Wiślacki raport z wypożyczeń (8). Chavez wygrywa jak Wisła, Fryc "osierocił" Pułkę

Jakub Podsiadło
Qingdao Jonoon Osmana Chaveza wygrywa w takich samych rozmiarach, co Wisła z Pogonią, po "wiślackim" meczu w I lidze pracę traci jeden z trenerów, Damian Buras coraz bliżej awansu z Siarką Tarnobrzeg - to wszystko w ósmym wydaniu wiślackiego raportu z wypożyczeń.

CHINY

Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy kolejne 90 minut Osmana Chaveza - jego Qingdao Jonoon chyba nawiązało korespondencyjne połączenie z Krakowem, bo w ten sam dzień, w którym "Biała Gwiazda" rozbiła Pogoń Szczecin, drużyna Honduranina w identycznych rozmiarach pokonała Chengdu Tiangcheng. Udziału Chaveza przy którejkolwiek z bramek nie odnotowano, chociaż w 34. minucie meczu stoper był blisko zdobycia gola po rzucie rożnym. Rywale Jonoon na skutek kiepskiej dyspozycji Chaveza i spółki chwilowo stali się ich rywalami o... utrzymanie, jednak dzięki wygranej zespół byłego wiślaka wskoczył na dziewiąte miejsce w tabeli chińskiej drugiej ligi. Warto odnotować, że Chavez został wybrany przez trenera Luisa Fernando Suareza do kadry Hondurasu na nadchodzący mundial. W fazie grupowej brazylijskiego turnieju 29-letni obrońca będzie miał szansę zmierzyć się z Francją, Szwajcarią i Ekwadorem.

• 3 maja, China League One (II liga chińska), Qingdao Jonoon 5:0 Chengdu Tiangcheng. Osman Chavez (90 minut)

POLSKA (I liga)

Może się okazać, że w walkę o awans do Ekstraklasy "rzutem na taśmę" włączy się Patryk Fryc. Termalica Bruk-Bet Nieciecza z wiślakiem w składzie pokonała Flotę Świnoujście 1:0 i awansowała na szóstą pozycję w pierwszoligowej stawce. Młody obrońca był bliski zaliczenia asysty w 61. minucie - po jego podaniu Kujawa spudłował zza pola karnego. Wcześniej zaliczył również swoją trzecią kartkę w obecnej rundzie, co oznacza, że jeżeli w niedzielnym spotkaniu przeciwko Sandecji obejrzy kolejne "żółtko", czeka go pauza.

W spotkaniu Niecieczy z Flotą mieli okazję zagrać dwaj inni wypożyczeni wiślacy - Jakub Pułka oglądał cały mecz z ławki rezerwowych, z kolei Kamil Moskal wciąż znajduje się poza kadrą "Słoników". Mecz w Małopolsce "osierocił" tego pierwszego, bowiem po porażce z funkcji trenera Floty zrezygnował Bogusław Baniak.

• 3 maja, I liga polska, Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 Flota Świnoujście. Patryk Fryc (90 minut, żółta kartka), Kamil Moskal (poza kadrą meczową). Jakub Pułka (niewykorzystany rezerwowy)

POLSKA (II liga)

Walka o awans we wschodniej grupie II ligi wkracza w decydującą fazę. Póki co, najbliżej promocji do pierwszej ligi jest Damian Buras z Siarki Tarnobrzeg. Wypożyczony z Wisły skrzydłowy wszedł na boisko w 62. minucie wygranego 3:0 meczu z Olimpią Zambrów. Buras nie miał udziału w żadnej z dwóch bramek, które drużyna z Podkarpacia strzeliła podczas gdy przebywał na murawie. Ważne zwycięstwo pozwoliło Siarce ponownie zrównać się punktami z Pogonią Siedlce, a dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań podopieczni trenera Tomasza Tułacza objęli fotel lidera i pewnie zmierzają po awans.

Nowy trener Wigier Suwałki w sobotnim meczu ze Stalą Stalowa Wola nie mógł skorzystać z Piotra Karłowicza - napastnik pauzował za żółtą kartkę z poprzedniego spotkania z Olimpią Zambrów. Karłowicz wróci do składu najwcześniej 10 maja, gdy drugi raz pod wodzą Zbigniewa Kaczmarka Wigry zmierzą się z Garbarnią Kraków.

Limanovia Limanowa przegrała z Motorem Lublin 1:4 i chwilowo straciła szansę na nawiązanie kontaktu z czołówką. Jakub Downar-Zapolski nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

• 3 maja, II liga polska (wschodnia), Olimpia Zambrów 0:3 Siarka Tarnobrzeg. Damian Buras (28 minut)
  • 3 maja, II liga polska (wschodnia), Stal Stalowa Wola 0:2 Wigry Suwałki. Piotr Karłowicz (poza kadrą, pauzował za kartki)
  • 3 maja, II liga polska (wschodnia), Motor Lublin 4:1 Limanovia Limanowa. Jakub Downar-Zapolski (poza kadrą meczową)

Wiślacki "rozkład jazdy" z Ekstraklasa.net (relacje na żywo)