstraklasy wrócili na pierwszoligowe boiska. Dzisiaj w Płocku zobaczymy głównego kandydata do awansu i zarazem lidera tabeli - Wisłę Płock. Jej rywalem będzie MKS Kluczbork. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania!