3 1 połowa

Miedź Legnica

2

• Koniec spotkania! Olimpia na inaugurację ogrywa Miedź 4:2!

• Tym razem zmiana w Miedzi, schodzi Bartoszewicz, a w jego miejsce Patryk Szymański.

• Sędzia doliczył do regulaminowego czasu pięć minut.

• Zmiana w drużynie Olimpii, zszedł Popović, a za niego Żołądź.

• Zagrożenia po stałym fragmencie nie było, ale dalej Miedź przy piłce - rzut rożny.

• Żółta kartka dla Pitera Bućko za faul w bocznej części boiska, stały fragment dla gości.

• Olimpia ponownie wychodzi wysokim pressingiem z czym ewidentnie nie radzą sobie goście.

• Zmiana w ekipie gospodarzy, zejdzie Rogalski strzelec dwóch bramek, a w jego miejsce wcześniej wspomniany Robert Szczot.

• Faul w niebezpiecznej odległości do bramki Sapeli, a do piłki podszedł po raz kolejny Daniel Feruga i tak jak poprzednio uderzył zdecydowanie za mocno.

• Olimpia cofnęła się do obrony i nastawiła na same kontrataki, Miedź musi sobie radzić w ataku pozycyjnym a przy linii bocznej przygotowany do wejścia Robert Szczot.

• Nerwowo na boisku. Łobodziński blokuje wybijającego piłkę Sapele nieprzepisowo i mamy gwizdek arbitra.

• Miedź w ataku, wysoka piłka zagrana do Garucha którego ubiegł Kaczmarek będąc dodatkowo faulowany, rzut wolny dla biało-zielonych na własnej połowie.

• Gra znacznie się uspokoiła, a Miedź próbuje jeszcze choć trochę powalczyć co jednak nie wpływa zbytnio na obraz gry gdyż i tak przeważają gospodarze

• Krótka przerwa na uzupełnienie płynów i gramy dalej!

• Na boisku leży jeden z piłkarzy Miedzi, będzie potrzebna pomoc medyczna.

• Tym razem zmiana w Olimpii. Boisko opuścił strzelec bramki Arkadiusz Aleksander, a za niego Adam Cieśliński.

• I druga zmiana po stronie gości. Z boiska zszedł Mariusz Zasada, a w jego miejsce Igor Jovanović.

• Boisko opuścił Lenkiewicz a w jego miejsce pojawił się Kakoko.

• GOOOOL! Bramka dla Miedzi po rzucie rożnym! Źle pilnowany Woźniczka wykorzystał dokładne dośrodkowanie i nie dał żadnych szans Sapeli.

• Kaczmarek posłał piłkę na drugi słupek gdzie najwyżej wyskoczył Woźniak lecz jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

• Miedź bez większego animuszu, rozgrywają piłkę na własnej połowie co wykorzystują biało-zieloni. Rzut rożny dla Olimpii.

• Po akcji Aleksandra prawą stroną rzut wolny dla Olimpii do którego podszedł Kaczmarek. Finalnie piłka zawisła na górnej siatce bramki.

• Żółta kartka dla Bartosza Jarocha za faul na zawodniku Miedzi. Kolejny rzut wolny dla legniczan.

• Do wykonania rzutu wolnego podszedł Daniel Feruga który fatalnie spudłował i od bramki golkiper biało-zielonych.

• Smoliński fauluje zawodnika gości w odległości 25 metrów do bramki Sapeli i otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny dla Miedzi.

• Garuch włączył do gry Łobodzińskiego prawym skrzydłem, ten wpadł w pole karne gdzie został skutecznie powstrzymany przez obrońców gospodarzy.

• Kaczmarek ruszył prawym skrzydłem, wrzucając piłkę w pole karne gdzie niewiele minął się z nią Popović.

• Gwizdek arbitra i faulowany Garuch, nieco kontrowersyjna decyzja sędziego.

• Goście po kolejnej straconej bramce najwidoczniej nie potrafią odnaleźć się na boisku, to nie ich dzień.

• GOOOOOL! Maciej Rogalski główkuje w polu karnym legniczan i po raz drugi pakuje piłkę do bramki Bledzewskiego. Olimpia najwidoczniej nabrała wiatru w żagle.

• Kolejna akcja Aleksandra z Kaczmarkiem, napastnik Olimpii otrzymał świetną piłkę lecz zbyt mocno wypuszczając stracił ją i jest rzut rożny dla Olimpii.

• Rozpoczęli gospodarze, tracąc przy tym szybko piłkę. Liczymy na równie emocjonującą drugą część spotkania.

• Piłkarze już na boisku i Artur Aluszczyk rozpoczyna drugą połowę meczu pomiędzy Olimpią Grudziądz a Miedzią Legnica,

• Arbiter kończy pierwszą część spotkania w którym to Olimpia podniosła się po stracie bramki i prowadzi już 3:1.

• Szczepaniak z Łobodzińskim wymienili dwa podania w polu karnym gości po czym strzelać próbował ten pierwszy, nieskutecznie gdyż na miejscu był jeden z defensorów gospodarzy.

• Łobodziński dziś dwoi się i troi lecz Bućko wraz z Łabędzkim radzą sobie znacznie lepiej niż chciałby napastnik gości.

• Bartoszewicz ukarany żółtą kartką po kolejnym faulu na Kaczmarku.

• W szeregach gości sporo nerwowości, kolejne stracona piłka co wykorzystali grudziądzanie. Aleksander z Rogalskim zagrali na jeden kontakt wychodząc z szybkim atakiem, piłkę dostał Smoliński i na szczęście gości trafił w nią nie czysto. Od bramki Bledzewski.

• Aleksander po raz drugi znalazł się sam na sam z Bledzewskim lecz tym razem spudłował. Piłkę do niego posyłał świetny dziś Popović.

