Zagłębie Lubin 2 - 1 Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka Chojnice

1

• Zagłębie Lubin rzutem na taśmę pokonało Chojniczankę. Drugi raz w tym sezonie Miedziowi w szczęśliwych okolicznościach uporali się z drużyną z Chojnic. Dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo w Ekstraklasa.net.

• Koniec meczu! 2:1 dla Zagłębia!

• Piłkarze Chojniczanki rzucili się do ataku. Paweł Zawistowski padł w polu karnym. Arbiter nakazał grać dalej.

• Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Szczęście uśmiechnęło się do lubinian. Djordje Cotra z rzutu wolnego podał na głowę Arkadiusza Woźniaka. Napastnik Miedziowych strzelił w poprzeczkę, futbolówka odbił się jesczze od niefortunnie interweniującego Misztala i wpadła do siatki!

• GOOOOOOL! Arkadiusz Woźniak!

• Aleksander Kwiek zakończył już mecz. Zastąpił go Miłosz Przybecki.

• Rafał Misztal wyłapał futbolówkę po dośrodkowaniu Miedziowych z rzutu rożnego.

• Bartłomiej Niedziela opuszcza boisko. Za niego wchodzi Błażej Radler.

• Aleksander Kwiek ukarany żółtą kartką.

• Znakomita akcja Chojniczanki! Paweł Iwanicki zagrał do Pawła Zawistowskiego, a pomocnik gości wyłożył futbolókę Markowi Gancarczykowi. Zawodnik Chojniczanki w fantastycznej sytuacji skiksował...

• Duży błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Michał Markowski, ale zawodnicy Zagłębia nie wykorzystali nadarzącej się okazji.

• W starciu z rywalem ucierpiał Rafał Misztal. Potrzebna będzie pomoc medyczna dla golkipera Chojniczanki.

• Były piłkarz Ruchu Łukasz Janoszka wchodzi za Krzysztofa Piątka.

• Wojciech Lisowski chciał z dużej odległości zaskoczyć Konrada Forenca. Strzał bardzo niedokładny.

• Konrad Forenc minął się z piłką dośrodkowaną przez jednego z piłkarzy gości. W wyniku pomyłki golkipera gospodarzy powstało spore zamieszanie, ale obrońcy Zagłębia wyjaśnili sytuację.

• Chwila wytchnienia dla gości. W narożniku boiska faulowany był Paweł Iwanicki.

• Zagłębie mogło wyjść na prowadzenie. Z rzutu wolnego uderzał Sebastian Bonecki. Piłka po jego strzale trafiła w słupek.

• Paweł Iwanicki zmienił strzelca bramki Tomasza Mikołajczaka.

• Lubomir Guldan doszedł do strzału głową po rzucie rożnym. Obrońca lubinian nie uderzył jednak w światło bramki.

• Aleksander Kwiek uderzał z rzutu wolnego z 18. metrów. Piłkarz Zagłębia przeniósł piłkę nad poprzeczką. Od bramki zaczmnie Rafał Misztal.

• Mecz w ostatnich minutach wyraźnie siadł. Obie drużyny nie są w stanie przeprowadzić skłądnej akcji, wymienić kilku celnych podań.

• Adrian Błąd fatalnie rozwiązał rzut wolny dla Zagłębia. Były piłkarz Zawiszy posłał futbolówkę poza boisko.

• Jarosław Jach otrzymał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

• Groźnie było pod bramką gospodarzy! Dośrodkował w pole karne Przemysław Pietruszka. Do główki najwyżej wyskoczył Marek Gancarczyk. Strzał pomocnika gości odbił na róg Konrad Forenc.

• Wojciech Lisowski wykonywał rzut wolny. Wcześniej faulowany był Marek Gancarczyk. Obrońca Chojniczanki strzelił ze stałego fragmentu gry prosto w mur.

• W dalszym ciągu więcej z gry ma Zagłębie. Przed chwilą Adrian Błąd, któy niedawno pojawił się na murawie, zdecydował się na uderzenie z powietrza. Strzał pomocnika gospodarzy poza światłem bramki.

• Djordje Cotra strzelał z rzutu wolnego z około 17. metrów. Strzał był zbyt słaby, aby zaskoczyć Rafała Misztala.

