4

Celtic Glasgow

1

• Dzisiejsze 'Dziękujemy' i owacja na stojąco kibiców Legii smakują dosłownie niezwykle! Tymczasem z naszej strony to już wszystko! Za uwagę dziękują Kuba Seweryn i cała redakcja Ekstraklasa.net!

• Drobne przepychanki na koniec, ale to już nie jest istotne! Co za mecz Legii! Czy to mogło się potoczyć lepiej? Ano mogło, bo te dwa niewykorzystane karne jeszcze niedosyt pozostawiają... Ale i tak jest pięknie przed rewanżem, bo Szkoci potrzebują w rewanżu przynajmniej trzech goli! IV runda blisko!

• KONIEC MECZU!!!! LEGIA GROMI CELTIC W WARSZAWIE!!! CO ZA NOOOOOC SIĘ SZYKUJE!

• Co za kontra!!! Vrdoljak jednym genialnym długim podaniem uruchomił Brozia, ten jeszcze lepszym długim podaniem znalazł w polu karnym rozpędzonego Koseckiego, a ten z pierwszej piłki pokonał Forstera! 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! JAKUUUUUUUUUUB KOSECKI!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu!

• Znowu szansa na 4:1! Saganowski przegrywa jednak pojedynek z Forsterem!

• ... oraz Koseckiego.

• Kartki za przepychanki. Dla Griffithsa...

• Brutalny faul Kayala na Brzyskim i żółta kartka dla gracza gości.

• To jest NIEMOŻLIWE! TO SIĘ NIE DZIEJE! Kosecki genialną indywidualną akcją wywalczył drugą jedenastkę, ale Vrdoljak znowu nie pokonał Forstera!

• Radović zakręcił w narożniku boiska rywalem, dośrodkował idealnie na głowę Żyry, a ten wreszcie strzela golaaaaa!!! 3:1!!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! ALEŻ TAAAAAAK!!! MICHAŁ ŻYRO PO PODANIU RADOVICIA!

• ŻYRO! Radović znowu genialnym podaniem znalazł w polu karnym Żyrę, ale ten w dobrej sytuacji znowu został zablokowany!

• Coraz mniej do końca. 2:1 to dobry wynik, ale przecież przebieg spotkania pozwala mieć na razie niedosyt.

• Teraz próba Jakuba Rzeźniczaka z daleka poszybowała nad poprzeczką.

• Broź z dystansu uderza wyraźnie obok bramki rywala.

• Duda otrzymał świetnie podanie w pole karne, opanował piłkę, ale i jego zdołał zablokować Van Dijk!

• Po dośrodkowaniu Vrdoljaka Radović sugerował zagranie ręką jednego z obrońców The Bhoys, ale sędzia był innego zdania.

• KOSECKI! Skrzydłowy Legii świetnie wszedł między dwóch rywali w pole karne, ale jego uderzenie zdołał zablokować Van Dijk! Rzut rożny.

• Wśród gości na ostatni kwadrans pojawia się na murawie Griffiths, który zmienia Commonsa.

• Commons złapany ponownie na spalonym. Tymczasem mamy zmiany. W Legii Kosecki za Kucharczyka.

• Brzyski zagrał teraz płasko z lewego skrzydła na skraj szesnastki, gdzie dobrze interweniował Kayal.

• Żyro świetnym przyjęciem piłki zgubił w polu karnym Mulgrew, ale jednak Szkot zdążył jeszcze zablokować piłkarza Legii!

• Commons trafia do siatki, ale zdaniem sędziego w momencie podania Izaguirre Szkot był na spalonym! Można odetchnąć z ulgą...

• Rzut rożny dla Celtiku.

• Wysokie dośrodkowanie Brzyskiego w pole karne Celtiku, gdzie Izaguirre spokojnie odegrał piłkę do Forstera.

• Urwał się Broziowi Commons, zacentrował w pole karne, gdzie jednak Astiz swojego rywala spokojnie uprzedził.

• Radović chciał rozegrać akcję dwójkową z Dudą, ale zagrał do Słowaka w pole karne niedokładnie.

• Trochę przygasło to widowisko po zmarnowanym karnym Vrdoljaka. Oby Legia wróciła za chwilę do swojej bardzo dobrej gry sprzed tego momentu.

• Tymczasem kibice na Żylecie wyciągnęli ogromną sektorówkę! Oby tylko obyło się bez rac.

