Górnik Zabrze

0

Korona Kielce

1

• Koniec! Górnik grał dzisiaj niezłe spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie, ale nie zdobył choćby punkty. Korona z kolei wygrała już piąty (!) wyjazdowy mecz w tym sezonie i nadal jest niepokonana na obcym terenie. Dziękujemy za uwagę!

• Madej zagrał idealnie do Korzyma w pole karne, a ten główkował milimetry obok słupka!

• Trzy minuty dołożył arbiter.

• Włożył gdzieś nogę Cabrera i oddał strzał z dość ostrego kąta, ale obok słupka.

• Strzał Skrzypczaka, mocny, ale wyraźnie obok bramki.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Krzysztof Kiercz melduje się na murawie. Zmienia Pawłowskiego.

• Żółta kartka dla Cebuli. Ostry faul w środku pola rezerwowego Korony.

• Długo stał i zastanawiał się Janota, aż wreszcie ruszył do przodu i sprzed pola karnego pięknie uderzył po długim słupku! Małkowski ratuje Koronę!

• No i proszę! Piłka w zamieszaniu spadła pod nogi Cebuli, ten uderzył bez zastanowienia i z najwyższym trudem Janukiewicz wybija to na róg!

• Ostatni kwadrans przed nami. Szczerze mówiąc nic nie zapowiada na zmianę rezultatu.

• Armin Cerimagić za Słodowego. Może on odmieni coś w grze Górnika?

• Huknął z ostrego kąta Skrzypczak, ale tylko jęk zawodu na trybunach. Bardzo niedokładnie przymierzył.

• Niestety druga połowa jest diametralnie różna od pierwszej. Nie widzieliśmy nawet celnego strzału...

• Bardzo zły strzał Jovanovicia z 20 metrów z rzutu wolnego. To była dobra sytuacja do podwyższenia rezultatu.

• Górnik rusza do zdecydowanego ataku. Szymon Skrzypczak za Kurzawę.

• Ależ błąd Małkowskiego! Przy wykopie z ziemi nastrzelił stojącego przed nim Korzyma, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę.

• Koniec meczu dla Markovicia. W jego miejsce wbiega Marcin Cebula.

• Znowu Madej wywalił się w polu karnym. Grzelak ostro potraktował go ciałem, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Skrzydłowy gospodarzy jeszcze za protesty zarobił kartkę.

• Kompletnie pomysłu na rozegranie akcji w ataku nie mają górnicy. Z kolei piłkarze Korony przyczajeni na własnej połowie, tylko wypatrują okazji do kontrataku.

• Ofiarna interwencja Małkowskiego po niezbyt dokładnym zgraniu głową Wilusza, ale futbolówki nie udało się uratować. Rzut rożny dla Górnika.

• Paweł Sobolewski wchodzi za Sierpinę. Marcin Brosz stawia teraz na doświadczenie i rozsądne trzymanie wyniku.

• Vanja Marković równo z trawą wykosił Kwieka w środku pola i obejrzał żółty kartonik.

• Michał Janota wchodzi za Roberta Jeża.

• Madej wpadł w pole karne, po tym jak dostał dobrą piłkę z autu, odbił się od Gabovsa, jednak sędzia niewzruszony. I słusznie.

• Słabiutkie 10 minut po przerwie za nami. Oba zespoły nie stworzyły dosłownie ani jednej ciekawej akcji. Dominują chaos i wybicia.

• Faulowany Madej przez Gabovsa przy bocznej linii i mocno zapachniało drugą żółtą kartką dla obrońcy Korony. To chyba ostatnie ostrzeżenie od sędziego Przybyła.

• Dwie wrzutki w pole karne kielczan, ale nie było ofensywnych graczy Górnika, by sięgnąć te nie najgorsze zagrania.

• Danch zdecydowanym, siłowym wyblokiem zatrzymał Jovanovicia. Od bramki rozpocznie Janukiewicz.

• Z ponad 25 metrów na odważny strzał zdecydował się Kurzawa, ale wykonanie beznadziejne.

• Dużo autów z obu stron po wznowieniu gry.

• Drugą część spotkania rozpoczęli goście z Kielc.

• Koniec pierwszej połowy! Będą jeszcze emocje przy Roosevelta!

• Dwustuprocentowa szansa Górnika! Dobrze z lewego skrzydła wbiegł w pole karne Korzym i wyłożył piłkę Jeżowi. Zdążył zareagować jednak bramkarz Korony, wybił piłkę jednak wprost pod nogi Madeja. Ten przełożył obrońcę i z pięciu metrów trafił... wprost w Małkowskiego! To musiała być bramka!

• Chwilę później dobry rajd przeprowadził Gergel, lecz za późno zdecydował się na strzał i został powstrzymany.

• Po dobrym podaniu Jeża miał swoją szansę Madej z trzynastu metrów, lecz uderzył wprost w Małkowskiego.

• Upomnienie dla Gabovsa za nieprzepisowe powstrzymywanie Gergela.

• Nie radzi sobie na prawym skrzydle Madej z Grzelakiem, kolejna przerwana akcja przez lewego obrońcę Korony.

• Rozkręciło nam się spotkanie w Zabrzu, wydaje się że kolejna bramka jest kwestią czasu.

• Teraz swoją szansę miał Pawłowski! Dośrodkowanie Sierpiny wybił wprost pod jego nogi Janukiewicz, ale zaraz później golkiper zabrzan obronił uderzenie Pawłowskiego z najbliższej odległości!

