Wiślacy w kadrze: Stępiński w pojedynkę pognębił Szwajcarów (WIDEO)

Jakub Podsiadło
Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński x-news
Trwa znakomita passa Mariusza Stępińskiego w barwach reprezentacji Polski do lat 20 - w poniedziałkowym spotkaniu ze Szwajcarią napastnik Wisły zdobył gola i i razem z innym wiślakiem Alanem Urygą odnotował zwycięstwo 2:1 (1:1). Kadra Haiti z Wilde-Donaldem Guerrierem w składzie awansowała do finałów Pucharu Karaibów.

Paweł Brożek już wkrótce może mieć poważnego konkurenta o miejsce w składzie Wisły w osobie Mariusza Stępińskiego - młody napastnik "Białej Gwiazdy" póki co imponuje skutecznością w meczach reprezentacji do lat 20. Do trafienia w czwartkowym meczu z Włochami były widzewiak dołożył bramkę w meczu Turnieju Czterech Narodów ze Szwajcarią. W pierwszej połowie Stępiński pewnie wykorzystał jedenastkę po przewinieniu rywala na samym sobie, zaś na mniej niż kwadrans przed końcowym gwizdkiem brał udział w zdobyciu drugiej bramki przez Polaków, odwracając uwagę obrońców przy płaskim strzale Dariusza Formelli (wideo pod artykułem). Duet wiślaków uzupełnił Alan Uryga, który zaliczył kolejne pełne 90 minut w barwach kadry prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego.

W dobrym humorze do Krakowa wróci również Wilde-Donald Guerrier - dwa dni po bramce i asyście wiślaka w spotkaniu z Barbadosem (więcej TUTAJ) jego Haiti bezbramkowo zremisowało z Saint Kitts i Nevis i z pierwszego miejsca w grupie zakwalifikowało się do listopadowego Pucharu Karaibów. Grupowymi rywalami skrzydłowego "Białej Gwiazdy" i jego rodaków będą Martynika, Antigua i Barbuda oraz gospodarz turnieju - reprezentacja Jamajki.