• Zmiana w Celtiku. Schodzi Berget, wchodzi Izaguirre. Trener Deila broni jednobramkowej porażki przed rewanżem.

• Oby ten karny nie kosztował Legii awansu do kolejnej rundy w końcowym rozrachunku... Tymczasem po drugiej stronie boiska Kuciak spokojnie broni mizerny strzał z dystansu Bergeta.

• NIEPRAWDOPODOBNE!!! VRDOLJAK UDERZA OBOK BRAMKI!!! Wciąż 2:1...

• KARNY DLA LEGII!!!! Spóźniony Mulgrew fauluje w polu karnym Dudę!

• ŻYRO! JAK ON TO ZMARNOWAŁ?! Radović doskonale odebrał piłkę przeciwnikowi pod jego polem karnym, wpadł w pole karne i cudownie piętką obsłużył Żyrę, ale ten w pojedynku z Forsterem uderzył w bramkarza Celtiku!

• Broź wygrał pojedynek biegowy z Matthewsem pod własnym polem karnym, a po chwili Lustig musiał wybijać na korner podanie prostopadłe Vrdoljaka do Radovicia.

• Radović próbował uruchomić na prawym skrzydle Żyrę, ale przecięta piłka trafiła jednak do Forstera.

• Długa piłka do Radovicia, Kayal zgrywa głową do Forstera

• Zamieszanie w polu karnym Legii, masa kiksów. Astiz wyjaśnia, wybijają piłkę

• Strzał Commonsa z dystansu zablokowany. Rożny dla Celtiku

• Rozpoczynamy drugą połowę

• Piłkarze wracają na murawę. W Celtiku zmiana, wchodzi Kayal, schodzi Pukki

• Zaczęło się źle, wydawało się, że po bramce McGregora to Celtic zyska całkowitą kontrolę nad tym meczem, ale Legia wspaniale wróciła do gry! Dwa gole Radovicia, czerwona kartka dla Ambrose'a i świetna sytuacja przed drugą połową.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! LEGIA PROWADZI Z CELTIKIEM 2:1!

• Brzyski nie odkupił win z bramki na 0:1 i z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył tylko w mur!

• CZERWONA KARTKA DLA AMBROSE'A! Nigeryjczyk spóźnił się z wślizgiem i ewidentnie sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kucharczyka!!! Nie było wątpliwości, Celtic w dziesiątkę!

• Kucharczyk! W kontrataku skrzydłowy Legii dostał dobre podanie w tempo od Radovicia, ale potem nie zrozumiał się z Żyrą i ten nie doszedł do piłki!

• Kuciak w stylu Neuera wybiegł daleko poza pole karne i uprzedził szarżującego Pukkiego. Dobra interwencja Słowaka.

• KUCIAK! McGregor niespodziewanie z prawego skrzydła zszedł do środka i dostał podanie z lewej strony od Matthewsa, ale jego płaski strzał z 16 metrów świetnie obronił Kuciak!

• Ponownie on! Ponownie RADOVIĆ!!! Długie dośrodkowanie w pole karne z prawego skrzydła, zamknął akcję Kucharczyk, ale tym razem nie strzelał, tylko zgrał głową przed pole karne, gdzie Duda ściągnął obrońcę na siebie, a Radović po jego błędzie wpakował piłkę do siatki! Legia prowadzi z Celtikiem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! GOOOOOOOOOLLL RADOVICIAAAAAA!!!

• Pukki!!! Doskonale poradzili sobie teraz Szkoci z obroną Legii, Pukki wbiegł z piłką w pole karne, ale zewnętrzną częścią stopy posłał piłkę wyraźnie obok bramki!

• A Forster chyba właśnie rozpoczął grę na czas. W 33. minucie...

• Ambrose z łatwością poradził sobie z Radoviciem we własnym polu karnym.

• Ależ podpalił się Kucharczyk! Po genialnym przechwycie w idealnej sytuacji nie podał do niepilnowanego Radovicia, tylko sam uderzał na bramkę i został zablokowany!

• Liga Mistrzów: Legia Warszawa - Celtic Glasgow

• Duda zgrabnym zwodem założył siatkę Matthewsowi, ale nie zdołał dośrodkować w pole karne Celtiku.

• Dobra gra w defensywie gospodarzy nie pozwoliła Szkotom na stworzenie sytuacji po kornerze wykonywanym przez Commonsa.

• Lustig wywalczył korner dla Celtiku.

• Ondrej Duda uderza zza szesnastki płasko, ale i wyraźnie niecelnie.