• Piotr Kieruzel obejrzał żółty kartonik. Obrońca Chojniczanki faulował Krzysztofa Piątka.

• Po rzucie rożnym do strzału głową doszedł Arkadiusz Woźniak. Napastnik gospodarzy przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Z linii piątego metra grę wznowi Rafał Misztal.

• Sporo chaosu na boisku. Arbiter Rynkiewicz coraz częściej musi używać gwizdka.

• Indywidualna akcja Marka Gancarczyka. Piłkarz gości padł tuż przed linią pola karnego. Sędzia Rynkieiwcz nakazał grać dalej, jego zdaniem nie było przewinienia.

• Wraz z początkiem II połowy na trybunach pojawili się kibice Chojniczanki Chojnice. Na boisku niewiele się dzieje. Lubinianie mieli rzut rożny, po którym Rafał Misztal wypiąstkował futbolówkę.

• W drużynie gości za ukaranego żółtą kartką Siemaszkę, wchodzi Krystian Feciuch.

• Zmiana w ekipie Zagłębia. Od początku drugiej połowy zobaczymy Adriana Błąda, który zmienił Rakowskiego.

• Od środka zaczęli piłkarze Chojniczanki.

• Koniec I części spotkania. Do przerwy w Lubinie remis 1:1.

• Konrad Forenc schodząc do szatni obejrzał żółtą kartkę. Bramkarz Zagłębia reklamował sędziemu, że Mikołajczak przed strzeleniem gola zagrał piłkę ręką.

• Adrian Rakowski strzelał z ponad 20 metrów. Uderzenie było bardzo niecelne.

• Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Fatalny błąd defensywy Zagłębia. Tomasz Mikołajczak otrzymał podanie od jednego z obrońców Miedziowych i dzięki temu znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Forencem. Mikołjczak nie zmarnował tej znakomitej okazji.

• GOOOOOOOL! Tomasz Mikołajczak

• Akcja Chojniczanki przerwana w nieprzepisowy sposób. Faulowany był Bartłomiej Niedziela.

• Piłkarze Zagłębia ruszyli do ataku. Chcą podwyższyć prowadzenie. Miedziowi dwukrotnie strzelali na bramkę Rafała Misztala. Oba uderzenie niecelne.

• GOOOOOOOL! Po dokładnej centrze z lewej strony najwyżej wyskoczył Jakub Tosik. Piłkarz Miedziowych precyzyjnym strzałem głową zaskoczył Rafała Misztala.

• Żółta kartka dla Rafała Siemaszki. Piłkarz Chojniczanki odkopnął po gwizdku piłkę.

• Bartłomiej Niedziela dostał futbolówkę od Tomasza Mikołajczaka. Sędzia zasygnalizował pozycję spaloną.

• Pierwszy rzut rozny dla Zagłębia. Sytuację po kornerze wyjaśnił Wojciech Lisowski, któy nie patyczkował i wybił futbolówkę byle dalej od własnej bramki.

• Jakub Tosik próbował dogrywać piłkę do Arkadiusza Woźniaka. Dobrze wszystko przeczytał Rafał Mistzal i złapał futbolówkę.

• Łukasz Piątek dograł bardzo dobrą piłkę do Krzysztofa Piątka, a ten z najbliższej odległości przestrzelił. Powinno być 1:0 dla Miedziowych.

• Z rzutu rożnego piłkę dogrywał Paweł Zawistowski. Nie było to najlepsze wykonanie stałego fragmentu gry i futbolówkę złapała Konrad Forenc.

• Zagłębie starało się szybciej rozegrać piłkę. Strata i kontratak Chojniczanki. W tej akcji ucierpiał arbiter Rynkiewicz, który w przypadkowym starciu padł na murawę.

• Nieuznany gol dla Chojniczanki. Po rzucie wolnym Marek Gancarczyk strącił głową futbolówkę, a ta znalazła się w siatce. Sędzia liniowy pokazał, że był ofsajd.

• Niemal z linii pola karnego uderzał Marek Gancarczyk. Strzał piłkarza Chojny w środek bramki. Konrad Forenc nie miał z nim najmniejszych problemów.

