Zagłębie Lubin

2

Dolcan Ząbki

0

• Koniec spotkania w Lubinie. Zagłębie pokonało dzisiaj Dolcan Ząbki 2-0. Bramki dla Miedziowych zdobywali Krzysztof Piątek oraz Michal Papadopulos.
    Za uwagę dziękuje Piotr Ziemiański.

• Patryk Mikita nie wytrzymał chyba ciśnienia tego meczu i bezpardonowo zaatakował Guldana.

• Dolcan był tak bliski szczęscia i doprowadzenia do remisu a tymczasem to Miedziowi zdobyli drugą bramkę.

• Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Zagłębie po strzale Michala Papadopulosa podwyższa na 2-0!

• Ależ szansa dla Dolcanu!! Z prawej strony dośrodkował Jakubiak a na strzał głową z 7. metrów zdecydował się Mikita. Piłkę zmierzającą do bramki wybił jednak Guldan!

• Adrian Łuszkiewicz został ukarany żółtą kartką za faul na Miłoszu Przybeckim.

• Dolcan po bardzo dobrej pierwszej połowie nie potrafi znaleźć sposobu na stworzenie zagrożenia pod bramką Forenca w drugiej części meczu.

• Sebastian Bonecki wchodzi za Łukasza Janoszkę.

• Dzisiejsze spotkanie z trybun "na żywo" ogląda 3462 widzów ( w tym 20 kibiców Dolcanu).

• Piłka ląduje w siatce po strzale Papadopulosa ale jeden z bocznych arbitrów uniósł chorągiewkę oznaczającą pozycję spaloną napastnika Zagłębia.

• Narzekającego na drobny uraz Arkadiusza Woźniaka zastępuje Michal Papadopulos.

• Patryk Mikita pojawił się na boisku zas Grzegorza Piesio. To już ostatnia zmiana w drużynie Dolcanu.

• Swoje możliwośći pokazał teraz Miłosz Przybecki, który urwał się obrońcom Dolcanu i dośrodkował w pole karne do Krzysztofa Piątka. Strzał napastnika Zagłębia minimalnie minął bramkę Leszczyńskiego.

• Damian Jakubik został ukarany żółtą kartką za faul na Krzysztofie Piątku.

• Zółtą kartką został ukarany Lubomir Guldan za dyskusję z sędzią.

• Zmiana w Zagłębiu. Adriana Błąda zastąpił Miłosz Przybecki.

• Ależ akcja Miedziowych! Sam na sam wyszedł Adrian Błąd ale piłkę po jego strzale odbił Leszczyński. Dopadł do niej Krzysztof Piątek ale nie potrafił wbić jej do pustej bramki.

• Pan Tomasz Wajda podejmuje co raz więcej kontrowersyjnych decyzji co nie podoba się Piotrowi Stokowcowi.

• Miedziowi wyszli z kontrą ale Arkadiusz Woźniak sam postanowił wykończyć akcję i jego strzał minął bramkę Leszczyńskiego. Lepszym rozwiązaniem byłoby dogranie piłki do wbiegającego Krzysztofa Piątka.

• Bardzo aktywny w Dolcanie jest Damian Świerblewski. Napastnik drużyny gości cały czas próbuje wysokim pressingiem naciskać na obrońców Zagłębia ale nie wsparcia kolegów z zespołu.

• Rafał Grzelak został ukarany zółtą kartką za faul na Todorovskim.

• Na bosko wchodzi Paweł Tarnowski w miejsce Bartosza Osolińskiego.

• Nietypowe spięcie przy bocznej linii boiska. Pan Tomasz Wajda musiał coś wyjaśnić trenerowi bramkarzy Zagłębia - Jarosławowi Bako.

• Dolcan nie może się zorganizować w drugiej części spotkania i ewentualne ataki piłkarzy z Ząbek kończą się już w okolicach środkowej części boiska.

• Zagłębie odważniej wyszło na drugą połowę i cały czas próbuje atakować na bramkę Dolcanu.

• Michał Bajdur pojawił się za Sebastiana Brtlewskiego od 46 minuty.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Oba zespoły są już na boisku. Liczymy na ciekawszą drugą część spotkania!

• Już za chwilę początek drugiej połowy. Zobaczymy czy trenerzy obu zespołów zdecydują się na jakieś zmiany już od 46 minuty.

• Koniec pierwszej połowy. Po dość niemrawym meczu Zagłębie prowadzi z Dolcanem 1-0 po bramce zdobytej przez Krzysztofa Piątka w 39 minucie.

• Już w doliczonym czasie gry, Łukasz Janoszka zdecydował się na strzał z przewrotki ale piłkę pewnie złapał Rafał Leszczyński.

• Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy conajmniej 60 sekund.

• Kolejna szansa dla Zagłębia. Z prawego skrzydła w pole karne wpadł Todorovski i oddał strzał na bramkę Dolcanu, jednak Leszczyński wybił ją przed siebie a dobitka Tosika również nie przyniosła podwyższenia rezulatatu.