• Miedź próbuje sforsować defensywę Olimpii ale bezskutecznie.

• Spokojnie wyprowadzony atak gości którzy wywalczyli rzut wolny. Uderzał Garuch, ale zbyt słabo by zaskoczyć Sapele.

• GOOOOL! Co się dzieje w Grudziądzu! Olimpia już na dwu bramkowym prowadzeniu. W sytuacji oko w oko z Bledzewskim znalazł się Aleksander i posłał piłkę do siatki z zimną krwią.

• Ponownie faulowany Kaczmarek i rzut wolny dla gospodarzy lecz tym razem znacznie dalej. Sam poszkodowany egzekwował stały fragment, a piłka minimalnie minęła bramkę.

• GOOOOOL!!! Olimpia już na prowadzeniu po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Marcin Kaczmarek i mamy 2:1 w Grudziądzu.

• Rzut wolny dla Olimpii po faulu na Kaczmarku, do bramki dwadzieścia metrów.

• GOOOOL! Do wyrównania doprowadza Rogalski który znalazł się w sytuacji sam na sam po znakomitym prostopadłym podaniu mijającym Woźniczkę i Midzierskiego.

• Aut dla Olimpii i zamieszanie w polu karnym gości, piłka wycofana za "16" do Popovicia i gdyby nie obrońca legniczan mogłoby się to skończyć fatalnie dla gości.

• Przerwa na uzupełnienie płynów, pogoda nie pomaga zawodnikom.

• Lewą stroną pomknął Popović który dostał prostopadłą piłkę od linii obrony, wszedł w pole karne i szukając Aleksandra zagrał w jego stronę, a piłkę przeciął defensor gości. Piłka minęła słupek bramki!

• GOOOL! Bramka dla Miedzi, ponownie zagrana piłka za linię obrony Olimpii do Łobodzińskiego, a ten ze stoickim spokojem minął Sapele i posłał piłkę do pustej bramki.

• Obaj golkiperzy dziś w wysokiej formie, Sapela jak i Bledzewski popisują się dobrymi interwencjami.

• Błąd w linii obrony w szeregach Olimpii co skutkowało przejęciem piłki przez Łobodzińskiego który zakończył to groźnym strzałem. Po raz kolejny sytuację ratuje Sapela!

• Faulowany zawodnik gospodarzy w okolicach 25 metra i do wykonania rzutu wolnego podszedł Popović. Uderzając posłał piłkę zdecydowanie zbyt nisko co nie przyniosło większego zagrożenia i przy piłce legniczanie.

• Zamieszanie przed polem karnym gości, piłkę dostaje Kaczmarek i posyła piłkę w stronę bramki Bledzewskiego, a ten sparuje ją i będziemy mieć stały fragment.

• Zarysowuje nam się delikatna przewaga Miedzi aczkolwiek Olimpia dobrze przygotowana na kontrataki.

• Tym razem akcja Olimpii, wychodząc dwóch na dwóch Denis Popović stracił panowanie nad piłką, finalnie gubiąc ją i tracąc na rzecz gości.

• Groźny strzał Garucha z dystansu, gdyby nie fantastyczna interwencja Sapeli gospodarze byliby w opałach.

• Prostopadła piłka za obronę biało-zielonych zagrana do Mateusza Szczepaniaka, byłoby groźnie lecz szybszy okazał się bramkarz gospodarzy i to on przejął futbolówkę.

• Piłka z rzutu wolnego wrzucona w pole karne Olimpii, co nie przyniosło większego zagrożenia i od bramki zaczął golkiper Olimpii.

• Legniczanie w ataku pozycyjnym, faulowany w okolicach trzydziestego metra do bramki Sapeli Marcin Garuch i mamy pierwszy stały fragment.

• Chwilowe przejęcie piłki przez Popovicia, a zaraz po tym jego strata. Miedź często zostaje zmuszona do wycofania piłki w kierunku Bledzewskiego.

• Olimpia wychodzi wysokim pressingiem przy czym nie pozwalają drużynie Wojciecha Stawowego wydostać się z własnej połowy.

• Pierwszy gwizdek arbitra Artura Aluszyka w Grudziądzu i gramy! Od środka rozpoczynają goście.

• Przed rozpoczęciem meczu jeszcze życzenia i powitanie nadchodzącego sezonu pierwszej ligi przez prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego.

• Zawodnicy Olimpii i Miedzi wychodzą na boisko! Już za chwilę pierwszy gwizdek arbitra.

• Piłkarze już w swoich szatniach, a do pierwszego gwizdka arbitra pozostało zaledwie dziesięć minut. Biało-zieloni rozegrają już kolejny mecz bez wsparcia swojej publiczności co spowodowane jest protestem miejscowych "najwierniejszych" fanów.

• Dziś w Grudziądzu bardzo ciepło i duszno, co zapewne będzie doskwierało zawodnikom. Możemy mieć tylko nadzieję że taka aura nie popsuje nam widowiska.

• Zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny już rozgrzewają się na płycie boiska, a na stadionie pojawili się kibice z Legnicy którzy przybyli dopingować swój zespół.

• Na ławce rezerwowych Miedzi znaleźli się: Aleksander Ptak, Adrian Cierpka, Igor Jovanović, Yannick Kakoko, Kevin Lafrance, Patryk Szymański, Ireneusz Brożyna.

• Poznaliśmy już składy obu drużyn. Ławka Olimpii prezentuje się następująco: Michał Wróbel, Milan Andelković, Bruno Żołądź, Łukasz Suchocki, Robert Szczot, Oskar Trzepacz, Adam Cieśliński.

• Witamy prosto ze stadionu Olimpii Grudziądz! Do rozpoczęcia spotkania pozostało pół godziny.