• Na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Krzysztof Piątek. Jego uderzenie minęło bramkę Rafała Mistzala.

• Słabszy fragment gry. Na boisku nie dzieje się zbyt wiele ciekawego.

• W ataku pozycyjnym piłkarze Chojniczanki Chojnice. Goście nie zdołali jednak stworzyć niebezpieczeństwa pod bramką Forenca.

• W odpowiedzi akcja Zagłębia, jednak bez większego zagrożenia dla Chojniczanki. Rafał Misztal popisał się skutecznym piąstkowaniem na przedpolu.

• Ofensywna akcja Chojniczanki. Marek Gancarczyk zdecydował się na strzał. Było on słaby i niecelny. Od bramki rozpocznie Forenc.

• Gra wznowiona. Konrad Forenc potrzebował kilku chwil, aby dojść do siebie. Bramkarz Zagłębia będzie kontynuował mecz.

• Faul Tomasza Mikołajczaka na interweniującym Konradzie Forencu. Bramkarz Miedziowych ucierpiał w tym starciu.

• Arbiter liniowy pokazał, że na pozycji spalonej znalazł się młody napastnik lubinian, Krzysztof Piątek.

• Pierwsze dziesięć minut z lekką przewagą Zagłębia. W ekipie Chojniczanki wysunięty jest tylko Rafał Siemaszko. Pozostali piłkarze koncentrują się przede wszystkim na defensywie.

• Jeszcze jedna akcja Miedziowych. Z lewej strony piłkę w pole karne dośrodkował Sebastian Bonecki. Dobrze ustawiony w defensywie Piotr Kieruzel wyjaśnił sytuację.

• Pierwsza bardziej składna akcja piłkarzy Zagłębia Lubin. Zakończył ją celnym strzałem na bramkę Aleksander Kwiek. Rafał Misztal bez najmniejszego problemu wyłapał futbolówkę.

• Spokojne tempo w pierwszych minutach. Dominuje walka w środku pola.

• Od środka zaczęli gospodarze. Pustki na stadionie w Lubinie. Z pewnością wpływ na niską frekwencję ma niesprzyjająca pogoda.

• Piłkarze z dwuminutowym opóźnieniem rozpoczęli mecz w Lubinie!

• Warunki do gry w piłkę nie są zbyt dobre, Jest zimno, około 0 stopni Celsjusza. Do tego od czasu do czasu zrywa się porywisty wiatr. Piłkarze skończyli już rozgrzewkę.

• Arbitrem głównym spotkania będzie Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry. To drugi w tym sezonie mecz Rynkiewicza z udziałem Miedziowych.

• W sierpniowym meczu obu drużyn wygrało Zagłębie. Lubinianie komplet punktów zawdzięczali jednak fatalnej skuteczności chojnickiej drużyny. Niemal przez całą pierwszą połowę zawodnicy "Chojny" groźnie atakowali na bramkę przyjezdnych. Zagłębiu udało się zdobyć gola na wagę zwycięstwa po kuriozalnym błędzie Pawła Iwanickiego.

• Trener gospodarzy Piotr Stokowiec chciałby, żeby już po rundzie jesiennej jego Zagłębie znajdowało się na miejscu premiowanym awansem. Nie wszystko leży w ich rękach, a raczej nogach. "Miedziowym" nie wystarczy po prostu wygrać z Chojniczanką. Muszą też liczyć na potknięcie Wisły, która w niedzielę zagra z Pogonią w Siedlcach, czyli z jednym z głównych faworytów do spadku.

• Rezerwowi Chojniczanka: Michał Dumieński, Daniel Chyła, Paweł Iwanicki, Przemysław Laskowski, Krystian Feciuch, Błażej Radler, Mateusz Piechowiak

• Rezerwowi Zagłębie Lubin: Piotr Smołuch, Adrian Błąd, Łukasz Janoszka, Damian Kowalczyk, Jarosław Kubicki, Paweł Oleksy, Miłosz Przybecki

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 19. kolejki 1. ligi, w którym Zagłębie Lubin zmierzy się z Chojniczanką. Miedziowi plasują się na trzeciej pozycji w tabeli. Chojniczanka jest siódma.