3

3 1 połowa

Getafe CF

0

• Malaga bez problemu pokonuje Getafe 3-0 po trafieniach Juanpiego, Atsu i Charlesa. Wyrachowany futbol grali gospodarze. Atakowali w odpowiedni sposób i w odpowiednich momentach, lecz kiedy trzeba było cofnąć się do defensywy, robili to, a co najważniejsze, robili to bardzo dobrze. To tyle na dziś, zapraszamy na kolejne relacje z ligi hiszpańskiej na naszej stronie. Dobranoc!

• Vergini sfaulował rywala, za co otrzymał żółtą kartkę 3-3 w kartonikach.

• Malaga teraz całą drużyną na połowie rywala, bawią się z graczami Getafe, grając praktycznie w tzw. "dziadka". Gromkie "ole!" na trybunach przy okazji każdego podania gospodarzy.

• Ricardo Horta podcina Alvaro Vazqueza, za co otrzymał kartkę.

• Wychodził na znakomitą pozycję Ricardo Horta, odgwizdano mu pozycję spaloną, której tak naprawdę nie było. Wściekły jest Portugalczyk.

• Przy oklaskach schodzi również Charles. Na boisku jest już Roque Santa Cruz.

• Juan Rodriguez przy oklaskach trybun schodzi z murawy, a w jego miejsce wchodzi Alvaro Medran. Rodriguez przez 3 lata grał dla Malagi, stąd ten aplauz.

• Uderzenie Pedro Leona niecelne, piłka musnęła boczną siatkę.

• Ignacio Camacho sfaulował Scepovicia blisko pola karnego. Będzie rzut rożny, dobra pozycja do strzału dla Pedro Leona. 21 metrów do bramki Kameniego.

• Malaga ruszyła do ataku i jak na dłoni widać różnicę między nimi, a Getafe. Zupełnie inna intensywność kreowanych sytuacji ofensywnych, inny poziom. Ricardo Horta dośrodkowywał z lewej flanki, dobra interwencja stoperów zespołu Javiego Gracii.

• Karim Yoda, piłkarz ofensywny, zmienia Damiana Suareza.

• Na murawie nie dzieje się absolutnie nic. Niezwykle żałośnie to wygląda, kiedy Getafe próbuje grać jak Barcelona z czasów Guardioli. Nie ma się co oszukiwać, Malaga nie ma trudnego zadania, by bronić się przed przyjezdnymi.

• Przy oklaskach trybun z murawy schodzi Recio. W jego miejsce wbiega Pablo Fornals.

• Strata piłki przez Getafe, szybka kontra, Charles mija Velazqueza, Getafe zostało uratowane od straty kolejnego gola przez znakomitą interwencję Guaity.

• Getafe wciąż utrzymuje się przy piłce, a swoje długo rozgrywane akcje kończy nieudanymi wrzutkami w pole karne. Z posiadania piłki praktycznie nic nie wynika, o czym świadczą chociaż statystyki z pierwszej połowy, kiedy Getafe miało częściej piłkę, a przegrywało aż trzema golami.

• Juan Rodriguez z kartką za uderzenie rywala łokciem.

• Pierwsze minuty należą do Getafe jedynie pod względem posiadania piłki. Malaga bardzo dobrze się ustawia i nie pozwala gościom przedostać się pod własne pole karne.

• Młody Wenezuelczyk ukarany kartką.

• Arbiter zaczyna drugą połowę!

• Zmiana w przerwie w Maladze. Za debiutującego Christiana Atsu wchodzi Ricardo Horta.

• Zmiana w przerwie meczu. Alvaro Vazquez melduje się na murawie, na ławkę siada Mehdi Lacen.

• Getafe wygrywa do przerwy aż 3-0 z Getafe po golach Juanpiego, Atsu i Charlesa. Różnica klas między atakiem gospodarzy, a obroną gości. Wracamy za moment.

• Duje Cop mija Verginiego, schodzi na lewą nogę, wrzuca piłkę, a w polu karnym akcję wykańcza Charles.

• Charles na 3-0!

• Rosales wybija piłkę po rzucie rożnym Getafe i tym wybiciem zaczyna kontrę, jednak warto pochwalić piłkarzy gości, którzy w porę wrócili i ustawili szeregi obronne. Kontra przeradza się w atak pozycyjny.

• 27 strat Malagi, 29 Getafe.

• Pada w polu karnym rywala Rosales, ale gwizdek arbitra milczy, nie ma "jedenastki".

• Getafe od kilku minut utrzymuje się przy piłce na połowie rywala, jednak nie przekłada się to na strzały czy klarowne okazje do zdobycia gola.

• Recio z żółtą kartką za faul. On również nie zagra w następnej kolejce.

• Pierwszy celny strzał Getafe w tym meczu, próbował Moi Gomez.

• Lacen nie będzie mógł zagrać w kolejnej kolejce z powodu nadmiaru żółtych kartek.

• Mehdi Lacen stracił piłkę i faulem uniemożliwił kontrę Malagi, żółta kartka.

• Solidnie rozgrywana akcja, Juanpi dał otwierające podanie do Charlesa, ten odegrał do Atsu, a zawodnik wypożyczony z Chelsea był sam na sam z bramkarzem i bez problemu strzelił bramkę.

• Debiutuje dziś w La Lidze Christian Atsu i w tym momencie strzela gola! 2-0 dla Malagi!

• Leży na murawie Recio, który został podcięty przez Moia Gomeza.

• Ignacio Camacho zagrywa ręką przed swoim polem karnym, rzut wolny dla Getafe.

• Kameni wyłapuje dośrodkowanie w swoje pole karne, jednak chwilę później rozpoczyna akcję, wybijając piłkę w aut.

• Wrzutka na krótki słupek z kornera, oddał strzał Filipenko, piłka ponad bramką.

• Duje Cop próbował ograć Miguela Torresa, jednak stoper Getafe skutecznie interweniuje, rzut rożny dla gospodarzy.

• Strata piłki w linii obrony Getafe, przejęcie, podanie do Juanpiego, który przebojem wdarł się w pole karne rywala i bez problemu znajduje drogę do siatki.

• Juanpi otwiera wynika meczu!

• Pedro Leon źle przyjął piłkę, po czym sfaulował Roberto Rosalesa. Jest przerwa w grze, potrzebna pomoc medyków.

• Wychodziło z atakiem Getafe, ale Arthur Boka sfaulował Moia Gomeza.

• Mocna centra Roberto Rosalesa, zmuszony do pierwszej interwencji Vicente Guaita.

• Arbitrem dzisiejszego meczu jest Juan Martinez Munuera.

• Mamy pierwszy gwizdek!

• Na trybunach La Rosaledy obecny jest były selekcjoner polskiej kadry, Leo Beenhakker.

• W rundzie jesiennej w starciu na Coliseum Alfonso Perez Getafe pokonało ekipę Javiego Gracii 1-0 po trafieniu Stefana Scepovicia z początku spotkania.

• W poprzedniej kolejce Getafe przegrało na własnym boisku z Athletikiem Club, zaś Malaga okazała się lepsza od Eibaru.

• Ławka rezerwowych Getafe: Vazquez, Megyeri, Yoda, Wanderson, Mensah, Emi, Medran.

• Podstawowe składy są widoczne po lewej stronie. Ławka rezerwowych Malagi: Ochoa, Horta, Tissone, Duda, Santa Cruz, Fornals, Ricca.

• Rozpoczynamy relację z pierwszego meczu weekendu La Ligi. Na La Rosaledę przyjeżdża Getafe. Adam Wielgosiński, zapraszam!