• Commons! Superstrzelec Celtiku znalazł się w okazji do pojedynku z Rzeźniczakiem, łatwo minął go, ale uderzył z kilkunastu metrów nad bramką Kuciaka!

• Żółta kartka dla Inakiego Astiza za faul od tyłu na Pukkim. Kontrowersyjna decyzja.

• Legioniści poradzili sobie w defensywie z dośrodkowaniem z rzutu wolnego Krisa Commonsa.

• W międzyczasie kibice Legii znaleźli europejski odpowiednik do znanej i lubianej piosenki o PZPN, śpiewając 'F.ck UEFA'

• Ależ zaprzepaścił szansę Radović! Serb po dobrym przechwycie nie potrafił dograć do wychodzącego na czystą pozycję Żyry, choć okazja do tego była wspaniała!

• Na spalonym zdaniem arbitra znalazł się Jodłowiec.

• Vrdoljak chciał zagrać za linię obrony do Kucharczyka, ale temu dotrzymał towarzystwa Lustig i dobrze przerwał akcję.

• Żyro upomniany ustnie przez holenderskiego arbitra, za sfaulowanie uciekającego rywala.

• Ładna kombinacyjna akcja Legii! Po wymianie piłki z Żyrą Broź wbiegł w pole karne, ale jego zagranie w pole bramkowe nie przeszło przez Van Dijka!

• Miała Legia teraz dużo szczęścia, że Commons nie potrafił prostopadle wypuścić wychodzącego sam na sam z Kuciakiem Bergeta. Szkot zagrał niedokładnie.

• Kolejny błąd Brzyskiego, próbował kontrować Celtic, ale jeden z wracających gospodarzy zdołał zabrać piłkę przed polem karnym Pukkiemu.

• Fantastycznie odpowiadają mistrzowie Polski, którzy zdołali odebrać piłkę rywalom i zrobić przewagę na ich połowie! Żyro prostopadle w pole karne do Radovicia, ten uderza mocno, łapie na wykroku Forstera i piłka wpada do siatki! Mamy remis na Ł3!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! MIROOOOOOO RADOVIĆ!!!

• W odpowiedzi akcja Legii. Radović jednak powstrzymany 20 metrów od bramki Forstera.

• Ten niedoświadczony na tym poziomie McGregor wspaniale w akcji indywidualnej zszedł z prawego skrzydła do środka i technicznym strzałem zaskoczył Kuciaka! Celtic na prowadzeniu w Warszawie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Callum McGregor!

• Nieporozumienie wśród gości na ich prawym skrzydle wywołało owację na trybunach.

• Na spalonym złapany Miroslav Radović. Piłka dla Celtiku. Wspaniały ogłuszający doping z Żylety dla gospodarzy!

• Za głęboka wrzutka Lustiga i od bramki rozpocznie Kuciak.

• Z ostrym animuszem ruszyła Legia. Pierwsza wrzutka w pole karne, ale Żyro nieczysto trafił w piłkę.

• Początek meczu. Od środka Legia.

• Na trybunach głośne 'Legia Warszawa!'.

• Piłkarze wychodzą już na główną płytę boiska.

• Zaskoczeniem w składzie Celtiku jest przede wszystkim obecność Jo-Inge Bergeta, pozyskanego dopiero co przez Szkotów z Cardiff City.

• Zestawienie Legii dzisiaj nie zaskoczyło. Henning Berg postawił na sprawdzoną przed tygodniem jedenastkę.

• Mistrzowie Szkocji, Celtic, choć swojego rywala z Islandii, KR Reykjavik pokonali w podobnych rozmiarach, co Legia, (1:0 i 4:0), to jednak to zwycięstwo piłkarzom Ronny'ego Deili przyszło zdecydowanie łatwiej, bowiem wygrali oni skromnie w pierwszym meczu na wyjeździe, a następnie już w pierwszej połowie rewanżu strzelili trzy gole.

• Trzecia runda jest drugim etapem walki mistrza Polski o Champions League. W pierwszym dwumeczu podopieczni Henninga Berga pokonali irlandzki półamatorski St Patricks Athletic 1:1 i 5:0. Wyeliminowanie rywali ze Szkocji nie da im jednak jeszcze awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a co najwyżej Ligi Europy. Trzeba będzie bowiem pokonać jeszcze jednego wyżej rozstawionego rywala w IV rundzie. Przed legionistami bardzo ciężkie zadanie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Celtikiem Glasgow!