• Co się teraz wydarzyło przy Roosevelta! Korzym doszedł do prostopadłej piłki, ominął Małkowskiego i uderzył z ostrego kąta! Piłka odbiła się od słupka i zaczęła toczyć się po linii bramkowej, aż obrońca Korony nie wyekspediował jej poza boisko.

• Tak jak teraz! Po dobrej wrzutce Pawłowskiego strzelał głową Fertovs, ale Janukiewicz z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• "Trójkolorowi" biją głową w mur od trzydziestu minut, a Korona skrupulatnie broni i stara się odgryzać.

• Groźnie pod bramką Małkowskiego! Dobrze w polu karnym zachował się Jeż i wystawił piłkę do strzału Korzymowi, lecz jego uderzenie zostało zablokowany. Będzie korner.

• Pierwsze gwizdy przy Roosevelta, po tym jak Kosznik nie wiedział co zrobić z piłką i wycofał ją do obrońców.

• Czujnie przed własną szesnastką zachował się Janukiewicz, przecinając dobrą prostopadłą piłkę od Pawłowskiego do Cabrery.

• Dobrze zapowiadała się kolejna akcja Górnika, lecz Jeż został złapany na spalonym.

• Kurzawa zaliczył niebezpieczną stratę, a Sierpina oddał natychmiastowy strzał, jednak bardzo niecelny.

• "Górnicy" ciągle przy piłce na połowie Korony, ale w bezpiecznej dla Małkowskiego odległości od bramki.

• Próba ataku Korony - Sierpina nie doszedł do prostopadłej piłki od obrońców.

• Kolejna dobra sytuacja Górnika! Cudowne prostopadłe podanie Kwieka pozwoliło Korzymowi znaleźć się sam na sam z Małkowskim, ale napastnik gospodarzy trafia prosto w bramkarza.

• Próba rajdu po skrzydle Madeja została zatrzymana przez Grzelaka. Od bramki rozpocznie Małkowski.

• Obrońcy Górnika po bramce utracili pewność siebie - widać nerwowość w ich poczynaniach.

• Ależ było groźnie pod drugą bramką! Swoją szansę miał Korzym po kapitalnym dośrodkowaniu Jeża z rzutu wolnego, ale głową trafił wprost w Małkowskiego!

• Niesamowita sytuacja w polu karnym Górnika - Dośrodkowywał z niemal środka boiska Sierpina, któryś z jego kolegów zgrał piłkę głową, a akcję zamykał niepilnowany Cabrera. Napastnik Korony bez problemu trafił do siatki obok bezradnego Janukiewicza.

• GOOOOOOL DLA KORONY! ZŁOCISTO-KRWIŚCI PROWADZĄ JUŻ W DRUGIEJ MINUCIE!

• Z animuszem ruszyli zabrzanie, ale goście w zarodku przerwali ich akcję.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Rozpoczynają zabrzanie!

• Oba zespoły wychodzą na boisko!

• W zespole gości miejsce w składzie na rzecz Cabrery stracił za to Trytko.

• Mamy zaskoczenia w składach obu zespołów: bramki Górnika będzie dziś po raz pierwszy strzegł Janukiewicz, który zmienił bardzo solidnego Kasprzika. W jedenastce pojawił się także Słodowy - prawy obrońca zagra dziś zamiast Widanowa.

• Rezerwowi Korona: Trela, Cebula, Trytko, Kiercz, Aankour, Sobolewski, Przybyła.

• Rezerwowi Górnik: Kasprzik, Ćerimagić, Janota, Przybylski, Skrzypczak, Dźwigała, Widanow.

• Górnik nie ma szans na to, aby po tej kolejce uciec ze strefy spadkowej, ale jeśli po jego myśli ułoży się mecz Lecha Poznań, to zdoła wskoczyć na miejsce piętnaste. Korona z kolei może dzięki ewentualnej wygranej może zbliżyć się do drugiego miejsca na odległość jednego punktu, choć do tego oczywiście również potrzebne są odpowiednie rezultaty w innych meczach.

• Bilans bezpośrednich starć między tymi dwiema ekipami jest korzystny dla zespołu ze Świętokrzyskiego. Korona wygrała jak dotąd dziewięć meczów, przegrała pięć, a zremisowała cztery. bilans bramkowy, 31:19, również jest na korzyść żółto-czerwonych.

• Kontynuujemy 15. kolejkę Ekstraklasy. Dziś w Zabrzu Górnik zagra z Koroną Kielce i będzie chciał wygrać swój pierwszy mecz od 18 września. Zapraszamy na relację na żywo ze stadionu!

• Górnik Zabrze - Korona Kielce LIVE!

Zapowiedź: Górnik – Korona LIVE! Zabrzanie po drugie zwycięstwo w sezonie, kielczanie po trzecie z rzędu wyjazdowe

Kontynuujemy 15. kolejkę Ekstraklasy. Dziś w Zabrzu Górnik zagra z Koroną Kielce i będzie chciał wygrać swój pierwszy mecz od 18 września. Wtedy podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mierzyli się przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław i zdołali go pokonać 2:0. Od tamtej pory o jakimkolwiek zwycięstwie nie było już mowy.

Korona jest dużo wyżej w tabeli, z 20 punktami zajmuje ósmą lokatę, ale również ma swoje problemy. Podopieczni Marcina Brosza przegrali w poprzedniej kolejce następny mecz przed własną publicznością, tym razem z beniaminkiem z Niecieczy. Zła wiadomość dla zabrzan jest jednak taka, że żółto-czerwoni zdecydowanie lepiej radzą sobie w meczach wyjazdowych.