Artur Bżdżoła
Chełmianka pokonała na wyjeździe Wólczankę
Chełmianka pokonała na wyjeździe Wólczankę A. Bżdżoła
Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała u siebie 0:2 z Chełmianką Chełm na inaugurację rundy wiosennej piłkarskiej 3 ligi. Był to pierwszy mecz Ryszarda Kuźmy w roli trenera Wólczanki.

W przerwie zimowej w drużynie Wólczanki doszło do kilku ciekawych zmian kadrowych. Jedną z najważniejszych jest objęcie funkcji trenera przez Ryszarda Kuźmę. Ten doświadczony coach sprowadził kilku ciekawie rokujących zawodników, szczególnie jeśli chodzi o formację ataku.

W pierwszym starciu w obecnym roku miejscowi mierzyli się z drużyną ze ścisłej czołówki. Początek był niezły w wykonaniu gospodarzy. Z przodu pokazywali się Twardowski, Pietluch i Durda. Ten ostatni w 6. minucie przejął piłkę po błędzie obrony, nie zastanawiał się zbyt długo, lecz uderzył obok słupka. W odpowiedzi strzelał Myśliwiecki, jednak jego próba nie znalazła drogi do siatki.

W 12. minucie szybką akcję przeprowadzili miejscowi. Pietluch zagrał do boku do Twardowskiego, który uruchomił w polu karnym Sobonia. Strzał pomocnika Wólczanki został zablokowany przez defensorów gości. Następnie z dystansu przymierzył Twardowski i golkiper z trudem sparował strzał na rzut rożny. W 30. minucie błąd popełnił Pawłowski, któremu futbolówkę zabrał Kashay. Napastnik gości wpadł w pole karne, wyłożył piłkę pozostawionemu bez opieki Myśliwieckiemu i przyjezdni cieszyli się z prowadzenia. Bramka uspokoiła chełmian, którzy kontrolowali losy pojedynku.

Kibice "Stalówki" na meczu Stal Stalowa Wola - Wisłoka Dębic...

Miejscowi, w dalszej części gry, próbowali się odgryzać, lecz nie stworzyli sobie poważnej okazji, by zagrozić bramce Ciołka. Wynik meczu ustalił Kashay, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Wójcika. W samej końcówce Kashay mógł zdobyć trzeciego gola, jednak w sytuacji sam na sam z Dutką uderzył obok słupka.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Chełmianka Chełm 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Myśliwiecki 30, 0:2 Kashay 71.

Nie było zwycięzcy w meczu Korony z Podbeskidziem - pojedynek zakończył się remisem 2:2

3 liga grupa IV. Watkem Korona Bendiks Rzeszów zremisowała z...

Wólczanka: Dutka – Baran (46 Harapko), Korzeniewski, Pawłowski, Wach – Kędzior (72 Przybycień), Podstolak, Twardowski, Soboń (76 Kyciński) – Pietluch (71 Kalemba), Durda ż. Trener Ryszard Kuźma.

Chełmianka: Ciołek – Brzozowski (84 Giletycz), Mazurek, Kanarek, Duda – Skoczylas, Piekarski (42 Wójcik), Bonin (86 Bednara), Czułowski ż – Myśliwiecki (46 Dziubiński), Kashay. Trener Tomasz Złomańczuk.