• Zagłębie w natarciu. Teraz to Krzysztof Piątek rozprowadził akcje Miedziowych ale strzał Adriana Błąda minął bramkę Dolcanu.

• GOOOOOOOOOLLL !!!

Krzysztof Piątek sam pomknął przez całą połowę Dolcanu i w sytuacji sam na sam z Leszczyńskim, pokonał bramkarza gości.

• I mamy w końcu strzał na jedną z bramek. Bartosz Osoliński postanowił sprawdzić czujność Konrada Forenca i zdecydował się na strzał z ok. 30 metrów. Bramkarz Zagłębia pewnie złapał futbolówkę.

• Od kilku minut żadna z drużyn nie oddała strzału. Spotkanie po 32 minutach na pewno roczarowuje.

• Dolcan jest najlepiej prezentującą się drużyną jaka przyjechała do Lubina w tym roku. Miedziowi nie potrafią narzucić swojego stylu gry a goście co raz groźniej atakują.

• Doskonała okazja dla Zagłębia. Do bezpańskiej piłki w polu karnym Dolcanu dopadł Krzysztof Piątek, ale jego strzał minął bramkę Leszczyńskiego i nadal mamy remis 0-0.

• Trwa napór na bramkę Zagłębia. Dolcan w ciągu kilkunastu sekund oddał kilka strzałów

• Arkadiusz Woźniak założył "siatkę" Cichockiemu a ten w odwecie sfaulował pomocnika Zagłębia za co został ukarany żółtą kartką.

• Słabszą postawę obu drużyn nadrabiają fani Zagłębia, którzy od pierwszej minuty głośno dopingują swój zespół.

• Dzisiejsze spotkanie nie porywa, choć grają ze sobą dwie najlepsze drużyny w 2015 roku.

• Adrian Błąd oddał bardzo ładny strzał z woleja ale piłka nie zdołała dokręcić się do bramki i przeleciała obok słupka.

• Obaj szkoleniowcy od początku spotkania na stojąco obserwują to spotkanie i przekazują wskazówki swoim podopiecznym

• Sebastian Bartlewski zdecydował się na strzał zza pola karnego ale piłka poleciała daleko od prawego słupka bramki strzeżonej przez Konrada Forenca.

• Dolcan próbuje rozgrywać piłkę na swojej połowie ale Zagłębie wysokim pressingiem szybko odbiera chęci do gry gościom.

• Pierwsza minuta i pierwszy rzut rożny dla Dolcanu. Stały fragment nie przyniósł jednak korzyści gościom.

• Rozpoczynają piłkarze Dolcanu! Miejmy nadzieję, że czeka nas ciekawe widowisko.

• Miedziowi zagrają dzisiaj na pomarańczowo, natomiast Dolcan wystąpi w strojach zielono - białych.

• Pojawili się również kibice Dolcanu. Jest ich ok. 20.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko kilka minut a na trybunach mimo długiego weekendu przybywa co raz więcej kibiców.

• Ciekawe czy gospodarze podtrzymają znakomitą formę sprzed tygodnia? W poprzedniej kolejce Miedziowi zdemolowali w Katowicach GKS 5:0.

• Jesienny mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 2:2. Bramki w tamtym spotkaniu zdobywali Rafał Grzelak i Szymon Matuszek dla Dolcanu oraz Arkadiusz Woźniak oraz Michal Papadopulos. Emocji nie brakowało, bo Zagłębie najpierw goniło wynik, aby później wyjść na prowadzenie, którego nie dowiozło do końca.

• Ławka rezerwowych Dolcanu: Kryczka, Bajdur, Włodarczyk, Długołęcki, Tarnowski, Mikita, Gołębiewski.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Hładun, Bonecki, Jach, Żmijewski, Kubicki, Przybecki, Papadopulos.

• Zapraszamy na relację na żywo z Lubin, gdzie prowadzące na zapleczu Ekstraklasy Zagłębie zmierzy się z zajmującym szóste miejsce Dolcanem Ząbki.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAGŁĘBIE LUBIN - DOLCAN ZĄBKI

Dolcan Ząbki zremisował na własnym boisku ze spadkowiczem z ekstraklasy Zagłębiem Lubin 2-2

Ciekawie zapowiada się starcie Zagłębia Lubin z Dolcanem Ząbki. "Miedziowi" zachwycają formą - wiosną nie przegrali jeszcze żadnego spotkania, w przed tygodniem pokazali siłę przy Bukowej i w drobny mak rozbili GKS Katowice. Dzięki zwycięstwu drużyna Piotra Stokowca odskoczyła od drugiej Wisły Płock na trzy punkty i pewnie zmierza ku awansowi do Ekstraklasy z pierwszego miejsca.

Zagłębie zagra z Dolcanem Ząbki, który w tym sezonie nie walczy już o nic. Piłkarze Dariusza Dźwigały plasują się na szóstej pozycji z dorobkiem czterdziestu punktów.