Wiślacki raport z wypożyczeń (4). Downar-Zapolski nie dał rady hiszpańskiej kolonii

Jakub Podsiadło
Osman Chavez w barwach Wisły
Osman Chavez w barwach Wisły Ryszard Kotowski
W minionym tygodniu konto bramkowe wypożyczonych wiślaków nie powiększyło się o ani jedno trafienie. Do "pewniaków" w pierwszych składach swoich drużyn dołączył za to debiutant Jakub Downar-Zapolski z drugoligowej Limanovii.

CHINY

Do ostatniej kolejki wyniki spotkań drużyny Osmana Chaveza można było typować w ciemno - jego Qingdao Jonoon solidarnie zremisowało wszystkie dotychczasowe mecze na zapleczu chińskiej ekstraklasy. Ubiegłoroczny spadkowicz zdołał jednak odwrócić kartę i wygrał na własnym boisku z czerwoną latarnią drugiej ligi Wuhan Zall 3:0 (1:0). Honduranin rozegrał pełne 90 minut i mógł poczuć się przez chwilę jak w Polsce, bo nie dosyć, że drużynę z Wuhan prowadzi były szkoleniowiec Zagłębia Lubin Drażen Besek, to jeszcze stroje sobotnich rywali byłego stopera Wisły do złudzenia przypominają koszulki "Miedziowych". Zwycięstwo pozwoliło Jonoon awansować na piątą pozycję w tabeli - do niepokonanego jak dotąd lidera tabeli, Hunan Billows, tracą cztery punkty.

• 5 kwietnia, China League One (II liga chińska), Qingdao Jonoon 3:0 Wuhan Zall. Osman Chavez (90 minut)

POLSKA (I liga)

Doniesienia z polskich boisk zaczynamy od Patryka Fryca - prawy obrońca jako jedyny z trzech wiślackich pierwszoligowców na dobre zadomowił się w składzie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. "Słonie" z Frycem w składzie dzięki domowemu zwycięstwu 2:0 nad Olimpią Grudziądz podźwignęły się na szóste miejsce w tabeli I ligi. Sam Fryc oprócz pełnych dziewięćdziesięciu minut zapisał się w protokole meczowym pierwszą żółtą kartką w barwach Niecieczy. Kamil Moskal nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Bliżej ławki niż pierwszego składu jest także wiślacki rodzynek na Pomorzu Zachodnim, Jakub Pułka. Od niesławnego debiutu przeciwko Arce Gdynia filigranowy pomocnik nie dostaje już szans od trenera Bogusława Baniaka. W sobotę spędził cały mecz na ławce rezerwowych Floty Świnoujście, a jego zespół wygrał 2:1 z Dolcanem Ząbki i uczynił ważny krok w walce o utrzymanie.

• 5 kwietnia, I liga polska, Flota Świnoujście 2:1 Dolcan Ząbki. Jakub Pułka (niewykorzystany rezerwowy)
  • 6 kwietnia, I liga polska, Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 Olimpia Grudziądz. Patryk Fryc (90 minut, żółta kartka), Kamil Moskal poza kadrą meczową.

POLSKA (II liga)

Niewiele ciekawiej było poziom niżej, w drugiej lidze wschodniej. Na uwagę zasługuje drugi występ w pierwszym składzie Damiana Burasa. Młody pomocnik spędził na boisku 88 minut i w samej końcówce spotkania z Wisłą Puławy miał niezłą okazję na zdobycie gola. Niecelny strzał wiślaka można obejrzeć TUTAJ. Ostatecznie, jego Siarka Tarnobrzeg wygrała 2:0 i wspólnie z Pogonią Siedlce okupuje pierwsze miejsce w tabeli.

Wydarzeniem kolejki, jeśli tak w ogóle można to nazwać, był debiut Jakuba Downar-Zapolskiego w drugoligowej Limanovii Limanowa. Były pomocnik wiślackich rezerw pierwszy raz w tej rundzie pojawił się w składzie ekipy z Małopolski - i to od razu w wyjściowej jedenastce. Przeciwnikiem Limanovii był najeżony obcokrajowcami zespół Concordii Elbląg. Na Warmii Downar-Zapolski i spółka radzili sobie dobrze tylko do gwizdka na przerwę. Wiślaka zmienił wtedy Arkadiusz Serafin, a w ciągu drugich 45 minut Concordia w osobach trzech Hiszpanów strzeliła Limanovii cztery bramki i mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Dobrej passy nie przedłużył wypożyczony do Wigier Suwałki Piotr Karłowicz. Po bramce i asyście w poprzednich kolejkach znowu wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Tym razem prochu nie wymyślił - Wigry tylko zremisowały ze Stalą Mielec 1:1 i tracą do lidera tabeli pięć "oczek".

Wiślacki "rozkład jazdy" z Ekstraklasa.net (relacje na żywo)